loading cctv

دوربین مداربسته در مقابله با جرم و جنایت

Rate this post

دوربین مداربسته در مقابله با جرم و جنایت

دوربین مداربسته
دوربین مداربسته

تکنولوژی دوربین مداربسته (CCTV) در سال های اخیر به طور قابل توجهی بهبود یافته است و دوربین مداربسته در مقابله با جرم و جنایت بسیار مفید است. در کیفیت تصاویر ویدئویی، ذخیره سازی و مشاهده تصاویر روی مانیتور، بهبود قابل توجهی صورت گرفته است. فناوری دیجیتال امروزه مسئول این پیشرفت در دوربین مداربسته است. به نظر می رسد که این فناوری دائما در حال تغییر است، اما ایده در مورد چگونگی عملکرد سیستم ها نسبتا مشابه است: استفاده از یک دوربین فیلمبرداری برای انتقال سیگنال به یک مانیتور. سه جزء اصلی سیستم دوربین مداربسته وجود دارد: دوربین مداربسته، کابل و مانیتور و دستگاه ذخیره تصاویر.

هدف خاصی از دوربین مداربسته باید نوع تجهیزات را که باید نصب شود تعیین کند. با پیشرفت در حال تغییر در فن آوری، سیستم در نهایت منسوخ خواهد شد. هنگامی که یک سیستم منسوخ هنوز هم هدف از سیستم را برآورده می کند، تجهیزات نصب شده تجهیزات صحیح بود.

اهداف دوربین مداربسته:

حسابرسی معاملات نقدی و کارت اعتباری: نظارت بر معاملات مالی می تواند در تحقیق در مورد سرقت و یا سایر حوادث مهم باشد. نمونه هایی می توانند نظارت بر ثبت نقدی را در مغازه هدیه، نوار یا رستوران(نصب دوربین مداربسته در رستوران) داشته باشند. از آن جایی که سرقت کارکنان می تواند نگرانی از هر کسب و کار باشد، دوربین مدار بسته می تواند نصب شود و برای نظارت بر معاملات مربوط به کارکنان و یا اقدامات کارکنان در هنگام تکمیل یک معامله برای یک مشتری قرار گیرد. علاوه بر این، تصاویر دزد ها با استفاده از کارت اعتباری سرقت شده می تواند منجر به شناسایی و پیگرد قانونی آنها شود.
نظارت بر عملکرد کارکنان: نظارت بر اینکه کارکنان وظایف خود را انجام می دهند می توانند تعیین کنند که آیا یک کارمند به پیروی از رویه ها و رویه های قابل اجرا می پردازد.
سرویس مکان یابی از راه دور: یک فرد می تواند از طریق یک درگاه توسط فردی که از منطقه خارج شده است دسترسی پیدا کند. علاوه بر این، تجهیزات ارتباطی را می توان به طوری تنظیم کرد که با کسی صحبت کند در حالی که در مانیتور دوربین مداربسته دیده می شود.
تأیید هشدار: فعال سازی یک هشدار می تواند اغلب با مشاهده منطقه در دوربین مداربسته نصب شده تایید شود. یک مثال میتواند یک زنگ هشدار در یک حصار بیرونی باشد. اگر نرده در CCTV مشاهده شود، زنگ فعال را فعال می کند (مثال: حیوان یا مزاحم).
گسترش قابلیت های نظارت از افسران امنیتی: این اجازه می دهد تا یک افسر برای نظارت بر بسیاری از مکان ها در همان زمان. همچنین، تورهای تعریف شده با استفاده از دوربین های ثابت و / یا چند دوربین (PTZ) پانل شیب و زوم (PTZ) انجام می شود. دوربین های Pan-Tilt-Zoom دارای تجهیزات مکانیکی هستند که دوربین را به جهت چندین جهت حرکت می دهند و روی یک شی تمرکز می کنند. اگرچه می توان آنها را به طور اتوماتیک پان (حرکت به طرف سمت راست) و شیب (حرکت به بالا و پایین) تنظیم کرد، تمرکز کردن لنز روی یک مکان خاص یا جسم معمولا نیاز به پرسنل سیستم عامل دارد.
تداخل: وجود یک دوربین می تواند مانع از فعالیت جنایی شود. برای اندازه گیری امنیت (دوربین مدار بسته) باید یک اثر بازدارنده باشد، این اثر باید روانی باشد که فرد را از انجام یک اقدام جنایتکار محروم سازد.

دوربین مدار بسته نظارت را فراهم می کند که می تواند اپراتور را تشخیص فعالیت های جنایی و ضبط فیلم های دوربین. نظارت بر دوربین مداربسته بدون پاسخ معنی دار به یک وضعیت، اثربخشی خود را از دست می دهد. بدون پاسخ معنی دار، ویدئو CCTV کمک می کند در تحقیق در مورد یک عمل جنایی، نه یک بازدارنده موثر. سیاست ها و رویه های تاسیس شده باید در جای خود قرار گیرد، بنابراین پرسنل مناسب به وضعیتی پاسخ می دهند. بدون پاسخ فیزیکی پرسنل مناسب، اندازه گیری امنیتی (CCTV) در طول زمان کم و کمتر موثر می شود. مردم می آموزند که ناحیه ای که به درستی تحت نظارت قرار گرفته، دارای تعداد بیشتری از مشتریان است و مجرمان احتمال بیشتری در ناحیه تحت نظارت و عدم نظارت وجود دارد.

هدف از برنامه اغلب زمان ها تعیین می کند که چگونه دوربین های یک سیستم دوربین مدار بسته نصب، نصب و نگهداری می شوند. سه دوربین اصلی یک سیستم دوربین مدار بسته موجود می باشد:

سنتی: این نصب یکی از رایج ترین در گذشته است. دوربین ها نیاز به یک براکت نصب دارند و اگر در خارج نصب شوند، باید در نوع خاصی از پوشش محافظ باشند.
گنبد: این تاسیسات به دلیل مقاومت در برابر خرابکاری و حفاظت آن از شرایط مختلف آب و هوایی هنگام نصب در خارج، محبوبیت زیادی به دست آورد. علاوه بر این، گنبدهای اغلب رنگی هستند و برای کسی که با سیستم آشنا نیست، دشوار است که بداند که دوربین چگونه روی آن قرار دارد.
پنهان: این نصب دوربین ها را در محوطه هایی شبیه به دستگاه های دیگر می کند، بنابراین دوربین ها مبادله می شوند. نمونه هایی از علائم، ساعت ها، و دود و آشکارسازهای هشدار است. همچنین، برخی از این دستگاهها واقعا مانند آنچه آنها به نظر میرسند عمل میکنند. یک مثال میتواند یک دوربین در یک ساعت کارکرد باشد.
برای اینکه یک سیستم دوربین مدار بسته بتواند ویدیوهای ویدئویی از چیزهایی را که اتفاق می افتد به دست بیاورند، چیزی که اتفاق می افتد یا چیزی اتفاق افتاده است؛ سیستم دوربین سمت راست باید انتخاب شود. سیستم های دوربین از دوربین، لنز و مسکن ساخته شده است. محوطه دوربین در بخش قبل مورد بحث قرار گرفت. دوربین باید قبل از لنز انتخاب شود. در انتخاب دوربین، ملاحظات زیر باید ساخته شوند:

حساسیت به نور مورد نیاز برای تولید تصویر مورد نظر.
قطعنامه، که کیفیت تصویر دقیق است، باید در نظر گرفته شود. وضوح بالاتر، تصویر واضح تر است.
ویژگی های دوربین باید در نظر گرفته شود.
هنگام انتخاب یک دوربین برای یک سیستم دوربین مدار بسته، به یاد داشته باشید:

برخی از دوربین ها ممکن است یک گزینه صوتی داشته باشند. پیامدهای قانونی استفاده از این گزینه را در نظر بگیرید.
هنگامی که تولیدکنندگان دوربینهای خود را با داشتن رزولوشن منظم یا با کیفیت بالا توصیف میکنند، آگاه باشید که این اصطلاح میتواند چیزهای مختلفی برای سازندگان مختلف داشته باشد.
مشکلات ممکن است به دلیل تولید کنندگان دوربین تولید دوربین که کمی متفاوت از یکدیگر متفاوت است. بنابراین، دوربین های همان تولید کننده برای یک سیستم توصیه می شود.
دوربین ها می توانند خراب شوند نصب یک دوربین بالای زمین می تواند حوادث خرابکاری را به حداقل برساند، اما ممکن است بر روی کیفیت تصویر ویدئویی تأثیر بگذارد. همچنین در صورتی که یک دوربین در یک مکان دشوار برای رسیدن به آن، کار تعمیر و نگهداری و تعمیرات ممکن است دشوارتر شود.
لنزها تعیین می کنند که چه نوع تصویری در مانیتور ظاهر می شود. مهم است بدانیم که چرا یک مکان تحت نظارت دوربین مدار بسته قرار می گیرد. آیا این امکان دارد فردی را دقیق شناسایی کند؟ آیا می توان موقعیت مکانی دقیق یا اقداماتی را که در یک محل مشخص شده است شناسایی کرده است؟ لنزهای مختلف اجازه می دهند که تصاویر مختلف را مشاهده کنند. مهم است که به یاد داشته باشید انتخاب یک لنز سازگار با دوربین. برخی از انواع لنزها عبارتند از:

لنزهای ثابت: به طور کلی، لنز کوچکتر، بزرگتر (بلندتر و بزرگتر) تصویر را از همان فاصله.
لنزهای متمرکز کانونی: لنزهایی که می توانند برای به دست آوردن تصویر دلخواه تنظیم شوند.
لنزهای زاویه دار: لنزهایی که اجازه می دهند یک صحنه وسیع را مشاهده کنند.
لنز دستی و ایروبیک: عنبیه اجازه می دهد تنظیمات و یا تنظیمات به صورت خودکار برای نور، بنابراین تصویر بیش از حد تاریک و یا بیش از حد نور است.
لنزهای زوم: لنزهایی که به صورت خودکار یا دستی زوم و زوم می شوند. لنزهای زوم اتوماتیک اجازه می دهد تا اپراتور را به نمایش از یک مکان از راه دور تنظیم کنید. لنزهای زوم دستی نیاز به اپراتور و یا نصب کننده برای دستی تنظیم دیدگاه.
مانیتورها دستگاه هایی هستند که تصاویر دوربین را نمایش می دهند. یک مانیتور مورد نیاز است، بنابراین تصاویر دوربین می تواند دیده شود. مانیتورهای سنتی تلویزیون بدون تیونر بودند و در اندازه های مختلف قرار داشتند. در نتیجه فن آوری دیجیتال، سیستم های دوربین را می توان توسط یک کامپیوتر (کامپیوتر شخصی) کنترل و تصاویر را می توان در کامپیوتر نمایش داده می شود.

ضبط کننده ها می توانند جزء چهارم سیستم دوربین مدار بسته باشند. آنها به این دلیل نیستند که سیستم CCTV هنوز هم بدون ضبط می تواند کار کند. اما تصاویر ویدئویی برای بررسی و تجزیه و تحلیل آینده ثبت نشده است. ضبط کننده ها تصاویر ویدئویی را ذخیره می کنند، بنابراین می توانند بعدا بررسی شوند. این به تعیین جزئیات مربوط به حوادث حادثه کمک می کند و حتی حادثه اتفاق می افتد. ذخیره سازی تصاویر ویدئویی می تواند به اجرای قانون در بررسی حوادث کمک کند. چندین سال پیش، ضبط کننده های زمان ضبط استاندارد بودند. آنها مانند یک VCR شبیه به VCR بودند و نوارها را برای ضبط تصاویر ویدئویی استفاده کردند. تصاویر بر روی نوار فشرده شده است، به طوری که برای افزایش ساعات ضبط در یک نوار. مشکلات مربوط به ضبط با وقفه زمانی که نوار ضعیف شد به سرعت، بنابراین کیفیت تصویر تحت تأثیر قرار گرفت. همچنین فشرده سازی تصاویر روی نوار اغلب منجر به ضبط برخی تصاویر شد. این منجر به ظهور ناهموار ویدیو شد. ضبط کننده های رویداد شبیه به ضبط زمان باقی مانده است، به جز آنها زمانی که توسط یک رویداد باعث می شود ثبت می شود. یک مثال یک آشکارساز حرکت است که فعال شده است.

ضبط کننده های دیجیتال، به نام DVR ها (ضبط کننده دیجیتال)، تصاویر ویدئویی را بر روی هارد دیسک، سی دی یا دی وی دی ضبط کنید. مزایای متفاوتی نسبت به ضبط کننده های زمان باقیمانده وجود دارد: کیفیت تصویر برتر از نوارها است و تصحیح تصاویر به دلیل عدم نیاز به باز کردن نوار، آسان تر است. هزینه های ضبط کننده های دیجیتال کاهش یافته است و آنها استاندارد صنعت برای ضبط شده اند.

بسیاری از لوازم جانبی و ویژگی های سیستم های دوربین مدار بسته وجود دارد. استفاده از CCTV در آینده افزایش خواهد یافت. فن آوری و تجهیزات جدید برای رفع این تقاضای رو به رشد توسعه خواهد یافت.

دوربین مداربسته
دوربین مداربسته

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ نادری طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

X