۱۰ روش بهترین سیم کشی دوربین مداربسته

۱۰ روش بهترین سیم کشی دوربین مداربسته

امروزه گزینه های زیادی برای انتخاب یک سیستم امنیتی کیفیت تصویر امنیتی وجود دارد. شما ممکن است تصمیم به رفتن با یک سیستم آنالوگ سنتی، HD-SDI، HD-CVI و یا حتی محصولات امنیتی مبتنی بر IP است.

یکی از دلایلی که همه این گزینه ها مشترک است این است که شما احتمالا باید یک نوع کابل سیم را به دوربین وصل کنید. بله، برخی از راه حل های امنیتی بی سیم امنیتی موجود در بازار امروز وجود دارد، اما اگر شما برخی از تحقیقات انجام دهید، خواهید دید که محدودیت های زیادی برای دوربین های امنیتی بی سیم وجود دارد. اکثر متخصصان دوربین مداربسته احتمالا یک سیستم بیسیم را در یک محیط توصیه نمی کنند که در آن زمان نوع کابل و نحوه سیم کشی دوربین مداربسته و امنیت مهم هستند.

ذکر این نکته بسیار مهم است که در صورتی که شما حتی اگر از دوربین مداربسته بیسیم استفاده میکنید میبایست کابل تغذیه را به آن برسانید لذا لازم است که نحوه سیم کشی دوربین مداربسته را بدانید. اما حتی پس از آن شما هنوز هم نیاز به یک سیم برق اجرا به دوربین و یا یک منبع برق محلی در نزدیکی دوربین و آن را تنها با دوربین های IP کار می کند.گفته می شود که ما در مورد یک سیستم کاملا سیمی در ارتباط با دستگاه ذخیره سازی مانند DVR (ضبط ویدئو دیجیتال) یا NVR (Network Video Recorder) صحبت خواهیم کرد.

در نصب جدید دوربین مداربسته باید توجه کرد که:

هنگام نصب یک سیستم امنیتی کاملا جدید، ممکن است بخواهید سیم های ویدئویی و برق از یک مکان واحد در نزدیکی دستگاه ذخیره سازی (DVR یا NVR) که در زیر نشان داده شده است، داشته باشند ولی باید کابل مناسب نصب دوربین مداربسته را داشته باشید.

سیستم های آنالوگ

دوربین های آنالوگ، HD-SDI و HD-CVI و یا دوربین AHD دو سیم به آنها نیاز دارند. یکی برای انتقال ویدئو و مجموعه ای از سیم های قدرت به منظور قدرت دوربین. شما می توانید یک کابل کواکسیال و سیم های جداگانه را اجرا کنید، اما اکثر متخصصان دوربین مدار بسته از “سیم سیما” استفاده می کنند. کابل کواکسیال تولید شده با مجموعه ای از سیم های قدرت متصل به آن است. سیم های برق را می توان در مواردی که منبع برق شما ممکن است در نزدیکی دستگاه ضبط کننده شما وجود نداشته باشد، از هم جدا کنید.

اطلاعات بیشتر در خصوص کابل دوربین مداربسته را میتوایند در مقاله آموزشی مربوطه مطالعه نماید.

سیستم های دوربین مداربسته تحت شبکه یا IP

دوربین های IP از انتقال ویدئوی دیجیتال از طریق کابل CAT5 یا CAT6 استفاده می کنند. در اغلب موارد، ویدئو و قدرت خود را به دوربین و از CAT5 یا CAT6 همانند دوربین، و با استفاده از یک منبع قدرت POE (Power Over Ethernet) مانند یک انژکتور POE یا سوئیچ POE، می کنید.

بعضی از NVR ها با POE ساخته شده اند اما در بیشتر موارد توصیه می شود از سوئیچ PoE خارجی مانند POE-8MB1G از SecurityCameraKing.com استفاده کنید. هنگام استفاده از یک سوئیچ POE خارجی تمام CAT5 یا CAT6 شما به طور مستقیم از هر دوربین به سوئیچ POE که به شبکه محلی شما وصل شده است، اجرا می شود. سپس شما NVR خود را به شبکه متصل می کنید و همه شما تنظیم می کنید.

سیم کشی دوربین مداربسته
سیم کشی دوربین مداربسته

اکثر دوربین های IP نیز دارای یک سیم برق اضافی هستند اگر شما انتخاب می کنید که از POE استفاده نکنید و قدرت آنها را با قدرت ۱۲ ولت یا ۲۴ ولت داشته باشید همانطور که در زیر نشان داده شده است.

اگر شما قصد دارید دوربین IP خود را با قدرت ۱۲ ولت / ۲۴ ولت برسانید، هنوز هم تمام CAT5 یا CAT6 خود را از دوربین به سوئیچ غیر POE (معمولا به طور قابل توجهی ارزان تر از سوئیچ POE) اجرا می کنید، اما شما یک مجموعه اضافی را اجرا خواهید کرد از سیم های قدرت از منبع برق به هر دوربین مداربسته باید سیم کشی دوربین مداربسته انجام شود.

اجرای سیم کشی دوربین مداربسته

اکنون وقت آن است که کابل خود را اجرا کنید. در زیر ۲ شیوه محبوب را پوشش خواهد داد.

شیوه۱: کابل خود را از طریق اتاق زیر شیروانی خود نصب کنید و دوربین های خود را به سوفی وصل کنید. این یک گزینه نصب معمول است، به شما اجازه دسترسی به اتاق زیر شیروانی خود را می دهد و طاقچه های خود را نیز در دسترس است.

اولا شما باید محل ضبط ضبط و منبع تغذیه را انتخاب کنید. بعضی از آنها به سادگی آنها را در یک دفتر یا یک اتاق در خانه خود قرار می دهند. دیگران ترجیح می دهند که آنها را در یک مکان امن تر از قبیل قفسه بندی، پنهان در گنجه یا حتی در اتاق زیر شیروانی خود قرار دهید.

تصویر زیر ضبط کننده و منبع تغذیه را در داخل یک خانه نشان می دهد. سیم های برق و تصویری دیوار را به اتاق زیر شیروانی می رسانند تا محل مورد نظر دوربین قرار بگیرد و از یک سوراخ کوچکی در پشت دیوار نصب شود.

شیوه ۲: گزینه دیگری این است که کابل خود را از طریق یک دیوار بیرونی اجرا کنید و سپس از یک کانال در خارج از ساختار خود استفاده کنید تا کابلهای خود را از یک دوربین به دیگری اجرا کنید. این یک گزینه عالی برای کسانی است که اتاق زیر شیروانی یا دسترسی محدود به آن ندارند.

سیم کشی دوربین مداربسته
سیم کشی دوربین مداربسته

نصب دوربین های شما

هنگامی که سیم خود را به محل دلخواه خود اجرا می کنید می توانید دوربین خود را وصل کنید. در مواردی که کابلها از طرف اتصالهای آن خارج میشوند، سیمهای خود را می توان با هم وصل کرده و اتصالات را به قسمت توخالی سوفیت وصل کرده و سپس دوربین را به طور مستقیم به سوفی وصل کنید.

سیم کشی دوربین مداربسته
سیم کشی دوربین مداربسته

در شرایطی که سیمهای خود را از طریق یک دیوار بتنی یا آجری مستحکم که اتصالات را نمیتوان به آن وصل کردید، معمول است که یک جعبه اتصال قرار دهید.

سیم کشی دوربین مداربسته
سیم کشی دوربین مداربسته

جعبه تقسیم و کانال

جعبه های اتصال مخصوصا در هنگام استفاده از کابل خود از طریق کانال در خارج از ساختار شما مفید است زیرا آنها به عنوان یک محفظه ضد آب محافظت از اتصالات قدرت و ویدئو خود را از عناصر و همچنین شما با یک سطح مسطح برای نصب دوربین های خود را به امغان خواهید آورد که برای نصب دوربین مداربسته این شیوه بسیار متداول میباشد.

ابتدا سیم خود را از طریق سوراخ دسترسی در پشت جعبه اتصال متصل کنید. سپس جعبه اتصال را به دیوار وصل کنید. ممکن است مجبور شوید یک سوراخ در جعبه جعبه اتصال به اندازه کافی بزرگ داشته باشید تا بتوانید ارتباطات دوربین خود را از طریق آن تغذیه کنید. بعد، دوربین را به اتصال قدرت و ویدئو متصل کنید. سپس پوشش را به جعبه اتصال متصل کنید. حالا شما می توانید دوربین را به جعبه اتصال وصل کنید. نمودار زیر را ببینید.

هنگامی سیم کشی دوربین مداربسته که در یک کفی استفاده می شود، یک جعبه اتصال گاهی اوقات مفید خواهد بود برای کاهش و رها کردن دوربین های خود را در زیر مانع مانند تخته های فیشینگ عمیق که در زیر نشان داده شده است.

سیم کشی دوربین مداربسته
سیم کشی دوربین مداربسته

نتیجه گیری

ما به شما توصیه میکنیم حتما از نصب دوربین مداربسته برای محل کار یا منزل خود استفاده نمایید و با استفاده از دزدگیر امنیت خود را افزایش دهید.

توصیه میشود برای خرید دوربین مداربسته دید در شب جهت نصب به دستگاه DVR از فروشگاههای معتبر خرید نمایید. در این راستا میتوانید از فروشگاه دوربین مداربسته آریا خرید نمایید و یا نصب دوربین مداربسته فروشگاه خود را به ما بسپارید.

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

نصب دوربین مدار بسته یکی از مهمترین دلایل حفظ امنیت می باشد .

0/5 (0 نظر)

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *