نصب دوربین در موزه

نظارت بر فعالیت در موزه ها ، جایی که مجموعه های بسیار با ارزش اغلب در آن ذخیره و نمایش داده می شوند ، یک اقدام ضروری است. آثار هنری گران قیمت اهداف اصلی سرقت است. سیستم نظارت تصویری مناسب می تواند در محافظت از مجموعه های موزه در برابر اقدامات دزد و خرابکاری را اقدام نماید، لذا نصب دوربین در موزه اقدامی حیاتی است و میبایست قبل از شروع فعالیت موزه، نسبت به راه اندازی دوربین مداربسته در موزه اقدام شود.

نصب دوربین مداربسته در موزه

نصب دوربین در موزه

مزایای تجهیزات نظارتی موزه

نصب آسان – فناوری دوربین مداربسته IP (دوربین مداربسته تحت شبکه) این نوع از دوربین مداربسته، نصب آسان و انعطاف پذیری قابل توجهی را ارائه می دهد. دوربین ها را می توان در سراسر موزه مستقر کرد و از طریق شبکه IP بدون نیاز به نصب پیچیده سیم کشی ، از طریق شبکه کامپیوتری ارتباط برقرار کرد و همچنین کیفیت این نوع از دوربین مداربسته بسیار بالا بوده و تمام جزئیات نشان داده میشود.و همچنین میتوانید با انتقال تصویر را بر روی گوشی خود داشته باشید.

دسترسی از راه دور – NVR (ضبط کننده فیلم ویدیویی شبکه) امکان مشاهده از راه دور از طریق اینترنت را فراهم می کند. کارمندان امنیتی می توانند فیلم های نظارت را کنترل کرده و حتی دوربین های امنیتی را از هر رایانه ای با دسترسی به اینترنت کنترل کنند.

جلوگیری از سرقت – دوربین های امنیتی می توانند مناطق نمایش ، اتاقهای انبارداری و سایر مکانها را در یک موزه با دقت کنترل کنند و فعالیت های مشکوک و سرقت های احتمالی را مشاهده کنند، این مهمترین مزیت راه اندازی دوربین مداربسته در موزه میباشد.

سازمان دیده بان سرقت کارمندان – تهدید سرقت کارمندان وجود دارد. نظارت تصویری در تمام مناطق یک موزه از نزدیک مراقب است و می تواند کارمندان را از روی کار آمدن و یا رفتن به یه قسمت باز میدارد و میتواند تمام فعالیتهای کارکنان را نظارت کند.

جلوگیری از خرابکاری – متأسفانه ، جابجایی هنر می تواند در موزه ای که قطعات در معرض دید عموم قرار می گیرند ، مشکل ساز شود. دوربین های امنیتی می توانند از چنین اقدامات خرابکاری جلوگیری کنند و کارگران را قادر به شناسایی تهدیدهای احتمالی کنند.

خطرات دوربین های امنیتی نمایشگاه

حریم خصوصی – نصب دوربین های امنیتی در مکانهای مختلف در یک موزه ، بسیار مفید است ، اما در مورد نظارت تصویری ، مناطق خصوصی مانند سرویس بهداشتی بیشتر فکر می کنند که محدودیت داشته باشند، لذا در نصب دوربین در موزه باید حریم شخصی را نیز در نظر گرفت و مدخلهی ورودی را تحت پوشش قرار داد.

خرابکاری و خسارت – دوربین های نصب شده در اماکن عمومی ممکن است از دست زدن به آنها آسیب جدی ببینند. در صورت از بین رفتن سیگنال دوربین اقدامات امنیتی پشتیبان باید انجام شود، در نتیجه محل نصب و مکانیابی قرارگیری دوربین مداربسته بسیار مهم و کاری تخصصی است.

سوالات پیکربندی برای دوربین مدار بسته گالری

مطالب یک موزه چیزی بیش از ارزش پولی قابل توجهی دارند. آثار هنری یک از یک نوع غیرقابل جبران هستند و حمایت از آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. هنگام تعیین تنظیمات مناسب نظارت تصویری برای موزه خود ، عوامل زیر را در نظر بگیرید:

بزرگترین تهدیدات امنیتی موزه چیست؟

آیا این مرکز دارای کارمندان امنیتی است؟

چه نوع مجموعه امنیتی موجود در این موزه وجود دارد؟

مجموعه ها در این مرکز چگونه نمایش داده می شود؟

آیا اتاقهای ذخیره سازی شامل مجموعه هایی هستند که نمایش داده نمی شوند؟

شما امنیت کارکنان را در همه ورودی ها و خروجی ها انجام می دهید؟

آیا در این موزه سابقه سرقت وجود دارد؟

آیا مواردی از خرابکاری وجود داشته است؟

آیا سرقت کارمندان یک نگرانی جدی است؟

چه مناطقی از موزه مستعد ابتلا به سرقت و خرابکاری است؟

کدام موزه با ارزش ترین قطعات خود را برگزار می کند؟

با توجه به سوالات فوق برای افزایش امنیت یک موزه محلهای مناسب قرارگیری دوربین مداربسته شناسایی و بهترین و باکیفیت ترین دوربین مداربسته در آنجا نصب میشود. ولی موضوعی که خیلی با اهمیت است دوربین مداربسته تشخیص چهره در این نوع مکانها است و همچنین خدمات پس از فروش و نگهداری دوربینهای مداربسته می باشد که میبایست حتما توسط یک تیم متخصص و حرفه ای انجام شود.

شاید برای شما جالب باشد که الزامات نصب دوربین در هتل را نیاز بدانید.

نحوه تنظیم دوربین برای موزه

دوربین های موقعیتی در ورودی ها و ورودی ها برای نظارت بر ورود و خروج از موزه ، گالری یا سالن نمایشگاه. دوربین های تعداد زیادی برای نمایش کامل کلیه اتاق های حاوی کلکسیون ها. توجه ویژه ای به مناطقی داشته باشید که دارای آثار بسیار ارزشمندی هستند. موارد و مجموعه ها. ناحیه بارگیری / بارگیری ناظران.

تکنولوژی های مدرن نصب دوربین در موزه

به کمک ویژگی های هوشمند از جمله تشخیص چهره، تشخیص عبور از خط، تشخیص ورود به منطقه غیرمجاز، تشخیص اشیاء گمشده، تشخیص اشیاء متحرک، شمارش افراد و جستجوی هوشمند، سطح امنیتی در موزه به طرز چشمگیری بهبود خواهد پیدا کرد. با این روش کارکنان امنیتی موزه می توانند در زمان های اضطراری سریعتر و کارآمدتر عمل کنند و بهترین عملکرد را در زمانهای شلوغ موزه داشته باشند.

نصب دوربین مداربسته در موزه

نصب دوربین مداربسته در موزه

نتیجه گیری برای نصب دوربین در موزه

ما به شما توصیه میکنیم حتما از نصب دوربین مدار بسته برای محل کار یا منزل خود استفاده نمایید و با استفاده از دزدگیر امنیت خود را افزایش دهید.

توصیه میشود برای خرید دوربین مداربسته دید در شب جهت نصب به دستگاه DVR از فروشگاههای معتبر خرید نمایید. در این راستا میتوانید از فروشگاه دوربین مداربسته آریا خرید نمایید و یا مشاوره در مورد دوربین مداربسته خود را به ما بسپارید.

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته با هزینه بسیار پایین می باشد.

author-avatar

درباره ایمان قنبری

متولد 1364 در تهران هستم و دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر (سخت افزار) از دانشگاه امیرکبیر ( پلی تکنیک) بوده که از سال 1383 در حوزه دوربین مداربسته و سیستمهای حفاظتی و نظارتی در حال فعالیت هستم. از سال 1398 با تاسیس شرکت چشمان بیدار آریا در حال ارائه خدمات فنی و مهندسی به تمامی ارگانها و شرکتهای خصوصی برای نصب دوربین مداربسته میباشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *