آموزش و مقاله, تکنولوژی های دوربین مداربسته

تکنولوژی EXIR دوربین مداربسته

تکنولوژی EXIR دوربین مداربسته چیست؟

فناوری EXIR جدیدترین فناوری برای دوربین های مداربسته است که از نظر سطح نظارت در شب که امروزه می توانید در بازار خریداری کنید ، ابتکاری ترین است. LED های دوربین مداربسته بهبود یافته باعث می شوند در هر محیط تاریک باعث افزایش دید شود بنابر این تکنولوژی EXIR دوربین مداربسته جدید برای تمام دوربینهای مداربسته الزامی شده و جزی یکی از اپشنهای ان میباشد و میبایست مورد توجه در خرید دوربین مداربسته قرار بگیرد.

فروشگاه دوربین مدار بسته
برای خرید از فروشگاه دوربین مدار بسته چشمان بیدار آریا همین حالا کلیک کنید.
دوربین مداربسته

عنوان بولد

دوربین مداربسته INFINITY به تازگی این فناوری مادون قرمز EXIR را در دوربین های امنیتی AHD و IP خود معرفی کرده است. در مقایسه با دوربین های امنیتی معمولی موجود در بازار دوربین مداربسته ایران ، این دوربین های امنیتی جدید پیشرفته ترین دوربین های موجود در بازار امروز هستند که می توانید به راحتی از فروشگاه دوربین مدار بسته تهیه نمایید.
دوربین های معمولی از LED هایی استفاده می کنند که در درجه اول روی الگوهای لنز تمرکز نمی کنند. این منجر به تصویری می شود که دارای روشنایی با روشنایی در مرکز تصویر است و مرکز تصویر روشنتر از اطراف تصویر است. تکنولوژی EXIR دوربین مداربسته توسط INFINITY امکان نورپردازی بسیار پراکنده تری را فراهم می کند که الگوی مستطیلی شکل ایجاد می کند و تمام تصویر دارای روشنایی یکسانی میباشد این امکان باعث میشود که  نصب دوربین مدار بسته شما بهتر باشد.

تکنولوژی EXIR  چیست

دوربین مدار بسته دید در شب

امروزه اهمیت استفاده از دوربین های مدار بسته بر همگان آشکار و روشن است. از این رو هرچه یک دوربین مدار بسته از قابلیت های بیشتری برخوردار باشد مناسب تر است.

برای ضبط تصاویر در تاریکی مطلق و در نور کم نیازمند دوربین های دید در شب هستیم از این رو نود درصد دوربین های مدار بسته دارای قابلیت درد در شب هستند.

دوربین های دید در شب که دارای تکنولوژی EXIR میباشند نسبت به دوربین های دید در شب IR پیشرفته تر هستند. دوربین های مدار بسته دید در شب IR دارای معایبی همچون جذب حشرات، تابش نور LED به لنز و عدم تشخیص چهره افراد در فاصله کم و در تاریکی هستند که دوربین های مدار بسته با قابلیت EXIR این مشکلات را ندارند.

در این مقاله به توضیح بیشتر تکنولوژی EXIR چیست میپردازیم، در ادامه با ما همراه باشید.

 

دوربین مدار بسته دید در شب

تکنولوژی EXIR چیست

کلمه EXIR مخفف عبارت Enhanced Infrared Lighting و به معنای روشنایی مادون قرمز بهبود یافته است.

در دوربین های معمولی دید در شب IR نور دوربین مدار بسته در نقطه ای خاص متمرکز میشد بنابراین تصویر واضحی از کل صفحه تصویر نداشتیم اما تکنولوژی EXIR دوربین مداربسته نور را در نقطه ای مشخص شده متمرکز نمیکند و باعث میشود تا به صورت یکنواخت و متوازن در تمام نقاط تصویر نور چخش شود.

برای پاسخ به سوال تکنولوژی EXIR چیست میتوان به توضیح ویژگی افزایش برد نور این نوع از دوربین های مدار بسته پرداخت. در تکنولوژی EXIR افزایش برد دوربین مدار بسته نسبت به دوربین های معمولی IR پیشرفت چشمگیری داشته است و همچنین دارای قدرت نفوذ از شیشه هایی با قطر زیاد نیز می‌باشد.

معایب دوربین مدار بسته دید در شب IR

برای شناخت بیشتر تکنولوژی EXIR دوربین مداربسته میتوان به برخی از ایرادات و معایب دوربین های مدار بسته معمولی IR اشاره کرد تا دوربین های EXIR را بیشتر بشناسیم :
• یکی از ویژگی های منفی دوربین های مدار بسته IR عدم توانایی نور مادون قرمز از شیشه هایی با قطر زیاد است.
• از دیگر معایب این نوع از دوربین های مدار بسته برد کم نور می‌باشد.
• جذب حشرات ریز به لنز دوربین های مدار بسته IR به دلیل گرمای ایجاد شده توسط LEDها از دیگر نکات منفی این نوع از دوربین های مدار بسته است.
• گرمای ایجاد شده توسط LEDها باعث کاهش کیفیت سنسور دوربین مدار بسته به مرور زمان میشود.
• در دوربین های مدار بسته IR، به دلیل پخش نور به صورت دایره ای و متمرکز بر روی یک نقطه مورد نظر، تویر واضح و با کیفیتی نخواهیم داشت.

مزایای تکنولوژی EXIR چیست

اشیاء نسبت به دوربین های معمولی بیشتر به طور یکنواخت روشن می شوند و نور دید در شب دوربین مداربسته در تمام توصیر یکسان پخش میشود. این امر باعث می شود نور در لبه های تصویر و نه فقط در مرکز تصویر وجود داشته باشد.

تکنولوژی EXIR دوربین مداربسته امکان افزایش 30 درصدی راندمان روشنایی دوربین مداربسته را فراهم می کند که منبع نور بسیار کارآمدتری به همراه استحکام نور LED است. یکی دیگر از مزایای اضافه شده این است که EXIR 1050mV را در مقایسه با 750 میلی ولت در توزیع منظم از نور ارائه می دهد. این به معنای نور قوی تر و دامنه دید بیشتر است.

لنزهای مستطیل شکل جدید به معنای استفاده بهتر از نور هستند. INFINITY EXIR شامل یک چراغ LED به شکل مستطیل است که در اندازه طبیعی صفحه نمایش متناسب است. این امر باعث کاهش نویز نور و بهبود کارایی استفاده می شود و مثلا در خواندن پلاک خودروها توسط دوربین مداربسته در شب بسیار بهتر است و کیفیت بهتری را برای شما به ارمغان می اورد.

بعد از پاسخ به سوال تکنولوژی EXIR چیست باید به معرفی مزایا و ویژگی های این فناوری بپردازیم :
1. منبع نور یکنواخت و LED ارتقا یافته
در دوربین های مدار بسته با تکنولوژی EXIR با استفاده از قطعات الکترونیکی با ضخامت در حد میکرومتر، باعث شده است که کیفیت در روشنایی نسبت به دوربین های مدار بسته معمولی 30 درصد افزایش پیدا کند و همچنین این تکنولوژی دارای خروجی 1050 میلی ولتی است که در برابر دوربین های دید در شب معمولی که دارای خروجی 750 میلی ولتی میباشند، نور قوی تری در برد های بیشتر دارد.
2. ایجاد یکنواختی و روشنایی در تصویر
دوربین های دید در شب معمولی قدیمی تمرکز نقطه ای بر روی مرکز تصویر را داشتند و معمولا گوشه های تصویر بی کیفیت و غیر مشخص بود اما دوربین های مدار بسته با تکنولوژی EXIR نور را به صورت یکنواخت در کل تصویر منتشر میکند ونقاط تاریک در گوشه ها را نیز از بین میبرد.
3. استفاده از LEDهای مستطیل شکل بجای LEDهای دایره ای
برای استفاده بیشتر از نور مادون قرمز، در دوربین های دید در شب EXIR، نو را در قالب مستطیل شکل منتشر میکنند و بدین صورت انتشار نور در کل صفحه تصویر به صورت یکنواخت و کامل میباشد.

منبع نور کارآمد و قدرت نور LED افزایش یافته است

برای حداکثر بهره وری از نور مادون قرمز موجود، دوربین هایرمداربسته INFINITY با تکنولوژی EXIR، نور را در شکلهای قدیمی و به صورت یک شعاع ثابت منتشر می کنند. این امر به بهبود بهره وری و کاهش آلودگی نوری در محیط اطراف کمک می کند , کیفیت تصویر دوربین مداربسته را افزایش میدهد.

افزایش یکنواختی در روشنایی در تصویر دوربین مداربسته

تکنولوژی EXIR دوربین های مداربسته INFINITY روشنایی نور IR را به صورت یکنواخت منتشر می کند. این امر مشکلات مربوط به LED های قدیمی اعم از تمرکز بیش از حد نور در مرکز تصویر و مناطق تاریک در گوشه ها را از بین می برد. علاوه بر این طول عمر طولانی تر و صرفه جویی بیشتر در مصرف انرژی، از دیگر مزایای تکنولوژی Exir در دوربین های مداربسته هایک ویژن است.

مقایسه دوربین های EXIR و دوربین های IR

ما در این مقاله که توسط شرکت چشمان بیدار آریا جمع آوری شده بود به سوال تکنولوژی EXIR چیست و همچنین مزایای این تکنولوژی پرداختیم، حال برای شناخت بیشتر در خصوص این تکنولوژی به مقایه EXIR و IR میپردازیم :
• عدم انعکاس نور مادون قرمز
در “تکنولوژی EXIR دوربین مداربسته” ، ال ای دی ها با فاصله بیشتری از لنز دوربین قرار گرفته است که همین امر موجب میشود تا نور IR بر اثر تماس با لنز دوربین به داخل دوربین منعکس نشود و تصویر بهتری ارائه دهد.
• پوشش دهی بهتر تابش نور
تفاوت در شکل ظاهری نور مادون قرمز در دوربین های EXIR و IR یکی دیگر از تفاوت های عمده این دو نوع از دوربین مدار بسته میشود. دوربین های مدار بسته با تکنولوژی EXIR دارای تابش نور به شکل مستطیلی و دوربین های مدار بسته IR دارای تابش نور مادون قرمز به شکل دایره ای هستند.
• درگیری کمتر با حشرات
حشرات در تاریکی جذب گرما میشوند به همین دلیل در دوربین های دید در شب قدیمی به دلیل حرار ت تولید شده ناشی از تابش نور IR و نزدیک بودن ال ای دی به لنز دوربین مدار بسته، حشرات تجمع بیش از حدی در مرکز لنز دوربین مدار بسته دارند به همین دلیل تصویر مناسبی در این نوع از دوربین های مدار بسته نخواهیم داشت اما در دوربین های مدار بسته با تکنولوژی اکسیر، LEDها از لنز دوربین جدا قرار دارند و به همین دلیل مشکل تجمع حشرات تا حد بسیار زیادی در این دوربین ها از بین رفته است.

 

مقایسه دوربین های EXIR و دوربین های IR

بهترین دوربین مدار بسته دارای تکنولوژی EXIR کدام است؟

در اکثر فروشگاه دوربین مدار بسته و تجهیزات سیستم های امنیتی و نظارتی، دوربین مدار بسته ای که تکنولوژی EXIRرا دارا باشد و جزء برندهای معتبر و شناخته شده به شمار آید، دوربین های مدار بسته از برند هایک ویژن می‌باشد.
اما در هر حالت فروشگاه دوربین مدار بسته چشمان بیدار آریا مفتخر است که دوربین هایی با تکنولوژی EXIR را با قیمتی مناسب و ضمانت و گارانتی تضمین شده تقدیم شما کند و همچنین با معرفی یک نصاب دوربین مدار بسته مجرب و حرفه ای تمام نیاز شما را از نصب دوربین مدار بسته برآورده کند.

تکنولوژی بهبود یافته یا EXIR 2.0

اگر مدت زمان زیادی را در جستجوی سیستم های دوربین امنیتی سپری کرده اید و دنبال یک دوربین مداربسته دید در شب عالی میگردید ، احتمالاً شنیده اید که دوربین های امنیتی قابلیت دید در شب را دارند و این امکان یک ویژگی مشترک بین تمام دوربینهای مداربسته است ولی آنچه این توانایی را به آنها  بهبود می دهد فن آوری است که با عنوان EXIR شناخته می شود. EXIR مخفف EXTended InfraRed است. این فناوری برای اینکه دوربین در شب دیده شود از LED استفاده می کند. آنچه تفاوت آن را فقط از روشن کردن منطقه با چراغ های متداول متفاوت می کند این است که فناوری مادون قرمز با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست ولی کیفیت ان نسبت به دید در شبهای عادی بسیار بهتر است و کیفیت دید در شب را بهتر میکند که این تکنولوژی در دوربین مداربسته INFINITY موجود میباشد.

دوربینی نور ایجاد شده توسط LED را می گیرد، اما انسان نمی تواند بفهمد آیا یک دوربین مداربسته در آنجا وجود دارد یا خیر و آیا می توان دید. یک مزیت بارز هنگام جلب جنایتکار یا دیدن مسائل ایمنی در تاریکی است که دوربین مداربسته باید دارای امکان دید در شب باشد.

با افزایش تقاضا برای دوربین هایی که می توانند در همه شرایط روشنایی کار کنند و تمام شرایط آب و هوایی رشد می یابد. دستگاه های سنتی EXIR هنگام روشنایی محدوده محدودی دارند و طول عمر آن نیز مسئله ای است. قابلیت اطمینان همیشه در مورد فن آوری نگران کننده است و همچنین تکنولوژی های قدیمی کیفیت پایینتری دارند و نور را در مرکز تصویر میدهند که باعث کور شدن تصویر در برخی از مواقع میشود.

برای کمک به اصلاح موارد ذکر شده در بالا و بهبود فناوری دید در شب EXIR ، INFINITYنسخه جدیدی از دستگاه های EXIR خود را راه اندازی کرده است. این فناوری جدید از EXIR 2.0 بهره می برد. این پیشرفت بسیار مورد نیاز بود و جای تعجب ندارد که یکی از بزرگترین نام ها در صنعت دوربین امنیتی ، INFINITY است. دستگاههای آنها به سراسر دنیا اعتماد می شود تا کیفیت محصولات خود را در کلیه صنایع به مشتریان ارائه دهد.

تکنولوژی در دوربین های مداربسته

عامل دیگری که باید در نظر بگیرید این است که اگر دید در شب از مواد خوبی ساخته شده باشد که در اولین باری که از آن استفاده می کنید کیفیت خوبی را در شب داشته باشید.

توصیه میشود برای خرید دوربین مداربسته دید در شب جهت نصب به دستگاه DVR از فروشگاههای معتبر خرید نمایید. در این راستا میتوانید از فروشگاه دوربین مداربسته آریا خرید نمایید و یا نصب دوربین مداربسته خود را به ما بسپارید.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید این تکنولوژی در دوربین های مداربسته 2Mp و 5Mp   جدید هستند و شما میتوانید مقایسه دوربین 2مگاپیکسل و 5 مگاپیکسل AHD را به صورت دقیق مورد بررسی قرار بدهید تا دقیقا با شباهتها و مزایا و معایب آنها آنا شوید ولی اینرا بدانید امسال سال دتکنولوژی جدید AHD میباشد و بهتر است از تکنولوژی 5 مگ استفاده نمایید.

کلام آخر تکنولوژی EXIR دوربین مداربسته

ما در این مقاله سوال شما در خصوص تکنولوژی EXIR چیست را به طور کامل و جامع توضیح دادیم و همچنین از ویژگی های این دوربین مدار بسته برای شما صحبت کردیم و با معرفی یک فروشگاه دوربین مدار بسته معتبر خیال شما را بابت تهیه یک دوربین مدار بسته دید در شب با کیفیت آسوده ساختیم.
در صورت هر سوال دیگری در خصوص دوربین های مدار بسته و سیستم های امنیتی با تیم حرفه ای شرکت چشمان بیدار آریا در تماس باشید.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
منوی دسته بندی خود را در مسیر: "سربرگ ساز > چیدما موبایل > عنصر منوی موبایل > نمایش و مخفی کردن > انتخاب منو " تنظیم کنید
اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید
Facebook Twitter Instagram YouTube Pinterest linkedin WhatsApp WhatsApp
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه
0 محصول سبد خرید