دوربین مداربسته می توانند امنیت را بهبود بخشند

ce3f9a51 2bb8 4610 a0cf 89559782b5eb 20190518 102623

دوربین مداربسته می توانند امنیت را بهبود بخشند

سیستم های نظارت دوربین مداربسته ( cctv camera) نه تنها در توانایی های فردی بلکه در توانایی رابط با سایر فناوری های امنیتی پیشرفت چشمگیری در دهه گذشته داشته اند.

کارشناسان صنعت می گویند سه روش اصلی برای استفاده از سیستم های دوربین مداربسته وجود دارد: به عنوان یک عامل بازدارنده ، برای اهداف پزشکی قانونی و به عنوان یک وسیله بازدارنده.

در ابتدا ، سیستم های نظارت تصویری دوربین مداربسته صرفاً یک عامل بازدارنده بودند. این تصور که “برادر بزرگ” در حال تماشای بود ، اغلب کافی بود تا مردم را از بد رفتاری دور نگه دارد. اما امروزه ، سیستم های نظارت تصویری دوربین مداربسته کاملاً رایج است که آنها تازگی خود را از دست داده اند و باعث کاهش اثربخشی به عنوان یک عامل بازدارنده ساده ، به ویژه برای ورود غیرقانونی یا جرم خشونت آمیز می شوند.

برای داشتن اطلاعات کافی در خصوص دوربین مداربسته می توانند امنیت را بهبود بخشند می توانید در ادامه مطلب همراه ما باشید.

استفاده های در حال تحول در سیستم های دوربین مداربسته

از آنجا که فناوری های ضبط و ذخیره سازی و نرم افزارهایی مانند آنالیز ویدئویی کارآمدتر شده اند ، سیستم های نظارت دوربین مدار بسته به یک ابزار پزشکی قانونی تبدیل شده اند – یعنی جمع آوری مدارک پس از وقوع یک رویداد.

اما از آنجا که سیستم های نظارت دوربین مدار بسته با دستگاه های نظارتی ، سیستم های زنگ دار  مانند دزدگیر و دستگاه های کنترل دسترسی آسان تر می شوند ، سومین استفاده از دوربین مدار بسته در حال افزایش است: کمک به پرسنل امنیتی برای شناسایی و قطع نقض امنیتی در هنگام وقوع یا حتی قبل از وقوع. .

الگوریتم های ویدئویی هوشمند ، مانند تشخیص حرکت حرکتی پیچیده ، می توانند الگوهای غیرمعمول راه رفتن را شناسایی کنند و یک نگهبان را به تماشای یک صفحه ویدیوی خاص هشدار دهند. الگوریتم های تشخیص شیء می توانند شخصی را که به سادگی در حال بارگیری است ، یا حتی یک کیف یا چیز مشکوک دیگری که در جایی باقی مانده است ، شناسایی نکند. باز هم ، سیستم می تواند یک نگهبان مانیتور را هشدار دهد تا اقدامات مناسب انجام شود.

پیشرفته ترین الگوریتم هوشمند دوربین مداربسته تشخیص چهره است. با این حال ، اکثر کارشناسان موافق هستند که استفاده از این فناوری به عنوان ابزاری کارآمد در بخش خصوصی هنوز چند سال در جاده است.

به طور سنتی ، الگوریتم های ویدئویی هوشمند اجزای یک سیستم کامپیوتری در یک اتاق امنیتی هستند که در آن ویدیوی ضبط شده توسط مجموعه ای از دوربین های مدار بسته تغذیه می شود. اما در افق ، تولید کنندگان دوربین هایی تولید می کنند که بتوانند الگوریتم هوشمند فیلم را درست در داخل دوربین پردازش کنند.

دامنه گسترده پویا فناوری دیگری است که در دوربین های مدار بسته رواج بیشتری پیدا می کند. دامنه پویا گسترده ای بدان معنی است که دوربین ها می توانند جزئیات را برطرف کنند در هنگامی که تعداد بسیار کمی از مناطق سبک و تاریک در همان صحنه وجود دارد. دوربین های سنتی نمی توانند این کار را انجام دهند.

یک دوربین مدار بسته (دوربین مدار بسته) با استفاده از دوربین های فیلمبرداری امکان نظارت بر فضای داخلی و خارجی یک خاصیت ، انتقال سیگنال به یک مانیتور یا مجموعه مانیتور را فراهم می کند.

بیشتر و بیشتر ما در حال تغییر مزایای دوربین مداربسته هستیم. اکنون در ایران تخمین زده می شود که در هر 10 نفر دوربین بیش از هر کشور دیگری در جهان وجود داشته باشد.

نیاز به سیستم های دوربین مدار بسته مسکونی و تجاری بیشتر از گذشته است. با توجه به تعداد مأمورین پلیس در حال گشت زنی در خیابان های ما که به رکورد کم رسیده است ، کل تخلفات ثبت شده 14٪ است ، به طوری که توسط پلیس 110 در سال 1402 گزارش شده است.

گذشته از مزیت بارز توانایی مانیتور کردن محل کار شما ، در اینجا مزایای استفاده از یک سیستم دوربین مدار بسته در سال 1402 آورده شده است.

وجود دوربین مداربسته باعث کاهش جرم و جنایت میشود و در صورت رخداد جرم و حنایت به راحتی میتوان علت انرا بررسی نمود تا مکانهای نفوذ پذیر محل سکونت و یا محل کار میباشد. و در صورت رخداد مشکل میتوان از روی تصاویر دوربین مداربسته مشکل را بررسی نمود.

امنیت منزل مسکونی بسیار مهم است، به ویژه در شهرهای پرجمعیت مانند تهران. در ادامه به برخی از راهکارهای امنیتی برای منازل مسکونی در تهران اشاره می‌کنم:

1. نصب دوربین‌های مداربسته: نصب دوربین‌های مداربسته در نقاط استراتژیکی از منزل می‌تواند به نظارت بر ورودی‌ها و دور اطراف منزل کمک کند. این دوربین‌ها می‌توانند از ضبط و نظارت زنده تصاویر بهره‌برند و در صورت لزوم به اثبات وقوع حوادث کمک کنند.

2. نصب سیستم‌های امنیتی مانند اعلام حریق و اعلام سرقت: این سیستم‌ها به شما امکان می‌دهند تا در مواقع اضطراری به سرعت واکنش نشان دهید و خدمات اضطراری را به منزل خود بفرستید.

3. استفاده از درب‌ها و پنجره‌های مقاوم: درب‌ها و پنجره‌های مقاوم به شما کمک می‌کنند تا از نفوذ ورودی‌های غیرمجاز جلوگیری کنید. باید از مواد مقاوم مانند فلز و قفل‌های با کیفیت استفاده کنید.

4. نورپردازی مناسب: نصب نورپردازی مناسب در دور اطراف منزل می‌تواند از افراد ناشناخته در تاریکی جلوگیری کند و امنیت را افزایش دهد.

5. همکاری با همسایگان: برقراری ارتباط و همکاری با همسایگان می‌تواند در افزایش امنیت منطقه کمک کند. تشکیل گروه‌های محلی امنیتی و اطلاع‌رسانی در مورد وقوع حوادث می‌تواند مفید باشد.

6. حفظ حریم شخصی: از پخش اطلاعات شخصی نپرهیزید و از ورود افراد ناشناخته به منزل خود پیشگیری کنید.

7. توجه به ورودی‌ها: ورودی‌های منزل، به ویژه درب ورودی، باید مورد توجه قرار گیرند و از نفوذ افراد غیرمجاز جلوگیری کنند.

8. بررسی مستمر: سیستم‌های امنیتی و تجهیزات را به طور دوره‌ای بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که همچنان به درستی کار می‌کنند.

9. مشاوره حرفه‌ای: در صورت نیاز، به مشاوره از افراد متخصص در زمینه امنیت منزل مراجعه کنید.

به طور کلی، اهمیت امنیت منزل مسکونی در تهران و دیگر شهرها بسیار زیاد است و باید از تدابیر مناسب برای حفظ امنیت منزل و خانواده خود استفاده کنید.

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی و نصب دوربین مداربسته طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

ایمان قنبری
author-avatar

درباره ایمان قنبری

متولد 1364 در تهران هستم و دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر (سخت افزار) از دانشگاه امیرکبیر ( پلی تکنیک) بوده که از سال 1383 در حوزه دوربین مداربسته و سیستمهای حفاظتی و نظارتی در حال فعالیت هستم. از سال 1398 با تاسیس شرکت چشمان بیدار آریا در حال ارائه خدمات فنی و مهندسی به تمامی ارگانها و شرکتهای خصوصی برای نصب دوربین مداربسته میباشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *