دزدگیر منزل

در مقاله دزدگیر به معرفی دزدگیر منزل و نقش آن پرداختیم. در این مقاله فروشگاه دوربین مداربسته آریا در ادامه ی مقاله ی قبل به توضیحاتی در مورد دزدگیر میپردازد تا مانند همیشه در ایجاد امنیت مشتریان عزیز برند  INFINITY قدمی برداشته باشد.

تشخیص حرکت

v6 Copy

دزدگیر (بخش دوم)

آشکارساز حرکت انرژی رادیویی را به یک اتاق ردیابی می کند و الگوی انعکاسی را نظارت می کند.

هشدار دهنده مدار برای محافظت از محیط خانه بسیار موثر است، اما آنها در داخل ساختمان به خوبی کار نمی کنند. این به این دلیل است که اقدامات دزد بسیار غیر قابل پیش بینی است – شما نمی دانید که کجا میرود یا چه چیزی را لمس می کند. برای تشخیص یک مزاحم یا دزد که در حال حاضر در خانه است، شما نیاز به یک آشکارساز حرکت.

آشکارسازهای حرکت اصلی این روزها در سطح جهانی بسیار, و در ایران نسبتا رایج هستند. برای مثال همیشه آنها را در درب های اتوماتیک می بینید. چندین نوع آشکارساز وجود دارد.

درب بازکن اتوماتیک یک نمونه از یک رادار مبتنی بر آشکارساز حرکت است. جعبه بالای درب، موجب انفجار انرژی رادیویی مایکروویو (یا امواج صوتی اولتراسونیک) می شود و سپس برای انرژی انعکاس منتظر می ماند تا به عقب برگردد. اگر هیچ کس در مقابل درب وجود نداشته باشد، انرژی رادیویی به همان الگوی اولیه باز خواهد گشت. اما اگر کسی وارد منطقه شود، الگوی انعکاس مختل می شود. وقتی این اتفاق می افتد، سنسور یک سیگنال ارسال می کند و درب باز می شود. در یک سیستم امنیتی، سنسور وقتی یک الگوی بازتاب در یک اتاق را مختل می کند، یک سیگنال هشدار می دهد و دزدگیر هشدارهای صوتی را فعال میکند.

3

دزدگیر (بخش دوم)

اگر کسی الگوی انعکاس را مختل کند، آشکارساز حرکت یک سیگنال هشدار را به جعبه کنترل می فرستد.

طراحی ساده دیگر یک سنسور حرکت عکس سنسور است. این دستگاههایی هستند که ممکن است در یک فروشگاه در یک مرکز خرید مشاهده کنید. هنگامی که کسی وارد فروشگاه می شود، آشکارساز حرکت یک زنگ یا صدای زنگ می زند. سنسورهای عکس دارای دو جزء هستند:

  1. منبع نور متمرکز (اغلب یک پرتو لیزر)
  2. حسگر نور در دزدگیر منزل

در یک سیستم امنیتی خانه، پرتو را در حسگر نور، در یک گذرگاه در خانه خود هدف قرار دهید. هنگامی که کسی بین منبع نور و سنسور حرکت می کند، مسیر پرتو مسدود می شود. سنسور یک قطره در سطوح نور ثبت می کند و یک سیگنال را به جعبه کنترل می فرستد.

سیستم های پیشرفته تر شامل آشکارسازهای حرکتی مادون قرمز (PIR) منفعل می باشند. این سنسورها “دیدن” انرژی مادون قرمز منتشر شده توسط گرما بدن فرد دزد را برای انسان ممکن میسازد. وقتی یک مزاحم یا دزد به میدان دید از آشکارساز حرکت می کند، سنسور افزایش شدید انرژی مادون قرمز را تشخیص می دهد. مطمئنا نوسانات تدریجی انرژی گرمایی در یک منطقه همیشه وجود خواهد داشت، بنابراین آشکارسازهای PIR برای ایجاد زنگ فقط زمانی که سطح انرژی مادون قرمز بسیار سریع تغییر می کند طراحی شده اند. برای جزئیات بیشتر در مورد مادون قرمز به مقاله های دوربین دید در شب و پروژکتور مادون قرمز دوربین مدار بسته مراجعه کنید.

تمام این طرح های آشکارساز حرکت را می توان در یک خانه برای پوشش کامل قرار داد. در یک سیستم امنیتی معمولی، جعبه کنترل زنگ هشدار را بلافاصله پس از فعال شدن آشکارسازهای حرکتی صدا نمی کند. یک تأخیر کوتاه برای دادن زمان مالک خانه به یک کد امنیتی که سیستم را خاموش می کند وجود دارد.

اگر کد امنیتی وارد نشده باشد، جعبه کنترل هشدارهای مختلف را فعال می کند. در بخش بعدی، ما به برخی از انواع هشدار که ممکن است در یک سیستم امنیتی معمول پیدا کنید می پردازیم.

صدای زنگ هشدار برای دزدگیر منزل

چندین چیز وجود دارد که یک سیستم امنیتی ممکن است در هنگام تشخیص یک مزاحم و دزد انجام دهد. در یک سیستم پیشرفته، جعبه کنترل به چندین جزء متصل می شود. به طور معمول، آن را فعال خواهد کرد:

  • آژیر یا صدای زنگ با صدای بلند
  • فلش چراغ در فضای باز
  • تلفن خودکار شماره گیر

آژیر و چراغ ها سه عملکرد دارند:

  1. آنها به ساکنان و همسایگان هشدار می دهند که کسی به خانه برسد.
  2. آنها باعث عقب نشینی مهاجم می شوند.
  3. آنها به پلیس می گویند که به امنیت خانه تجاوز شده است.

شماره گیر خودکار تلفن می تواند:

  • مستقیما به پلیس شماره گیری کنید و یک پیام ضبط شده با آدرس خانه و سایر اطلاعات مرتبط را پخش کنید. این پیام بارها و بارها نقش به سزایی در امنیت اموال و جان هموطنان ایفا کرده است.
  • شماره شرکت امنیتی را نصب کنید که تجهیزات را برای شما نصب کرده است. در این صورت، جعبه کنترل می تواند اطلاعات خاصی در مورد نفوذ ارسال کند – کدام مدارها یا آشکارسازهای حرکت فعال شده اند و غیره. شرکت امنیتی سپس این اطلاعات را به پلیس انتقال می دهد.

امنیت خانه یک زمینه به سرعت در حال رشد است و آلارم های سارق جدید و پیشرفته همواره ظاهر می شوند. در بیشتر موارد، این سیستم ها بر اساس یک ساختار اساسی ساخته می شوند. یک جعبه کنترل مرکزی چندین آشکارساز حرکات و محافظ محیط را کنترل می کند و هر زمانی که هر یک از آنها باعث می شود زنگ هشدار می دهد.

برای کسب اطلاعات در مورد دستگاه های زنگ دار خاص و تکنیک های نصب جدید، با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت خدمات نصب توسط تیم متخصص مجموعه آریا با محصولات برند INFINITY که تحت گارانتی طلایی آریا است با ما تماس بگیرید.

نصب دزدگیر منزل

برای نصب درست و مناسب یک دزدگیر که کارآمد باشد نیاز به تخصص است. اگر شما بهترین و گران ترین سیستم دزدگیر را خریداری کرده باشید اما در محل مناسب نصب نکرده باشید آن سیستم نمیتواند امنیت شما و اموالتان را تضمین کند. پس برای خرید یک سیستم مطمئن و در عین حال متناسب با بودجه شما که به طور تخصصی نصب شده است با تیم متخصص نصب مجموعه آریا تماس بگیرید تا با کمترین هزینه از بالاترین سطح خدمات بهره مند شوید.

دزدگیر منزل

دزدگیر منزل

حفظ امنیت جان و اموال شما تخصص ماست.

میتوانید مقاله آموزشی دزدگیر و اعلان سرقت برای منزل را مطالعه نماید.

نتیجه گیری برای نصب دزدگیر منزل

ما به شما توصیه میکنیم حتما از وجود دوربین مداربسته یا دزدگیر برای محل کار یا منزل خود استفاده نمایید و با استفاده از دزدگیر امنیت خود را افزایش دهید.

 

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ نادری طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته با هزینه بسیار پایین می باشد.

author-avatar

درباره ایمان قنبری

متولد 1364 در تهران هستم و دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر (سخت افزار) از دانشگاه امیرکبیر ( پلی تکنیک) بوده که از سال 1383 در حوزه دوربین مداربسته و سیستمهای حفاظتی و نظارتی در حال فعالیت هستم. از سال 1398 با تاسیس شرکت چشمان بیدار آریا در حال ارائه خدمات فنی و مهندسی به تمامی ارگانها و شرکتهای خصوصی برای نصب دوربین مداربسته میباشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *