نصب دوربین مداربسته IP

در این مقاله نحوه نصب دوربین مداربسته IP بر پایه تجربه یکی از بهترین نصاب دوربین مداربسته IP اراوه خواهد شد.

نصب دوربین مداربسته IP
نصب دوربین مداربسته IP

نحوه نصب دوربین مداربسته IP

دوربین های شبکه (دوربین های IP INFINITY) به علت کیفیت، ویژگی ها و قیمت های پایین، به سرعت در حال افزایش محبوبیت در میان مصرف کنندگان هستند. دوربین های شبکه HD که به طور معمول بیش از ۲۰۰ دلار در سال ۲۰۱۲ هزینه می کنند می توانند در سال ۲۰۱۶ به ۶۰ دلار خریداری شوند. کاربران معمولی دوربین های شبکه، شرکت هایی هستند که برای نصب و تعمیر و نگهداری حرفه ای دارند. بسیاری از مصرف کنندگان روش DIY را برای تنظیم دوربین های خود انتخاب می کنند. این مقاله به این کاربر کمک می کند. به هیچ وجه نمی تواند جایگزین کمک متخصصان شود که به دلایل مختلف مورد نیاز است – پیچیدگی یک سیستم نظارت تصویری، کاربر نیازی به دانش پایه کامپیوتر / شبکه، نیاز به عملیات فنی می باشد.

به معنای واقعی کلمه هزاران مدل از دوربین های مداربسته تحت شبکه در حال استفاده است. مجموعه ای از دستورالعمل های مناسب برای هر مدل کاملا غیرممکن است. ما از مدل محبوب (INFINITY65232) توسط مخترع شبکه – محور – در این مقاله استفاده می کنیم. مراحل نصب برای اکثریت قریب به اتفاق سایر دوربین های شبکه هم مشابه یا بسیار مشابه با آنهایی است که در اینجا شرح داده شده است.

یک کلمه درباره ONVIF. شرح مفصلی در مورد ONVIF فراتر از محدوده این مقاله است. به طور متوسط ​​کاربر فقط می تواند بداند که ONVIF یک استاندارد بین المللی است. دوربین سازگار با ONVIF حداکثر سازگاری و قابلیت همکاری با بسیاری از نرم افزار و سخت افزار را در بازار ارائه می دهد. به طور کلی دوربین های سازگار با ONVIF دارای ویژگی های بیشتری و کیفیت بهتر نسبت به دوربین های سنتی غیر ONVIF هستند.

برای این مقاله، فرض بر این است که خواننده دارای دانش پایه کامپیوتر و شبکه است. کاربران باهوش فنی ممکن است بسیاری از قطعات را برای آنها بسیار ابتدایی پیدا کنند.

کانفیگ شبکه برای نصب دوربین مداربسته IP

دوربین های شبکه از دوربین های وب و دوربین های مدار بسته آنالوگ متفاوت هستند. کامپوننت های وب با کابل های USB به کامپیوتر متصل می شوند. آنالوگ دوربین های مدار بسته به کابل های کواکسیال متصل می شوند. دوربین های شبکه به منظور دستیابی به یک شبکه متصل می شوند همانطور که رایانه ها به شبکه ها متصل می شوند. هر دوربین شبکه در واقع کامپیوتر با پردازنده و حافظه است. من پردازش تصاویر از CCD (دستگاه متصل شارژ) یا CMOS (نیمه هادی متال-فلز اکسید) پردازش، ارسال به مشتریان (به عنوان مثال برنامه) و میزبان به وب سرور.

۱- دوربین شبکه را به شبکه محلی خود وصل کنید. یک LAN اغلب شبکه خانگی یک مصرف کننده است. یک کابل اترنت Cat5 را به سوکت اترنت دوربین شبکه وصل کنید، سپس انتهای دیگر را به روتر متصل کنید .

۲- آدرس IP دوربین دوربین را پیدا کنید. چند راه برای انجام این کار وجود دارد.
برای پیدا کردن دوربین از یک برنامه ابزار از فروشنده دوربین استفاده کنید. لطفا مطمئن شوید پروتکل پیکربندی میزبان پویا (DHCP) فعال باشد.

۳- پیکربندی Wi-Fi با استفاده از یک مرورگر برای بازدید از رابط وب دوربین با آدرس IP و پورت آن (به عنوان مثال، http://192.168.0.20:81). لطفا توجه داشته باشید که اگر دوربین از پورت ۸۰ به طور پیش فرض HTTP استفاده کند، نیازی به مشخص کردن پورت در آدرس وب نیست. بعضی از دوربین ها از یک پورت متفاوت برای HTTP استفاده می کنند.

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده و یکی از مراکز خرید دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

نصاب دوربین مداربسته تهران
نصاب دوربین مداربسته تهران

 

نصب دوربین مداربسته IP با کیفیت فوق العاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *