آموزش فیش زدن روی کابل Coaxial با فیش بی ان سی

اولین گام در نصب سیستم نظارت تصویری، کابل کشی با کابل کواکسیال RG59 بین مکان های مختلفی که دوربین ها نصب شده اند و DVR استقرار دارد, است. به همین دلیل فیش زدن روی کابل Coaxial با فیش بی ان سی بخش مهمی از این فرآیند است که مجموعه دوربین مداربسته آریا با ارائه ی مقاله این بخش را یه مشتریان عزیز برند INFINITY آموزش میدهد.

روش زیر دستورالعمل های گام به گام نحوه فیش زدن کابل کواکسیال RG59 با  BNC را برای بخش ویدیویی سیستم دوربین مداربسته آموزش می دهد.

ابزارهای لازم:

  •     سیم چین
  •     سوکت زن
  •     سیم لخت کن
  •     چاقو
  •     کابل  RG59 که در رول های 100 و 300 متر در دسترس است
  • فیش BNC و کاور ها (2 عدد برای هر دوربین) – 1 عدد در محل راه اندازی دوربین و 1 عدد در محل  DVR
1

آموزش فیش زدن روی کابل Coaxial با فیش بی ان سی

مرحله 1

فرآیند اتصال BNC را شروع کنید.

تقسیم قدرت (سیاه و قرمز) را از کابل کواکسیال RG59 حدود 15cm  از محل دوربین دور کنید. در محل DVR تقسیم باید به اندازه کافی برای اتصال کابل کواکسیال RG59 به DVR و جفت برق به منبع تغذیه باشد.

مرحله 2

کاور فلزی را درون کواکسیال RG59 قرار دهید.

حدود 3 سانتیمتر از کابل بیرونی را با استفاده از سلبس کابل کواکسیال خود، در معرض سپر مسی قرار دهید.

از سیم لخت کن برای برش سپر مسی  تا زمانی که شما حدود 2 سانتیمتر دارید استفاده کنید. آن را خم کرده و پشت آن را بر روی کابل بیرونی قرار دهید.

4

آموزش فیش زدن روی کابل Coaxial با فیش بی ان سی

از برش زن کابل کواک استفاده کنید تا کاور داخلی عایق پلاستیکی را در اطراف سیم مسی قرار دهید. شما باید ¼ سانتی متر از پلاستیکی را ترک کنید. سیم مسی داخلی باید تقریبا 1 ¼ سانتی متر طول ذاشته باشد.

5

آموزش فیش زدن روی کابل Coaxial با فیش بی ان سی

مرحله 3

پین مس را وارد کنید.

سیم مسی را به پین ​​طلایی اتصال BNC وارد کنید. با استفاده از ابزار چاقو، این پین را به سیم مسی متصل کنید.

مرحله 4

اتصال BNC را وارد کنید.

اتصال BNC را بیش از سیم مسی داخلی قرار دهید و آن را به صورت محکم به سمت بخش محافظ بچرخانید تا زمانی که در جای خود قرار داشته باشد، شما کلیک پین طلایی را احساس خواهید کرد.

7

آموزش فیش زدن روی کابل Coaxial با فیش بی ان سی

سیم مسی سپر را بر قسمت عقب اتصال BNC بکشید.

8

آموزش فیش زدن روی کابل Coaxial با فیش بی ان سی

کاور / فلنج را بالای سپر مس اسلاید کنید. اطمینان حاصل کنید که شما به طور ایمن اتصال BNC را در برابر کابل RG59 نگه داشته اید.

9

آموزش فیش زدن روی کابل Coaxial با فیش بی ان سی

مرحله 5

سوکت زدن BNC و اتمام مرحله ی فیش زدن

با استفاده از وسیله بزرگتر (درون دریل) ابزار تراشنده خود، کاور فلزی / فلنج را بر روی اتصال BNC قرار دهید. در حال حاضر نزدیکترین قسمت کاور / فلنج بر روی کابل RG59 را با استفاده از کوچکتر (بیرونی) ابزار خود، فشرده کنید.

10

آموزش فیش زدن روی کابل Coaxial با فیش بی ان سی

مونتاژ کامل BNC باید مانند این تصویر باشد.

11

آموزش فیش زدن روی کابل Coaxial با فیش بی ان سی

برای کسب اطلاعات بیشتر از مقاله ای زیر دیدن کنید:

اهمیت کیفیت کابل در دوربین مداربسته

در نظر داشته باشید که کابلی که میخواهید بر روی آن BNC را وصل کنید حتما باید دارای قطر کافی در مغزی باشد زیرا در صورتی که کابل شما ضعیف یاشد و قطر کافی را نداشته باشید آنگاه اتصال شما در زمانهای طرد و گرم شدن هول دچار اختلال شده و اتصال دقیق شما از بین میرود.

برای همین است که توصیه میشود که حتما از لحیم کاری برای محک کردن اتصال BNC خود بهره ببرید.

PoC چیست؟ ارسال برق روی کابل کواکسیال

مجموعه دوربین مداربسته آریا امیدوار است این مقاله برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

این مجموعه با سالها سابقه در تولید, نصب, خدمات پس از فروش و تعمیرات سیستم های امنیتی تحت برند با کیفیت INFINITY که تمامی محصولات دارای گارانتی طایی آریا هستند, به روز ترین محصولات و با کیفیت ترین تجهیزات روز دنیا را با نازلترین قیمت در دسترس ایرانیان عزیز قرار داده تا امنیت جان و مال هم میهنان عزیز را تامین کند.

در کنار محصولات باکیفیت, تیم مشاوره و فروش, تیم متخصص راه اندازی دوربین مداربسته و تجهیزات امنیتی,  تیم مهندسین تعمیرکار دوربین مداربسته و سیستم های امنیتی در خدمت شما عزیزان هستند.

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

author-avatar

درباره ایمان قنبری

متولد 1364 در تهران هستم و دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر (سخت افزار) از دانشگاه امیرکبیر ( پلی تکنیک) بوده که از سال 1383 در حوزه دوربین مداربسته و سیستمهای حفاظتی و نظارتی در حال فعالیت هستم. از سال 1398 با تاسیس شرکت چشمان بیدار آریا در حال ارائه خدمات فنی و مهندسی به تمامی ارگانها و شرکتهای خصوصی برای نصب دوربین مداربسته میباشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *