تکنولوژی VCA چیست ؟ و چه کاربردی دارد؟

از جمله ویژگی هایی که امروزه توجه کاربران زیاد را به خود جلب است، پردازش تصویر دوربین مدارب سته است. با استفاده از این ویژگی می توانید به راحتی تصاویر ویدئویی را از نظر تشخیص تشخیص نفوذ (Intrusion Detection)، حرکت (Motion Detection)، ، تشخیص هویت افراد، تشخیص عبور از خط (Line Crossing)وغیره تجزیه و تحلیل کنید. اما تکنولوژی VCA چیست و چه کاربری دارد؟VCA مخفف عبارت Video Content Analysis می باشد. این ویژگی کاربردهای بسیاری دارد و می تواند دقت کار اپراتور را تا حد زیادی افزایش بدهد. کار با پارامتر VCA خیلی آسان است و تنها کافی است با چند کلیک از سیستم بخواهید که تصاویر را برحسب مکان،زمان، وقایع ، افراد، و… بررسی نماید.
با استفاده از تکنولوژی VCA دیگر لازم نیست که اپراتور ساعت ها به دنبال وقایع و اتفاقات مهم در تصاویر از پیش ثبت شده بگردد. تنها با چند کلیک می توانید به تصاویر مورد نیازتان دسترسی پیدا کنید. این قابلیت به بهبود عملکرد و مدیریت کسب و کارها کمک زیادی کرده است

فروشگاه دوربین مدار بسته
برای خرید از فروشگاه دوربین مدار بسته چشمان بیدار آریا همین حالا کلیک کنید.
دوربین مداربسته

حال که تا اینجا تا حدودی دانستید که تکنولوژی VCA چیست مناسب است که درباره مزایای این تکنولوژی نیز اطلاعاتی داشته باشید تا بتوانید هنگام نصب دوربین مدار بسته یا رفتن به فروشگاه دوربین مدار بسته با دقت بیشتر انتهاب خود را انجام دهید. از جمله مزایای این تکنولوژی می توان به این موارد اشاره کرد:
1. صرفه جویی در هزینه ها: با استفاده از این قابلیت دیگر احتیاجی به اپراتور نخواهید داشت
2. صرفه جویی در زمان: مشاهده و جستجوی تصویر مورد نظر در بین تصاویر از پیش ضبط شده با چند کلیک انجام خواهد شد.
3. کاهش خطا: به دلیل اینکه سیستم در حال آنالیز تصاویر می بشاد امکان بروز خطا کم می باشد در صورتی که خطای انسانی خیلی بالا است و ممکن است چشم انسان اشتباره ببیند.
4. کنترل و مدیریت فعالیت ها و رخدادها: می توان در زمان کمتری وقایع را کنترل و از بسیاری از رخدادها جلوگیری کرد.

مزایای تکنولوژی VCA چیست

قابلیت های سیستم پردازش تصویر دوربین مدار بسته

تکنولوژیVCA چیست ؟ مجموعه ای از قابلیت ها است که امر پردازش و جست و جو را آسان می کند. این تکنولوژی کاربردهای متقاوتی در مکان های همچون واحد های تجاری، منازل، اداری، جاده ها و اتوبان ها و غیره دارد. در ادامه به معرفی برخی از قابلیت های پردکاربرد VCA می پردازیم:

 

قابلیت های سیستم پردازش تصویر دوربین مدار بسته

تشخیص حرکت تکنولوژی VCA چیست

یکی از ویژگی های تاثیر گذار بر فضای ذخیره سازی دوربین مدار بسته تشخیص حرکت است. نحوه عملکرد این پارامتر به این صورت است که در دوربین تنها هنگامی شروع به ثبت تصاویر می کند که حرکتی در تصویر دیده شود. دوربین در هر لحظه یک فریم را با فریم قبل و بعد خود مقایسه می کند و در صورت وجود کوچکترین حرکت شروع به تصویر برداری می کند. این قابلیت برای مکان های هم چون انبار کارایی دارد زیرا در بیشتر زمان طول روز کسی در انبار رفت و آمد ندارد و تصویر برداری مداوم از آن تنها سبب پر شدن حافظه هارد می شود. با با فعال کردن این قابلیت در دستگاه تنها در هنگام ورود سوژه متحرک به تصویر دستگاه شروع به ضبط می کند.

 

تشخیص حرکت تکنولوژی VCA چیست

شمارش افراد تکنولوژی VCA چیست؟

اگر می خواهید از این ویژگی استفاده کنید باید از نصاب دوربین مدار بسته خود بخواهید که برای این منظور میخواهید این ویژگی تاثیر بسزایی بر نحوه مدیریت کسب وکار و نیروهای انسانی شما دارد. نحوه عملکرد شمارش افراد به این صورت است که تعداد افرادی که از یک نقطه مشخص رفت و آمد دارند را مشخص می کند. تکنولوژی می تواند به شما کمک کند تا زمان شلوغی فروشگاه تعداد خریداران، کالاهای مورد پسند مشتریان، تعداد نیروی فروش مورد نیاز برای هر بخش از فروشگاه و غیره را به دست بیاورید. با استفاده از این تکنولوژ می توانید آمار دقیقی از همه موارد نام برده داشته باشید تا خدماتی مطابق با نیاز مشتریان ارائه دهید.
• تعیین زمان شلوغی فروشگاه
• تعیین تعداد مشتریان بازدیدکننده از یک مکان تجاری
• گسترش و بهبود بازاریابی و تبلیغات
• کنترل و مدیریت بهتر اکارمندان و نظارت بر عملکرد روزانه آنها

تشخیص نفوذ

با استفاده از قابلیت تشخیص نفوذ، می توانید دسترسی افراد را به مکان های حساس و محرمانه محدود کنید. همواره دغدغه های حافظت از اموال و مدارک محرمانه برای صاحبان کسب و کار و مدیران وحود دارد که با استفاده از این تکنولوژی که زیرمجموعه پردازش تصویر دوربین مدار بسته است می توانند آن را به حداقل برسانند و با خیالی آسوده اموال و اشیاء قیمتی را در آن مکان نگهداری کنند. قابلیت تشخیص ورود غیر مجاز در دوربین مدار بسته تمامی رویدادهای غیر مجاز را ثبت کرده و در صورت نیاز به واسطه ی سیستم های آلارم اطلاع رسانی می کند. ویژگی های تشخیص حرکت تکنولوژی VCA چیست ؟
• صرفه جویی در هزینه: با استفاده از قابلیت تشخیص نفوذ دیگری نیازی به استخدام اپراتور برای نظارت بر تصاویر ارسالی از دوربین ها وجود ندارد و به این ترتیب در هزینه ها صرفه جویی خواهد شد.
• کنترل رفت و آمد: به وسیله این فناوری می توان رفت آمد افراد را در وحدوده های حساسی مانند مناطق صنعتی، بندر، محوطه های امنیتی فرودگاه و غیره محدود کرد.
• ارسال آلارم: در صورتیکه در محل حضور نداشته باشید می توانید هشدارهای لازم را از راه دور بر روی تلفن همراه، تبلت و غیره دریافت نمایید.

قابلیت عبور از خط تکنولوژی VCA چیست ؟

قابلیت عبور از خط در دوربین مدار بسته به معنی ایجاد خطوط فرضی در تصویر است که با استفاده از آن می توانید از ورود افراد مختلف به یک منطقه مشخص شده با خبر شوید. در صورتی که سیستم مدار بسته شما به آلارم مجهز شده باشد می توانید دستگاه را به گونه ای تنظیم نمایید که در صورت عبور افراد غیر مجاز آلارم صوتی ایجاد شود.
در سیستم های نظارتی جست و جو برای پیدا کردن مدراک و شواهدی که گواه بر ورود غیر مجاز یک فرد به محدوده ممنوعه باشد اکثر کار زمان بر و دشواری است. با استفاده از پردازش تصویر دوربین مدار بسته می توانید از قابلیت هایی مانند تشخیص حرکت، تشخیص چهره، تشخیص نفوذ و تشخیص عبور از خط استفاده کنید. با انتخاب دوربینی که مجهز به VCA باشد هزینه های مالی سیستم مدار بسته تان تا حد زیادی کاهش میابد.
حال که دانستید که “تکنولوژی VCA چیست” . از این رو قبل از نصب دوربین مدار بسته حتما سعی کنید دوربینی را از فروشگاه دوربین مدار بسته خریداری نمایید که دارای این تکنولوژی باشد تا خریدی مناسب و موفق داشته باشید.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *