نصب دوربین مداربسته چشمی درب

دوربین مداربسته چشمی درب هر روز به روز تر و کوچکتر می شوند. شما می توانید دوربین مداربسته چشمی درب را به راحتی نصب کنید. امروزه با پیشرفت تکنولوژی نصب دوربین ها و به خصوص دوربین مداربسته چشمی درب راحت تر شده است.نصب دوربین مداربسته چشمی درب مهم است و لازم است به محل و اتصال آن به اینترنت، شعاع دید و فرد نصاب توجه کنید. از آن جایی که امنیت محل کار یا منزل شما مهم است، اجازه بدهید که یک نصاب ماهر این کار را برای شما انجام دهد. کابل را به صورت مستقیم به دوربین و دستگاه DVR  یا NVR وصل کنید و از پیچ خورگی کابل جلوگیری نمایید.

نصب دوربین مداربسته چشمی درب

نصب دوربین مداربسته چشمی درب

 برنامه ریزی قبل از خرید دوربین مداربسته چشمی درب

قبل از خرید دوربین مداربسته چشمی درب لازم است که ویژگی های دوربین مداربسته چشمی خود را شناسایی کنید. برق و باتری برای نصب دوربین مداربسته چشمی درب لازم و ضروری است. شما همچنین به دستگاه ضبط داده ها و تصاویر نیز نیاز دارید. در کل بهتر است که دوربین مداربسته چشمی را به صورت پکیج خریداری کنید. برای انتخاب بهتر دوربین چشمی درب خود،ما مطالعه مقاله آموزشی راهنمای خرید دوربین مداربسته چشمی درب موجود درهمین سایت را به شما پیشنهاد میکنیم.

دوربین مداربسته چشمی درب هوشمند

امروزه اکثر دوربین های مداربسته هوشمند بوده و شما لازم نیست که زحمت بسیار زیادی را متحمل شوید. حتی دوربین مداربسته درب نیز به اینترنت متصل می شود. شما حتی می توانید این نوع دوربین را برای الکسا تعریف کنید تا به محض شناسایی دوست خود به خود در باز شود. حتی این چنین دوربین هایی، اپلیکیشن هایی دارند که میتوان آن ها را در گوشی دانلود کرده و محل را از راه دور کنترل کرد.

 ابزارهای لازم برای نصب دوربین مداربسته چشمی درب

  • کابل اترنت
  • مته
  • مانیتور
  • صفحه کلید دستگاه

اگر دوربین آنالوگ را خریداری کرده اید می توانید آن را به دیجیتالی تبدیل کنید.

نصب دوربین مداربسته چشمی درب

نصب دوربین مداربسته چشمی درب

مشخص سازی محل نصب

محل نصب دوربین مداربسته چشمی درب مشخص است. دوربین را لازم است که به گونه ای نصب کنید که امکان خرابکاری وجود نداشته باشد. محل DVR را مشخص کرده و نحوه اتصال آن را به دوربین تصور کنید.

سوراخ کردن محل حفره های پیچ ها

توجه کنید که تنظیمات دوربین های مختلف نسبت به هم متفاوت است و لازم است که مطابق اهداف و نیازهای خود، دوربین مورد نیاز خود را مشخص کرده و آن را خریداری کنید.

 سیم کشی برای نصب دوربین مداربسته چشمی درب

شما برای اتصال دوربین به نوار برق احتیاج دارید. سیم مفتول را به حفره ای که ایجاد کرده اید عبور دهید. کابل اترنت را به طرف دیگر بچسبانید و آن را به محلی که دوربین شما قرار است به آن متصل شود وصل کنید. البته نصابان شرکت ایمن آریا می توانند به شما کمک کنند تا کابل پیچیده و درهم و برهم نداشته باشید. شما می توانید با کیت کابل خیلی راحت تر کابل کشی را انجام دهید. قطع کابل سخت ترین بخش کار است اگر از کابل ضخیم تری استفاده می کنید می توانید آن را در محل انتهایی خم کنید.

کابل را به صورت مستقیم و بدون هیچ گونه خمیدگی به کابل و دوربین وصل کنید. شما می توانید دوربین و دستگاه DVR را به صورت BNC به یکدیگر وصل کنید. در واقع با این روش می توان کابل اترنت را وصل کرد. با این روش سایر وسایل و ابزار هم در محل خود قرار داشته و مزاحمتی برای سایر دستگاه ها بوجود نخواهد آمد.

 نصب دستگاه DVR

در این مرحله لازم است که دستگاه DVR را به دوربین متصل کنید. این دستگاه مهم است و داده ها را ضبط می کند و لازم است که محل دقیقی را برای آن مشخص کنید، نوع دیگری از دستگاه ضبط وجود دارد که NVR نامیده می شود و شما می توانید بدون حضور در محل داده ها را دریافت کرده و کنترل کنید.

نصب دوربین مداربسته چشمی درب

نصب دوربین مداربسته چشمی درب

اتصال همه چیز

زمانی که دستگاه DVR را در محل خود قرار دادید، حالا وقت آن است که همه بخش ها مانند دوربین، دستگاه DVR بهم وصل کنید. شما می توانید با نوار برق، اتصالات را بهم دیگر وصل کنید. در این صورت اتصالات محکم بهم متصل خواهند شد. بهتر است که دوربین را در محلی قرار دهید که کابل به صورت مستقیم به آن متصل شود و هیچ گونه پیچ خوردگی پیش نیابد.

نصب به وسیله نصاب حرفه ای یا توسط خود شخص

این که چه کسی دوربین را در محل نصب می کند، امر مهمی است که لازم است به آن توجه شود. در صورتی که شما در زمینه نصب دوربین، مهارت لازم را دارید می توانید این کار را انجام دهید در غیر این صورت نصاب های حرفه ای فروشگاه ایمن آریا می توانند این کار را برای شما انجام دهند.

اهمیت امنیت منزل یا محل کار با نصب دوربین مداربسته چشمی درب

امنیت محل کار یا منزل شما خیلی مهم است و به همین دلیل لازم است که این امر مهم را به نصاب حرفه ای واگذار کنید. اگر سیستم امنیت بی سیم را مشخص کرده اید می توانید این دوربین را نصب کنید.

موارد مهم نصب دوربین مداربسته چشمی درب

  • مشخص کردن محل نصب
  • اطمینان نسبت به اتصال به اینترنت
  • اطمینان از شعاع دید گسترده
  • اطمینان نسبت به عدم خرابکاری محل و دوربین

محل دوربین مداربسته چشمی درب را در محلی نصب کنید که بتوانید ورود و خروجی محل و منزل را با دقت و اطمینان کنترل کنید.

نصب دوربین مداربسته چشمی درب

موارد توضیح
محل نصب دوربین در ارتفاع بالا
اتصال به اینترنت اتصال به اینترنت و کنترل محل
شعاع دید شعاع دید گسترده
فرد نصب کننده نصب به وسیله خود یا نصاب ماهر

نتیجه گیری در مورد نصب دوربین مداربسته چشمی درب

این مقاله آموزشی در مورد نصب دوربین مداربسته چشمی دربو کاربردهای آن در دنیای دوربین مداربسته ، مورد بحث و بررسی قرار داریم، توصیه میکنیم که در صورت نیاز به خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته که دارای تجربه کافی در این حوزه است استفاده نمایید.

درباره چه صحبت کردیم؟

  نصب دوربین مداربسته چشمی درب/ موارد مهم نصب دوربین مداربسته چشمی درب

 

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ .واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب دوربین مدار بسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

author-avatar

درباره ایمان قنبری

متولد 1364 در تهران هستم و دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر (سخت افزار) از دانشگاه امیرکبیر ( پلی تکنیک) بوده که از سال 1383 در حوزه دوربین مداربسته و سیستمهای حفاظتی و نظارتی در حال فعالیت هستم. از سال 1398 با تاسیس شرکت چشمان بیدار آریا در حال ارائه خدمات فنی و مهندسی به تمامی ارگانها و شرکتهای خصوصی برای نصب دوربین مداربسته میباشیم.