دزدگیر

دزدگیر به تجهیزات استاندارد و ضروری و رایج در فروشگاه ها و سایر محل های کسب و کار تبدیل شده است و در خانه های شخصی نیز به طور فزاینده ای هر روزه خریداری و نصب میشوند. اگر تا به حال برای منزلتان یک سیستم امنیتی خریداری کرده اید، می دانید گزینه های متنوع زیادی وجود دارند. در این مقاله، مجموعه دوربین مداربسته آریا برای شما مشتریان عزیز برند INFINITY این مفاهیم را بررسی خواهیم کرد و چند طرح خاص را بررسی خواهیم کرد.

شکستن مدار

دزدگیر

دزدگیر

اصلی ترین زنگ هشدار، یک مدار الکتریکی ساده است که به ورودی وارد شده است. در هر مدار یک چراغ قوه یا کامپیوتر وجود دارد، برق تنها زمانی جریان می یابد که شما مسیری را بین دو نقطه ی متضاد شارژ قرار دهید. برای روشن یا خاموش کردن برق، قسمت مدار را باز کنید یا آن را ببندید.

برای باز کردن یا بستن یک چراغ قوه، شما به سادگی یک کلید را پرتاب کنید. در یک دزدگیر، سوئیچ عمل نفوذ را تشخیص می دهد – به عنوان مثال، درب یا پنجره باز می شود. این نوع آلارم ها به دو دسته تقسیم می شوند:

  • سیستم مدار بسته

مدار الکتریکی هنگام بستن درب بسته است. این به این معنی است که تا زمانی که درب بسته باشد، برق از یک انتهای مدار به دیگری جریان می یابد. اما اگر کسی درب را باز کند، مدار باز می شود و برق نمی تواند جریان یابد. این باعث زنگ زدن می شود.

  • سیستم مدار باز

باز کردن درب مدار را میبندد، بنابراین برق شروع به جریان می کند. در این سیستم، هنگامی که مدار کامل می شود، زنگ هشدار شروع می شود.

تعدادی از راه هایی برای ساخت این نوع مدار به یک روش ورودی وجود دارد. مدارهای بسته به طور معمول یک انتخاب بهتر از مدارهای باز هستند، زیرا یک نفوذگر می تواند مدار باز را با سادگی قطع سیم های متصل شده غیرفعال کند.

یک سنسور مغناطیسی در یک مدار بسته از چند اجزای ساده تشکیل شده است. برای طراحی اساسی ترین، شما نیاز دارید:

  • باتری یک مدار را روشن کنید.
  • یک سوپاپ فلزی بهار درون جعبه ی درب ساخته شده است.
  • یک آهنربای جاسازی شده در درب، با سوئیچ کنار گذاشته شده است.
  • یک زنگ متصل به طور جداگانه با سوئیچ هدایت رله.

وقتی درب بسته است، آهنربا سوئیچ فلزی را خاموش می کند تا مدار کامل شود. برق فعلی الکترومغناطیسی رله است، بنابراین مدار زنگدار باز می شود. هنگامی که آهنربا را با باز کردن درب حرکت می دهید، بهار کلید را به حالت باز باز می کند. این جریان را قطع می کند و رله را خاموش می کند و زنگ می زند.

شما همچنین می توانید این نوع سیستم را به یک پنجره بسازید. اگر یک دزد پنجره ای را باز کند، مغناطیسی از کلید خارج می شود و زنگ فعال می شود.

یکی دیگر از زنگ های ساده، از دکمه کوچک به عنوان کلید استفاده می کند. این دکمه در قاب درب جاسازی شده است، بنابراین بسته شدن درب آن را فشار می دهد. وقتی درب باز می شود، دکمه آزاد می شود، مدار تغییر می کند و زنگ می زند.

با استفاده از یک باتری و زنگ، این طرح سیستم های امنیتی بسیار ناقصی را ایجاد می کنند.زیرا سارق فقط نیاز به بستن درب دارد تا هشدار دزدگیر قطع شود. به همین دلیل اختراعات مدرن وجود یک قطعه دیگر را به مدار اضافه می کنند :

جعبه کنترل

جعبه کنترل( contorol Box )  به یک یا چند زنگ هشدار متصل است، اما همچنین منبع تغذیه خود را دارد. این مدارها را کنترل می کند و در صورت بسته شدن یا بسته شدن زنگ هشدار می دهند (بسته به طراحی). اما هنگامی که زنگ زده می شود، جعبه کنترل آن را قطع نمی کند تا کسی که وارد شده است یک کد امنیتی در یک صفحه کلید را وارد کند. برای امنیت بیشتر، جعبه کنترل معمولا در نقطه خارج از محل قرار گرفته است، بنابراین نفوذگر نمیتواند آن را پیدا کند و آن را نابود کند.

با استفاده از این مفهوم اساسی، شما می توانید تمام انواع سیستم های هشدار را ایجاد کنید. فقط تصور کنید که یک سارق ممکن است برای ورود به یک خانه، و سپس آن عمل را به سوئیچ مدار تبدیل کنید. به عنوان مثال، یک مزاحم ممکن است از طریق یک پنجره وارد شود، بنابراین شما می توانید شیشه خود رابه  یک مدار تبدیل کنید. ساده ترین راه برای انجام این کار جریان را از طریق یک خط نازک از سیم فویل که روی سطح شیشه قرار دارد، اجرا کنید. اگر سارق شیشه ای را شکسته باشد، زنگ هشدار به وجود می آید.

تشک های کف یکی دیگر از گزینه های ساده است. یک پایه کف ابتدایی با استفاده از یک طرح مدار باز با دو نوار فلزی ساخته میشود که نوارها از هم فاصله دارند. هنگامی که کسی بر روی کف ساختمان حرکت می کند، فشار دو نوار فلزی را به هم متصل می کند و یک مدار را پر می کند که باعث به صدا در آمدن زنگ دزدگیر است.

همه این سیستم مدارها برای محافظت از محیط خانه یا کسب و کار بهترین هستند برای نقاطی که یک دزد وارد ساختمان می شود. در مقاله بعدی، ما به سیستم هایی نگاه خواهیم کرد که یک نفر را شناسایی می کند.

برای خرید ملزومات یک سیستم امنیتی و نصب آن توسط تیم متخصص نصب مجموعه آریا با ما تماس بگیرید تا با کمترین هزینه از با کیفیت ترین محصولات تحت گارانتی و خدمات حرفه ای بهره مند شوید.

ادامه اطلاعات در مقاله دزدگیر بخش دوم امده است. همچمیم میتوانید نحوه نصب دزدگیر برای منزل را مطالعه نماید.

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ نادری طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

author-avatar

درباره ایمان قنبری

متولد 1364 در تهران هستم و دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر (سخت افزار) از دانشگاه امیرکبیر ( پلی تکنیک) بوده که از سال 1383 در حوزه دوربین مداربسته و سیستمهای حفاظتی و نظارتی در حال فعالیت هستم. از سال 1398 با تاسیس شرکت چشمان بیدار آریا در حال ارائه خدمات فنی و مهندسی به تمامی ارگانها و شرکتهای خصوصی برای نصب دوربین مداربسته میباشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *