loading cctv

تاثیر نصب دوربین مدار بسته بر امنیت عمومی

Rate this post

تاثیر نصب دوربین مدار بسته بر امنیت عمومی

میلیون ها دوربین مداربسته در خیابان ها و مشاغل سراسر جهان با هدف کاهش جنایت و افزایش امنیت عمومی نصب شده است. ایران یکی از پرشورترین طرفداران استفاده از دوربین مداربسته است ، با تخمین زده شده 1.9 میلیون دوربین در سال 1399 در ایران نصب شده است و تعداد آنها همچنان رو به افزایش است که علت آن تاثیر نصب دوربین مدار بسته بر امنیت عمومی است و بسیار حائز اهمیت است.  نصب دوربین مداربسته در غرب تهران توسط شرکت چشمان بیدار آریا مقاله ای در سایت است که با مطالعه آن سطح اطلاعات و دلیل اهمیت نصب دوربین برای شما آشکار خواهد شد.

کاهش جرم و جنایت با وجود دوربین مدار بسته

گفته می شود در شهر تهران حداقل 15000 دوربین نصب شده است، که باعث شده است گروه های آزادی مدنی نگرانی های شدیدی را ابراز کنند. در حالی که در شهر تهران ، دوربین ها به طور فزاینده ای هم در حمل و نقل عمومی و هم در مشاغل و حتی در سطح بالا یافت می شوند.

وجود این تعداد دوربین مداربسته در کلان شهر تهران باعث کاهش جرم و جنایات میشود و تاثیر به سزایی در امنیت مردم دارد و این اصلی ترین دلیل تاثیر نصب دوربین مدار بسته است.

بسیاری از شهرداری ها شروع به نصب سیستم های مداربسته در مکانهای عمومی نیز کرده اند، اما گاهی اوقات آنچه که در عمل انجام می شود و باعث افزایش هزینه میشود و تاثیر نصب دوربین مداربسته در مکانهای عمومی را با عدم نصب صحیح تحت تاثیر قرار میدهند.

طبق تخمین های صنعت ، انتظار می رود بازار جهانی نظارت تصویری از 11.5 میلیارد تومان در سال 1390به 37.7 میلیارد دلار در سال 1399 رشد کند. یک نظرسنجی 1397 نشان داد که 78٪ از پاسخ دهندگان از استفاده از دوربین های مداربسته در مکان های عمومی حمایت می کنند و مقامات معمولاً به موفقیتهای چشمگیر اشاره می کنند – به عنوان مثال ، دوربینهای مهم تصاویر ارائه شده از مظنونین دزدیهای و اشرار را ضبط کرده و توسط پلیش شناسایی شده اند. هنوز نگرانی هایی در مورد توانایی سیستم در نقض حریم شخصی و همچنین مقرون به صرفه بودن آنها وجود دارد.

تاثیر نصب دوربین مدار بسته بر امنیت عمومی
تاثیر نصب دوربین مدار بسته بر امنیت عمومی

دوربین مداربسته و تاثیر آن بر امنیت اخلاقی

دوربین های مدار بسته همچنین امکان ایجاد اثرات ناخواسته ، خوب و بد را دارند. “اثر مشاهده عملکرد شما” به پتانسیل امنیت بیشتر در مناطق خارج از دید دوربین اشاره دارد. که فعالیت ضد اجتماعی را برای تمام مناطق شهر افزایش میدهد. دوربین ها همچنین می توانند احساس کاذب امنیتی را ارتقا دهند و شهروندان را به اقدامات احتیاطی کمتری سوق دهند ، یا همچنین می توانند باعث گزارش بیشتر جرایم شوند و در نتیجه منجر به افزایش محسوس جرم شود.

یک سند 2010 از مجمع اروپایی امنیت شهری ، “منشور استفاده دموکراتیک از نظارت تصویری” ، یک نمای کلی مفید از موضوعات مورد بحث و همچنین مجموعه ای از اصول و ابزارها برای اطمینان از رعایت حقوق شهروندان با سیستم های دوربین مدار بسته این شامل:

ضرورت: استفاده از سیستم های دوربین باید از نظر تجربی ، ایده آل توسط یک مقام مستقل توجیه شود. اهداف و نتایج مورد نظر باید تعریف شود.
تناسب: تجهیزات دوربین مدار بسته باید متناسب با مشکلی باشد که برای حل آن در نظر گرفته شده است. فناوری باید “بدون پیشروی به اهداف تعیین شده پاسخ دهد.” داده ها باید محافظت شوند و مدت زمان نگهداری آنها به وضوح مشخص شود.
شفافیت: شهروندان باید بدانند که اهداف یک سیستم مداربسته چیست ، هزینه نصب و راه اندازی آن ، مناطق مورد بررسی و نتایج چیست. گزارش ها باید مرتباً رخ دهند تا شهروندان بتوانند آگاهانه تصمیم بگیرند.
پاسخگویی: متولیان سیستم های دوربین مداربسته عمومی باید کاملاً مشخص و در مقابل مردم پاسخگو باشند ، خواه این سیستم ها توسط دولت یا شرکت های خصوصی اداره شوند.
نظارت مستقل: باید اطمینان حاصل کند که سیستم ها به حقوق مردم احترام می گذارند و به اهداف اعلام شده خود می رسند ، یک هیئت خارجی باید متعهد شود. در حالت ایده آل شهروندان در روند نظارت صدا دارند.

امنیت در سایه نصب دوربین مداربسته

با وجود نصب دوربین مدار بسته امنیت به صورت تمام و کمال در حوزه ای که در در دید دوربین مداربسته می باشد به صورت کامل تعمیر میشود این یکی از مزایای نصب دوربین مداربسته در راستای افزایش امنیت اجتماعی می‌باشد .

و کلانشهرهای مانند تهران ایا مشهد و تبریز وجود نصب دوربین مدار بسته می تواند از خیلی از معضلات اجتماعی و اخلاقی جلوگیری نمود درست است که امنیت برای هر شخصی در دستان خود اوست ولی شما با نصب دوربین مداربسته میتوانید در یک فعالیت اجتماعی در راستای کاهش جرم و جنایت و یا شناسایی مجرمان به دولت کمک نموده و در این راستا ۱ کار عام المنفعه معروف را انجام دهیم و باید بدانیم که تاثیر نصب دوربین مدار بسته خیلی زیاد است.

تاثیر نصب دوربین مداربسته بر روی رفتار مجرمان

بر اساس تحقیقات صورت گرفته تاثیر نصب دوربین مداربسته Impact of CCTV installation  بر امنیت یکی از از دلایلی است که مجرمان از اجرای جرم در محلی که دوربین مداربسته در آن قرار دارد خودداری می کند .

با وجود دوربین مداربسته خیلی از خسارتهای ناشی از مجرمان کاهش میابد و اینجاست که دوربین مداربسته به عنوان یک عامل بازدارنده عمل نموده و بهترین راندمان را برای کاهش خسارتهای مالی و معنوی را برای شما به ارمغان میآورد.

همیشه دزدان از تاثیر نصب دوربین مداربسته شاکی هستند زیرا چهره و شیوه کاری آنها آشکار میشود و دست آنها رو میشود و دیگر نمیتوانند مانند گذشته به راحتی در سطح شهر تردد نمانید.

پلیس ایران نیز از تصاویر دوربین مداربسته به خوبی و کاملا حرفه ای استفاده نموده ونکات ریز و درشتی را از تصاویر دوربین استخراج میکند که برای من و شما قابل باور نیست.

نتیجه گیری برای تاثیر نصب دوربین مدار بسته در ایران

به صورت کلی برای افزایش امنیت می بایست حتما منابع تهدید پیدا شده و نسبت به رفع و یا تعمیر آن اقدام نمود ولی یافتن منبع اصلی نوع یک کار کاملا تخصصی و نیاز به دانش و تجربه کاری در این حوزه دارد بنابراین ما به شما توصیه میکنیم در صورتیکه دوربین مداربسته نیاز دارید با متخصصین ما در این حوزه تماس گرفته تا بتوانیم در کمترین زمان ممکن جهت حل مشکل شما اقدامات لازم را انجام دهیم.

ما به عنوان مشاور در زمینه نصب دوربین مداربسته به شما اکیدا توصیه میکنیم که حتما در نصب دوربین مدار بسته خود از نیروهای متخصص که تمام موارد فوق را میداند استفاده نمایید. این موضوع باعث افزایش راندمان کاری شما میشود و حتما باید از بهترین تیم نصاب دوربین استفاده شود که شرکت چشمان بیدار آریا آماده ارائه خدمات تخصصی دوربین مداربسته در تهران به شما می باشد.

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ نادری طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

تاثیر نصب دوربین مدار بسته بر امنیت عمومی
تاثیر نصب دوربین مدار بسته بر امنیت عمومی

9 دیدگاه

  1. اطلاعاتتون کامل بود و این کاملا مشخصه که اگه تو فروشگاه یا مغازه ای دوربین مداربسته نصب بشه احتمال دزدی و خطرات دیگه خیلی خیلی کم میشه

  2. دوربین مداربسته میتونه یه دغدغه برای تامین امنیت افراد باشه که حتی استفاده ازش تو کارخونه ها شرکت ها هم توصیهدمیشه

    1. بله بر اساس تعرفه اتحادیه هزینه نصب دوربین مدار بسته بابت اجرت دریافت میشود

  3. بنظرتون نصب دوربین مداربسته به تعداد بیشتر گزینه بهتری هست یا دوربین مداربسته چرخشی ؟

    1. سلام ، بستگی به محل نصب داره ولی به صورت کلی ، تعداد دوربین بیشتر باعث کاهش نقطه کور میشود

  4. حتما با نصب دوربین مدار بسته امنیت خودمون و مکانی که توش هستیم رو زیاد میکنیم
    موفق باشید

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

X