هیت مپ دوربین مداربسته (Heatmap CCTV) در واقع نقشه دو بعدی یا سه بعدی است که توسط دوربین های مداربسته برای مقاصد خاصی طراحی می شود. با هیت مپ دوربین مداربسته می توان مناطق پر ترافیک را نسبت به مناطق کم ترافیک شناسایی کرد و مانند سایر نرم افزارها این مناطق با رنگ های قرمز و آبی نشان داده می شوند. یکی دیگر از مقالات مرتبط به این موضوع،مقاله چگونگی کارکرد و نصب سنسور حرارتی دوربین مداربسته تشخیص حرکت میباشد که مطالعه آن نیز به شما پیشنهاد میشود.

هیت مپ دوربین مداربسته چیست؟

هیت مپ دوربین مداربسته چیست؟

کاربری های مختلف  هیت مپ دوربین مداربسته

هیت مپ دوربین مداربسته نشانگر ایمنی و اطمینان در منطقه است. این چنین نقشه ای با بکارگیری جمعی از دوربین های مداربسته بدست می آید. با هیت مپ دوربین مداربسته می توان تعداد تردد و ترافیک هر منطقه از شهر یا بخش مشخص شده ای را مشخص کرد. امروزه علاوه بر پلیس و نیروهای امنیتی، سایر مشاغل مانند کسب و کارهای تجاری، خدماتی از هیت مپ دوربین مداربسته متناسب با اهداف و کاربری های خود استفاده می کنند.

صاحبان مشاغل تجاری و خدماتی می توانند با هیت مپ دوربین مداربسته رفتار مشتریان خود را ارزیابی کنند. از هیت مپ دوربین مداربسته می توان در موزه های، شهر بازی، بزرگراه ها هم استفاده کرد. در هیت مپ دوربین مداربسته از رنگ های قرمز و آبی استفاده می شود که رنگ قرمز نشانگر گرمای بدن افرادی است که در محل مشخصی متمرکز هستند. پرسنل امنیتی می توانند با استفاده از هیت مپ دوربین ، تعداد افراد حاضر در محل را شناسایی کرده و اقدامات لازم را انجام دهند. بخاطر بسپارید هیت مپ دوربین فاقد قابلیت ذخیره کردن بوده و شما می توانید فقط تعداد افراد حاضر در محل را شناسایی کنید. شما با هیت مپ دوربین مداربسته می توانید تعداد افراد یا جانداران حاضر در محل مانند حیوانات خانگی را نیز شمارش نمایید. هیت مپ دوربین برای کاربری از فاصله دور امکان پذیر است و افرادی که نسبت به وجود عزیزان خود در محلی دیگر نگران هستند می توانند اطلاعات لازم را از پرسنل امنیتی کسب کرده و آسوده خاطر باشند.

از هیت مپ دوربین مداربسته می توانید در معادن و مناطقی که در آن ها انفجار به صورت تعمد صورت می گیرد استفاده کنید و از ورود نا آگاهانه افراد به این مناطق ممنوع جلوگیری نمایید. هیت مپ دوربین مداربسته می تواند در دوربین های مداربسته NVR کاربری مفیدی داشته باشد و شمار مشتریانی که در طول روز / هفته/ ماه / سال مراجعه کرده اند را مشخص نماید. هیت مپ دوربین مداربسته می تواند در پیشگیری از جرائم سازمان یافته یا حتی کوچک مانند سرقت موثر باشد.

هیت مپ دوربین مداربسته چیست؟

هیت مپ دوربین مداربسته چیست؟

استفاده از هیت مپ دوربین مداربسته در باشگاه های ورزشی

مدیران باشگاه های مختلف می توانند از هیت مپ دوربین مداربسته استفاده کرده و تعداد مشتریان دستگاه ها را بسنجند و با این کار می توانند در دستگاه های به خصوصی سرمایه گذاری کرده یا دستگاه هایی که مشتری چندان زیادی ندارند را کنار بگذارند.

استفاده از هیت مپ دوربین مداربسته برای تخمین بازگشت سرمایه (ROI)

بازگشت سرمایه در واقع همان محصولات یا خدماتی است که شما برای مشتریان خود سرمایه گذاری کرده و آن ها را خریداری کرده یا تولید می کنید. شما با این روش می توانید میزان استقبال مشتریان از کالاها و خدمات را دقیق مشخص کرده و زمان بازگشت مبلغ سرمایه گذاری خود را مشخص نمایید.

استفاده از هیت مپ دوربین مداربسته در مدیریت منابع انسانی

شما با این روش می توانید میزان خدمات رسانی کارکنان خود را به بهترین روش ممکن اندازه گیری کنید. همچنین شناسایی کارکنان نا کارآمد نیز می تواند جنبه دیگری از کار شما باشد. برخی از کارکنان در ساعات صبح و برخی دیگر عصر هنگام عملکرد بالایی دارند.

صاحبان فروشگاه می توانند با این روش تمرکز مشتریان در فروشگاه مشخص کنند و بر همین اساس برای ماه ها و سال های بعد برنامه فروش خود را مشخص کنند. با تجزیه و تحلیل ویدیویی می توانید این کار را به بهترین شرایط ممکن انجام دهید. در واقع این روش به هوش مصنوعی متکی است و با آن می توانید در کالاها و خدمات خود سرمایه گذاری کنید. حتی می توانید رفتار مشتریان و خریداران را در هر لحظه بررسی کنید.

هیت مپ دوربین مداربسته چیست؟

هیت مپ دوربین مداربسته چیست؟

ویژگی های نرم افزار هیت مپ دوربین مداربسته

رفتار زمان خرید مشتریان شما با این نرم افزار  می توانید مدت زمان سپری شده مشتریان را در هر بخش از فروشگاه مشخص نموده و بر همین اساس برای دوره بعدی فروش برنامه ریزی کنید.

شمارش مشتریان شمارش تعداد مشتریان در هر بخش فروشگاه می تواند برای مدیر فروش لذت بخش باشد. شمارش تعداد مشتریان در زمان اوج فروش می تواند به شما برای دوره های بعدی فروش موثرترین روش باشد. بر همین اساس می توانید تعداد کالاها، محل قرارگیری کارکنان و تمامی بخش های فروشگاه را مشخص نمایید.

گزارش گیری تصویری رفتار مشتریان شناسایی علایق مشتریان می تواند برای مدیر فروش، گام بزرگی محسوب شود. شما با این روش می توانید محل های متمرکز مشتریان را شناسایی کرده و حتی مناطق مورد علاقه مشتریان را در بازه های زمانی مختلف مشخص کنید.

تعامل فیزیکی/ غیر فیزیکی نحوه برخورد فروشندگان با خریداران و را مشخص کرده و نحوه برخورد مناسب فروشندگان با خریداران و مشتریان را برای دوره های بعدی فروش / خدمات رسانی خود مشخص کنید.

هیت مپ دوربین مداربسته چیست؟

هیت مپ دوربین مداربسته چیست؟

هیت مپ دوربین مداربسته چیست؟

ویژگی ها شرح
اوج فروش و شناسایی الگوریتم رفتار مشتریان مشخص سازی بخش بهترین عملکرد فروش/ خدمات
شمارش شمارش مشتریان و مشخص سازی استراتژی بعدی فروش/ خدمات رسانی
گزارش گیری تصویری شناسایی محل های متمرکز مشتریان و خریداران
تعامل فیزیکی/ غیر فیزیکی مشخص سازی تعاملات خریداران و فروشندگان
هیت مپ دوربین مداربسته

 

نتیجه گیری در مورد هیت مپ دوربین مداربسته چیست؟

این مقاله آموزشی در مورد هیت مپ دوربین مداربسته چیست؟و کاربردهای آن در دنیای دوربین مداربسته ، مورد بحث و بررسی قرار داریم، توصیه میکنیم که در صورت نیاز به خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته که دارای تجربه کافی در این حوزه است استفاده نمایید.

درباره چه صحبت کردیم؟

هیت مپ دوربین مداربسته چیست؟/” ویژگی های نرم افزار هیت مپ دوربین مداربسته

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ .واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب دوربین مدار بسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

author-avatar

درباره ایمان قنبری

متولد 1364 در تهران هستم و دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر (سخت افزار) از دانشگاه امیرکبیر ( پلی تکنیک) بوده که از سال 1383 در حوزه دوربین مداربسته و سیستمهای حفاظتی و نظارتی در حال فعالیت هستم. از سال 1398 با تاسیس شرکت چشمان بیدار آریا در حال ارائه خدمات فنی و مهندسی به تمامی ارگانها و شرکتهای خصوصی برای نصب دوربین مداربسته میباشیم.