دوربین مداربسته در نور بسیار کم چگونه کار میکند؟

دوربین مداربسته در نور بسیار کم نیز کار می کند و ویژگی دید در شب یکی از بهترین خصوصیاتی است که دوربین های مداربسته می توانند به آن مجهز شوند. نظارت و کنترل بر محل با دوربین مداربسته در شب نیز نسبت به روز مهم است و اصولا دوربین های مداربسته با این هدف طراحی می شوند. امروزه با توجه به افزایش سرقت ها خصوصا در شب اهمیت استفاده از دوربین مداربسته دید در شب رنگی بر همگان واضح و مبرهن است.

امروزه در دوربین مداربسته پردازنده های بسیار قوی با اپتیک عالی و سنسورهای پیشرفته به کار گرفته شده تا بتوانند در نور بسیار کم نیز کار کرده و کارکرد و عملکرد عالی داشته باشند. دوربین های IP نیز جزئیات را بهتر نمایش می دهند. امروزه تعداد دوربین هایی که در نور کم کار می کنند بسیار کم هستند. این چنین دوربین هایی می توانند جزئیات را به دقت ضبط کنند.

دوربین مداربسته در نور بسیار کم چگونه کار میکند؟

دوربین مداربسته در نور بسیار کم چگونه کار میکند؟

فناوری دوربین مداربسته در نور بسیار کم

دوربین های آنالوگ در نور بسیار کم به خوبی عمل می کنند ولی دوربین هایIP این گونه نیستند. براساس تحقیقاتی مشخص شده که دو دوربین با 50IR، 0.5 لوکس روشنایی دارند و تصاویری که از هر دو دوربین بدست آمده بسیار متفاوت هستند. مقایسه دوربین های مداربسته با این ویژگی چندان درست نیست و موجب سردرگمی کاربران شده است. البته کاربران و مردم نیز دوست دارند که دوربین مداربسته نیز در شب عملکرد عالی داشته باشد. براساس آزمایشات مشخص شده که هردو قابلیت در یک دوربین به کار گرفته نمی شود. اما حتی این موضوع نیز اهمیت استفاده از دوربین دید در شب رنگی را کاهش نمیدهد.

کاربری های دوربین مداربسته در نور بسیار کم

محل هایی با نور کم را می توان در شبانه روز پیدا کرد. دوربین Canon VB-H610D می تواند تصاویر با کیفیتی را ضبط کرده و حتی جزئیات تصویر را به دقت نمایش دهد. عملکرد Smart Shade Control (SSC) باعث بهبود عملکرد دوربین مداربسته در محل های تاریک خواهد شد و با این عملکرد می توان تمام جزئیات را به دقت کنترل و نظارت کرد و اهمیت استفاده از دوربین دید در شب رنگی را کاملا متوجه شد.

فناوری به کار گرفته شده در دوربین مداربسته در نور بسیار کم

لنز دوربین مداربسته در نور بسیار کم با کیفیت بوده و بسیار حساس هستند و می توانند تصاویر با کیفیتی را ضبط کرده و در عین حال پردازش تصویر نیز با حساسیت بسیار زیادی انجام می شود. اگرچه امروزه اکثر شرکت های تولید کننده دوربین مداربسته، محصولات خود را ارتقاء و بهینه می کنند تا بتوانند بدون استفاده از لنزهای با کیفیت، تصاویر با کیفیتی توسط دوربین مداربسته ضبط شود.

امروزه اکثر شرکت ها تولید کننده دوربین مداربسته، برای تولید محصولات خود از فناوری هایی استفاده می کنند تا دوربین ها بتوانند با کمترین میزان نور، تصاویر با کیفیتی را ذخیره کنند.

دوربین مداربسته در نور بسیار کم با لنز پهن می تواند تصاویر دقیق تری را نسبت به دوربین هایی فاقد این خصوصیت ضبط کنند. دوربین های مجهز به لنزهای با کیفیت با پراکندگی کم نوری (UD) تصاویر با کیفیتی را ضبط می کنند. لنزهای UD فناوری جدیدی است که کاستی نبود تصاویر رنگی را از بین می برد. دوربین ها با این لنزها، می توانند تصاویر و ویدئوهای با کیفیتی را ذخیره کنند.

دوربین مداربسته در نور بسیار کم چگونه کار میکند؟

دوربین مداربسته در نور بسیار کم چگونه کار میکند؟

سنسور دوربین مداربسته در نور بسیار کم

سنسورهای مورد استفاده در دوربین نیز مهم هستند و هر چقدر که لنزها نور بیشتری را جذب کنند به همان اندازه می توانند تصویر با کیفیتی را ارائه دهند. لنزی با پیکسل بزرگتر، تصویر بی کیفیتی را به نمایش خواهد گذاشت.

فناوری و الگوریتم به کار گرفته شده در این دوربین ها به نحوی است که به نور بسیار کم حساس بوده و می توانند تصاویر با کیفیتی را ذخیره کنند. البته تقویت کننده های کنتراست در این مورد نیز تاثیرگذار است. دیافراگم بزرگ ، سرعت پایین شاتر موجب خواهد شد تا دوربین ها بتوانند در روشنایی 0.2 لوکس نیز تصاویر با کیفیتی را ذخیره کنند که قبلا این چنین فناوری هایی وجود نداشت.

با این فناوری ها می توان نظارت و کنترل را افزایش داد و دوربین ها را نزدیک در و پنجره هم نصب کرده و از تاسیسات ، انبار، و کارخانه ها نیز در تاریکی شب، تصاویر با کیفیتی را ضبط کرد. این فناوری در پارکینگ ها نیز موثر خواهد بود.

تصویر برداری در شب

دوربین های مادون قرمز در تاریکی شب بهترین عملکرد را دارند و عملکرد آن ها نسبت به دوربین های دیجیتالی متفاوت است. فیلتر IR در این نوع دوربین ها به کار گرفته شده و به همین دلیل می توانند در تاریکی شب نیز تصاویر با کیفیتی را ضبط کنند.

دوربین مداربسته در نور بسیار کم چگونه کار میکند؟

دوربین مداربسته در نور بسیار کم چگونه کار میکند؟

چشم انداز دوربین مداربسته در نور بسیار کم

لنزهای UD به عملکرد بهتر دوربین مداربسته در نور بسیار کم کمک می کند و هنوز هم می توان اهمیت استفاده از دوربین دید در شب رنگی با دانستن این موضوع  توسعه داد. این سنسورهای عملکرد دوربین مداربسته در نور بسیار کم را بهینه می کنند. شرکت کانن، دوربین مداربسته ای را توسعه می دهد که بتواند با کمترین میزان نور نیز با کیفیت ترین  تصویر را ایجاد کرده و ذخیره کند. این دوربین ها می توانند از فاصله 8 متری نیز تصاویر با کیفیتی را ذخیره کنند. این فناوری همچنان رو به جلو خواهد بود. تفاوت بین قسمت روشن و تاریک یک صحنه، محدوده دینامیکی نام دارد و دوربین هایی که بتوانند در چنین محدوده هایی، تصاویر با کیفیتی را ضبط کنند بسیار کم هستند و اکثر دوربین ها توانایی ذخیره کردن تصویر در نور کم را ندارند.

دوربین مداربسته در نور بسیار کم چگونه کار میکند؟

دوربین مداربسته در نور بسیار کم چگونه کار میکند؟

دوربین مداربسته در نور بسیار کم چگونه کار میکند؟

عوامل شرح
لنز بزرگ
سرعت شاتر پایین
دیافراگم بزرگ

نتیجه گیری در مورد دوربین مداربسته در نور بسیار کم چگونه کار میکند؟

این مقاله آموزشی در مورد  دوربین مداربسته در نور بسیار کم چگونه کار میکند؟و کاربردهای آن در دنیای دوربین مداربسته ، مورد بحث و بررسی قرار داریم، توصیه میکنیم که در صورت نیاز به خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته که دارای تجربه کافی در این حوزه است استفاده نمایید.

درباره چه صحبت کردیم؟

دوربین مداربسته در نور بسیار کم چگونه کار میکند؟“/” فناوری به کار گرفته شده در دوربین مداربسته در نور بسیار کم

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ .واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب دوربین مدار بسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

author-avatar

درباره ایمان قنبری

متولد 1364 در تهران هستم و دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر (سخت افزار) از دانشگاه امیرکبیر ( پلی تکنیک) بوده که از سال 1383 در حوزه دوربین مداربسته و سیستمهای حفاظتی و نظارتی در حال فعالیت هستم. از سال 1398 با تاسیس شرکت چشمان بیدار آریا در حال ارائه خدمات فنی و مهندسی به تمامی ارگانها و شرکتهای خصوصی برای نصب دوربین مداربسته میباشیم.