نقش دوربین مداربسته در زندگی روزمره ی ما

امروزه سیتم های امنیتی در زندگی ما نقش مهمی دارند، و همه به دنبال راه و روشهای امنیتی بهتری برای مقابله و پیشگیری حوادث هستند.دوربین های مدار بسته از سیستم های امنیتی محسوب میشوند که در مقایسه با سایر اقدامات امنیتی، دارای هزینه کمتری و قابل پیاده سازی میباشد. در بیشتر کشورهای پیشرفته، دوربین های مداربسته جهت جلوگیری از جرم، جنایات و سرقت در سطح شهر و مجتمع های مسکونی، استفاده می شود. نقش دوربین مداربسته در زندگی روزمره ی ما بسیار است.

نقش دوربین مداربسته در زندگی روزمره

نقش دوربین مداربسته در زندگی روزمره

 

مزایای دوربین مداربسته

برای آنکه بدانیم نقش دوربین مداربسته در زندگی روزمرهما ایرانی ها کجاست باید کمی در مورد محلهای نصب دوربین مداربسته صحبت کنیم و مزایای هر محل را به باهم بررسی کنیم:

افزایش امنیت مکان های مختلف:

مکان های مختلفی مانند مراکز صنعتی و تجاری بزرگ همیشه به چند نگهبان نیاز دارند، اما مدیر آن شرکت و کارگاه میتواند با نصب دوربین مدار بسته در مکان های مختلف کارگاه خود هر لحظه کارگاه خود را مشاهده کند و از وضعیت وسایل های داخل کارگاه خود با خبر باشد.

جلوگیری از سرقت :

از دلایل مهم دیگر استفاده از دوربین های مدار بسته در مراکز تجاری جلوگیری از وقوع جرم می باشد. اگر مردم بدانند که کنترل میشوند، جرم کمتری مرتکب می شوند. وجود دوربین در مراکز تجاری به شما کمک می کند تا از این موضوع خیالتان راحت باشد که کارمندان شما سرقتی انجام نمی دهند. تصاویری که در مراکز تجاری ثبت می شوند می توانند کمک کنند تا سرقت کمتر شود.

نظارت بر فعالیت :

کارمندانی که در مراکز تجاری Business centers به عنوان نگهبان کار می کنند توانایی حضور در همه ی بخش ها را ندارند، ولی استفاده از دوربین مدار بسته به شما کمک میکند که نظارت کاملی بر وضعیت داشته باشید. شما می توانید فعالیت های همه افراد حاضر در مراکز تجاری را کنترل کنید و عملکرد کارمندانتان را زیر نظر بگیرید.

استفاده از دوربین مدار بسته موجب می شود مشکلات مربوط به بهره وری کارمندان  کمتر شود و افراد با انگیزه بیشتری فعالیت داشته باشند.

افزایش بهره وری کارکنان:

استفاده از دوربین های مدار بسته باعث شده است کارمندان میل بیشتری برای کار کردن داشته باشند و کار های  های خود را بصورت صحیح انجام دهند.

کنترل مکان های مختلف:

شما میتوانید با استفاده از این دوربین ها منازل پارکینگ ها و یا اگر مدیر شرکت هستید شرکت خود را کنترل کنید، برای مثال اگر برای مدتی به سفر رفته اید میتوانید نصب دوربین مدار بسته چک کنید.

بهبود تجربه مشتری:

از مهم ترین مزایای نصب دوربین های مدار بسته در مراکز تجاری بهبود تجربه مشتری است. استفاده از دوربین های مدار بسته باعث می شود مشتری احساس امنیت بیشتری کند و با خیال راحت خرید خود را انجام دهد. شما می توانید با بررسی رفتار مشتریان به آن ها کمک کنید تا در خرید های بعدی تجربه بهتری نسبت به مرکز خرید شما داشته باشند.

تا اینجا دیدم که واقعا نقش دوربین مداربسته در زندگی روزمره انکار ناپذیر است و لاجرم باید در محلهای زندگی و کسب و کار خود اقدام به نصب و راه اندازی دوربین مداربسته نماییم.

کاربرد دوربین مداربسته در مناطق تاریخی

نصب دوربین مداربسته در مکان های تاریخی باعث بالا رفتن امنیت و حفاظت از آن ها می شود، کشور ما بناهای تاریخی متنوع و فراوانی دارد و این بناهای تاریخی هر کدام قدمت و ویژگی منحصر به فرد خود را دارند، به عنوان مثال با نصب دوربین مداربسته در مسجدهای قدیمی، جلوی فعالیت افراد خرابکاری که قصد ضربه زدن و یا سرقت آثار باستانی موجود در این مکان ها را دارند، گرفته می شود، بنابراین نصب دوربین مداربسته در اماکن تاریخی بسیار حائز اهمیت است.

کاربرد دوربین مداربسته در کنترل و نظارت بر پارکینگ خودرو و انبار اجناس

همانطور که نصب دوربین مداربسته در قسمت ورودی و خروجی پارکینگ ها، به کاربر کمک می کند تا رفت و آمد تمام خودروها را تحت نظر داشته باشد. این پوشش ۲۴ ساعته می تواند امنیت بالایی را در این مکان ها ایجاد کند و از سرقت جلوگیری می کند.

انبار اجناس، یکی از نقاط حساس و مهمی است که در صورت سرقت، می تواند خسارات جبران ناپذیر بسیاری برای صاحبان مشاغل، فروشگاه ها و … را می تواند داشته باشد، بنابراین می توان با هزینه هوشمندانه و مناسب، امنیت بیشتری را برای این اماکن ایجاد کرد( این هم نقش دوربین مداربسته در زندگی روزمره از زاویه یک کاسب و تاجر است).

کاربرد دوربین مداربسته در مدارس

مدارس زیادی در کشور مجهز به دوربین مداربسته شده اند که در صورت بروز حادثه، سرقت، جرم و یا رفتار غیر قابل قبول از دانش آموزان، می توان از تصاویر ثبت شده توسط دوربین مداربسته به عنوان مدرک استفاده کرد. دوربین مدار بسته مدارس معمولا در راهرو، حیاط، پارکینگ و… نصب می شود.

کاربرد دوربین مداربسته در مکان های ورزشی و تفریحی

دیگر کاربرد دوربین مداربسته در مجتمع های ورزشی، تفریحی، مناطق توریستی، رستوران ها و… باعث می شود تا حاضرین در آن مکان احساس امنیت بیشتری داشته باشند. زیرا می دانند که در صورت بروز حادثه، پلیس می تواند از تصاویر دوربین مداربسته استفاده کرده و مجرم را شناسایی کند.

در بسیاری از کشورهای دنیا با نصب تعداد زیادی دوربین مداربسته در ورزشگاهای خود و با کمک هوش مصنوعی دوربین مداربسته مبادرت به شناسایی افراد متخلف نموده و از ورود آنها به ورزشگاها جلوگیری میکند.

این دگیر نقش دوربین مداربسته در زندگی روزمره با کمک پلیس و برای افزایش امنیت ما ایجاد میشود، ولی ما میتوانیم با نصب دوربین مداربسته امنیت را برای خود و دیگران به ارمغان بیاوریم.

نقش دوربین مداربسته در زندگی روزمره

نقش دوربین مداربسته در زندگی روزمره

کاربرد دوربین مداربسته در کنترل ترافیک

دوربین مداربسته در ایجاد نظم و امنیت خیابان شهر اهمیت و کاربرد زیادی دارد. همانطور که می دانیم، برای نظارت و کنترل ترافیکی، از دوربین های مداربسته استفاده می شود که با نصب مناسب  و اصولی در خیابان ها و بزرگراه ها، می توان ترافیک و رفت و آمد خودروها را مورد بررسی قرار داد. همچنین، اگر در قسمتی از جاده تصادفی رخ داده باشد، پلیس می تواند از طریق دوربین مداربسته، بلافاصله از وقوع تصادف آگاه شده و اقدامات لازم را انجام دهد، از طرفی می توان  نظارت لازم بر رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی توسط رانندگان از جمله رعایت سرعت مجاز و عدم عبور از چراغ قرمز و …. را انجام داد و پلیس می تواند با مشاهده پلاک خودروی متخلف، راننده مربوطه را شناسایی و جریمه و اعمال قانون کنید( البته باید حتما از دوربین مداربسته پلاک خوان استفاده نماید).

کاربرد دوربین مداربسته در بیمارستان ها و مراکز درمانی

نصب دوربین مدار بسته در بیمارستان ها و مراکز درمانی بسیار کاربردی است. بیمارستان جایی حساس است که افراد زیادی به بیمارستان ها و مراکز درمانی مراجعه می کنند و بیشتر این افراد وضعیت جسمی خوبی ندارند و یک اشتباه  ساده ممکن است منجر به حوادث ناگوار و غیر قابل جبران شود، بنابراین یک کاربرد دوربین مداربسته، نصب آن در مراکز درمانی است که بیماران با آرامش خاطر بیشتری مراحل درمان خود را طی کنند.

و از تخلف پزشکان جلوگیری خواهد کرد، نمونه های زیادی از کمک دوربین مداربسته برای کاهش تخلف پزشکان و احقاق حق مریضان در کشور ایران شاهد بوده ایم، ولی از زاویه دیگر کمک بیشتری میکند تا امنیت محیط مطب و درماناه به صورت کامل حفظ شود.

درباره چه صحبت کردیم؟

کاربرد دوربین مداربسته/ کاربرد دوربین مداربسته در زندگی روز مره/ نقش دوربین مداربسته / نقش دوربین مداربسته در زندگی روزمره

تماس با ما

شرکت چشمان بیدار آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY آماده نصب دوربین مدار بسته در منزل شما با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب دوربین مدار بسته به هزینه منصفانه می باشد.

author-avatar

درباره ایمان قنبری

متولد 1364 در تهران هستم و دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر (سخت افزار) از دانشگاه امیرکبیر ( پلی تکنیک) بوده که از سال 1383 در حوزه دوربین مداربسته و سیستمهای حفاظتی و نظارتی در حال فعالیت هستم. از سال 1398 با تاسیس شرکت چشمان بیدار آریا در حال ارائه خدمات فنی و مهندسی به تمامی ارگانها و شرکتهای خصوصی برای نصب دوربین مداربسته میباشیم.