آموزش و مقاله, اصلی

اهمیت دوربین مداربسته مدرسه

نصب دوربین مداربسته مدرسه

چگونه برای مدارس دوربین مدار بسته نصب کنیم؟

اهمیت دوربین مداربسته مدرسه یکی از الزامات اموزش و پرورش ایران است که می‌بایست در تمام مدارس دوربین مدارسته به منظور حفاظت و همچنین ایمنی دانش آموزان نصب شود. هدف از این مقاله آموزشی راهکارهایی برای بکارگیری دوربین مداربسته مدرسه می‌باشد که حتما باید در ذهن داشته باشید.

علاوه بر مدارس،تمامی دانشگاه ها ؛ آموزشگاه ها و مراکز فنی حرفه ای باید از داشتن سیستم حفاظتی و امنیتی بی نصیب نمانند و برای داشتن امنیت بیشتر و آسودگی خاطر بالاتر از دوربین مدار بسته مناسب محیط خود و با رعایت نکات نصب اصولی استفاده نمایند و اهمیت دوربین مداربسته مدرسه را به خوبی درک کرده باشید.

اولین سوال که پیش در ذهن شکل میگیرد این است که چگونه برای مدارس دوربین مدار بسته نصب کنیم و حتی اهمیت دوربین مداربسته مدرسه در چیست؟

جواب این سوال مشخص است برای راه اندازی دوربین مداربسته در مدارس باید از یک شرکت (مانند شرکت چشمان بیدار آریا) که تجربه زیادر در حوزه نصب و راه اندازی دوربین مداربسته در مدارس را دارد را بکار گرفت زیرا آنها اهمیت دوربین مداربسته مدرسه را میدانند.

 

این روزها مدارس تمام ایران اهمیت دوربین مداربسته مدرسه را در برنامه های خود برای جلوگیری از خرابکاری، تجاوز، مبارزه و بسیاری دیگر از فعالیت های ناخواسته در اولویت قرار می‌دهند زیرا مدیران مدارس اهمیت دوربین مداربسته مدرسه را بخوبی درک کرده اند. هنگامی که برای مدرسه دوربین مداربسته را نصب می‌کنید، آنها در نوبت‌های کاری خود یک کاهش ناگهانی در همه نوع چیزهای منفی را مشاهده می‌کنند زیرا اهمیت دوربین مداربسته مدرسه در این است که ناهنجاری ها را کاهش میدهد.

در کنار آن، اهمیت دوربین مداربسته مدرسه مزایای بسیاری نیز به مدارس ایرانی می‌دهد، برای مثال، دانش آموزان در حد خودشان باقی می‌مانند و از قوانین و مقررات پیروی می‌کنند. همین وضعیت برای معلمان است و آنها به طور جدی کار خود را انجام می‌دهند. به غیر از این، تمام کارکنان مدرسه نیز تحت کنترل هستند و رفتا رآنها نیز با دوربین مداربسته سنجیده می شود، مجوز منابع کافی برای شناسایی علت اصلی مشکلات است. با این حال، مدارس می‌توانند این نوع نتیجه را با دوربین مداربسته دریافت کنند، فقط اگر برنامه ریزی نصب خود را با روش صحیح و دقیق انجام دهند. در اینجا برای درک بهتر اهمیت دوربین مداربسته مدرسه من چند نکته را ارائه می‌دهم که می‌تواند چگونگی برنامه ریزی نصب مدارس را برای مدارس به شیوه ای هوشمند و عاقلانه انجام داد.

نصب دوربین مداربسته مدرسه

دوربین مداربسته مدرسه در تهران

CTA

آیا نیــــــــــــاز به نصــــاب حرفــــه ای دوربیـــــن مــــدار بسته دارید ؟

با مشاورین چشمان بیدار آریا در ارتباط باشید

نکات مهم در انتخاب دوربین مداربسته مدرسه

را اندازی دوربین مداربسته مدرسه مانند سایر محیطهایی که نیاز به دوربین مداربسته دارند باید یکسری از الزامات را رعایت کنند بنابراین بر اساس تجربه شرکت چشمان بیدار آریا این موارد را باهم بررسی میکنیم و با هم نکات مهم در راه اندازی دوربین را بر اساس اهمیت دوربین مداربسته مدرسه را بررسی میکنیم که عبارتند از :

 • مشکلات خود را لیست کنید:
  اگر شما در مورد قرار دادن دوربین مداربسته مدرسه خود فکر می‌کنید، ممکن است شما مشکلی داشته باشید و سعی دارید راه حلی برای حل این مشکلات پیدا کنید. برای نتیجه بهتر، توصیه می‌شود که تمام مشکلات خود را به صورت هوشمند فهرست کنید. هنگامی که شما این کار را انجام می‌دهید،در ادامه به شما کمک خواهد کرد که با سهولت بیشتر بتوانید دوربین مداربسته متناسب خود را انتخاب کنید. همچنین هنگامیکه مشکلات خود را فهرست می‌کنید، باید بررسی کنید که آیا مشکل خاص با وجود دوربین مداربسته حل می‌شود یا خیر؟ اگر برخی از مشکلات وجود دارد که حتی پس از قرار دادن دوربین مداربسته به هیچ وجه برطرف نمی شود، شما مجبور خواهید بود در مورد یک راه حل دیگر در این وضعیت فکر کنید.
 • کلیه مسائل امنیتی را شرح دهید:
  شما نمی‌توانید از دوربین مداربسته خود در مدرسه خود به طور کامل استفاده کنید، مگر اینکه شما تمام مسائل امنیتی درون مدرسه‌تان شده است شناسایی کنید. این به این معنی است که شما تمام مسائل امنیتی که در مدرسه‌تان دارید را خواهید دید. با توجه به این نکته مشخص از عوامل امنیتی، شما قادر خواهید بود از تمام مشکلات به راحتی خلاص شوید و بعد از وجود دوربین مداربسته مدرسه، هیچ مشکلی نخواهید داشت. در واقع شما باید تمامی نقاط پر اهمیت خود را شناسایی کنید( مثلا دربهای ورودی و خروجی، راهروها، بوفه و …)
 • لیستی از نکات محوری را ایجاد کنید:
  برای انجام نظارت بر تمام مکان‌های ضروری در مدرسه، با ایجاد فهرستی از کلیه امتیازات اصلی در مدرسه خود، شروع خواهد شد. در این موارد باید مکان‌هایی مانند ورودی اصلی، سالن، پله‌ها، منطقه غذاخوری، مکان‌های کمتر در معرض دید مدیر و ناظم، اتاق‌های کامپیوتر، کتابخانه‌ها، پارک‌ها و غیره را پوشش دهید و اهمیت دوربین مداربسته مدرسه را بخوبی درک کنید. علاوه بر این، تمام مدرسه می‌تواند مکان‌هایی داشته باشد که کمتر از زوایا دیگر قابل مشاهده است و شما ممکن است از این مناطق عبور کنید. بنابراین، ضروری است که بدون هیچ کوتاهی در انتخاب تعداد دوربین این موارد را برای وجود دوربین مداربسته مدرسه در نظر بگیرد به نصاب دوربین مداربسته این موارد را نشان دهید.
 • مرزها را نادیده نگیرید:
  نادیده گرفتن مرزهای(دیوارها و حریم) مدرسه شما می تواند یک اشتباه بزرگ در زمان راه اندازی دوربین مداربسته مدرسه میباشد. اگر مرزها را نادیده گرفتید، پس از آنکه شما مدرسه خود را از بیگانه ها محافظت می‌کنید، تجربه ای منفی خواهید داشت زیرا سارقان از این نقاط میتوانند به مدرسه شما نفوذ کنند. بنابراین، توصیه شده است که شما باید دوربین های مداربسته با کیفیت حداقل 2 مگاپیسکل تمامی ورودی ها را پوشش دهید و این از اهمیت دوربین مداربسته مدرسه میباشد که تمام مرزها را نیز پوشش بدهد.
 • باید ویژگی‌های هوشمند سازی را داشته باشد:
  در حالی که دوربین مداربسته را برای فقط نظارت ساده انتخاب میکنید این قابلیت یعنی هوشمند سازی یا همان قابلیتهایی مانند تشخیص چهره و پلاک را نیاز ندارید، ولی برخی مواقع با توجه به اهمیت دوربین مداربسته در مدرسه که شما میخواهید اقدام به نصب دوربین مداربسته با قابلیت تشخیص چهره کنید، پس داشتن اطلاعات در این حوزه به شما خیلی کمک میکند.
 • برای انتخاب دوربین مداربسته در محیط بیرونی مدارس حتما می‌بایست برخی از شرایط مهم را در نظر بگیرید لذا توصیه می‌کنیم حتما از نصاب دوربین مداربسته مناسب استفاده نماید زیرا آنها اهمیت دوربین مداربسته مدرسه و نصب آنرا را بخوبی میدانند.
 • یک نصاب دوربین مداربسته خوب پیدا کنید:
  شما می‌توانید دوربین مداربسته را در مدرسه خود درست استفاده کنید، فقط اگر یک تامین کننده خوب و پیمانکار برای آن پیدا کنید که نسبت به راه اندازی دوربین مداربسته مدرسه دارای تجربه و تخصص کافی باشد و برای این منظور شرکت چشمان بیدار آریا به شما توصیه می شود. شما باید سعی کنید شخص و یا شرکتی را انتخاب کنید که به عنوان تجربه دقیق در این کار خاص انجام شود. هنگامی که شما یک ارائه دهنده خدمات خوب یا تامین کننده را انتخاب می‌کنید، در این روش بهترین فرصت را خواهید داشت. این به شما در بسیاری از راه های دیگر نیز کمک خواهد کرد که شما را در راه اندازی دوربین مدار بسته برای شما راحت تر می‌کند. برای انتخاب عاقلانه، می‌توانید از اینترنت استفاده کنید، شما می توانید مقایسه کنید و همچنین می‌توانید نظرات کاربران را نیز به دست آورید. هنگامی که شما بر اساس این موارد، یک پیمانکار را انتخاب می‌کنید، پس شما قصد دارید نتیجه خوبی برای شما داشته باشید و حداقل عوارض را نیز داشته باشید. شرکت چشمان بیدار آریا دارای سابقه نصب بیش از 10 مدرسه و آموزشگاه در سطح تهران و شهرستان‌های اطراف می‌باشد.
 • دوربین مداربسته را به درستی نصب کنید:
  این آخرین چیزی است که شما باید برای راه اندازی دوربین مداربسته در مدرسه خود انجام دهید لازم است علاوه بر درک اهمیت دوربین مداربسته مدرسه مهمترین عمل یعنی نصب دوربین مداربسته را بدرسیت و طبق اصول مهندسی انجام بدهید. وقتی کار راه اندازی دوربین مداربسته مدرسه انجام می شود، باید همه چیز را به صورت دقیق بررسی کنید و اگر احساس می‌کنید که این کار به درستی انجام می‌شود، فقط می‌توانید با آن کار کنید. اگر هر گونه عارضه یا مشکل در آن پیدا کنید، باید دوباره از کارشناسان کمک بگیرید و قبل از اینکه به جلو بروید، این مسئله را حل کنید. این آخرین مرحله به نظر اساسی است، اما مهم این است که به شما کمک می‌کند تا بهترین خروجی را با وجود دوربین مدار بسته خود داشته باشید و نتیجه خوب و همچنین با آن را دریافت خواهید کرد.
نکات مهم در نصب دوربین مداربسته مدرسه

نکات مهم در راه اندازی دوربین مداربسته مدرسه چیست؟

ویژگی های دوربین مدار بسته برای نصب در مدارس :

در این بخش و پس از درک اهمیت دوربین مداربسته مدرسه به قابلیت ها و امکاناتی که دوربین مداربسته در مدارس بایستی دارا باشد می‌پردازیم تا قبل از اقدام برای راه اندازی دوربین مداربسته مدرسه اطلاعات کافی داشته باشیم :

 • مانیتورینگ
 • ضبط زمانی
 • ضبط دائم و بدون وقفه
 • مانیتورینگ اصوات
 • پوشش ناحیه‌های مشخص مانند کارگاه و ازمایشگاه
 • تشخیص نفوذ
 • تشخیص ورود فرد غیر مجاز
 • ضبط پیش از هشدار
 • امکان ذخیره سازی بلند مدت
 • زوم دیجیتال واپتیکال
 • تشخیص فعالیت صندوق دار
 • شمارش افراد
 • تشخیص چهره
 • تشخیص عملکرد
 • تشخیص پلاک ماشین های ورودی به محیط

البته در سال 1401 تمامی دوربین مداربسته دارای قابلیتهای هوشمندی شده اند , اهمیت دوربین مداربسته مدرسه را بخوبی درک کرده اند که شما میتوانید با استفاده از این توانایی ها و با راه اندازی دوربین مدار بسته مناسب با محیط مدرسه (در هر مقطع تحصیلی) از این امکانات (مانند خواندن پلاک خودرو، شمارش تعداد نفرات، شناسایی چهره افراد) به درستی بهره برداری کنید.

مطابق با موضع چندگانه آموزش و پرورش درباره دوربین مداربسته مدارس در خصوص اهمیت دوربین مداربسته در مدرسه باید حتما توسط مدیر و یا هیت امنای مدرسه اقدامات مقتضی صورت بگیرد، لذا حتما نسبت به اهمیت دوربین مداربسته مدرسه باید اقدام فوری صورت گیرد.زیرا

نصاب دوربین مدار بسته شرق تهران

نصاب دوربین مدار بسته جنوب تهران

مزایای راه اندازی دوربین مدار بسته در مدارس :

اگر بطور کلی و نکاتی بخواهیم از اهمیت دوربین مداربسته مدرسه اطلاع داشته باشیم، می‌توانیم به نکات زیر اشاره کنیم(البته اینها تنها جزیی از ارزش وجود دوربین مداربسته در مدارس میباشد):

1)شناسایی و کاهش جرایم

2)جلوگیری از خرابکاری

3)محافظت از وسایل نقلیه معلمان

4)جلوگیری از ورود افراد متفرقه به مدرسه

5)بررسی راهروهای پر رفت و آمد

6)کمک رسانی در شرایط اضطراری

7)کنترل ورود و خروج دانش آموزان

8)نظارت بر قسمت ورودی سرویس های بهداشتی

9)اطمینان والدین بر امنیت فرزندانشان

در نتیجه اهمیت دوربین مداربسته مدرسه یکی از نیازهای اساسی در تمامی مدارس ایران تلقی می شود و تمامی مدیران و هیت امنای مدارس باید به این نکته دقت کنن که مدرسه بدون دوربین میتواند مخاطرات بسیار زیادی را برای آنها به ارمغان داشته باشد.

مزایای نصب دوربین مدار بسته در مدارس

مزایای بکارگیری دوربین مدار بسته در مدارس

نتیجه گیری برای درک اهمیت دوربین مداربسته مدرسه

ما به شما توصیه میکنیم حتما از نصب دوربین مدار بسته برای محل کار یا منزل خود استفاده نمایید و با استفاده از دزدگیر امنیت خود را افزایش دهید.

اهمیت دوربین مداربسته مدرسه را باید خیلی بدانیم زیرا تمام فرزندان ما در این مکانها مشغول به تحصیل هستند و باید مدت زمان زیادی را در این مکانها حضور داشته باشند و با نصب دوربین مدار بسته میتوان امنیت را برای این مکان تامین نمود و حتی در صورتی که حادثه ای رخ بدهد، میتوان کل حادثه را به صورت دقیق بررسی نمود تا مقصر اصلی را به راحتی شناسایی کرد.

در صورت نیاز به خدمات نصب دوربین مدار بسته در مدرسه حتما با شرکت چشمان بیدار آریا تماس بگیرید تا بهترین تیم را برای این منظور برای شما اعزام کنیم تا بهترین خدمات را به شما ارائه بدهیم.

نصاب دوربین مدار بسته شمال تهران

نصاب دوربین مدار بسته غرب تهران

اهمیت دوربین مداربسته مدرسه

اهمیت دوربین مداربسته مدرسه به قدری زیاد است که تمام مدیران مدارس از سال 1398 مجبور به نصب دوربین مدار بسته با کیفیت حداقل 2مگاپیکسل در تمام محیط مدارس خودشان هستند.

سوالات متداول

وجود دوربین مداربسته باعث ایجاد امنیت در هر مکانی میشود، مدرسه نیز یکی از آنهاست و مطابق با قانون اداره آموزش و پرورش تمامی مدارس ایران باید به دوربین مداربسته مجهز باشند تا تمامی رفتارهای معلمها و دانش آموزان در محیط عمومی مدرسه تحت کنترل باشد.

بله، مطابق با توصیه های اداره آموزش و پرورش، تمامی مدارس ایران باید دارای سیستمهای حفاظتی و نظارتی باشند و در همین زمینه نیز دستورالعملهای مربوطه را نیز به تمامی مدارس تابعه ارسال کرده است.

اصولا نصب دوربین مداربسته نباید باعث نقض حریم خصوص شود، با رعایت این اصل ، دوربینهای مدارس باید در نقاط زیر نصب شوند:

 • درب ورودی
 • کل محیط حیاط
 • تمامی راهروها و ورودی به کلاسهای درس
 • سالن همایشها و کنفراسنها و مسجد
 • قسمت ورودی به سرویس بهداشتی
 • دفتر مدیران
سوالات متداول نصاب دوربین مدار بسته (1)
منوی دسته بندی خود را در مسیر: "سربرگ ساز > چیدما موبایل > عنصر منوی موبایل > نمایش و مخفی کردن > انتخاب منو " تنظیم کنید
اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید
Facebook Twitter Instagram YouTube Pinterest linkedin WhatsApp WhatsApp
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه
0 محصول سبد خرید