loading cctv

اهمیت کیفیت کابل در نصب دوربین مداربسته

Rate this post

اهمیت کیفیت کابل در نصب دوربین مداربسته

کابلها شامل شبکه قلب و عروق استعاری از یک سیستم دوربین مدار بسته، انتقال قدرت به دوربین و بازگشت یک سیگنال ویدئویی به DVR یا ایستگاه نظارت است. این بخش مهم سیستم اغلب نادیده گرفته می شود، زیرا بسیاری از کاربران کمی به کابل مورد نظرشان اهمیت می دهند. اکثر مشکلات عمده تصویر به دلیل کیفیت پایین کابلهای نصب شده به وجود می آیند. در این مقاله نگاهی دقیق تر به این مسئله خواهیم داشت که چرا کابل کشی مناسب برای کیفیت تصویر و قابلیت اطمینان سیستم بسیار مهم است و چرا پس از خرید دوربین مداربسته خود و DVR نیاز به یک نصاب دارید.

کابل معمولی انتخاب برای سیستم نظارت تصویری سنتی، کابل RG59 Siamese است. این سیامس نامیده می شود زیرا در واقع شامل دو کابل مختلف متصل به یکدیگر است: یک کابل کواکسیال RG59 که برای حمل سیگنال ویدئویی و یک کابل دو سیم (معمولا 18/2) برای حمل قدرت استفاده می شود. در این تصویر یک بخش از کابل ویدئویی سیامس را بررسی میکنیم.

اهمیت کیفیت کابل در نصب دوربین مداربسته
اهمیت کیفیت کابل در نصب دوربین مداربسته

در اینجا ما می بینیم که کابل متشکل از موارد زیر است:

  1. Jacket Exterior

این همه چیز را به هم متصل می کند و کابل را از عناصر محافظت می کند.

  1. سپر

این یک آستین مس رسانشی بافته شده است که مرکز اصلی را از تداخل الکترومغناطیسی محافظت می کند. تراکم و کیفیت سپر عامل بسیار مهمی در کیفیت کابل است، به ویژه در کابل سیامی که دارای قدرت در کنار آن است.

  1. Dielectric

این یک آستین عایق پلاستیکی یا فوم است که فاصله ای ویژه ای بین هادی مرکزی و سپر مس نگه می دارد.

  1. مرکز هدایت کننده

این یک سیم جامد مسی است که سیگنال ویدیویی واقعی را از دوربین به DVR حمل می کند. اگرچه این مهمترین قسمت کابل است، اما بدون دیگران کار درستی نخواهد داشت.

با چنین ساختاری ساده، ممکن است از خودتان سوال کنید: “پس چگونه یک کابل میتواند بهتر از دیگری باشد؟” پاسخ در چند ویژگی کلیدی کابل قرار می گیرد و نحوه تولید آنها مشخص می شود. اولین دلیل سپر مس است که دی الکتریک را احاطه کرده است. این سپر نه تنها زمینه سیگنال ویدیویی را تشکیل می دهد (در واقع شما هیچ صفحه نمایشی را بدون آن می بینید)، بلکه همچنین به عنوان مانع مهمی برای تداخل الکترومغناطیسی یا EMI عمل می کند. EMI می تواند از طیف گسترده ای از منابع، از بلسترهای نور، خطوط برق، ترموستات یا حتی خورشید استفاده کند و می تواند سیگنال ویدیوی شما را فازی، تحریف، رول یا حتی سیاه شدن کند.

مشخصات کلیدی سپر تراکم پاشنه آن است که به عنوان یک درصد داده می شود که کل مقدار پوشش ارائه شده توسط سپر را تعیین می کند. برای یک کابل دوربین مدار بسته، پوشش 95٪ یا بهتر برای عملیات مناسب توصیه می شود.

در تصویر به سمت چپ دقت کنید، تا تفاوت را به شما نشان دهد حتی درصد کمی بی کیفیتی در سپر نیز تاثیر می گذارد. کابل تنها در سمت چپ حدود 10٪ پوشش کمتر از کابل در سمت راست است، اما این باعث تفاوت قابل توجهی در کیفیت می شود و کابل سمت چپ احتمالا مشکلات تداخل تصویری را نشان می دهد.

اهمیت کیفیت کابل در نصب دوربین مداربسته
اهمیت کیفیت کابل در نصب دوربین مداربسته

علاوه بر کاهش چگالی سپر، مرکز هسته نیز یک هدف بالقوه برای کاهش هزینه است. هسته های ارزان تر می توانند از یک سنجنده بالاتر (سیم نازکتر) باشند و یا به دلیل اشتباهات در فرایند انحلال، بیش از حد شکننده و یا بیش از حد نرم باشند. در تصویر زیر ما می توانیم با فشار دادن بر روی هسته دو کابل با انگشت خود را ببینید که یکی از آنها باقی می ماند، در حالی که دیگر خم به راحتی، و بسیار بیش از حد قابل خواندن است. این باعث می شود که اتصال ها به طور قابل اعتماد اضافه شود و احتمالا مشکالت سیگنال متناوب بعدا وجود خواهد داشت.توصیه میشود مقاله کابل مناسب برای نصب دوربین مداربسته را مطالعه نماید.

اهمیت کیفیت کابل در نصب دوربین مداربسته
اهمیت کیفیت کابل در نصب دوربین مداربسته

اگر شما کابل سیامس را انتخاب می کنید، از طریق کابل برق  به دوربین متصل میشوید. ما پایان یک سیم برق در هر یک از کابل های آزمون را از بین بردیم تا رشته ها را از هم جدا کنیم، می توانیم به وضوح کابل را در سمت چپ ببینیم، رشته های به مراتب کمتر از کابل در سمت راست است و باعث کاهش کیفیت هدایت شده و افزایش ولتاژ می شود. کاهش ولتاژ، کاهش ولتاژ در برابر فاصله است و یکی از انواع مشکلاتی است که دوربین های مدار بسته می توانند بسیار حساس باشند. افت ولتاژ در تقریبا تمام کابل ها اتفاق می افتد، اما میزان ولتاژ از دست رفته به طور مستقیم با کیفیت هدایت کابل تاثیر می گذارد. کاهش تعداد رشته ها، همانطور که در اینجا مشاهده می کنیم، افت ولتاژ بیشتری نسبت به طول کابل کوتاه ایجاد می کند، که به طور بالقوه باعث تحریف، چرخاندن یا حتی سیگنال ویدیویی می شود.

اهمیت کیفیت کابل در نصب دوربین مداربسته
اهمیت کیفیت کابل در نصب دوربین مداربسته

با قرار دادن همه اینها، فروشگاه دوربین مداربسته آریا امیدوار است که شما مشتریان عزیز برند معتبر INFINITY درک بهتری از تفاوت کابل با کیفیت را با کیفیت پایین و تاثیر آن بر کیفیت تصویر سیستم CCTV خود کسب کرده باشید. ما درک می کنیم که مشتریان عزیز چقدر زمان و هزینه برای انتخاب DVR و دوربین خود صرف میکنند، اما زمانی که آن را به کابل بی کیفیتی متصل میکنند به سادگی زحماتشان هدر میرود. اگرچه کابل جزء زرق و برقی یک سیستم دوربین مدار بسته نیست، اما یکی از مهمترین آنهاست و امیدوارم اطلاعاتی که در اینجا ارائه شده است، به شما امکان این را بدهد تا تصمیمات آگاهانه تری را برای خرید خود اتخاذ کنید. پیشنهاد ما به شما تیم حرفه ای نصاب فروشگاه دوربین مداربسته آریاست. می توانید تعرفه خدمات نصب دوربین مداربسته در سال 1397 را در اینجا مشاهده کنید و از تخصصی ترین خدمات با کمترین هزینه بهره مند شوید.

یکی از مسایلی که در کیفیت تصاویر دوربین مداربسته اهمیت دارد ارتباط بین دستگاه دی وی ار و تلویزیون می باشد.

نتیجه گیری اهمیت کیفیت کابل در نصب دوربین مداربسته

ما به شما توصیه میکنیم حتما از نصب دوربین مداربسته برای محل کار یا منزل خود استفاده نمایید و با استفاده از دزدگیر امنیت خود را افزایش دهید.

توصیه میشود برای خرید دوربین مداربسته دید در شب جهت نصب به دستگاه DVR از فروشگاههای معتبر خرید نمایید. در این راستا میتوانید از فروشگاه دوربین مداربسته آریا خرید نمایید و یا مشاوره در مورد دوربین مداربسته خود را به ما بسپارید.

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ نادری طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب دوربین مداربسته با هزینه بسیار پایین می باشد.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

X