آموزش و مقاله, دوربین مداربسته ایرانی

محافظت از دوربین مداربسته

محافظت از دوربین مداربسته

محافظ دوربین مداربسته با استفاده از میله‌های مفتولی و رنگ الکترواستاتیک یک راه حرفه‌ای و موثر برای افزایش امنیت و حفاظت از دوربین‌های مداربسته می‌باشد. این نوع محافظت با ارتقاء سطح مقاومت و دوام دوربین‌ها، علاوه بر افزایش عمر مفید آنها، به بهبود کارایی و کیفیت تصویر نیز کمک می‌کند.

یکی از مزایای بارز محافظ دوربین با میله‌های مفتولی این است که این سیستم به‌طور موثری از حملات فیزیکی و ناخواسته جلوگیری می‌کند. میله‌های مفتولی به عنوان یک پوشش مقاوم در برابر ضربه‌ها و تخریبات ممکن از دوربین‌ها عمل می‌کنند. همچنین، رنگ الکترواستاتیک مورد استفاده در این محافظها از طریق الکتریسیته ساکن، ذرات گرد و خاک را دور نگه می‌دارد، که این باعث افزایش دوام و عمر مفید دستگاه می‌شود.

از جمله مزایای دیگر این نوع محافظ دوربین مداربسته، سهولت در نصب و راه‌اندازی آن است. به دلیل ساختار مفتولی و طراحی کاربرپسند، نصب این محافظها بسیار اسان و سریع انجام می‌شود. این ویژگی مهم نه‌تنها زمان و هزینه نصب را کاهش می‌دهد بلکه به افرادی که در این زمینه کمتر دانش دارند، این امکان را می‌دهد که به راحتی و بدون نیاز به تخصص خاصی، دوربین‌های مداربسته خود را محافظت کنند.

محافظت از دوربین مداربسته

محافظت از دوربین مداربسته

برای محافظت از دوربین مداربسته در فضاهایی که امکان سرقت دوربین مداربسته وجود دارد های بسیار زیادی وجود دارد، زمانی که شما اقدام به راه اندازی و ایجاد دوربین مداربسته برای منزل و یا راه اندازی دوربین مداربسته برای محل کار خود می کنید.

در این مقاله آموزشی میخواهیم در مورد اینکه چگونه و با چه تجهیزاتی محافظت از دوربین مداربسته خود را انجام بدهیم به شما آموزشش بدهیم تا به راحتی حتی بتوانید خودتان اقدام به ساخت محافظ دوربین مداربسته کنید تا به آن آسیب نزنند و یا حتی آنرا سرقت نکنند.

وقتی همیشه سرت به کار خودت باشه ممکن است افراد خرابکار به سارقین اقدام به آسیب رساندن و یا از کار انداختن دوربین مدار بسته شما شود برای این کار شما می توانید از دوربین مدار بسته خود محافظت کنید برای حفاظت از این مدار بسته نصب بوده خود راه های بسیاری وجود دارد که در این مقاله برخی از این راه های ساده را توضیح خواهیم داد.

محافظ دوربین مداربسته به صورت قفس مانند که از لوله‌های مفتولی ساخته شده است، یک راه حفاظتی قوی برای دوربین‌ها ارائه می‌دهد. این نوع محافظ دارای ساختاری مقاوم و مستحکم است که از لوله‌های مفتولی با هم تنیده شده و یک قفس حفاظتی ایجاد می‌کند. این قفس می‌تواند دوربین را در برابر ضربات، سرقت، یا هر گونه تخریب احتمالی محافظت کند. همچنین، این ساختار از دوربین را در برابر اقلیم‌های مختلف محافظت می‌کند، زیرا ممکن است از جعبه‌های محافظ برای مقابله با عوامل جوی استفاده نشود. شرکت چشمان بیدار آریا با تجربه و تخصص خود، از بهترین محصولات و فناوری‌ها برای نصب دوربین‌های مداربسته با استفاده از محافظات قوی و موثر استفاده می‌کند تا اطمینان از امنیت و کارایی بالای سیستم‌های مداربسته حاصل شود.

در صورتی که نیاز به خرید محافظ دوربین مداربسته دارید با شماره زیر تماس بگیرید

66762449

راه های جلوگیری از سرقت دوربین مداربسته

قبل از اینکه روشهای محافظت از دوربین مداربسته را برای شما تشریح کنیم لازم است که این نکته را بدانید در صورتی که برای استفاده از دوربین مدار بسته یک تیم باتجربه در این قضیه باشد بسیاری از این موارد به صورت پایه و اولیه حل شده است و شما نگرانی بابت آسیب رساندن به دوربینهای خود ندارید.

محافظت از دوربین مداربسته

محافظت از دوربین مداربسته

1-  قراردادن دوربین مداربسته در ارتفاع مناسب: قرار دادن دوربین مداربسته در ارتفاعی که اشخاصی که قصد خرابکاری و یا سرقت دوربین را دارند به راحتی نتواند به دوربین دسترسی داشته باشند یکی از راه های حفاظت دوربین مدار بسته میباشد.

2-  قرار دادن دوربین به صورت گارد: این یکی از شیوه های قراردادن دوربین مداربسته می باشد به نحوی که هر دوربین دوربین دیگری را تحت پوشش خود دارد به این نحوه قراردادن دوربین مدار بسته به صورت گارد گفته می شود.

3-  کابل کشی های توکار و  استفاده از فلکسی و داکت: زمانی که شما در پروژه های دوربین مداربسته خود کابل های دوربین مداربسته را در مسیرهای قراردادی که براحتی قابل دسترسی نباشد و آنها را در داخل فلکسی و یا داکت رد کنید،  امکان دسترسی به دوربین مدار بسته و قطع کابل ها بسیار محدود می شود.

4-  استفاده از دوربین مداربسته جعلی(ماکت): وجود یک دوربین مداربسته به صورت ماکت برای منحرف کردن از دوربین مداربسته اصلی یکی از راه هایی می باشد که شما می توانید برای جلوگیری از آسیب رساندن به دوربین مداربسته اصلی خود در نظر بگیرید در صورت نیاز به خرید ماکت دوربین مداربسته میتوانید اقدامات فریبنده انجام بدهید.

برای همین میتوانید از قاب دوربین مداربسته به عنوان دو عامل محافظ و یا ماکت دوربین مداربسته استفاده کنید.

5- استتار دوربین مدار بسته: با توجه به محل قراردادن دوربین مدار بسته الزاماتی که برای آن در نظر می گیرید ممکن است درون مدرسه خود را در محل قرار دهید که امکان مشاهده آن و شناسایی آن بسیار سخت باشد البته باید در این حالت به اینکه متوجه شویم شعر مزاحم زاویه دید دوربین مداربسته نداشتند.

6- دوربین مدار بسته را در اشیا از پیش ساخته مخفی کنیم:  شما می توانید مقاله آموزشی دوربین مداربسته مخفی را که در این خصوص تهیه شده است مطالعه ندارد در این مقاله بیان شده است که شما می توانید بین های کوچکی را که برای این ام ساخته شده‌اند را در مکان‌هایی مخفی نمایید تا از دید اشخاص مزاحم به دور باشد.

7-  استفاده از دوربین مدار بسته دام در محیط های بیرونی: با توجه به شکل ظاهری دوربین مداربسته دام امکان سرقت این دوربین مداربسته بسیار کمتر از روی مدار بسته بولت می باشد و بدین روش شما محافظت از دوربین مداربسته را به صورت اصولی در حین راه اندازی دوربین مداربسته انجام داده اید.

8-  استفاده از کابل مخصوص دوربین مدار بسته: زمانی که شما از کابل مخصوص دوربین مداربسته استفاده می کنید باعث می شود که دسترسی به دوربین مداربسته سخت‌تر شود.

9-  استفاده از دوربین مداربسته بیسیم:  با توجه به مقاله آموزشی دوربین مدار بسته بیسیم می توان به این نکته توجه کرد که خرید دوربین مدار بسته وایرلس بیسیم شما دیگر که نیاز به کابل کشی نخواهد داشت و شما از مخفی کردن کابل ها  بی نیاز خواهید شد و دیگر نیازی به مخفی کردن کارها نخواهید داشت به صورت کلی دوربین های مدار بسته بیسیم به راحتی قابل مخفی شدن هستند.

10-  سعی کنید از دوربین های مداربسته استفاده کنید تا قابلیت ذخیره سازی در فضای ابری یا کلود را داشته باشند زیر در صورتی که دستگاه دیگر شما یا هارد دیسک شما به سرقت رفته یا دچار خراب میشود تمامی  اطلاعات و تصاویری را که ذخیره کرده اید از دست می‌دهید، ذکر این نکته ضروری است شما حتما باید دستگاه دی وی آر خود را در محل قرار دادید که به راحتی قابل دسترسی نباشد زیرا سارق ها به دستگاه DVR آسیب رسانده و یا به کلی آن را به سرقت می‌برند.

11-  قراردادن دی وی آر در درون دستگاه رک و قرار دادن آن در یک محل درب دار که درب آن قابل قفل شدن باشد یکی از مهم ترین دستگاه ها در سیستم های دوربین مداربسته دستگاه دی وی آر می باشد که می بایست از آن محافظت شود زیرا زمانی که دستگاه دی وی آر دچار سرقت و یا خرابی شود عملاً شما هر تعداد که دوربین مداربسته نیز داشته باشید از مشاهده بازپخش آن و تصاویر ضبط شده محروم خواهید بود.

تمامی اطلاعاتی که در بالا ارائه شد راههای جلوگیری از سرقت دوربین مداربسته می باشد، بسیاری از دزدان متاسفانه نسبت به این قضیه آگاه شده اند که با دزدیدن دستگاه دی وی آر و هارد درون آن عملاً هیچ گونه نشانه ای از خود باقی نمی گذارد.

 بنابراین تمامی راه های جلوگیری از سرقت دوربین مداربسته را به صورت کامل مطالعه کنید و از نصاب خود بخواهید که تمامی آنها را به صورت دقیق و موبه‌مو برای شما انجام دهد. 

قفس دوربین مداربسته

قفس دوربین مداربسته

مراحل سفارش محافظ دوربین مداربسته

محافظ دوربین مداربسته

اگر اهل اینستاگرام باشی حتماً تعدادی از ویدیو ها را مشاهده کرده اید که سارقان قبل از اقدام به سرقت قصد تخریب دوربین مداربسته را دارد، زیرا آنها کاملاً نمیدانند که دوربین مداربسته چهره آنها را به صورت کاملاً واضح نشان خواهد داد و این بدترین اتفاق ممکنه برای یک سارق و دزد خواهد بود.

بنابراین لازم است که  نسبت به محافظت از دوربین مدار بسته به هر طریقی اقدام نمایید در قسمت بالا ۸ روش برای محافظت از دوربین مداربسته را به شما اطلاع دادیم و در سه روش باقیمانده اصول اولیه که در راه اندازی دوربین مداربسته میبایست رعایت شود را نیز بیان کردیم.

حالا وقت آن است که به شما یک سری از وسایل و تجهیزاتی را معرفی کنید که با استفاده از آن ها شما می توانید از دوربین مدار بسته ای که راه اندازی شده است محافظت کنید، این روش استفاده از یک حفاظ دوربین مدار بسته میباشد این حفاظ ها که به صورت شکل زیر می بایست ساخته شوند یک قفسه توری شکل است ست که با استفاده از  میله های آهنی  به یکدیگر جوش داده شده اند مواردی که در ساخت این حفاظ آهنی کار اهمیت است جنس میله ها می باشد.

جنس میله ها برای محافظ دوربین مدار بسته حتماً باید از از آهن بوده و با استفاده از جوش به همدیگر متصل شود برای اینکه دید دوربین مداربسته شما کور نشود لازم است که یک مربع با ابعاد حداقل ۴ سانتی متر در داخل آن تشکیل شود.

در شکل زیر نمونه ای کامل از یک محافظ دوربین مداربسته استاندارد را برای شما به نمایش گذاشته ایم شما میتوانید این وسیله را هم به شرکت چشمان بیدار آریا سفارش دهید که برای شما تولید کند و همین که میتوانید خودتان نسبت به ساخت آن اقدام کنید، تنها نکته قابل توجه در این محافظ آن است که  می بایست حداقل چهار جایگاه برای راه اندازی آن بر روی دیوار در نظر بگیرد که حتما باید با پیچ و رول پلاک به دیوار محکم شود.

محافظ دوربین مداربسته

محافظ دوربین مداربسته

نتیجه گیری برای محافظت از دوربین مداربسته

با توجه به موارد بالا لازم به ذکر است که راه اندازی دوربین مداربسته می بایست توسط نصاب دوربین مداربسته متخصص و با تجربه انجام شود تا تمامی موارد بالا را و برخی از موارد دیگر که اشاره نشده است را به صورت ذاتی در خود انجام دهد تا محافظت از دوربین مداربسته به صورت اصولی رعایت شده باشد، لذا استفاده از دوربین مداربسته یک کار بسیار تخصصی و نیازمند تجربه و تفکر خاص می باشد.

پیشنهاد ما به شما این است که برای نصب دوربین مداربسته خود حتماً از یک تیم مصاحبه متخصص و دارای تجربه در این حوزه استفاده نمایید تا همگی تصاویر با کیفیت داشته باشید و هم اینکه دوربین های شما باعث حفظ امنیت شما شود نه اینکه برای شما باعث ایجاد دردسر و فعالیت های خارج از برنامه شود.

فروشگاه دوربین مدار بسته آریا با دارا بودن تیم تخصصی در حوزه نصب دوربین مداربسته این امکان را برای شما فراهم آورده است که بهترین خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته با بالاترین کیفیت ممکن و نازلترین قیمت در کمترین زمان را برای شما انجام داده تا شما امنیت مورد نظر خود در محل کار یا منزل خود برسید، ذکر این نکته ضروری است که فروشگاه آریا دارای خدمات پس از فروش و تعمیرگاه مجهز در حوزه دوربین مداربسته می باشد که در صورتی که شما نیاز به ارائه خدمات پس از فروش دوربین مداربسته نیز داشتید می توانید از خدمات ما نیز بهره مند شوید.

محافظت از دوربین مداربسته

محافظت از دوربین مداربسته

یکی از روشهای محافظت از دوربین مداربسته در زمستان رعایت برخی از اصول میباشد که در مقاله آموزشی مربوطه توضیح داده شده است.

پلیس 110 نیز به محافظت از دوربین مداربسته در قسمتهای جلوی درب منزل و یا مغازه و دوربینهایی که در دسترس است بسیار تاکید دارد.

استفاده از محافظ دوربین مداربسته بسیار اهمیت دار است و دارای مزایای بسیاری می‌باشد. در ادامه به برخی از این مزایا اشاره می‌کنم:

1. حفاظت از دوربین‌ها: محافظ‌های دوربین مداربسته به دوربین‌ها در برابر عوامل مختلفی مانند آب، گرد و غبار، تغییرات جوی و ضربه‌ها حفاظت می‌کنند. این باعث افزایش دوام و عمر مفید دوربین‌ها می‌شود.

2. کاهش هزینه‌ها: استفاده از محافظ دوربین‌ها به کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری مربوطه کمک می‌کند. زیرا با حفاظت از دوربین‌ها در برابر آسیب‌ها، نیاز به تعمیر و تعویض آن‌ها کمتر می‌شود.

3. حفاظت از دیدگاه: محافظ‌های دوربین مداربسته می‌توانند از دید مستقیم به داخل دوربین جلوگیری کنند. این مسئله مخصوصاً در مکان‌های عمومی و حساس که نیاز به حفظ حریم خصوصی دارند، بسیار مهم است.

4. کیفیت تصویر بهتر: برخی از محافظ‌ها از جنس‌های با کیفیت ساخته می‌شوند که تاثیر کمتری بر کیفیت تصویر دوربین‌ها دارند. انتخاب محافظ مناسب می‌تواند به حفظ کیفیت تصاویر ضبط شده کمک کند.

5. مخفی‌ماندگی بهتر: محافظ‌های مناسب می‌توانند به دوربین‌ها کمک کنند تا کمتر دیده شوند و در محیط نصب شده تا به‌طور کاملاً مخفیانه عمل کنند.

6. جلوگیری از سرقت: محافظ‌های دوربین مداربسته می‌توانند از دسترسی غیرمجاز به دوربین‌ها جلوگیری کنند. این باعث می‌شود که احتمال سرقت یا تخریب دوربین‌ها کاهش یابد.

با توجه به این مزایا، استفاده از محافظ دوربین مداربسته به عنوان یک راهکار مهم در حفاظت از تجهیزات و افزایش کارایی سیستم‌های نظارتی معرفی می‌شود.

محافظ دوربین دام
منوی دسته بندی خود را در مسیر: "سربرگ ساز > چیدما موبایل > عنصر منوی موبایل > نمایش و مخفی کردن > انتخاب منو " تنظیم کنید
اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید
Facebook Twitter Instagram YouTube Pinterest linkedin WhatsApp WhatsApp
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه
0 محصول سبد خرید