آموزش انتقال تصویر بر روی اینترنت

گاهی اوقات دوست داریم که تصاویر دوربین مداربسته خود را بر روی اینترنت نیز داشته باشیم و از طریق موبایل خود در هر کجا که هستم بتوانیم تصاویر دوربین مداربسته را مشاهده کنیم، برای همین ما آموزش انتقال تصویر بر روی اینترنت برای شما فراهم کرده ایم تا به صورت کاملا عملی و گام به گام بتوانید خودتان تصاویر دوربین مداربسته را از طریق اینترنت مشاهده کنید.

هدف این است که انتقال تصویر بر روی اینترنت برای دوربین مداربسته را خودتان به راحتی و بدون نیاز به نصاب دوربین مداربسته انجام دهید و تصاویر دوربین را روی گوشی موبایل آیفون 14 و یا سامسونگ خودتان، چه در کنار دوربین مداربسته و چه در 100 کیلومتری از محلی که دوربین نصب شده است و حتی چه در نقاط دورتر، این امکان وجود داشته باشد که محل مورد نظر خود را کنترل و بر روی آن نظارت داشته باشیم. در این مواقع باید راهی وجود داشته باشد که بتوانیم تصاویر دوربین مداربسته را در اینترنت share کرده و از هر نقطه دلخواه تصاویر را مشاهده و نظارت بر محل داشته باشیم.

 برای این کار (انتقال تصویر بر روی اینترنت برای دوربین مداربسته )روشهای زیادی میباشد ، ولی دو روشی که بیشتر مرسوم بوده و مورد توجه همگان است در این مقاله ذکر میشود.

برای آموزش در خصوص نصب دوربین مداربسته روی گوشی میتوانید مقاله آموزشی مربوطه را مطالعه نمایید.

آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته

 

روش اول: انتقال تصویر با IP استاتیک

برای نمایش تصاویر یا از کارت DVR استفاده می شود و یا از دستگاه DVR ، در صورتی که از کارت DVR جهت مشاهده تصاویر استفاده شود، انتقال تصویر با IP استاتیک راحت بوده و در کمترین زمان ممکن صورت می پذیرد.

در زمانی از دستگاه DVR جهت نمایش تصاویر استفاده میشود و همچنین جهت ارسال و انتقال تصویر دوربین مداربسته، مایل به حذف کامپیوتر می باشم، کار کمی متفاوت خواهد شد، لذا در این آموزش روش انتقال تصویر بر روی اینترنت برای دوربین مداربسته  توسط دستگاه DVR و همچنین یک عدد مودم ADSL آموزش انتقال تصویر بر روی اینترنت داده خواهد شد:

برای اجرایی کردن انتقال تصویر دوربین مداربسته، شما نیاز به یک خط اینترنت ADSL با سرعت مناسب برای انتقال هر چند تعداد تصویر می باشید. و همچنین جهت معتبر بودن این انتقال و دسترسی سریع به تصاویر، نیاز به یک شناسه معتبر که همان IP Valid می باشد، دارید.

روش تنظیم دستگاه DVR برای انتقال تصویر با IP استاتیک:

همانند روش تعریف شده برای ارتباط دستگاه DVR و کامپیوتر ، همان مراحل را باید برای تنظیم دستگاه انجام دهید. یعنی باید IP دستگاه را تعیین کنید تا انتقال تصویر بر روی اینترنت برای دوربین مداربسته به درستی اجرا شود.

انتقال تصویر دوربین مداربسته

روش تنظیم مودم ADSL برای انتقال تصویر دوربین مداربسته

پس از تنظیم IP دستگاه که ما به طور پیش فرض 192.168.1.1 در نظر میگیریم، در این مرحله باید ADSL را جهت ارتباط با دستگاه و دریافت و ارسال اطلاعات آن بر روی اینترنت ، تنظیم کنیم.
مودم ADSL را با کابل شبکه یا کابل USB به کامپیوتر وصل کرده (ارتباط مودم باید از دستگاه قطع شده باشد) و سپس IP مودم ADSL را در صفحه اینترنت اکسپلور وارد نماییم تا صفحه تنظیمات مودم نمایان گردد.
پس از ورود به تنظیمات مودم، به دنبال گزینه ای به نام NAT میگردیم، در زیر مجموعه این قسمت، چند گزینه دیده می شود که یکی از آنها DMZ می باشد، بعد از کلیک بر روی این گزینه، صفحه ای ظاهر می شود که یک کادر خالی برای وارد نمودن IP را دارا می باشد.
مهمترین مرحله آموزش، این بخش می باشد. در این مرحله، شما باید IP دستگاه DVR را که به طور پیشفرض 192.168.1.1 میباشد را در این کارد وارد نموده و پس از save نومدن از تنظیمات مودم خارج شوید.
وظیفه این بخش و یا DMZ اینست که کلیه اطلاعات با IP تعریف شده در کادر DMZ که برابر 192.168.1.1 قرار داده شده است به IP Valid تعیین شده که قبلا از طریق سرویس دهنده اینترنت دریافت گردیده(مثلا اینترنت خود را از شاتل خریدید؟ باید به شاتل زنگ بزنید و درخواست ای پی استاتیک کنید) ارسال نماید. یعنی هر شخصی از هر نقطه ای که مایل است، فقط با وارد نمودن IP Valid ( شناسه معتبر) مستقیما به IP تعریف شده در بخش DMZ که همان اطلاعات دستگاه DVR و تصاویر دوربین مداربسته می باشد، ارجاع داده می شود. بدین صورت ، تصاویر دوربین مداربسته در اینترنت انتقال داده شده و از طریق آن شما قادر خواهید بود از هر نقطه دلخواه تصاویر خود را به صورت زنده مشاهده نمایید.
مودم ADSL را با کابل شبکه به دستگاه DVR وصل میکنیم و در اینجا تمام تنظیمات مورد نیاز برای انتقال تصویر بر روی اینترنت برای دوربین مداربسته بر روی مودم و دستگاه DVR انجام شده است.

Port Forwarding و دسترسی از راه دور راه اندازی راهنمای دوربین های IP را میتوایند در مقاله آموزشی مربوطه مطالعه نماید.

روش دوم: انتقال تصویر با P2P

این روش انتقال تصویر بر روی اینترنت برای دوربین مداربسته اولین بار توسط شرکت هایک ویژن و با نرم افزار IVMS ارائه شد. روش کار بدین صورت است که تمامی تصاویر ابتدا بر روی یک سرور ارسال می شود و سپس شما با داشتن یک کد ( که مشخصه دستگاه شما بر  روی آن سرور است) و همراه داشتن یوزر و پسورد دستگاه خودتان میتوانید به راحتی انتقال تصویر بر روی اینترنت برای دوربین مداربسته را برروی گوشی موبایل خود در نرم افزار معرفی شده توسط شرکت سازنده مشاهده نمایید.

معروفترین نرم افزار انتقال تصویر در ایران نرم افزار XMEYE میباشد که تمامی دستگاه DVR موجود در فروشگاه دوربین مداربسته آریا تماما از این نرم افزار برای انتقال تصویر استفاده میکنند که کارایی و بهره وری بالایی دارد و همچنین این نرم افزار بر روی تمام موبایلهای آیفون و اندروید نصب میشود و خیلی پرکاربرد میباشد.

دوربینهای مداربسته جدید نیز برای خودشان نرم افزار انتقال تصویر دیگری با نام V380 دارند که آنها نیز برای بسیار پرکاربرد و مرقون به صرفه هستند و از برترین دوربینهای مداربسته بیسیم در بازار دوربین مداربسته ایران می باشد.

هر دو نرم افزار فوق از تکنولوژی P2P برای انتقال تصویر دوربین مداربسته بر روی اینترنت بهره میبرند که در ایران بسیار پرسرعت و بسیار کاربردی هستند و میتواند برای نمایش تصاویر دوربین مداربسته بر روی گوشی خیلی مناسب باشد.”

نتیجه گیری انتقال تصویر بر روی اینترنت

ما به عنوان مشاور در زمینه نصب دوربین مداربسته به شما اکیدا توصیه میکنیم که حتما در راه اندازی دوربین مدار بسته خود از نیروهای متخصص که تمام موارد فوق را میداند استفاده نمایید زیرا انتقال تصویر بر روی اینترنت برای دوربین مداربسته  نیازمند دانش و تجربه کاری میباشد و ممکن است در طول مراحل فوق دچار برخی چالشهای پیش بینی نشده بشوید.

 استفاده از خدمات فنی و مهندسی یک نصاب دوربین مداربسته باعث افزایش راندمان کاری شما میشود و  در صورتی که قصد استفاده از دوربین مداربسته کیفیت بالا را دارید حتما باید از بهترین تیم نصاب دوربین استفاده شود که شرکت چشمان بیدار آریا آماده ارائه خدمات تخصصی دوربین مداربسته در تهران به شما می باشد.

در صورتی که نیاز به کمک در زمینه انتقال تصویر بر روی اینترنت برای دوربین مداربسته دارید میتوانید با مشاوران ما در شرکت تماس گرفته تا به صورت تلفنی به شما آموزش دهند که چگونه خودتان و بدون نیاز به نصاب دوربین مداربسته و به آسانی خودتان این عملیات فنی را انجام دهید، واقعا کار ساده ای است و هزینه برای نصب دوربین پرداخت نکنید.

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

در این مقاله آموزشی سعی شد در مورد انتقال تصویر بر روی اینترنت برای دوربین مداربسته به صورت کاملا عملی و ساده اطلاعات دقیق در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم تا بهترین بهره برداری را از سیستم نظارت تصویری خودتان داشته باشید.

انتقال تصویر بر روی اینترنت برای دوربین مداربسته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *