5/5 - (1 امتیاز)

نصب دوربین مداربسته در محیط مشاعات

نصب دوربین مداربسته در محیط مشاعات
نصب دوربین مداربسته در محیط مشاعات

نصب دوربین مدار بسته در محل های مشترک ساختمان ها و آپارتمان ها نیازمند برخی از قوانین و مقررات جمهوری اسلامی میباشد. در این مقاله آموزشی میخواهیم در مورد “نصب دوربین مداربسته در مشاعات” باهم صحبت کنیم تا تمام چالشهای پیش رو را در نصب در مکانهای مشاعات ساختمان مورد بررسی قرار بدهیم.

سوالی که بسیاری از نیازمندان نصب دوربین مداربسته برای خود می پرسند این است که آیا نصب دوربین مداربسته برای مشاهده ساختمانهای جرم است؟در این مطلب بیشتر در رابطه با منع قانونی نصب دوربین مدار بسته صحبت خواهیم کرد و همچنین شرایط نصب دوربین مدار بسته در مشاعات ساختمان ها نیز بررسی می کردند به صورت کلی نصب دوربین مدار بسته در مشاعات ساختمان حضور محسوب نمی‌شود مگر اینکه شما با اعلامیه ای این موضوع را به اطلاع همگان رسانده باشید.

امروزه کاربردهای دوربین مداربسته بسیار افزایش پیدا کرده است و همه مردم برای افزایش امنیت و نظارت بر محیط پیرامونی خود در ساختمان های مسکونی خود نیازمند نصب دوربین مدار بسته میباشد، نصب دوربین مداربسته در مشاعات باعث این میشود که شما محیط رفت و آمد کسانی را که به صورت عمومی از آن محل رفت و آمد می‌کنند طرح نظارت داشته باشید این امر پس از نصب دوربین مدار بسته به کاهش جرم و جنایت و سرقت ها کمک می کنند ولی باید در نظر داشته باشید نصب دوربین مدار بسته در مشاعات ساختمان ها و مکان های عمومی نیازمند یکسری از الزامات قانونی میباشد.

نصب دوربین مداربسته در محیط مشاعات آپارتمان های تهران
نصب دوربین مداربسته در محیط مشاعات آپارتمان های تهران

 

قوانین نصب دوربین مداربسته در مشاعات

برای نصب دوربین مداربسته در مشاعات ساختمان مانند حیاط ساختمان، پارکینگ، راه پله، راهروها، حریم جلوی درب منازل و غیره نیازمند اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح نمیباشید ولی لازم است این عمل یعنی نصب دوربین مداربسته در محیط مشاعات به تاییدیه کتبی اعضاء مجتمع ساختمان رسیده باشد در صورت تایید مجمع نصب دوربین مدار بسته در مشاعات در صورتی که حتی یک نفر از اعضای ساختمان مخالف این هم باشد از نظر قانون شما می توانید دوربین مداربسته را در محیط مشاعات نصب نمایید. دقت داشته باشید که نصب دوربین مداربسته در مشاعات و نصب دوربین مداربسته در محیط های خصوصی فرق می کند مثلا نصب دوربین مداربسته در آسانسور نیازمند یکسری از الزامات و شرایط خاص فنی و هم چنین قوانینی می باشد لذا پیشنهاد ما به شما این است که نصب دوربین مداربسته در مشاعات را به کارشناس متخصص خود در این حوزه واگذار نماید.

با توجه به اینکه نصب دوربین مداربسته در مشاعات برای اهالی آن مجتمع ساختمانی می باشد لذا فیلمی که توسط دوربین مداربسته ضبط شده است نباید در اختیار اشخاص ثالث قرار داده شود همچنین این فیلم‌ها نباید در محیط های مجازی ارسال گردد زیرا این امر نقض صریح قانون می‌باشد.

نصب دوربین مداربسته در محیط مشاعات
نصب دوربین مداربسته در محیط مشاعات

 

دوربین مداربسته راه پله

برای اینکه تمام نقاط راه پله را بتوانید توسط دوربین مداربسته را کنترل کنید باید حتما از دوربین مداربسته مخصوص به خود آن استفاده کنید، مهمترین نکته در انتخاب دوربین مداربسته راه پله این است که لنز این نوع دوربین باد حتما واید باشد و ترجیحا از لنز های 180 درجه استفاده شود تا تمامی نقاط راه پله را به صورت کامل نشان دهند.

دوربین مداربسته راه پله
دوربین مداربسته راه پله

الزامات نصب دوربین مداربسته در مشاعات

جهت نصب در مشاعات باید حتما یکسری از الزامات خاص را راعیت کنید که به صورت تیتروار در زیر به آنها اشاره شده است:

  • ارتفاع نصب دوربین : با توجه اینکه در مشاعات ارتفاع مختلف است باید حتما نصب دوربین مداربسته در ارتفاع مناسب باشد.
  • عدم رویت حریم شخصی: زاویه دید دوربین مداربسته باید بگونه ای باشد که داخل منزل کسی دیده نشود، برای این موضوع بهتر است الزامات نصب دوربین مداربسته در منزل را مطالعه کنید.
  • نوع کابل کشی : با توجه به اینکه کابل کی نباید در دسترس باشد باید حتما از رایزها و محلهای دیگر ساختمان به عنوان محل عبور کابل استفاده شود.
  • قیمت : هزینه در این نوع پروژه ها بسیار مهم است چون چندین نفر میخواهند اعلام نظر کنند.

شرکت چشمان بیدار آریا به عنوان معتبرترین شرکت نصب دوربین مداربسته در تهران با رعایت تمام قوانین و مقرارت بهترین نصب را برای شما در اپارتمان شما به ارمغان خواهد اورد.

برای جلوگیری از شکستن هرگونه قانون ، نباید دوربین را در هر جای دیگری نصب کنید. با این وجود می توانید دوربین هایی را برای نظارت بر فعالیت در مناطق بیرونی از جمله درب جلو و درب پشتی ، جاده پیاده روی ، حیاط پشتی و گاراژ نصب کنید. در اصل ، هر فضایی که می تواند “عمومی” تلقی شود ، قابل نظارت است.

جهت نصب دوربین مداربسته در آپارتمان باید خیلی از نکات ریز و درشت را رعایت نمود. لطفا به نوع دوربین مداربسته محل استقرار دستگاه DVR و گارانتی دوربین مداربسته توجه کافی داشته باشید.

مجتمع های آپارتمانی و آپارتمان از نظر نوع و اندازه گسترده هستند و برای بهترین حفاظت از آن به انواع مختلفی از امنیت نیاز دارند. هنگام نصب دوربین مداربسته در آپارتمان خود این عوامل را در نظر بگیرید:

حریم خصوصی ساکنین – دوربین های امنیتی آپارتمان فقط باید در مکان های عمومی مانند ورودی ها ، پارکینگ ها و اتاق های موتورخانه نصب شوند تا از حریم خصوصی ساکنین محافظت شود. مراقب باشید که دربهای منزل ساکنین را از نمای دوربین خود دور نگه دارید.
خرابکاری – از آنجا که هر روز افراد زیادی وارد مجتمع های آپارتمانی می شوند و از آن خارج می شوند.
قطع برق ، اختلال و افزایش می تواند باعث اختلال یا خسارت در سیستم دوربین امنیتی آپارتمان شما شود. اگرچه این مشکلات نادر است ، اما آنها به هر مناسبت اتفاق می افتند.
خسارت در فضای باز – دوربین های امنیتی در مناطق خارجی مانند پارکینگ ها ، استخرها و حیاط ها می توانند در اثر هوای نامناسب آسیب ببینند.

نتیجه:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا با دارا بودن تجربه بیش از صد اجرای نصب دوربین مدار بسته در ساختمان ها و همچنین با دارا بودن تجربه کافی در این حوزه این مکان را در اختیار شما قرار میدهد تا شما با شرکت معتبر در زمینه فروش نصب و راه اندازی و ارائه خدمات پس از فروش دوربین مداربسته در ارتباط باشید.

لذا شما می توانید جهت بهره مندی از خدمات مشاوره و راهنمایی خرید دوربین مدار بسته به صورت رایگان توسط تیم متخصص نصب دوربین مداربسته در مشاعات شرکت استفاده نمایید اگر قصد خرید و یا نصب دوربین مداربسته را دارید قبل از سفارش نهایی حتماً با کارشناسان فروش شرکت آریا به عنوان تولید کننده برند دوربین مداربسته INFINITYتماس حاصل نمایید و از راهنمایان ها بهترین استفاده را کنید و بهترین خرید دوربین مداربسته را داشته باشیم.

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

نصب دوربین مداربسته در محیط مشاعات
نصب دوربین مداربسته در محیط مشاعات
X