با دوربین مداربسته بیسیم (Wireless CCTV Camera) می توانید محل خود را به خوبی نظارت یا کنترل کنید. با خرید دوربین مداربسته بیسیم و اتصال آن به اینترنت می توانید به راحتی محل خود را بررسی و نظارت کنید.

دوربین مداربسته بیسیم یکی از بهترین امکاناتی است که با اتصال به وای فای می توانید منزل یا محل کار خود را به راحتی کنترل کنید. تمامی امکانات سخت افزار/ نرم افزار آن را مطابق نیازها و الزامات خود بسنجید. با امکانات و قابلیت ویژه این نوع دوربین ها می توانید حرکات مشکوک سوژه ها را کنترل کنید.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در خصوص دوربین مداربسته بیسیم مطالعه مقاله آموزشی مزایا و محدودیت های دوربین مداربسته بی سیم پیشنهاد میشود.

راهنمای خرید دوربین مداربسته بیسیم یکا از تکنولوژی های مدرن این دوره میباشد.

راهنمای خرید دوربین مداربسته بیسیم

راهنمای خرید دوربین مداربسته بیسیم

 نحوه کار دوربین مداربسته بیسیم

دوربین مداربسته بیسیم به یک وب کم شبیه است که می تواند در هر محلی از منزل یا محل کار شما قرار گرفته و به اینترنت متصل شود. شما با خروجی های مختلفی مانند گوشی موبایل، لپ تاپ، و تبلت، محل خود را به دقت زیر نظر داشته باشید.

شما بنا به دلایل مختلفی می توانید از دوربین مداربسته بیسیم در منزل یا محل کار خود استفاده کنید حتی با این نوع دوربین می توانید کودکی که خوابیده است را به دقت زیر نظر داشته باشید و اگر کسی در منزل شما حضور نداشته باشد می توانید با این نوع دوربین تمامی زوایای منزل و محل کار خود به راحتی کنترل یا نظارت کنید.

با تنظیم ایمن دوربین مداربسته بیسیم بر روی شبکه می توانید از نفوذ هکرها به آن جلوگیری کنید.

با تنظیم دقیق دوربین مداربسته بیسیم در اینترنت می توانید از نفوذ هکرها به داخل شبکه امنیتی خود جلوگیری کنید. تمامی نفوذهایی که انجام می شود به دلیل عدم تنظیم درست و ایمن دوربین مداربسته بیسیم است.

سنجش حرکت توسط دوربین مداربسته بیسیم

دوربین مداربسته بیسیم با اتصال به اینترنت می تواند در کمتر از 30 ثانیه، از سوژه (تصویر / ویدئو) گرفته و منتشر کند. بعد از انتقال تصویر دوربین مداربسته با آنتن بیسیم ، ایمیل یا پیامکی برای شما ارسال می شود تا داده ها را ملاحظه کنید. دوربین ها علاوه بر مجهز به این قابلیت، امکان سنجش حرکت نیز در آن ها لحاظ شده تا بتوانند هر نوع حرکت مشکوک را شناسایی کرده و بازهم مانند روال قبل به شما اطلاع رسانی کنند.

 دوربین مداربسته بیسیم که در اکثر اوقات نادیده گرفته می شوند، به اینترنت متصل می شوند و شما می توانید در هر محل و در هر زمانی در هر گوشه دنیا به داده های ضبط شده دسترسی یافته و تنظیم آن ها نیز بسیار سهل و ساده بوده و هر کسی می تواند آن را در مدت زمان کوتاهی تنظیم کند.

راهنمای خرید دوربین مداربسته بیسیم

راهنمای خرید دوربین مداربسته بیسیم

نحوه اتصال دوربین مداربسته بیسیم به شبکه

 دوربین های مداربسته بیسیم به راحتی به وای فای محل متصل شده و شما می توانید آن را در گوشه ای از منزل یا محل کار خود قرار داده و کنترل کنید. حتی خیلی از آن ها با باتری و بدون کابل کار می کنند و به همین دلیل شما می توانید آن ها را حتی به خارج از منزل خود نیز منتقل کنید.

حتی در برخی می توانید از نرم افزار پاور پوینت آن ها هم استفاده کنید. شما همچنین می توانید از طریق کابل اترنت آن ها را به برق محل هم وصل کنید. توجه کنید که اینترنت ADSL نسبت به بی سیم، پایدار بوده و می توانید داده ها را در وضعیت ثابتی دریافت کرده و محل را زیر نظر داشته باشید.

 نکات مهم دوربین مداربسته بیسیم

شما هنگام نصب این نوع دوربین ها لازم است که منبع برق، کابل اترنت، تعدادی پیچ را دریافت کنید و به غیر از این موارد لازم است که به نکاتی که در زیر به آن ها اشاره می شود را نیز مدنظر داشته باشید.

سخت افزار

 • وضوح: آیا از کیفیت بالایی برخوردار است؟ کیفیت تصویر و سرعت آپلود داده ها چقدر خواهد بود؟
 • دید در شب: آیا چراغ های دوربین به این قابلیت مجهز است؟
 • میکروفون: این قابلیت در زمان کنترل کودک مهم است.
 • بلندگو: بازهم در زمان کنترل کودک مفید بوده و می توانید با کودک خود صحبت کنید.
 • حرکت: آیا امکان بزرگ نمایی و حرکت رو به بالا/پایین (Tilt) با کنترل از راه دور وجود دارد؟
 • ذخیره سازی: آیا برای ذخیره داده ها، کارت حافظه جانبی لحاظ شده است؟
 • منبع برق: آیا از برق مستقیم یا متناوب استفاده می کند؟ باتری شارژی است؟ کابل دوربین چقدر است؟ آیا لازم است از کابل اترنت (Poe) استفاده شود؟
 • شبکه سازی: آیا با کابل اترنت کار می کند یا به وای فای متصل می شود؟
 • نصب: آیا به دیوار نصب شده یا روی سطح مسطحی قرار می گیرد؟
 • قابلیت توسعه: آیا دوربین توانایی تشخیص حرکت را دارد؟

نرم افزار

 • نظارت: چگونه ویدئو ها را از مرورگر وب یا گوشی هوشمند خود مشاهده می کنید؟
 • کنترل از راه دور: آیا از این امکان کاملا استفاده می کنید یا فقط داده ها را تماشا می کنید؟
 • تشخیص حرکت: آیا می توانید تمامی حرکات را تشخیص دهید؟
 • هشدار: ارسال پیامک یا ایمیل برای رسیدگی به داده ها
 • وضوح تصویر: میزان وضوح تصویر در روز / شب
 • قابلیت تنظیم فریم تصویر: آیا این قابلیت بر کیفیت تصویر هنگام ضبط و پخش مفید خواهد بود.
 • امکان و قابلیت های بیشتر: برای تماشای زنده تصاویر چه امکاناتی لازم است؟ آیا برای به اشتراک گذاری تصاویر لازم است که دوربین خریداری شده برند و صاحب آن را در وب سایت ثبت کرد؟
راهنمای خرید دوربین مداربسته بیسیم

راهنمای خرید دوربین مداربسته بیسیم

راهنمای خرید دوربین مداربسته بیسیم

سخت افزار توضیح نرم افزار توضیح
وضوح میزان کیفیت و سرعت آپلود نظارت امکان نظارت داده ها با مرورگر وب یا گوشی هوشمند/ لپ تاپ / تبلت
دید در شب امکان دید در شب با چراغ های مادون قرمز کنترل از راه دور امکان کنترل از راه دور یا فقط تماشای داده ها
میکروفون مهم در زمان کنترل کودک تشخیص امکان تشخیص حرکات سوژه
بلندگو مهم در زمان کنترل کودک هشدار امکان ارسال پیامک / ایمیل
حرکت امکان بزرگ نمایی و قابلیت شناسایی حرکات سوژه ها و حرکت دوربین به سمت بالا و پایین (Tilt) وضوح تصویر میزان وضوح تصویر در روز / شب
ذخیره سازی امکان ذخیره سازی در کارت حافظه قابلیت تنظیم فریم تصویر تاثیرگذاری بر کیفیت تصویر
منبع برق برق مستقیم/ برق متناوب/ باتری / طول کابل
شبکه سازی کابل اترنت/ وای فای
نصب دیوار / سطح مسطح
قابلیت توسعه تشخیص حرکت سوژه
عنوان مقاله: راهنمای خرید دوربین مداربسته بیسیم

 

نتیجه گیری در مورد راهنمای خرید دوربین مداربسته بیسیم

این مقاله آموزشی در مورد راهنمای خرید دوربین مداربسته بیسیمو کاربردهای آن در دنیای دوربین مداربسته ، مورد بحث و بررسی قرار داریم، توصیه میکنیم که در صورت نیاز به خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته که دارای تجربه کافی در این حوزه است استفاده نمایید.

درباره چه صحبت کردیم؟

  راهنمای خرید دوربین مداربسته بیسیم/ نکات مهم نصب دوربین مداربسته بیسیم

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ .واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب دوربین مدار بسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

ایمان قنبری
Latest posts by ایمان قنبری (see all)
author-avatar

درباره ایمان قنبری

متولد 1364 در تهران هستم و دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر (سخت افزار) از دانشگاه امیرکبیر ( پلی تکنیک) بوده که از سال 1383 در حوزه دوربین مداربسته و سیستمهای حفاظتی و نظارتی در حال فعالیت هستم. از سال 1398 با تاسیس شرکت چشمان بیدار آریا در حال ارائه خدمات فنی و مهندسی به تمامی ارگانها و شرکتهای خصوصی برای نصب دوربین مداربسته میباشیم.