راهنمای خرید دوربین مداربسته IP

خرید دوربین مداربسته IP (IP CCTV camera) می تواند کاری لذت بخش باشد که شما می توانید آن را در فروشگاه ایمن آریا تجربه کنید. ممکن است در رابطه با نحوه خرید دوربین مداربسته IP، با سوالاتی مواجه شوید که سعی می کنیم تا در این گفتار به آن ها پاسخ دهیم.

راهنمای خرید دوربین مداربسته IP

راهنمای خرید دوربین مداربسته IP

دوربین مداربسته IP

دوربین مداربسته IP، دوربینی است که به عوض سیگنال های آنالوگ براساس پروتکل های اینترنت کار می کند. در اینترنت همه دستگاه ها با IP شناخته می شوند و شما می توانید دوربین خود را نیز بر همین اساس در اینترنت تعریف کرده و از آن استفاده کنید.

دوربین های آنالوگ به دستگاه ضبط کننده تصویر متصل می شوند که در این دستگاه ها، حافظه ای قرار داده شده تا کلیه تصاویر را ضبط کنند ولی دوربین مداربسته IP در واقع به یک کامپیوتر کوچکی متصل است و می تواند هم به صورت متمرکز و هم نامتمرکز کار کند.

 نکات مهم دوربین مداربسته IP

 • این نوع دوربین ها را می توان در قالب شبکه بهم متصل کرد و به همین دلیل شما به یک دستگاه NVR نیاز دارید و می توانید از هر محل و در هر زمانی این نوع دوربین ها را کنترل کنید.
 • این نوع دوربین ها به دستگاه NVR متصل نیستند و در واقع هر دوربین به طور جداگانه کار می کند. شما براساس IP هر دوربین می توانید آن ها را کنترل کرده و داده ها و تصاویر را ضبط کنید.
 • از آن جایی که این نوع دوربین ها می توانند به دستگاه ضبط NVR متصل شوند به همین دلیل منعطف بوده و شما می توانید آن ها را به هر شبکه دیگری هم متصل کنید.

 برتری سیستم دوربین مداربسته IP نسبت به سایر سیستم های سنتی

 • امکان دریافت ایمیل و هشدار در گوشی هوشمند
 • کاهش هشدارهای کاذب بخاطر مجهز بودن این نوع دوربین ها به الگوریتم پیشرفته تجزیه و تحلیل
 • امکان بررسی ویدئو دیجیتال به جای آنالوگ
 • امکان ادغام با سیستم اتوماسیون محل کار / منزل
 • انعطاف پذیری سیستم و قابلیت کار با وای فای و برق صنعتی و خانگی منزل و محل کار
 • راهنمای خرید دوربین مداربسته IP

  راهنمای خرید دوربین مداربسته IP

انواع مختلف دوربین مداربسته IP

 1. دوربین های گلوله ای

این نوع دوربین ها کاملا شناخته شده و به شکل گلوله طراحی شده اند. ارزان بوده و می توانید به راحتی آن ها را خریداری کنید. منعطف بوده و می توانید آن ها را در هر موقعیتی نصب کنید.

     2. دوربین های گنبدی

در مقایسه با محصول قبلی در برابر خرابکاری مقاوم بوده و حتی ضد آب هم هستند. تنظیمات محدودی دارند ولی دوربین های سه محور، قابلیت ها و امکانات بسیار زیادی دارند.

 1. دوربین های گنبدی کوچک یا برجک

این نوع دوربین ها نسبت به خرابکاری کاملا مقاوم هستند و امروزه اکثر شرکت ها سعی می کنند که این چنین دوربین هایی را راه اندازی کنند.

 1. دوربین های مکعبی شکل کوچک

این نوع دوربین ها را می توان به راحتی به سقف نصب کرده یا حتی رو میز هم از آن ها استفاده کرد و به میکروفون و بلندگو هم مجهز هستند و بنابراین شما می توانید با این نوع دوربین ها، کودک خود را زیر نظر داشته یا حتی متوجه زنگ در بشوید که در فاصله دوری از آن قرار دارید.

انعطاف پذیری دوربین مداربسته IP

فاصله کانونی برای دوربین عامل مهمی است که نباید نادیده گرفته شود. شما براساس این عامل است که می توانید روی تصویری زوم کرده و جزئیات بیشتری را بدست بیاورید. دوربینی با فاصله کانونی باریک 6 میلی متر می تواند یک کوچه بلند را زیر نظر بگیرد. شما می توانید یک فاصله نزدیک را با لنز 2.6 میلی متر زیر نظر داشته باشد. مهم ترین نقطه ضعف این چنین لنزهایی این است که لبه های تصویر را نمی توانید با وضوح کامل نظارت کنید.

 انواع مختلف دوربین مداربسته IP براساس فاصله کانونی

 1. دوربین با فاصله کانونی ثابت

در این چنین دوربین هایی، زاویه دید ثابت بوده و البته هزینه شما هم پایین خواهد بود. توصیه می کنیم که دوربین های با کیفیتی را خریداری کنید.

 1. دوربین هایی با قابلیت تنظیم دستی فاصله کانونی

فاصله کانونی این دوربین ها بین 2.8 تا 12 میلی متر متغیر هستند. البته می توانید فاصله کانونی را به میزان دلخواه تغییر دهید ولی مستلزم پرداخت هزینه بیشتر است.

 1. دوربین های موتوری

این نوع دوربین ها در تمامی جهات می چرخند و زاویه دید بزرگی دارند. البته دوربین هایی با امکان چرخش به بالا و پایین بوده و شما می توانید به راحتی در این نوع دوربین ها، روی تصاویر زوم کنید. این نوع دوربین ها، گران بوده ولی با آن ها ، امنیت محل شما تضمین شده است.

انواع مختلف دوربین مداربسته IP براساس نوع لنز

دوربین مداربسته IP در تقسیم بندی دیگری، براساس لنز هم طراحی و تولید می شود. در این نوع تقسیم بندی دهانه لنز به دو نوع CCD یا CMOS طراحی و تولید می شود. در لنز باریک، نور کمتر ولی در لنز باز، نور بیشتری به دوربین وارد می شود.

راهنمای خرید دوربین مداربسته IP

راهنمای خرید دوربین مداربسته IP

راهنمای خرید دوربین مداربسته IP

انواع دوربین مداربسته IP
شکل لنز فاصله کانونی
گلوله ای باریک ثابت
گنبدی باز تنظیم دستی
گنبدی کوچک   موتوری
مکعبی    
عنوان مقاله: راهنمای خرید دوربین مداربسته IP

 

نتیجه گیری در مورد راهنمای خرید دوربین مداربسته IP

این مقاله آموزشی در مورد راهنمای خرید دوربین مداربسته IPو کاربردهای آن در دنیای دوربین مداربسته ، مورد بحث و بررسی قرار داریم، توصیه میکنیم که در صورت نیاز به خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته که دارای تجربه کافی در این حوزه است استفاده نمایید.

درباره چه صحبت کردیم؟

  راهنمای خرید دوربین مداربسته IP/ “ انواع مختلف دوربین مداربسته IP /

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ .واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب دوربین مدار بسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

ایمان قنبری
Latest posts by ایمان قنبری (see all)
author-avatar

درباره ایمان قنبری

متولد 1364 در تهران هستم و دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر (سخت افزار) از دانشگاه امیرکبیر ( پلی تکنیک) بوده که از سال 1383 در حوزه دوربین مداربسته و سیستمهای حفاظتی و نظارتی در حال فعالیت هستم. از سال 1398 با تاسیس شرکت چشمان بیدار آریا در حال ارائه خدمات فنی و مهندسی به تمامی ارگانها و شرکتهای خصوصی برای نصب دوربین مداربسته میباشیم.