باید و نبایدهای دوربین مداربسته

اصول نصب و نگهداری دوربین مداربسته برای همه آن ها ثابت است. امروزه نصب دوربین کافی نه تنها مهم بوده و نگهداری دوربین مداربسته لازم است که به شکل صحیح انجام شود.برای دوربین مداربسته، قوانین و مقرراتی نصب شده و در ضمن رسوم وضع بین مردم نیز به کاربری آسان کمک می کند. دوربین را متناسب با نیاز، مساحت فضای محل خود خریداری کنید. رعایت حریم خصوصی افراد لازم و ضروری بوده و در عین حال مجاز به انتشار ویدیوهای خصوصی افراد نیستید.

باید و نبایدهای دوربین مداربسته

باید و نبایدهای دوربین مداربسته

 نکات باید و نبایدهای دوربین مداربسته

خرید دوربینی متناسب با نیازها

دوربین مداربسته ای که در مکان دیگر نصب می شود ممکن است متناسب با نیازهای شما نباشد، به همین دلیل لازم است که بعد از تشخیص نیازهای خود، دوربین مداربسته را خریداری کنید.

قیمت دوربین مداربسته

همیشه دوربین های مداربسته ارزان مناسب نیستند، لازم است که دوربینی را خریداری کنید که از هر جهت بتواند نیازهای شما را تامین کند. لازم است که دوربین را به شکل صحیحی تنظیم کنید تا بتوانید از آن به شکل صحیح و دلخواه خود استفاده کنید و اگر این چنین نباشد، شرایط شما مانند زمانی است که دوربینی را خریداری نکرده اید.

 خرید دوربین متناسب با مساحت محل

توصیه می کنیم که دوربین را متناسب با نیازهای خود خریداری کنید. دوربین های بیشتر و بزرگتر برای فضاهای بزرگتر لازم و ضروری است. دوربین های گنبدی شکل با چرخش بالا و پایین (PTZ) و دوربین های چشم ماهی بیشتر نصب شده و دوربین های بولت و ثابت کمتر درخواست می شوند.

مخفی سازی کابل های دوربین

هنگام نصب دوربین لازم است که بخاطر زیبایی محل، کابل دوربین را مخفی کنید. در صورتی که کابل دوربین در معرض دید باشد، احتمال خرابکاری افزایش خواهد یافت.

باید و نبایدهای دوربین مداربسته

باید و نبایدهای دوربین مداربسته

نصب دوربین خارج از دسترس افراد غیر مجاز

دوربین را در محلی نصب کنید که احتمال خرابکاری آن کمتر باشد. اگر دوربین مداربسته در دسترس افراد باشد می توانند آن را خراب کرده یا از محل نصب خود خارج کنند. دوربین را روی براکت و در ارتفاع بلندی نصب کنید.

نصب دوربین در نقاط ورودی و خروجی

بهترین محل نصب دوربین، محل های ورودی و خروجی افراد، پارکینگ، لابی و تمام نقاطی است که احتمال تردد افراد بخش حفاظت و حراست به محل مقدور نباشد.

 حداکثر دید در شب

مهم ترین کاربرد دوربین، دید در شب است و هر چقدر که بتوانید راحت تر تمام نقاط کور را در شب مشاهده کرده و کنترل کنید به همان اندازه می توانید امنیت محل را تامین کنید.با توجه به این موضوع مطالعه مقاله  اهمیت دوربین مداربسته دید در شب رنگی کمک افزونی برای کسب اطلاعات به بیشتر شما دوستان گرانقدر میکندو

تامین امنیت و نظارت بر محل

دوربین مداربسته از وقوع فجایع و خطرات در محل جلوگیری می کند و بعد از نصب آن، احتمال ورود سارقان به محل کاهش خواهد یافته و اموال و دارایی های شما محفوظ باقی خواهند ماند. کارکنان شما، وظایف خود را به نحو احسن انجام خواهند داد. مبلغ نقدی، جواهرات و ماشین و کلیه اموال منقول و غیر منقول شما بعد از نصب ایمن بوده و سارقان و افراد غیر مجاز به محل تردد نخواهند کرد. دوربین ها به محض شناسایی حرکات مشکوک، هشدارهای لازم را ارسال خواهند کرد.

باید و نبایدهای دوربین مداربسته

باید و نبایدهای دوربین مداربسته

افزایش ایمنی کارکنان

براساس مطالعات و ارزیابی ها مشخص شده که در محل هایی که دوربین مداربسته نصب می شود، درصد احتمال تصادفات کاهش می یابد و کارکنانی که در این بخش ها مشغول هستند، ایمنی بیشتری را تجربه خواهند کرد. شما می توانید تردد افراد و ماشین ها را نظارت و کنترل کنید.

همچنین میزان خشونت و جرایم در محل هایی که دوربین نصب شده کاهش می یابد. رفتار مناسب فروشندگان با مشتریان نتیجه بعدی نصب دوربین است. شما با دوربین مداربسته می توانید نحوه کار ماشین آلات را کنترل کرده و مشکلات احتمالی را پیش بینی نموده و از وقوع آن جلوگیری کنید.

 جلوگیری از سرقت ها و تصادفات ساختگی

در محل هایی که دوربین مداربسته نصب می شود، درصد احتمال سرقت و تصادفات ساختگی کاهش می یابد. امروزه برخی از افراد بخاطر دریافت حق بیمه ، این کارهای خلاف را انجام می دهند. شرکت های بیمه می توانند با نصب دوربین از وقوع چنین کارهایی جلوگیری کنند.

 مقررات دوربین مداربسته مشاغل

برای دوربین مداربسته مانند هر محصول دیگر، قوانین و مقرراتی وضع شده و حفظ حریم خصوصی در عین جلوگیری از کارهای خلاف اولین قانونی است که در همه کشورها وضع شده است. لازم است که قوانین محلی و کشوری خود را در مورد دوربین مداربسته رعایت کنید تا مشمول جریمه نشوید.

رعایت حریم خصوصی افراد

اگرچه امروزه در اکثر محل های تجاری و عمومی دوربین مداربسته نصب می شود ولی هنوز در برخی اماکن مانند سرویس های بهداشتی، حمام ، استخر، سونا، جکوزی، نصب دوربین مداربسته غیر قانونی است. نصب دوربین فقط با رعایت قوانین حریم خصوصی مجاز خواهد بود.

 نصب دوربین و قانون انتشار آزادانه اطلاعات

شما براساس قانون انتشار آزادانه اطلاعات می توانید اطلاعات مجازی را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید، ولی این قانون اجازه انتشار اطلاعات خصوصی افراد و سازمان ها را نمی دهد و هر کسی که این کار را انجام دهد، خاطی محسوب شده و دولت محلی می تواند فرد خاطی را دستگیر و مجازات کند. دوربین مداربسته برای جلوگیری از وقوع جرم نصب می شود و نباید وسیله ای برای انجام آن باشد. دوربین مداربسته براساس قوانین ملی و بین المللی نصب می شوند.

باید و نبایدهای دوربین مداربسته

باید و نبایدهای دوربین مداربسته

باید و نبایدهای دوربین مداربسته

نکات توضیح
خرید متناسب با نیاز نیاز خود را مشخص کرده و دوربین مورد نیاز خود را خریداری کنید
قیمت دوربین ارزان همیشه خوب نیست
متناسب با مساحت محل دوربین های بزرگتر برای مساحت های بزرگتر
مخفی سازی کابل با مخفی کردن کابل ها، احتمال خرابکاری دوربین کمتر خواهد شد
خارج از دسترس افراد غیر مجاز

 

دوربین ها را در محل های مرتفعی نصب کنید

 

 

نصب در محل های ورودی و خروجی با نصب در  ورودی ها و خروجی ها می توان بهتر محل را کنترل کرد
حداکثر دید در شب هر چقدر که چراغ های مادون قرمز بیشتر باشد به همان اندازه توانایی دید در شب افزایش خواهد یافت
امنیت و کنترل محل کارکنان کارایی بهتری خواهند داشت و اموال و دارایی ها شما محفوظ و مصون باقی خواهند ماند
افزایش ایمنی کارکنان احتمال تصادف کارکنان در پارکینگ ها کاهش خواهد یافت
جلوگیری از سرقت ها و تصادفات ساختگی شرکت های بیمه با این کار از پرداخت حق بیمه به تصادفات و سرقت های ساختگی اجتناب می کنند
قوانین مشاغل دوربین مداربسته لازم است که مطابق قوانین هر کشور نصب شود
رعایت حریم خصوصی حریم خصوصی افراد باید حفظ شود
قانون انتشار آزادانه اطلاعات انتشار ویدیوهای خصوصی افراد مجاز نیست
عنوان مقاله: باید و نبایدهای دوربین مداربسته

 

نتیجه گیری در مورد باید و نبایدهای دوربین مداربسته

این مقاله آموزشی در مورد باید و نبایدهای دوربین مداربستهو کاربردهای آن در دنیای دوربین مداربسته ، مورد بحث و بررسی قرار داریم، توصیه میکنیم که در صورت نیاز به خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته که دارای تجربه کافی در این حوزه است استفاده نمایید.

درباره چه صحبت کردیم؟

باید و نبایدهای دوربین مداربسته/” نکات باید و نبایدهای دوربین مداربسته

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ .واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب دوربین مدار بسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

author-avatar

درباره ایمان قنبری

متولد 1364 در تهران هستم و دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر (سخت افزار) از دانشگاه امیرکبیر ( پلی تکنیک) بوده که از سال 1383 در حوزه دوربین مداربسته و سیستمهای حفاظتی و نظارتی در حال فعالیت هستم. از سال 1398 با تاسیس شرکت چشمان بیدار آریا در حال ارائه خدمات فنی و مهندسی به تمامی ارگانها و شرکتهای خصوصی برای نصب دوربین مداربسته میباشیم.