ایجاد نویز در دوربین مدار بسته

نویز در دوربین مدار بسته

نویز در دوربین مدار بسته درواقع یک منبع خارجی است که بر کیفیت تصاویر دوربین مداربسته تاثیر دارد و باعث میشود که دوربین مداربسته دچار خرابی شود و باید توسط یک مجموعه با دانش برای حل آن اقدام شود .

در این مقاله به شما خواهیم اموخت که نویز در دوربین مداربسته چگونه تاثیر میگذارد و منابع ان چیست تا بتوانید انرا بر طرف کنید.

انواع نویز در دوربین مداربسته

نویز یک اصطلاح الکترونیکی است که درواقع سیگنال ناخواسته بر روی سیگنال اصلی که باعث میشود ماهیت سیگنال اصلی از بین برود.

از انجایی که دوربین مداربسته یک وسیله کاملا الکترونیکی است و تصاویر به صورت سیگنال تشکیل میشود ، پس نویز میتواند بر آن اثر گذاشته و از کیفیت ان بکاهد و حتی منجر به عدم تشکیل تصویر در دی وی ار و مانیتور میشود.

نویز خطوط عمودی دوربین مداربسته

در صورتی در تصویر دوربین  مداربسته خطوط عمودی را مشاهده میکنید این نشان از ان دارد که در منبع تغذیه شما یک مشکلی وجود دارد و مشکلی در ان وجود دارد و یا اینکه یک منبع ولتاژ سه فاز در نزدیکی دوربین مدار بسته قرار دارد که باعث میشود نویز بر روی منبع تغذیه قرار بگیرد.

در صورتی که خطوط افقی در تصویر تشکیل شده است، علت ان در تداخل سیم کشی و کابل کشی شما است که با یک دوربین دیگر تصاویر کوپل میشوند و باید حتما از یک کابل با شیلد بهتر استفاده کنید زیرا این مشکل تا زمانی از کابل دوربین مداربسته مناسب استفاده نشود باعث مبشود که این نوع نویز در دوربین مداربسته را داشته باشید.

در صورتی که بر روی تصویر دوربین مداربسته دون دون های سیاه دیده میشود، این موضوع بخاطر نوع لنز دوربین مداربسته و یا برد (pcb) ان مشکل دارد و میبایست با استفاده از تجهیزات با کیفیت تر و بهتر این مشکل را حل کنید .

بنا به تجربه چندین ساله فروشگاه اریا به عنوان یکی از قطبهای اصلی سیستمهای  حفاظتی و نظارتی در ایران ، به شما توصیه میکنیم در صورت رخداد نویز در دوربین مداربسته با تیم پشتیبانی شرکت چشمان بیدار آریا تماس گرفته و با استفاده از بهترین متخصصین در حوزه نصب دوربین مداربسته در محل شما حاضر شده و برای شما این مشکل را برطرف میکنیم .

در نظر داشته باشید رفع عیب نویز در دوربین مداربسته یکی از شاخه های تخصصی بوده و توسط هر کسی که سابقه کاری درخشان و تجربه کاری ندار قابل حل نمی باشد لذا میبایست با کمک از یک متخصص تعمیر دوربین مداربسته نسبت به‌رفع عیب ان اقدام نمود.

نویز در دوربین مدار بسته
نویز در دوربین مدار بسته

اقدامات اولیه برای رفع نویز دوربین مدار بسته

شاید مشکل نویز در دوربین مداربسته شما بسیار ساده باشد و شما بتوانید خودتان این مشکل را یرطرف کنید ، ما طبق اصول اخلاقی خودمان اقدامات اولیه را به شما آموزش میدهیم تا در صورت امکان خودتان نسبت به رفع عیب اقدام نمایید:

– تعویض ادابتور : این بهترین اقدام اولیه است چون عمده مشکل نویز از منبع تغذیه ان است .

– اتصالات دوربین : برخی از مشکلات به علت مشکل در نصب دوربین با BNC است و یا کیفیت ان مشکل دارد و باید این اتصلات را بررسی کنید که خیلی راحت است با تکان دادن ان مشخص میشود .

– کابل HDMI: یکسری از نویزها از کابل نامرقوب بین دی وی ار و مانیتور است و باید انرا تست کنید تا بهترین کابل را انتخاب کنید .

برق سه فاز: در صورتی که در محل نصب دوربین مداربسته برق سه فاز از کنار مسیر سیم کشی دوربین مداربسته قرار دارد باید حتما از یک کابل دوربین مداربسته  با تعدا شیلد بالای ۹۶ عدد استفاده شود و حتما جنس ان باید از مس خالص باشد تا کمترین نویز در ان وارد نشود،

نویز در آسانسور: یکی از مکانهایی که نویز در آن خیلی تاثیر گذار است آسانسور است و علت آن موتور آسانسور و نوسانات القایی ایجاد شده بر روی آن به دوربین و دی وی ار میباشد ، در این حالت باید حتما از سیتسمهای دیجیتال استفاده شود تا نویز کمتر شود این مورد باید توسط تیم نصب دوربین مداربسته در آسانسور رعایت میشده البته.

ایجاد نویز در دوربین مدار بسته

شاید شما اقدام به نصب دوربین مداربسته کرده اید و میخواهید همیشه تصویر باکیفیتی داشته باشید ولی کسی میخواهد به محل شما نفوذ کند و یا آسیب برسوند ،بنابراین باید با انواع و اقسام این نویزها آشنا باشید و علت انرا بفهمید تا بتوانید در کمترین زمان ممکن آنرا برطرف کنید.
مهمترین نویزی‌که توسط افراد دیگر تولید میشود نور است که به داخل دوربین تابیده میشود ، برای اینکار در صورتی که همچین مشکلی دارید از قابلیت DWDRدوربین استفاده نماید تا بتوانید نور تابیده شده را از بین ببرید.

یکی دیگر از منابع نویز در دوربین مداربسته روشن کردن یک موتور الکتریکی در کنار دوربین میباشد که باعث ایجاد اغتشاش در تصویر دوربین میشود که در نهایت تصویر دوربین دچار مشکل میشود.

[sc_fs_faq html=”true” headline=”h2″ img=”” question=”حل مشکل نویز در دوربین مداربسته؟” img_alt=”” css_class=””] برای حل مشکل نویز در دوربین مداربسته باید علت نویز را پیدا کنید ، عمده علت نویز در دوربین مداربسته منبع تغذیه آن است . [/sc_fs_faq]ایجاد نویز در دوربین مدار بسته

ما برای شما همیشه بهترین را میخواهیم و باید برای داشتن آن دانش کافی داشته باشید . بنابراین زمانی که با نویز در دوربین مداربسته مواجه شدید با ما تماس بگیرید، تا بهترین تیم را جهت رفع این مشل برای شما اعزام کنیم.

نتیجه گیری برای رفع مشکل نویز در دوربین مدار بسته

به صورت کلی برای رفع مشکل نویز در دوربین مداربسته  می بایست حتما منابع این نوع پیدا شده و نسبت به رفع و یا تعمیر آن اقدام نمود ولی یافتن منبع اصلی نوع یک کار کاملا تخصصی و نیاز به دانش و تجربه کاری در این حوزه دارد بنابراین ما به شما توصیه میکنیم در صورتیکه دوربین مداربسته شما دچار نوعی و یا خراب شده و کیفیت تصویر آن پایین آمده است با متخصصین ما در این حوزه تماس گرفته تا بتوانیم در کمترین زمان ممکن جهت حل مشکل شما اقدامات لازم را انجام دهیم.

ما به عنوان مشاور در زمینه نصب دوربین مداربسته به شما اکیدا توصیه میکنیم که حتما در نصب دوربین مدار بسته خود از نیروهای متخصص که تمام موارد فوق را میداند استفاده نمایید. این موضوع باعث افزایش راندمان کاری شما میشود و حتما باید از بهترین تیم نصاب دوربین استفاده شود که شرکت چشمان بیدار آریا آماده ارائه خدمات تخصصی دوربین مداربسته در تهران به شما می باشد.

نویز را میتوانید با وسایلی مانند بالن کانکتور میتوانید حل کنید ولی این یک راهکار اولیه است و بسیار ارزان قیمت ولی ممکن است کمک کند تا مشکل شما حل شود ولی باز هم برای حل مشکل نویز دوربین مداربسته حتما میبایست از یک متخصص استفاده کنید.

یکی از راههای که جدیدا دزدها برای کور کردن دوربین مداربسته استفاده میکنند، استفاده از دود و دستگاهای دود زا است که باعث میشود دوربین مداربسته کور شود ولی راههای دیگری هم برای کور کردن دوربین مداربسته وجود دارد.

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

نویز در دوربین مدار بسته
نویز در دوربین مدار بسته

4 دیدگاه دربارهٔ «ایجاد نویز در دوربین مدار بسته»

  1. سلام بی کیفیت شدن صفحه دوربین هم میتونه از نویز باشه ؟

    1. بله هم از نویز میتونه باشه و هم از عواملی دیگه که باید بررسی بشه

  2. علی اکبر براتلو

    حتما وقتی مشکلی پیش میاد باید با شما در میون گذاشت واقعا ما نمیدونم مشکل ازکجاست من که هربار به کمک نیاز داشتم واقعا بهم کمک کردید ممنون

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.