loading cctv

نقش دوربین مداربسته در تحقیقات جرایم

Rate this post

نقش دوربین مداربسته در تحقیقات جرایم

در این مقاله فروشگاه دوربین مداربسته آریا با برند INFINITY به طور دقیق بررسی میکند که چگونه دوربین مدار بسته ممکن است شواهد مفید در تحقیقات جنایی ارائه دهد و نقش دوربین مداربسته در تحقیقات جرایم چیست.

دریک تحقیق جنایی می تواند یک سری سوال مطرح شود: چه کسی در یک حادثه دخیل بوده؟ در کجا اتفاق افتاده است؟ چه اتفاقی افتاده است؟ چرا این اتفاق افتاده است؟ و چگونه تخطی ها انجام شده است؟ دوربین مداربسته ممکن است در پاسخ دادن به حداقل دو مورد از این سوالات مفید باشد: چه اتفاقی افتاده است و چه کسی درگیر بوده است.

ضبط با کیفیت خوب می تواند به طور بالقوه به محققین اجازه دهد که یک حادثه کامل را در جزئیات مشاهده کنند، اطلاعاتی در مورد دنباله ای از رویدادها، روش های استفاده شده و مسیرهای ورود و خروج توسط مجرم ارائه شود. حتی اگر این امکان پذیر نباشد، دوربین مدار بسته ممکن است برای تأیید یا رد شواهد دیگر از آنچه اتفاق افتاده است، مانند شهادت پلیس مفید باشد. ضبط ممکن است اطلاعاتی را نیز ارائه دهد که پلیس ها می توانند از شواهد دیگر که ضبط شده استفاده کنند.

نقش دوربین مداربسته در تحقیقات جرایم
نقش دوربین مداربسته در تحقیقات جرایم

دوربین مداربسته ممکن است در شناسایی افرادی که در یک جرم دخیل بودند، به طور مستقیم کمک کند. به عنوان مثال زمانی که یک فرد مظنون توسط کسی که در حال دیدن ضبط است. یا به طور غیرمستقیم، زمانی که ضبط یک مظنون را به لمس کردن یک سطح نشان می دهد که پلیس پس از آن می تواند شواهد پزشکی قانونی را بازگرداند. تصاویر همچنین می توانند برای شناسایی شاهدان بالقوه استفاده شوند. دوربین مدار بسته ممکن است در پاسخ دادن به برخی از سوالات دیگر مفید باشد. به عنوان مثال، حتی یک ضبط با کیفیت خوب ممکن است کمی نگرانی در مورد اینکه چرا جرم اتفاق افتاده است را روشن سازی کند.

برای اینکه دوربین مداربسته در پاسخ به پرسشهای تحقیقی مفید باشد، شرایط خاصی لازم است. محدودیت های قانونی در مورد توانایی افسران پلیس برای استفاده از ضبط CCTV از مکان های عمومی در طول تحقیقات وجود دارد. برای مثال، در انگلستان، اپراتورهای سیستم های دوربین می توانند بدون ضمانت ضبط شده به پلیس ارائه دهند. در ایالات متحده یک سیستم مشابه کار می کند، تا زمانی که ضبط یک مکان باشد که مردم انتظار منطقی از حریم خصوصی ندارند. به همین ترتیب، عوامل محدود کننده در استفاده از دوربین مدار بسته احتمالا به شکل دیگری خواهند بود.

شکل 1 خلاصه روندی است که توسط این شرایط ممکن است رخ دهد، به سه مرحله تقسیم شده است. در مرحله اول، مدارک CCTV در دسترس نیست، یا به این دلیل که پلیس اقداماتی را برای به دست آوردن آن انجام نداده یا به دلیل عدم وجود ضبط به علل فنی وجود ندارد. در مرحله دوم، ضبط CCTV در دسترس است، اما شاید به دلیل کیفیت ضبط – برای تحقیق مفید نیست. در مرحله نهایی، ضبط هر دو در دسترس است و برای تحقیقات مفید است.

این مطالعه با هدف بررسی میزان استفاده از CCTV برای بررسی جرایم با بررسی مراحل این فرایند انجام شده است. به طور خاص، دو سوال تحقیق مورد توجه قرار گرفت:

  1. دوربین مدار بسته اغلب شواهد مفید در تحقیقات جنایی ارائه می دهند؟ این موضوع برای انواع مختلف جرم چقدر متفاوت است؟
  2. در چه شرایطی دوربین مدار بسته با احتمال بیشتری برای تحقیقات جنایی مفید خواهد بود؟

ممکن است تصور شود که دوربین مداربسته فقط در صورتی مفید است که منجر به یک مظنون به محکومیت شود. با این حال، این رویکرد حداقل دو مشکل را ارائه می دهد. اولا، این آزمون یک آزمون بالقوه غیرقابل اعتماد در مقایسه با وزن مدرکی که در یک پرونده خاص در غیاب ضبط CCTV در دسترس بوده است، نیاز دارد. ثانیا، ارزش ضبط ویدئو ها در این است که این تصاویر ضبط شده که در اختیار افسران قرار میگیرد به آنان کمک میکند شواهدی که شخص متخلف از میان برده و یا گزارش غلط ارائه داده است کشف شود.

همانطور که مطالعه کردید سیستم دوربین مداربسته نقش مهم و اساسی را در تحقیقات جرایم ایفا میکند. برای ایجاد امنیت خود توسط با کیفیت ترین محصولات با نازلترین قیمت, در کنار تیم متخصص نصب دوربین مداربسته با کمترین تعرفه نصب دوربین مداربسته میتوانید با فروشگاه دوربین مداربسته آریا با برند INFINITY  تحت گارانتی طلایی آریا تماس بگیرید.

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ نادری طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

X