دوربین مداربسته حرارتی

دوربین مداربسته حرارتی

دوربین مداربسته حرارتی
دوربین مداربسته حرارتی

دوربین های تصویربرداری حرارتی امروزه موثرترین راه حل نظارت ۲۴ ساعت شبانه روز در ۷ روز هفته موجود در بازار نظارت تصویری را ارائه می دهند. بر خلاف سایر راه حل های ویدئویی، دوربین های حرارتی نیازی به نور ندارند تا بتوانند کنتراست بالا، کیفیت فیلم را ضبط کنند و از طریق ملودی های بصری نظیر گرد و غبار، مه نور، دود یا برخی از شاخ و برگ های سبز دیده شوند. به همین ترتیب، ادغام دوربین های تصویربرداری حرارتی می تواند کاربران نهایی را از مزایای تجزیه و تحلیل بهتر با آلارم های کاذب کمتر به افزایش پوشش و بازده بیشتر سرمایه گذاری ارائه دهد.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در زمینه دوربین های حرارتی مطالعه مقالاتی پیرامون این موضوع خالی از لطف نمیباشد، مقاله آموزشی هیت مپ دوربین مداربسته چیست؟ که موجود در سایت آموزشی شرکت چشمان بیدار آریا میباشد مرتبط به این موضوع است.

محیط و نور

هنگام برخورد با پروژه های نظارتی که در خارج از منزل هستند، مانند حفاظت محیط اطراف برای یک تأسیسات، تقریبا مطمئن هستید که شما سناریوها یا حوزه های خاصی را می بینید که در آن هیچ نور کمتری وجود ندارد.

این امر به ویژه زمانی درست می شود که خورشید غروب میکند و شما بر روشنایی مصنوعی متمرکز می شوید که ممکن است به آن دسترسی داشته باشید یا نه همچنین باید به طور خاص تنظیم شود تا دید دوربین مداربسته حفظ شود.

اما دوربین های حرارتی به هیچ وجه به نور منعکس تکیه نمی کنند و به جای آن، تصاویر را از طریق گرما به نمایش می گذارند و تفاوت های بسیار کمی در انرژی حرارتی به صورت سایه های مختلف خاکستری در ویدیو سیاه و سفید ایجاد می کنند.

کارکرد متفاوت

شبیه به چشم انسان، دوربین های مداربسته معمولی به نور منعکس شده متکی هستند که از طریق موانع بصری خاصی مسدود می شود. دوربین های حرارتی نه تنها می توانند در تاریکی کامل ببینند، بلکه به کاربران اجازه می دهد تا به وضوح از طریق مبهم هایی که دوربین های قابل رویت را غیرفعال می کنند مانند دود، گرد و غبار یا مه نور ارائه دهند.

همین امر همچنین می تواند برای مسائل مربوط به نظارت در مورد استتار صحنه های طبیعی سخن گفته شود. دوربین های منظم را می توان با مناظر فریب داد که در آن رنگ ها یا الگوهای مشابه، اشیاء مورد علاقه را پنهان می کنند، و امکان خطرناکی را برای چیزی که ناشناخته است، افزایش می دهد. با این حال، با توجه به این واقعیت که تابش حرارتی می تواند از این موانع قابل رویت نفوذ کند، تصویربرداری حرارتی، با حضور آنها، تا حد زیادی تغییری نخواهد کرد.

این مطلب را هم بخوانید!  11 مورد از اشتباهات رایج در خرید دوربین مداربسته

به حداقل رساندن مشکلات طبیعی

تجزیه و تحلیل برای نظارت تصویری می تواند به سادگی به عنوان پردازش بر روی یک تصویر دیجیتال است که با استفاده از الگوریتم های از پیش تعیین شده در تلاش برای به طور خودکار شناسایی اشیاء و یا فعالیت های مورد علاقه است.

متأسفانه، مشکلات مربوط به قابلیت اطمینان تجزیه و تحلیل می تواند در هنگام استفاده از دوربین های قابل مشاهده هنگامی که نوسان در نور، شرایط کم نور و یا رخ می دهد معمول طبیعی مانند باد، بارش و یا حضور حشرات، به ویژه در شب وجود دارد.

خروجی ویدئوی کنتراست بالا دوربین های تصویربرداری حرارتی این مسائل به طور معمول مشکل را به حداقل می رساند و با همان تجزیه و تحلیل، قابلیت اطمینان بیشتری را فراهم می سازد، به طور قابل توجهی آلارم های کاذب را کاهش می دهد.

دوربین مداربسته حرارتی
دوربین مداربسته حرارتی

امنیت بالا و قیمت معقول

در بالای تمام مزایای که قبلا ذکر شده است، ارائه شده توسط دوربین مداربسته حرارتی، تکنولوژی خود را ثابت کرده است که به عنوان یک گزینه عالی برای کسانی که به دنبال به دست آوردن امنیت بالا در قیمت معقول است.

محدوده تصویربرداری فوق العاده مؤثر حرارتی تعداد دوربین ها و قطب های نصب شده مورد نیاز برای اکثر پروژه ها را کاهش می دهد و نیازمند نورپردازی پر هزینه و اضافی است. استفاده از تجزیه و تحلیل ویدیویی با حرارتی یک سیستم تشخیص نفوذ بسیار مؤثر و کاهش آلارم های دروغین نسبت به دوربین های قابل مشاهده است. نتیجه نهایی یک راه حل امنیتی مقرون به صرفه است که انجام می شود ۲۴/۷ و نیاز کم از تیم امنیتی خود و یا ارائه دهنده خدمات مانیتورینگ از راه دور خارج از سایت. چیزهای کوچک مانند تعمیرات نور یا پاسخ به آلارم های دروغین ممکن است در ابتدا یک معامله بزرگ نباشد اما همانطور که بنجامین فرانکلین یک بار گفت:

“مراقب هزینه های کم باشید؛ یک نشت کوچک می تواند یک کشتی بزرگ را فرو بریزد. “

دوربین های حرارتی به مردم اجازه می دهد که چشمانشان را ببینند

تابش گرمایی نامرئی که از همه اشیا ها، صرف نظر از شرایط نور، منتشر می شود یا منعکس می شود. برخی از بزرگترین مزایای تصویربرداری حرارتی در حوزه امنیت قرار دارند. دوربین های امنیتی تبدیل به یک عنصر حفاظت برای بسیاری از (یا نه) عمده کسب و کار در سراسر کشور، و در چنین چشم انداز، نیاز به تولید تصاویر با کیفیت برای حفاظت مداوم در برابر مزاحمان بالقوه حیاتی است. دوربین های حرارتی در شرایط چالش انگیز حفاظت عالی دارند.

این مطلب را هم بخوانید!  دوربین مداربسته AHD

دوربین های تصویربرداری حرارتی هم اکنون می توانند مورد استفاده قرار گیرند که در آن دوربین های استاندارد دوربین مداربسته قادر به انجام مطلوب نیستند – آنها دیگر برای برنامه های کاربردی نظامی خاص محفوظ نیستند.

دوربین های تصویربرداری حرارتی حتی کوچکترین تغییر دما را مشاهده می کنند که باعث تشخیص فوری درگیری ها یا تهدیدات می شود. آنها انرژی حرارتی از بدن را می گیرند و آن را به یک تصویر قابل مشاهده تبدیل می کنند.

کنتراست حرارتی در میان اشیاء در شرایط نور کم نور، اطلاعات لازم را برای سریع تصمیم گیری آگاهانه فراهم می آورد – اطلاعاتی که دوربین های استاندارد قابل مشاهده نمی توانند تحویل دهند. دوربین های حرارتی نیاز به روشنایی ندارند. بنابراین سایه هایی که اغلب مزاحمان برای مخفی کردن یا حرکت در آن استفاده می کنند، از بین می روند.

با تکنولوژی ارائه شده توسط حرارتی، توانایی مشاهده در تاریکی زمین و نفوذ در مه ممکن است. با اندازه اپتیکی درست، شخصیت های اندازه انسان را می توان از تا ۳۰ کیلومتر تشخیص داد.

مزایای دوربین مداربسته حرارتی نسبت به دوربین های نوری

دوربین های کمتری باید برای پوشش همان منطقه نصب شوند

    روشنایی مصنوعی یا روشنایی مادون قرمز لازم نیست

    کارکرد در تمام شرایط آب و هوایی

    مصرف انرژی کم

    شناسایی افراد با دقت بالا

نصب دوربین CCTV دوربین حرارتی

مجموعه فروشگاه دوربین مداربسته آریا با برند INFINITY و تحت گارانتی طلایی آریا در کنار تیم متخصص نصب و مهندسین مجرب تعمیرکار دوربین مداربسته, با نازلترین قیمت خدمات نصب هر نوع دوربین را در سطح ایران برای هموطنان عزیز ارائه میکند.نصب دوربین مدار بسته ارزان قیمت را با بالاترین کیفیت با ما تجربه کنید.

برخی از به نام ترین تولید کنندگان خارجی دوربین مداربسته حرارتی: Honeywell، Avigilon، HikVision، IndigoVision، سامسونگ، پاناسونیک، سونی، Redvision، WEC، Altron، Ganz، BBV، Pelco، Eneo، Raytec، Tecton، Mobotix، NVT، Videoswitch، Heitel، Qnap ، Verint، Pentax و Micros.

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ نادری طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب دوربین مداربسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

به این صفحه با یک کلیک امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *