سیم کشی دوربین مداربسته

۱۰ روش بهترین سیم کشی دوربین مداربسته

امروزه گزینه های زیادی برای انتخاب یک سیستم امنیتی کیفیت تصویر امنیتی وجود دارد. شما ممکن است تصمیم به رفتن با یک سیستم آنالوگ سنتی، HD-SDI، HD-CVI و یا حتی محصولات امنیتی مبتنی بر IP است و برای هر کدام از آنها سیم کشی دوربین مداربسته خاصی مورد نیاز می باشد.

یکی از دلایلی که همه این گزینه ها مشترک است این است که شما احتمالا باید یک نوع کابل سیم را به دوربین وصل کنید. بله، برخی از راه حل های امنیتی بی سیم امنیتی موجود در بازار امروز وجود دارد، اما اگر شما برخی از تحقیقات انجام دهید، خواهید دید که محدودیت های زیادی برای دوربین های امنیتی بی سیم وجود دارد. اکثر متخصصان دوربین مداربسته احتمالا یک سیستم بیسیم را در یک محیط توصیه نمی کنند که در آن زمان نوع کابل و نحوه سیم کشی دوربین مداربسته و امنیت مهم هستند.

ذکر این نکته بسیار مهم است که در صورتی که شما حتی اگر از دوربین مداربسته بیسیم استفاده میکنید میبایست کابل تغذیه را به آن برسانید لذا لازم است که نحوه سیم کشی دوربین مداربسته را بدانید. اما حتی پس از آن شما هنوز هم نیاز به یک سیم برق اجرا به دوربین و یا یک منبع برق محلی در نزدیکی دوربین و آن را تنها با دوربین های IP کار می کند.گفته می شود که ما در مورد یک سیستم کاملا سیمی در ارتباط با دستگاه ذخیره سازی مانند DVR (ضبط ویدئو دیجیتال) یا NVR (Network Video Recorder) صحبت خواهیم کرد.

در نصب جدید دوربین مداربسته باید توجه کرد که:

هنگام نصب یک سیستم امنیتی کاملا جدید، ممکن است بخواهید سیم های ویدئویی و برق از یک مکان واحد در نزدیکی دستگاه ذخیره سازی (DVR یا NVR) که در زیر نشان داده شده است، داشته باشند ولی باید کابل مناسب نصب دوربین مداربسته را داشته باشید.

سیستم های آنالوگ

دوربین های آنالوگ، HD-SDI و HD-CVI و یا دوربین AHD دو سیم به آنها نیاز دارند. یکی برای انتقال ویدئو و مجموعه ای از سیم های قدرت به منظور قدرت دوربین. شما می توانید یک کابل کواکسیال و سیم های جداگانه را اجرا کنید، اما اکثر متخصصان دوربین مدار بسته از “سیم سیما” استفاده می کنند. کابل کواکسیال تولید شده با مجموعه ای از سیم های قدرت متصل به آن است. سیم های برق را می توان در مواردی که منبع برق شما ممکن است در نزدیکی دستگاه ضبط کننده شما وجود نداشته باشد، از هم جدا کنید.

اطلاعات بیشتر در خصوص کابل دوربین مداربسته را میتوایند در مقاله آموزشی مربوطه مطالعه نماید.

سیستم های دوربین مداربسته تحت شبکه یا IP

دوربین های IP از انتقال ویدئوی دیجیتال از طریق کابل CAT5 یا CAT6 استفاده می کنند. در اغلب موارد، ویدئو و قدرت خود را به دوربین و از CAT5 یا CAT6 همانند دوربین، و با استفاده از یک منبع قدرت POE (Power Over Ethernet) مانند یک انژکتور POE یا سوئیچ POE، می کنید.

بعضی از NVR ها با POE ساخته شده اند اما در بیشتر موارد توصیه می شود از سوئیچ PoE خارجی مانند POE-8MB1G از SecurityCameraKing.com استفاده کنید. هنگام استفاده از یک سوئیچ POE خارجی تمام CAT5 یا CAT6 شما به طور مستقیم از هر دوربین به سوئیچ POE که به شبکه محلی شما وصل شده است، اجرا می شود. سپس شما NVR خود را به شبکه متصل می کنید و همه شما تنظیم می کنید.

سیم کشی دوربین مداربسته
سیم کشی دوربین مداربسته

اکثر دوربین های IP نیز دارای یک سیم برق اضافی هستند اگر شما انتخاب می کنید که از POE استفاده نکنید و قدرت آنها را با قدرت ۱۲ ولت یا ۲۴ ولت داشته باشید همانطور که در زیر نشان داده شده است.

اگر شما قصد دارید دوربین IP خود را با قدرت ۱۲ ولت / ۲۴ ولت برسانید، هنوز هم تمام CAT5 یا CAT6 خود را از دوربین به سوئیچ غیر POE (معمولا به طور قابل توجهی ارزان تر از سوئیچ POE) اجرا می کنید، اما شما یک مجموعه اضافی را اجرا خواهید کرد از سیم های قدرت از منبع برق به هر دوربین مداربسته باید سیم کشی دوربین مداربسته انجام شود.

اجرای سیم کشی دوربین مداربسته

اکنون وقت آن است که کابل خود را اجرا کنید. در زیر ۲ شیوه محبوب را پوشش خواهد داد.

شیوه۱: کابل خود را از طریق اتاق زیر شیروانی خود نصب کنید و دوربین های خود را به سوفی وصل کنید. این یک گزینه نصب معمول است، به شما اجازه دسترسی به اتاق زیر شیروانی خود را می دهد و طاقچه های خود را نیز در دسترس است.

اولا شما باید محل ضبط ضبط و منبع تغذیه را انتخاب کنید. بعضی از آنها به سادگی آنها را در یک دفتر یا یک اتاق در خانه خود قرار می دهند. دیگران ترجیح می دهند که آنها را در یک مکان امن تر از قبیل قفسه بندی، پنهان در گنجه یا حتی در اتاق زیر شیروانی خود قرار دهید.

تصویر زیر ضبط کننده و منبع تغذیه را در داخل یک خانه نشان می دهد. سیم های برق و تصویری دیوار را به اتاق زیر شیروانی می رسانند تا محل مورد نظر دوربین قرار بگیرد و از یک سوراخ کوچکی در پشت دیوار نصب شود.

این مطلب را هم بخوانید!  آموزش فعال سازی صدا دوربین مداربسته​ در 3 قدم

شیوه ۲: گزینه دیگری این است که کابل خود را از طریق یک دیوار بیرونی اجرا کنید و سپس از یک کانال در خارج از ساختار خود استفاده کنید تا کابلهای خود را از یک دوربین به دیگری اجرا کنید. این یک گزینه عالی برای کسانی است که اتاق زیر شیروانی یا دسترسی محدود به آن ندارند.

سیم کشی دوربین مداربسته
سیم کشی دوربین مداربسته

نصب دوربین های شما

هنگامی که سیم خود را به محل دلخواه خود اجرا می کنید می توانید دوربین خود را وصل کنید. در مواردی که کابلها از طرف اتصالهای آن خارج میشوند، سیمهای خود را می توان با هم وصل کرده و اتصالات را به قسمت توخالی سوفیت وصل کرده و سپس دوربین را به طور مستقیم به سوفی وصل کنید.

سیم کشی دوربین مداربسته
سیم کشی دوربین مداربسته

در شرایطی که سیمهای خود را از طریق یک دیوار بتنی یا آجری مستحکم که اتصالات را نمیتوان به آن وصل کردید، معمول است که یک جعبه اتصال قرار دهید.

سیم کشی دوربین مداربسته
سیم کشی دوربین مداربسته

جعبه تقسیم و کانال

جعبه های اتصال مخصوصا در هنگام استفاده از کابل خود از طریق کانال در خارج از ساختار شما مفید است زیرا آنها به عنوان یک محفظه ضد آب محافظت از اتصالات قدرت و ویدئو خود را از عناصر و همچنین شما با یک سطح مسطح برای نصب دوربین های خود را به امغان خواهید آورد که برای نصب دوربین مداربسته این شیوه بسیار متداول میباشد.

ابتدا سیم خود را از طریق سوراخ دسترسی در پشت جعبه اتصال متصل کنید. سپس جعبه اتصال را به دیوار وصل کنید. ممکن است مجبور شوید یک سوراخ در جعبه جعبه اتصال به اندازه کافی بزرگ داشته باشید تا بتوانید ارتباطات دوربین خود را از طریق آن تغذیه کنید. بعد، دوربین را به اتصال قدرت و ویدئو متصل کنید. سپس پوشش را به جعبه اتصال متصل کنید. حالا شما می توانید دوربین را به جعبه اتصال وصل کنید. نمودار زیر را ببینید.

هنگامی سیم کشی دوربین مداربسته که در یک کفی استفاده می شود، یک جعبه اتصال گاهی اوقات مفید خواهد بود برای کاهش و رها کردن دوربین های خود را در زیر مانع مانند تخته های فیشینگ عمیق که در زیر نشان داده شده است.

سیم کشی دوربین مداربسته
سیم کشی دوربین مداربسته

داکت دوربین مداربسته

اتصال بین دوربین و DVR اغلب با استفاده از کابل کواکسیال (۷۵ اهم) انجام می شود ولی برای اجرای کابل کشی نیازمند داکت دوربین مداربسته جهت مرتبط سازی میباشید و . اتصال با اتصال دهنده های BNC (جوش داده شده، پیچ و مهره یا پیچ و مهره) انجام می شود. به طور کلی حداکثر فاصله ۲۰۰ متر با کابل کواکسیال KX6 و کابل کواکسیال KX8 500 متر است.


فراتر از این فاصله ها می توان چندین راه حل را پیش بینی کرد:
. تقویت کننده ویدیویی را وارد کنید
. حالت دیگری از انتقال را انتخاب کنید:

جفت پیچ خورده
فیبر نوری

اتصال HD-SDI با کابل K-01 HD ما
• می توان برای تاسیسات HD-SDI تا ۱۷۰ متر طول استفاده کرد. فراموش نکنید که از اتصالات BNC K-1 HD استفاده کنید

اتصال به اینترنت
حداکثر فاصله / CAT5 / 6/7 = 90m

فراتر از آن باید یک تکرار یا یک سوئیچ یا فیبر نوری استفاده شود.

جدول مقایسه ای کابلهای شبکه
CAT5 CAT5e CAT6 CAT7
Frequency ۱۰۰ MHz ۱۰۰ MHz ۲۵۰MHz ۶۰۰ MHz
Mitigation (max. 100 MHz) ۲۲ dB ۲۲ dB ۱۹.۸ dB ۲۰.۸ dB
Characteristic impedance ۱۰۰ Ω ± ۱۵% ۱۰۰ Ω ± ۱۵% ۱۰۰ Ω ± ۱۵% ۱۰۰ Ω ± ۱۵%
NEXT (max. 100 MHz -۳۲.۳ DB -۳۵.۳ DB -۴۴.۳ DB -۶۲.۱ DB
PS-NEXT (max. 100 MHz) not specified -۳۲.۳ DB -۴۲.۳ DB -۵۹.۱ DB
ELFEXT (max. 100 MHz) not specified -۲۳.۸ DB -۲۷.۸ DB not yet specified
PS-ELFEXT (max. 100 MHz) not specified -۲۰.۸ DB -۲۴.۸ DB not yet specified
Reflection loss (max. 100 MHz) -۱۶ DB -۲۰.۱ DB -۲۰.۱ DB -۱۴.۱ DB
Shift propagation (max / 100 m) not specified ۴۵ ns ۴۵ ns ۲۰ ns

داکت کشی دوربین مداربسته

داکت پلاستیکی ساده3
داکت پلاستیکی ساده۳

داکت کشی به منظور تجمیع و جفت و جور کردن کابلها در نصب دوربین مداربسته می باشد و این امکان را فراهم میاورد تا کابلها به صورت دسته ای و از یک مسیر مشخص حرکت نمایند و این کار باعث این میشود تا کابلهای شما در مقابل نور خورشید محافظت شده و یا اینکه در مقابل دسترسی مستقیم محصور می باشد این امر باعث افزایش ایمنی نصب دوربین مداربسته می گردد تا بهترین نصب دوربی مداربسته را داشته باشید.

داکت یک کانال پلاستیکی درب دار است که برای محافظت و انتقال کابلها از آن استفاده می شود و معمولا بر روی دیوار و یا سقف نصب میشود که برای اینکار نیاز به دریل دارید. از آنجایی که داکتها معمولا ضد آب نیستند استفاده از داکت تنها در محل های مسقف صورت می گیرد و امکان نفوذ آب در انها وجود دارد لذا باید این مورد را در نصب خود لحاظ نماید. داکت های موجود در بازار انواع مختلفی دارند و دارای کیفیت ها ی متفاوتی هستند و با برند های گوناگونی در بازار دوربین مداربسته بفروش میرسد که دارای کیفیتها و درجه کیفی گونا گونی مباشد که باید حتما در خرید تجهبزات جانبی دوربین مداربسته در نظر بگیرید. در انتخاب داکت مناسب باید به نکات زیر توجه نمود:
۱. جنس بدنه داکت: برخی از انواع داکت در دراز مدت استحکام و انعطاف پذیری خود را حفظ نموده و مانند روز اول خود می باشند در حالیکه برخی دیگر بعد از مدتی شکننده شده و اصطلاحا خشک میشوند و کارایی خود را از دست می دهند. پس باید در انتخاب داکت مناسب با توجه به کاربری محل مورد استفاده دقت کافی را بخرج داد یگی از دلایلی که داکتها خشک میشوند قرار گرفت آنها در نور خورشید است و این امر باعث میشود که زود از بین برود برای همین برای نصب داکت باید از نور مستقیم خورشید محافظت شوند
۲. اندازه بدنه داکت: سایز داکت باید متناسب است با تعداد و قطر کابلهای مورد استفاده در تجهیزات دوربین مدار بسته باشد و این مورد استاندارد است و تنها به عهده سازنده نمی باشند لذا باید بر اساس تعداد کابلهایی که میخواهد از داخل داکت رد کنید انتخاب نمایید.
۳. در داکت: درب داکت باید به گونه ای باشد که به راحتی باز و بسته شود تا در صورت نیاز به اعمال تغییرات و یا تعمیرات دسترسی به کابل ها میسر باشد اصولا درب داکتها به صورت کشویی هستند و باید با فشار در جای خود محکم شوند.

این مطلب را هم بخوانید!  دزدگیر

داکت ها معمولا در سایزهای استاندارد تولید می شوند و از طریق اندازه عرضی شناسایی می شوند.

سایزهای استاندارد داکت عبارتند از:

 

 • داکت ۱: با اندازه ۱۰*۱۰ میلیمتر و طول ۲ متر برای هر شاخه
 • داکت ۱.۵: با اندازه ۱۵*۱۰ میلیمتر و طول ۲ متر برای هر شاخه
 • داکت ۲: با اندازه ۲۰*۲۰ میلیمتر و طول ۲ متر برای هر شاخه
 • داکت ۲.۵: با اندازه ۲۰*۲۵ میلیمتر و طول ۲ متر برای هر شاخه
 • داکت ۳ معمولی: با اندازه ۳۰*۳۰ میلیمتر و طول ۲ متر برای هر شاخه
 • داکت ۳ ارتفاع کوتاه: با اندازه ۱۵*۳۰ میلیمتر و طول ۲ متر برای هر شاخه
 • داکت ۳.۵: با اندازه ۴۵*۳۵ میلیمتر و طول ۲ متر برای هر شاخه
 • داکت ۴: با اندازه ۳۰*۴۰ میلیمتر و طول ۲ متر برای هر شاخه
 • داکت ۵: با اندازه ۳۰*۵۰ میلیمتر و طول ۲ متر برای هر شاخه
 • داکت ۶ معمولی: با اندازه ۴۵*۶۰ میلیمتر و طول ۲ متر برای هر شاخه
 • داکت ۶ پایه بلند: با اندازه ۶۰*۶۰ میلیمتر و طول ۲ متر برای هر شاخه
 • داکت ۹ معمولی: با اندازه ۴۵*۹۰ میلیمتر و طول ۲ متر برای هر شاخه
 • داکت ۹ پایه بلند: با اندازه ۶۰*۹۰ میلیمتر و طول ۲ متر برای هر شاخه

آموزش فیش زدن روی کابل Coaxial با فیش بی ان سی برای شما که میخواهید دوربین مداربسته آنالوگ نصب کنید باید آشنا باشید.

نحوه اجرا و پنهان کردن کابلهای دوربین مداربسته بیرونی: پروژه طولانی مدت

هنگام اجرای دوربین های امنیتی بیرونی (به ویژه کارهای طولانی مدت)، می توانید کابل ها را لخت کنید تا سیم ها را لخت کنند.

مرحله ۱

مسیر کابل کشی دوربین مداربسته را برنامه ریزی کنید. یک مسیر نسبتا کوتاه و آسان برای مخفی کردن لوله های خود را پیدا کنید تا کارتان راحت تر شود.

مرحله ۲

شما باید از سیم محافظ، PVC یا لوله های فلزی استفاده کنید تا از سیم کشی دوربین های امنیتی خانه محافظت کنید.

مرحله ۳

اگر شما نیاز به دوربین دوربین امنیتی PoE خود را در خارج از خود داشته باشید، می توانید فقط کابل CAT5 / 6 را ماهیگیری کنید، چون کابل کشی PoE می تواند هر دو اتصال داده و برق را برای دوربین های امنیتی PoE شما فراهم کند. از لحاظ دوربین های امنیتی بی سیم، شما فقط باید سیم برای خروجی ارائه قدرت برای دوربین های امنیتی بی سیم. (خروجی باید ضد آب و ضد آب باشد.)

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله دوربین مداربسته تحت شبکه دارای PoE رجوع کنید.

مرحله ۴

مکانی را که می خواهید حفره ایجاد کنید را علامت بزنید.

مرحله ۵

یک سوراخ برای نصب سیم کشی امنیتی از خانه خود داشته باشید. هنگامی که سوراخ در دیوار بریده شود، یک حفره مته را برای حفاری سوراخ کنید تا بتوانید سیم را از طریق آن اجرا کنید. به یاد داشته باشید از مته با زاویه مناسب برای حفره های بزرگ استفاده کنید. سوراخ ها را روی ستون ها متمرکز کنید. حفاری سوراخ در دیوار بسیار ساده تر از حفاری در کف است. همه چیزهایی که باید انجام دهید این است که به آرامی تمرین کنید و بیش از حد فشار ندهید. وقتی احساس کردید حفره به دیوار نفوذ کرده است کار را به پایان برسانید.

کابل کشی برای نصب دوربین های مداربسته بیرونی

مرحله ۶

کابل های سیم برق / کابل شبکه را لخت کنید. قبل از اینکه شما نیاز به نصب سیم برای دوربین های امنیتی خود داشته باشید، مجبورید حداقل ۱۸ اینچ PVC را لخت کنید.

کابل کشی برای نصب دوربین های مداربسته بیرونی

مرحله ۷

اکنون حفره ها در حال انجام هستند. سیم های در حال اجرا بعدا می آیند فیشینگ سیمها بسیار راحت است وقتی شما آنها را با یک نوار ماهی یا یک سیم کششی پیوست میکنید. سیم سوزنی را از طریق نوار ماهی بسته بندی کنید و انتهای سیم را در اطراف خود بچرخانید. نوار الکتریکی را در انتهای نوار ماهی و سیم ماهی قرار دهید. اکنون آماده برای کشیدن سیمها هستید.

مرحله ۸

کشیدن سیم های دوربین امنیتی. با یک فرد ایستاده برای تغذیه سیم، به طور مداوم بر روی تمام سیم را بکشید. سیم را بیرون بکشید همانطور که برای فرد کشیدن سیم در انتهای دیگر، سیم را به آهستگی بکشید، مانند فواصل ۲ تا ۳ متر از سطح زمین.

نتیجه گیری برای اقدامات لازم قبل از خرید داکت

ما به شما توصیه میکنیم حتما از نصب دوربین مداربسته برای محل کار یا منزل خود استفاده نمایید و با استفاده از دزدگیر امنیت خود را افزایش دهید.

توصیه میشود برای خرید دوربین مداربسته جهت نصب به دستگاه DVR از فروشگاههای معتبر خرید نمایید. در این راستا میتوانید از فروشگاه دوربین مداربسته آریا خرید نمایید و یا مشاوره در مورد دوربین مداربسته خود را به ما بسپارید.

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ نادری طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته با هزینه بسیار پایین می باشد.

رای دهید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *