نگهداری از سیستمهای نظارتی چگونه است؟

نگهداری از سیستمهای نظارتی باعث خواهد شد تا سیستم های دوربین مداربسته به بهترین شکل ممکن کار کنند. امروزه اکثر شرکت ها و فروشگاه های ایرانی از دوربین مداربسته استفاده می کنند بنابراین نگهداری از سیستمهای نظارتی ضرورت دارد

اهمیت نگهداری از سیستمهای نظارتی

سیستمهای نظارتی یکی از مهم ترین سرمایه های شما برای حفظ اموال و دارایی های شما است. نگهداری دوره ای موجب خواهد شد که سیستمهای نظارتی شما به بهترین شکل ممکن کار کنند.

نگهداری از سیستمهای نظارتی چگونه است؟

نگهداری از سیستمهای نظارتی چگونه است؟

فهرست نگهداری از سیستمهای نظارتی

لنز دوربین یکی از مهم ترین بخش های سیستمهای نظارتی است که لازم است به بهترین شکل ممکن نگهداری شوند.

لنز دوربین مداربسته

  • بررسی میدان دید دوربین مداربسته و تنظیم مجدد
  • تمیزی و نظافت لنز دوربین از گرد و غبار
  • تنظیم فوکوس (Focus) دوربین مداربسته
  • از بین بردن هر گونه مانع دید دوربین مداربسته
  • بررسی اتصال دوربین مداربسته
  • بررسی فعال بودن سنسور حرکت

سیم کشی بخش ضروری نگهداری از سیستمهای نظارتی

  • بررسی خرابی سیم کشی دوربین مداربسته
  • بررسی کیفیت تصویر
  • بررسی منبع تغذیه سیستمهای نظارتی

نگهداری از سیستمهای نظارتی لازم است که توسط متخصصین شبکه های مداربسته به انجام برسد. هر چقدر که نگهداری از سیستمهای نظارتی دقیق تر انجام شود به همان اندازه دوربین مداربسته بهتر کار خواهد کرد.

نگهداری از سیستمهای نظارتی چگونه است؟

نگهداری از سیستمهای نظارتی چگونه است؟

کنترل تجهیزات

بررسی کلیه تجهیزات مداربسته مانند نمایشگر، دستگاه ضبط DVR ضرورت دارد. کلیه تجهیزات را تمیز کنید. کابل های اتصال را بررسی کنید. توصیه می شود که در هر دوره مشخص قبل از این که نیاز به تعمیر احساس شود، نگهداری از سیستمهای نظارتی را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

ضرورت نگهداری از سیستمهای نظارتی

به دلایل زیر لازم است که نگهداری از سیستمهای نظارتی را به بهترین شکل ممکن انجام دهید بخاطر این که دوربین های مداربسته در طول مدت زمان بالا می توانند مفید باشند و تا ضبط ویدیوی مفید شاید ماه ها یا سال ها زمان احتیاج باشد. نگهداری از سیستمهای نظارتی موجب خواهد شد تا در هر زمانی دستگاه های نظارتی و کنترل شما تمام فعالیت ها و حرکات را ضبط کنند. دوربینی که شکسته شده یا کابل ارتباطی آن قطع شده هرگز مفید نخواهد بود. به همین دلایل است که نگهداری از سیستمهای نظارتی به بهترین شکل ممکن انجام شود. دوربین های مداربسته 24 ساعت کار می کنند و هر گونه تهدیدی را خنثی می کنند.

موارد مربوط به نگهداری از سیستمهای نظارتی

لنز دوربین مداربسته لازم است که تمیز کنید تا بتوانید همه فعالیت ها و حرکات را کنترل کنید. برق دوربین مداربسته را کنترل کنید. کنترل قطعات متحرک دوربین می تواند ضرورت دارد. نرم افزارها، سیستم نسخه پشتیبان و پیکربندی دوربین مداربسته را کنترل کنید.

بررسی های فیزیکی بخش مهم در نگهداری از سیستمهای نظارتی

بررسی فیزیکی یکی از مهم ترین کارهایی است که برای نگهداری مناسب و صحیح دوربین مداربسته انجام شود. نسبت به ترک یا شکستگی دوربین مداربسته حساسیت داشته باشید. محل نصب دوربین را به دقت کنترل کنید. تمام قطعات دکل دوربین مداربسته به لحاظ شکستگی کنترل کنید. تمام اجزای محافظ دوربین مداربسته را تمیز کنید. به دستکاری صورت گرفته برای خرابکاری دوربین توجه کنید و دوباره آن ها را به تنظیمات اولیه خود برگردانید.

نگهداری از سیستمهای نظارتی چگونه است؟

نگهداری از سیستمهای نظارتی چگونه است؟

بررسی محیط نصب در نگهداری از سیستمهای نظارتی

محل نصب دوربین (Installation Environment) را از هر نظر بررسی کنید. تمام زوایای محل نصب را به دقت بررسی کنید تا نسبت به قرار داشتن دوربین در محل قبلی خود اطمینان داشته باشید. در صورتی که جلوی دوربین موانعی وجود داشته باشد آن ها را برطرف کنید. گاهی اوقات از روی تعمد، جلوی دوربین موانعی را کار  می گذارند تا زاویه دید دوربین را کم کرده و دید اپراتور نظارتی را محدود کنند. در صورتی که از چندین دوربین استفاده می کنید زاویه دید هر کدام را به دقت بررسی کنید. در صورتی محل جدیدی را برای دوربین های جدید مدنظر گرفته اید، دوربین های محل قدیمی را به بررسی کنید.

بررسی اپتیک دوربین

مهم ترین بخش دوربین مداربسته است و هر چقدر که اپتیک دوربین روشن باشد به همان اندازه می توانید فعالیت ها و حرکات انجام شده را زیر نظر بگیرید. لنز دوربین مداربسته را بررسی کنید تا خراشیدگی نداشته باشد. زوم دوربین مداربسته را بررسی کنید تا بزرگ نمایی و کوچک نمایی آن به درستی کار کند. بررسی چراغ های مادون قرمز برای دید در شب ضرورت دارد. یک لامپ خاموش LED باعث کاهش دید شما در شب خواهد شد.

بررسی کابل برق و انتقال داده در نگهداری از سیستمهای نظارتی

کابل و منبع تغذیه برق یکی از مهم ترین مواردی است که لازم است آن را دقت بررسی کنید. انتقال داده در دوربین مداربسته بخش ضروری آن است. داده ای را به صورت آزمایشی به خروجی مورد نظر انتقال دهید. بررسی ولتاژ دریافتی نیز ضرورت دارد. هر گونه افزایش یا کاهشی ولتاژ دوربین در کیفیت تصویر تاثیر خواهد داشت.

بررسی اپلیکیشن دوربین مداربسته

امروزه اکثر دوربین های مداربسته اپلیکیشن نصب در دستگاه های دیجیتالی را دارند. بروزرسانی اپلیکیشن ضرورت دارد و بدین ترتیب شما می توانید در سریع ترین زمان ممکن تصاویر را دریافت کنید.

نگهداری از سیستمهای نظارتی چگونه است؟

نگهداری از سیستمهای نظارتی چگونه است؟

نگهداری از سیستمهای نظارتی چگونه است؟

عوامل شرح
لنز دوربین نظافت و بررسی زوم
سیم کشی بررسی پارگی، ترک، خراشیدگی و هر گونه آسیب فیزیکی
تجهیزات بررسی دستگاه DVR، مانیتور
بررسی فیزیکی بررسی شکستگی، ترک خوردگی بدنه
محیط نصب بررسی موانع جدید و دکل نصب
اپلیکیشن بررسی ارتباط دوربین و اپلیکیشن و بروز رسانی

 

عنوان مقاله: نگهداری از سیستمهای نظارتی چگونه است؟

 

نتیجه گیری در موردنگهداری از سیستمهای نظارتی چگونه است؟

این مقاله آموزشی در مورد راهنمای خرید دوربین مداربسته AHDو کاربردهای آن در دنیای دوربین مداربسته ، مورد بحث و بررسی قرار داریم، توصیه میکنیم که در صورت نیاز به خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته که دارای تجربه کافی در این حوزه است استفاده نمایید.

درباره چه صحبت کردیم؟

 “نگهداری از سیستمهای نظارتی چگونه است؟“/” فهرست نگهداری از سیستمهای نظارتی

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ .واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب دوربین مدار بسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

ایمان قنبری
Latest posts by ایمان قنبری (see all)
author-avatar

درباره ایمان قنبری

متولد 1364 در تهران هستم و دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر (سخت افزار) از دانشگاه امیرکبیر ( پلی تکنیک) بوده که از سال 1383 در حوزه دوربین مداربسته و سیستمهای حفاظتی و نظارتی در حال فعالیت هستم. از سال 1398 با تاسیس شرکت چشمان بیدار آریا در حال ارائه خدمات فنی و مهندسی به تمامی ارگانها و شرکتهای خصوصی برای نصب دوربین مداربسته میباشیم.