12V DC در مقابل برق 24V AC برای دوربین مداربسته

در صورتی که قصد اجرا دوربین مدار بسته را دارید حتما میدانید که برای راه اندازی دوربین های امنیتی لازم است که برای هر دوربین برق مورد نیاز تامین شود از این سو حتما بایستی نسبت به تامین انرژی دوربین مداربسته آشنایی داشته باشیم در این مقاله آموزشی در خصوص ” 12V DC در مقابل برق 24V AC برای دوربین مداربسته ” باهم صحبت میکنیم تا بدانیم که چگونه میتوان هم از ولتاژهای DC و هم از ولتاژهای AC برای این منظور استفاده شود.

تامین برق برای راه اندازی دوربین مداربسته

هنگام برنامه ریزی راه اندازی یک سیستم نظارت تصویری، حداکثر فاصله ای که شما می توانید کابل برق را به دوربین های مداربسته متصل کنید تا چه حد است؟ محدودیت های طولی برای هر دو کابل کواکسیال و کابل برق وجود دارد. این مقاله تحت عنوان 12V DC در مقابل برق 24V AC برای دوربین مداربسته در مقایسه ای با فاصله کابلهای قدرت کابل با مقایسه استفاده از 12V DC و24V AC به قدرت دوربینهای مدار بسته آنالوگ و HD over cax دوربینهای مداربسته میپردازد.

به طور کلی، کابل کواکسیال برای ویدیوهای دوربین مداربسته می تواند تا حدود 300 متر برای دوربین های آنالوگ و HD با استفاده از دوربین های کواکسیال (دورتر از یک تقویت کننده تصویری) اجرا شود. شما می توانید اطلاعات بیشتری در مورد محدودیت طول کابل کواکسیال را با تماس با متخصصین اجرای دوربین مدار بسته شرکت چشمان بیدار آریا به دست آورید.

برای این که بتوانیم دوربین های مداربسته در فواصل طولانی تر نیز مورد استفاده قرار دهیم می توانیم به جای انتقال ولتاژ 12ولت DC از ولتاژ AC یا همان متناوب استفاده کنیم(البته به شرطی که فرق آنها را  در 12V DC در مقابل برق 24V AC برای دوربین مداربسته بدانیم) تا در طول مسیر دچار افت ولتاژ به واسطه مقاومت کابل نشویم، برای این منظور لازم است که از یک مبدل ولتاژ متناوب به ثابت در نزدیک دوربین مداربسته استفاده کنیم زیرا دوربین‌های مداربسته تنها با ولتاژ ۱۲ ولت ثابت کار می کنند.

بنبراین باید در زمان اجرای دوربین مداربسته 12V DC در مقابل برق 24V AC برای دوربین مداربسته باید بدانیم که کدام مناسب برای پروژه است البته بیشتر نصاب های دوربین مداربسته از ولتاژ متناوب ۲۲۰ ولت استفاده میکند و در نزدیک دوربین از آداپتور ۲۲۰ به ۱۲ ولت با قدرت آمپر دهی به حدود ۲الی ۵ آمپر استفاده می کند، این روش بیشتر برای اجرا دوربین مداربسته با استفاده از کابل کواکسیال بدون برق در کنار کابل می باشد، و حتما لازم است که برق دوربین از مسیر متفاوت از کابل کواکسیال انتخاب شود.

12V DC در مقابل برق 24V AC برای دوربین مداربسته

12V DC در مقابل برق 24V AC برای دوربین مداربسته

استفاده از ادابتور مناسب برای  برق دوربین مدار بسته

محصولات با کیفیت فوق HD یعنی دوربین مداربسته AHD را با برند معتبر INFINITY تحت گارانتی طلایی آریا در کنار تیم متخصص اجرای دوربین مداربسته با کمترین تعرفه راه اندازی دوربین مدار بسته سال 1401 را با بالاترین کیفیت محصولات و کمترین هزینه در کنار خدمات تخصصی مجموعه آریا تجربه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله دوربین مداربسته AHD چیست؟ رجوع کنید و پکیج های AHD ما را با کلیک بر روی این لینک مشاهده کنید(البته قبل از آن بهتر است دانش خود را در مورد 12V DC در مقابل برق 24V AC برای دوربین مداربسته افزایش بدهید).

اکثر دوربینهای CCTV و HD over coax ارزان قیمت تر موجود در بازار از 12V DC استفاده میکنند(با این روش دیگر نمیتوان از ولتاژ AC استفاده کرد). اکثر آنها عبارتند از یک منبع تغذیه 12V DC مجزا و یا می توانید از جعبه منبع تغذیه مناسب برای چند دوربین استفاده کنید. بسیاری از دوربین های رده بالای تجاری دارای ولتاژ دوگانه هستند که به نصب کنندگان امکان استفاده از منبع تغذیه 12 ولت یا 24 وات را می دهد. مزیت استفاده از AC در برابر DC این است که کابل را می توان در فاصله های بسیار طولانی تر بدون افت قدرت با AC تجربه کرد. مانند DC، جعبه های منبع تغذیه چند منظوره 24 وات و آدابتور قدرت 24 وات شخصی در دسترس هستند.

با استفاده از تبدیل 12V DC در مقابل برق 24V AC برای دوربین مداربسته میتوانیم بهترین ادابتور را برای راه اندازی دوربین مدار بسته خود داشته باشیم تا کارایی دوربین مداربسته نصب شده افزایش یابد.

استفاده از ادابتور مناسب برای نصب دوربین مدار بسته

استفاده از ادابتور مناسب برای راه اندازی دوربین مدار بسته

مقایسه AC در برابر DC

برای مقایسه ولتاژ های AC در برابر DC در دوربین مداربسته لازم است که بدانیم ولتاژ راه اندازی دوربین مداربسته نیاز به تنظیم دارد و ما از یک ولت متر برای اندازه گیری قدرت ولتاژ این دوربین مداربسته دیجیتال ولتاژ HD با تلسکوپ LED مادون قرمز خود را درگیر شده است. دوربین های مداربسته با روشن شدن چراغ های IR روشنایی بیشتری می گیرند. با اینکه این دوربین دوگانه ولتاژ است، با ولتاژ DC 12V راه اندازی میشود و یا با با منبع تغذیه 24 ولت AC . با 12 ولت DC، این دوربین 2.1آمپر نیاز دارد تا به درستی راه اندازی شود، برای همین است که در راه اندازی دوربین مدار بسته حتما از آدابتور با خروجی آمپر واقعی حداقل 3 آمپر استفاده میکنند(در این انتخاب شما باید بدانید که 12V DC در مقابل برق 24V AC برای دوربین مداربسته را میخواهید خرید کنید).

با استفاده از ماشین حساب افت ولتاژ در طول مسیر کابل کشی، ما محاسبات را انجام دادیم تا ببینیم وقتی که 10٪ افت ولتاژ قابل قبول با هر نوع ولتاژ روبرو می شود. با استفاده از استاندارد صنعتی 18 کانکتور قدرت ردیف، قدرت را می توان تا 240 فوت با منبع تغذیه DC 12V اجرا شود. با این حال، هنگام استفاده از یک منبع تغذیه 24 وات، همان کابل قدرت 18 ولت را می توان تا 700 مترراه اندازی کرد. تقریبا سه برابر فاصله پس اهمیت دانستن فرق 12V DC در مقابل برق 24V AC برای دوربین مداربسته را درک کردید!

کابل ضخیم تر = کاهش قطر برق

برای راه اندازی دوربین مدار بسته ممکن است از انواع مختلف کابل استفاده کنید که اگر از کابل سنج ضخیم تر استفاده می کنید، می توانید از فاصله دورتر برق استفاده کنید البته به شرط دانستن 12V DC در مقابل برق 24V AC برای دوربین مداربسته که کدام سطح ولتاژ را میخواهید. با استفاده از همان دوربین در مثال بالا، اگر ما به اندازه 18 کابل به اندازه 16 کابل اندازه گیری کنیم، این اتفاق می افتد. ما می توانیم 380 متر 12 ولت با قطر برق کمتر از 10٪ را اجرا کینم. ما می توانیم 24 VAC تا 1100 متر را نصب کنیم!

نتیجه برای انتخاب 12V DC در مقابل برق 24V AC برای دوربین مداربسته

اگر شما راه اندازی دوربین های مداربسته را در فاصله کمتر از 200 متر دور از منبع برق خود دارید، معمولا دوربین های 12 ولت با استفاده از DC استفاده می شود. اگر فاصله بیشتر باشد، باید از دوربین های امنیتی دوگانه استفاده کنید تا قدرت 24VAC گزینه ای باشد(پس دانستیم که کدام 12V DC در مقابل برق 24V AC برای دوربین مداربسته بهتر است). قبل از تصمیم گیری، مطمئن شوید که طول کابل خود را با دقت اندازه گیری کنید و با استفاده از این ماشین حساب کاهش قدرت ولتاژ پایین، مطمئن شوید که بهترین نوع برق و اندازه کابل برق را انتخاب می کنید.

این یک کار تخصصی است تا شما بتوانید از امکانات دوربین مداربسته خود استفاده کنید و حتی با کمترین هزینه بهترین محصولات برند معتبر  INFINITY را با گارانتی طلایی آریا و خدمات حرفه ای نصب دوربین مدار بسته را در دسترس داشته باشید. برای کسب این نتیجه میتوانید با تیم متخصص راه اندازی دوربین مداربسته مجموعه آریا تماس بگیرید تا به شما فرق 12V DC در مقابل برق 24V AC برای دوربین مداربسته را به صورت دقیق بگوییم.

برق مناسب دوربین مداربسته

برق مناسب دوربین مداربسته

تماس با فروشگاه دوربین مداربسته آریا:

در این مقاله آموزشی سعی کردیم تا بهترین راهکار را برای انتخاب بین 12V DC در مقابل برق 24V AC برای دوربین مداربسته در زمان راه اندازی دوربین مدار بسته به شما عزیزان آموزش بدهیم تا بهترین کارایی را از دوربین امنیتی خودتان داشته باشید.

author-avatar

درباره ایمان قنبری

متولد 1364 در تهران هستم و دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر (سخت افزار) از دانشگاه امیرکبیر ( پلی تکنیک) بوده که از سال 1383 در حوزه دوربین مداربسته و سیستمهای حفاظتی و نظارتی در حال فعالیت هستم. از سال 1398 با تاسیس شرکت چشمان بیدار آریا در حال ارائه خدمات فنی و مهندسی به تمامی ارگانها و شرکتهای خصوصی برای نصب دوربین مداربسته میباشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *