قابلیت ضد انعکاس دید در شب دوربین مداربسته

قابلیت ضد انعکاس دوربین مداربسته دید در شب یکی از بهترین ویژگی هایی است که شما می توانید به واسطه آن در شب دید عالی داشته باشید. قابلیت ضد انعکاس دید در شب به شما کمک می کند تا بتوانید محل خود را به دقت کنترل و نظارت کنید.برای استفاده از قابلیت ضد انعکاس دوربین مداربسته در شب می توانید متناسب با نوع دوربین خود، از روشنایی سنتی محل های مختلف مانند بالکن، سردر، پارکینگ استفاده کنید. عدم مزاحمت برای همسایگان در شب با این روش اولویت دارد و در نهایت می توانید با فعالسازی قابلیت دید در شب، از قابلیت قابلیت ضد انعکاس دوربین مداربسته هم به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

قابلیت ضد انعکاس دید در شب دوربین مداربسته

قابلیت ضد انعکاس دید در شب دوربین مداربسته

تفاوت دوربین های مختلف با قابلیت دید در روز و شب

اکثر دوربین های تجاری قابلیت دید بسیار بالایی در روز دارند و ممکن است که در شب شما نتوانید محل خود به خوبی و با دقت بالا نظارت کنید. قابلیت ضد انعکاس از میزان دید شما در شب می کاهد و به همین دلیل لازم است که با روش هایی از این کار جلوگیری کنید. قابلیت ضد انعکاس موجب می شود که نسبت به فعالیت ها و کارهایی که در محیط انجام می شود بی اطلاع باشید.

شما می توانید با نورپردازی محیط خارجی، محل خود را به بهترین شکل ممکن کنترل و نظارت کنید. لازم است که دوربینی با قابلیت ضد انعکاس دید در شب خریداری کنید. در روشی دیگر می توانید چشمی دوربین را به سوژه زوم کنید تا آن را به صورت کامل زیر نظر داشته باشید.

البته می توانید از دوربین های با کاربری خارجی استفاده کنید. این چنین دوربین هایی فاقد قابلیت ضد انعکاس بوده و به همین دلیل شما می توانید محل و سوژه مورد نظر خود را کنترل و نظارت کنید. در صورتی چنین دوربین هایی را ندارید می توانید از دوربین هایی با قابلیت کار در محیط داخلی استفاده کنید.

روش های استفاده از قابلیت ضد انعکاس دید در شب

روشنایی چراغ ایوان و قابلیت ضد انعکاس دید در شب

شما با این روش می توانید محیط بیرون خود را به بهترین شکل ممکن مدنظر بگیرید. شما در این روش می توانید قابلیت دید در شب دوربین را غیر فعال کنید. البته عملکردهای دوربین های مختلف، متفاوت خواهد بود. شما با دوربین Wyze cam می توانید بدون روشنایی سنتی، تمام منطقه را زیر نظر داشته باشید. البته شما می توانید با قابلیت ضد انعکاس، دید عالی داشته باشید حتی اگر قابلیت دید در شب دوربین را غیر فعال کرده باشید. متناسب با مدل و نوع دوربین می توانید تصاویر رنگی را نیز دریافت کنید. تصاویر دریافتی این دوربین بسیار واضح و روشن است و شما می توانید چهره اشخاص را که به در نزدیک می شوند را شناسایی کنید.

نکته مهمی که در این میان وجود دارد این است که روشنایی چراغ ایوان یا سر در می تواند موجب آزار و اذیت همسایگان شما شود. چراغ مجهز به سنسور حرکت می تواند راه حل بهتری برای حل این چالش باشد. شما می توانید از لامپ های حبابی باتری دار استفاده کنید که به راحتی به سقف یا در نصب می شوند با این که از چراغ هایی که با برق کار می کنند استفاده کنید تا در نهایت به نور بیشتری دسترسی داشته باشید. این روش نسبت به روشنایی چراغ ایوان یا سردر بهتر و موثرتر است. شما می توانید همزمان از هردو روش استفاده کرده و تصاویر واضح و روشنی را دریافت کنید.

قابلیت ضد انعکاس دید در شب دوربین مداربسته

قابلیت ضد انعکاس دید در شب دوربین مداربسته

غیر فعال سازی قابلیت ضد انعکاس

در روش های فوق به سختی می توانید جزئیات را تشخیص دهید. قابلیت ضد انعکاس در دوربین های تک رنگ  غیر فعال بوده، ولی در برخی مانند Wyza Cam و سایر دوربین ها، این قابلیت همیشه فعال است. در این روش، شما می توانید در روشی منحصر به فرد، این قابلیت را در دستگاه DVR فعالسازی کنید. شما با قابلیت ضد انعکاس می توانید تمامی جزئیات را حتی در شب هم مشاهده کرده و محل را به دقت کنترل و نظارت کنید. زمانی که از چندین لامپ با روشنایی های مختلف استفاده می کنید تشخیص چهره افراد حتی در شب هم سهل و ساده خواهد بود.

شما با روشنایی محل های مختلفی مانند بالکن، پارکینگ می توانید از قابلیت ضد انعکاس دید در شب دوربین مداربسته به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

چرخش دوربین و قابلیت ضد انعکاس

 شما زمانی که از دوربین هایی با زمینه های سیاه مانند Simplisafe استفاده میکنید، تصاویر دریافتی شما نسبت به Wyza cam بهتر خواهد بود. در صورتی که با این دوربین ها کار می کنید لازم است که به سوژه خیلی نزدیک شوید تا بتوانید تصاویر واضح تر و شفاف تری را دریافت کنید. در این نوع دوربین ها حتی اگر قابلیت ضد انعکاس فعال باشد بازهم تصاویر واضح و شفافی دریافت نخواهید کرد و بهتر است که این قابلیت را در این نوع دوربین ها غیر فعال کنید. چرخش دوربین در زوایای مختلف موجب خواهد شد تا بتوانید تصاویر شفاف تری را دریافت کنید.

قابلیت دید در شب جایگزین استفاده از لامپ های سنتی

لامپ های سنتی همیشه بهتر عمل نخواهند کرد. متناسب با دوربین مداربسته که ممکن است روشنایی های مختلف منزل یا محل کار شما برای همسایگان شما مزاحمت هایی را ایجاد کند. توجه کنید که قابلیت دید در شب دوربین مداربسته نسبت به روشنایی های سنتی خیلی بهتر است.

قابلیت ضد انعکاس دید در شب دوربین مداربسته

قابلیت ضد انعکاس دید در شب دوربین مداربسته

قابلیت ضد انعکاس دید در شب دوربین مداربسته

روش ها توضیح
دوربین های مختلف قابلیت های متفاوت دوربین ها
چراغ های سنتی استفاده از روشنایی چراغ های سنتی
فعالسازی استفاده همزمان از روشنایی سنتی و قابلیت ضد انعکاس دید در شب
غیر فعالسازی استفاده از قابلیت دید در شب و عدم استفاده از روشنایی سنتی

 

نتیجه گیری در مورد قابلیت ضد انعکاس دید در شب دوربین مداربسته

این مقاله آموزشی در مورد قابلیت ضد انعکاس دید در شب دوربین مداربستهو کاربردهای آن در دنیای دوربین مداربسته ، مورد بحث و بررسی قرار داریم، توصیه میکنیم که در صورت نیاز به خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته که دارای تجربه کافی در این حوزه است استفاده نمایید.

درباره چه صحبت کردیم؟

قابلیت ضد انعکاس دید در شب دوربین مداربسته/ “روش های استفاده از قابلیت ضد انعکاس دید در شب

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ .واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب دوربین مدار بسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

author-avatar

درباره ایمان قنبری

متولد 1364 در تهران هستم و دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر (سخت افزار) از دانشگاه امیرکبیر ( پلی تکنیک) بوده که از سال 1383 در حوزه دوربین مداربسته و سیستمهای حفاظتی و نظارتی در حال فعالیت هستم. از سال 1398 با تاسیس شرکت چشمان بیدار آریا در حال ارائه خدمات فنی و مهندسی به تمامی ارگانها و شرکتهای خصوصی برای نصب دوربین مداربسته میباشیم.