Rate this post

آموزش کامل حذف بخشی از فیلم دوربین مداربسته

در برخی از مواقع امکان دارد که مجبور به حذف بخشی از فیلم دوربین مداربسته شود، اگر مجبور به برداشتن فیلم از دوربین مداربسته شوید، باید بدانید که چگونه فیلم ضبط شده دوربین مدار بسته را ببینید؟ یا اینکه ایا امکان حذف بخشی از فیلم دوربین مداربسته وجود دارد یا خیر؟ برای رسیدن به جواب این سوالات در ادامه با ما همراه باشید.باید گفت که با توجه به نوع دوربین­های موجود در بازار باید بدانید که امکان “حذف بخشی از فیلم دوربین مداربسته” وجود ندارد، و این کار غیر ممکنی می باشد. اما باز هم راهکارهایی برای ضبط نکردن کامل فیل و حذف قسمتی از فیلم­ها وجود دارد. این کار را می توانید با تعیین زمان بندی ضبط و ماسک کردن تصاویر انجام دهید.

فروشگاه دوربین مدار بسته
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره فروشگاه دوربین مدار بسته همین حالا کلیک کنید.
دوربین مداربسته

حذف بخشی از فیلم دوربین مداربسته

قبل از مطالعه درباره راه های حذف بخشی از فیلم دوربین مداربسته باید بدانیم که می توانیم با تعیین یک بازه زمانی مشخص برای هر دوربین مشخص نماییم که در چه زمان­هایی شروع به ضبط تصاویر کند. برای تعیین بازه زمانی می توانید در هنگام نصب دوربین مدار بسته هم ساعات ضبط و هم روزهای هفته را مشخص نمایید. می توانید بازه زمانی را به گونه­ای تنظیم نمایید که تنها در زمان عدم حضور شما، تصاویر ضبط شود. هم چنین می توان از جدول زمانبندی برای دستیابی به تصاویر در ساعات و زمان مخصوص نیز استفاده کرد.

همچنین برخی از دوربین­های مدار بسته دارای خصوصیت سانسور کردن بخشی از تصایر هستند. با استفاده از این ویژگی می توانیم قسمتی از تصاویر را به اصطلاح ماسک کنیم. در این صورت دوربین مدار بسته قادر به ضبط تصاویر آن قسمت نخواهد بود. از این خصوصیت عموما برای پوشاندن رمز گاوصندوق، صفحه کلید دستگاه­های خود پرداز و بخش­هایی با حساسیت بالا استفاده می شود.انواع این دوربین ها رامی توانید در فروشگاه دوربین مدار بسته مشاهده کنید.

دقت نمایید که ممکن است در یک مکان تعدادی دوربین وجود داشته باشد، اما بخشی از تصاویر در دید تمام دوربین­ها نباشد و تنهای یک دوربین تصاویر را ضبط کرده باشد. در نتیجه جهت پاک کردن قسمت مورد نیاز، تنها نیاز به حذف فیلم های دوربین ضبط کننده آن بخش است.

مشکلاتی که دوربین های مدار بسته دارند

آیا حذف بخشی از فیلم دوربین مداربسته امکان پذیر است

پاک کردن حافظه دوربین مدار بسته

با استفاده از دستگاه دی وی آر و دستگاه ان وی آر و کامپیوتر می توان فیلم دوربین مدار بسته را پاک کرد. اما دقت نمایید که همانطور که گفته شد حذف بخشی از فیلم دوربین مداربسته امکان ندارد. پس با پاک کردن حافظه دوربین مدار بسته، تمامی حافظه دوربین پاک می شود. در ادامه به چگونگی حذف فیلم از دوربین مدار بسته اشاره می کنیم:

 • ابتدا دستگاه ضبط دی وی آر یا ان وی آر خود را روشن کنید.
 • به منوی ذخیره کننده وارد شوید
 • گزینه HDD را انتخاب نمایید تا تنظیمات هارد دیسک نمایش داده شود
 • بعد از آن پنجره­ای حاوی لیست هارد دیسک های متصل به دستگاه، نمایش داده می شود. هارد مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
 • روی گزینه lnit کلیک کنید
 • پیغامی نمایش داده می شود. بر روی ok کلیک کنید.
 • فرمت هارد دیسک شما شروع شده است، منتظر بمانید که دستگاه فیلم­ها را پاک نماید.

 

حذف فیلم دوربین مدار بسته از کامپیوتر

یکی دیگر از روش­های “حذف فیلم و تصاویر از حافظه دوربین مدار بسته”، استفاده از کامپیوتر و یا لپتاپ است، به این روش:

 • ابتدا دستگاه ضبط دی وی آر(دستگاه ضبط تصویر دیجیتال) یا ان وی آر را خاموش کنید.
 • هارد دیسک را از دستگاه جدا نمایید.
 • هارد دیسک را به یک کامپیوتر و یا لپ تاپ متصل نمایید.
 • به قسمت My Computer یا This PC بروید. درایو هارد دیسک قابل مشاهده می باشد
 • بر روی درایور هارد دیسک کلیک راست کرده و گزینه Format را انتخاب نمایید.
 • اگر نمی خواهید تمام دستگاه فرمت شود، بر روی درایو هارد دیسک کلیک کنید و فیلم­های مورد نظر را حذف نمایید.

حذف فیلم دوربین مدار بسته از کامپیوتر

پاک کردن حافظه از کارت حافظه

برخی از دوربین­های مدار بسته دارای کارت حافظه یا به اصطلاح دوربین­های رم خور هستند. این دوربین­ها قابلیت ذخیره سازی اطلاعات بر روی کارت حافظه را دارند. برای حذف اطلاعات از این دوربین ها میتوان به این روش عمل کرد:

 • دوربین مدار بسته خود را خاموش نمایید
 • کارت حافظه را از دوربین جدا کنید
 • با استفاده از یک رمریدر کارت حافظه را به لپتاپ یا کامپیوتر خود متصل نمایید.
 • وارد قسمت MY Computer یا This PC شوید
 • وارد کارت حافظه شوید و قسمت­های مورد نظر را پاک کنید.

 

زمان پاک شدن فیلم دوربین مدار بسته

مدت زمان ذخیره سازی فیلم دوربین مدار بسته به عوامل متفاوتی مانند ظرفیت و تعداد هارد دیسک­ها، کیفیت تصاویر دوربین مدار بسته، تعداد دوربین­های مدار بسته تعداد فریم و غیره بستگی دارد. اگر گزینه Overwrite در تنظیمات ضبط تصاویر فعال باشد، بعد از پر شدن فضای هارد، جهت ذخیره سازی اطلاعات تازه، اطلاعات و فیلم­های قبلی را پاک میکند. به عبارت دیگر ضبط اطلاعات جدید بر روی اطلاعات قدیمی تر صورت می گیرد. اگر این گزینه در تنظیمات ضبط فعال نباشد، زمانیکه فضای هارد دیسک پر شود، ضبط اطلاعات متوقف می شود.

شما به دلخواه خودتان می توانید در زمان نصب دوربین مدار بسته از نصاب دوربین مدار بسته بخواهید که این قابلیت را برای شما فعال نماید یا خیر.

زمان پاک شدن فیلم دوربین مدار بسته

چگونه فیلم ضبط شده دوربین مدار بسته را ببینیم

برای حذف بخشی از فیلم دوربین مداربسته و یا برای بازبینی فیلم ضبط شده دوربین مدار بسته لازم است به نوع دوربین و دستگاه ضبط تصاویر دقت نمایید. اگر از دوربین های آنالوگ استفاده می کنید، قاعدتا دستگاه ضبط شما از نوع دی وی آر است. برای مشاهده فیلم­های دوربین مدار بسته آنالوگ باید به وسیله یک کابل HDMI دستگاه ضبط را به یک مانیتور متصل نمایید. با وارد شدن به منوی دستگاه دی وی آر می توانید در بخش Play back فیلم­ها را مشاهده نمایید.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
X