loading cctv

محافظت از دوربین مداربسته

Rate this post

محافظت از دوربین مداربسته

محافظت از دوربین مداربسته
محافظت از دوربین مداربسته

برای محافظت از دوربین مداربسته در فضاهایی که امکان سرقت دوربین مداربسته وجود دارد های بسیار زیادی وجود دارد،  زمانی که شما اقدام به نصب دوربین مداربسته برای منزل و یا نصب دوربین مداربسته برای محل کار خود می کنید.  همیشه سرت به کار خودت باشه ممکن است افراد خرابکار به سارقین اقدام به آسیب رساندنو یا از کار انداختن دوربین مدار بسته شما شود برای این کار شما می توانید از دوربین مدار بسته خود محافظت کنید برای حفاظت از این مدار بسته نصب بوده خود راه های بسیاری وجود دارد که در این مقاله برخی از این راه های ساد را توضیح خواهیم داد.

راه های جلوگیری از سرقت دوربین مداربسته

قبل از اینکه دعای حفاظت از دوربین مداربسته را برای شما تشریح کنیم لازم است که این نکته را بدانید در صورتی که نصب دوربین مدار بسته یک تیم باتجربه در این قضیه باشد بسیاری از این موارد به صورت پایه و اولیه حل شده است.

محافظت از دوربین مداربسته
محافظت از دوربین مداربسته

1-  نصب دوربین مداربسته در ارتفاع مناسب:  نصب دوربین مداربسته در ارتفاعی که اشخاصی که قصد خرابکاری و یا سرقت دوربین را دارند به راحتی نتواند به دوربین دسترسی داشته باشند یکی از راه های حفاظت دوربین مدار بسته میباشد.

2-  قرار دادن دوربین به صورت گارد:  این یکی از شیوه های نصب دوربین مداربسته می باشد به نحوی که هر دوربین دوربین دیگری را تحت پوشش خود دارد به این نحوه نصب دوربین مدار بسته نصب دوربین مدار بسته به صورت گارد گفته می شود.

3-  کابل کشی های توکار و  استفاده از فلکسی و داکت:  زمانی که شما در نصب دوربین مداربسته خود کابل های دوربین مداربسته را در مسیرهای قراردادی که براحتی قابل دسترسی نباشد و آنها را در داخل فلکسی و یا داکت رد کنید،  امکان دسترسی به دوربین مدار بسته و قطع کابل ها بسیار محدود می شود.

4-  نصب دوربین مداربسته جعلی: نصب یک دوربین مداربسته به صورت ماکت برای منحرف کردن از دوربین مداربسته اصلی یکی از راه هایی می باشد که شما می توانید برای جلوگیری از آسیب رساندن به دوربین مداربسته اصلی خود در نظر بگیرید

5- استتار دوربین مدار بسته: با توجه به محل نصب دوربین مدار بسته الزاماتی که برای آن در نظر می گیرید ممکن است درون مدرسه خود را در محل قرار دهید که امکان مشاهده آن و شناسایی آن بسیار سخت باشد البته باید در این حالت به اینکه متوجه شویم شعر مزاحم زاویه دید دوربین مداربسته نداشتند

6- دوربین مدار بسته را در اشیا از پیش ساخته مخفی کنیم:  شما می توانید مقاله آموزشی دوربین مداربسته مخفی را که در این خصوص تهیه شده است مطالعه ندارد در این مقاله بیان شده است که شما می توانید بین های کوچکی را که برای این ام ساخته شده‌اند را در مکان‌هایی مخفی نمایید تا از دید اشخاص مزاحم به دور باشد.

7-  استفاده از دوربین مدار بسته دام در محیط های بیرونی:  با توجه به شکل ظاهری دوربین مداربسته دام امکان سرقت این دوربین مداربسته بسیار کمتر از روی مدار بسته بولت می باشد.

8-  استفاده از کابل مخصوص دوربین مدار بسته:  زمانی که شما از کابل مخصوص دوربین مداربسته استفاده می کنید باعث می شود که دسترسی به دوربین مداربسته سخت‌تر شود.

9-  نصب دوربین مداربسته بیسیم:  با توجه به مقاله آموزشی دوربین مدار بسته بیسیم می توان به این نکته توجه کرد که نصب خرید دوربین مدار بسته وایرلس بیسیم شما دیگر که نیاز به کابل کشی نخواهد داشت و شما از مخفی کردن کابل ها  بی نیاز خواهید شد و دیگر نیازی به مخفی کردن کارها نخواهید داشت به صورت کلی دوربین های مدار بسته بیسیم به راحتی قابل مخفی شدن هستند.

10-  سعی کنید از دوربین های مداربسته استفاده کنید تا قابلیت ذخیره سازی در فضای ابری یا کلود را داشته باشند زیر در صورتی که دستگاه دیگر شما یا هارد دیسک شما به سرقت رفته یا دچار خراب میشود تمامی  اطلاعات و تصاویری را که ذخیره کرده اید از دست می‌دهید، ذکر این نکته ضروری است شما حتما باید دستگاه دی وی آر خود را در محل قرار دادید که به راحتی قابل دسترسی نباشد زیرا سارق ها به دستگاه دی وی آر آسیب رسانده و یا به کلی آن را به سرقت می‌برند

11-  نصب دی وی آر در درون دستگاه رک و قرار دادن آن در یک محل درب دار که درب آن قابل قفل شدن باشد یکی از مهم ترین دستگاه ها در سیستم های دوربین مداربسته دستگاه دی وی آر می باشد که می بایست از آن محافظت شود زیرا زمانی که دستگاه دی وی آر دچار سرقت و یا خرابی شود عملاً شما هر تعداد که دوربین مداربسته نیز داشته باشید از مشاهده بازپخش آن و تصاویر ضبط شده محروم خواهید بود.

تمامی اطلاعاتی که در بالا ارائه شد راههای جلوگیری از سرقت دوربین مداربسته می باشد، بسیاری از دزدان متاسفانه نسبت به این قضیه آگاه شده اند که با دزدیدن دستگاه دی وی آر و هارد درون آن عملاً هیچ گونه نشانه ای از خود باقی نمی گذارد.

 بنابراین تمامی راه های جلوگیری از سرقت دوربین مداربسته را به صورت کامل مطالعه کنید و از نصاب خود بخواهید که تمامی آنها را به صورت دقیق و موبه‌مو برای شما انجام دهد. 

نتیجه گیری:

با توجه به موارد بالا لازم به ذکر است که نصب دوربین مداربسته می بایست توسط نصاب دوربین مداربسته متخصص و با تجربه انجام شود تا تمامی موارد بالا را و برخی از موارد دیگر که اشاره نشده است را به صورت ذاتی در نصب خود انجام دهد، لذا نصب دوربین مداربسته یک کار بسیار تخصصی و نیازمند تجربه و تفکر خاص می باشد پیشنهاد ما به شما این است که برای نصب دوربین مداربسته خود حتماً از یک تیم مصاحبه متخصص و دارای تجربه در این حوزه استفاده نمایید تا همگی تصاویر با کیفیت داشته باشید و هم اینکه دوربین های شما باعث حفظ امنیت شما شود نه اینکه برای شما باعث ایجاد دردسر و فعالیت های خارج از برنامه شود.

فروشگاه دوربین مدار بسته آریا با دارا بودن تیم تخصصی در حوزه نصب دوربین مداربسته این امکان را برای شما فراهم آورده است که بهترین نصب دوربین مداربسته با بالاترین کیفیت ممکن و نازلترین قیمت در کمترین زمان را برای شما انجام داده تا شما امنیت مورد نظر خود در محل کار یا منزل خود برسید،  ذکر این نکته ضروری است که فروشگاه آریا دارای خدمات پس از فروش و تعمیرگاه مجهز در حوزه دوربین مداربسته می باشد که در صورتی که شما نیاز به ارائه خدمات پس از فروش دوربین مداربسته نیز داشتید می توانید از خدمات ما نیز بهره مند شوید.

محافظت از دوربین مداربسته
محافظت از دوربین مداربسته

یکی از روشهای محافظت از دوربین مداربسته در زمستان رعایت برخی از اصول میباشد که در مقاله آموزشی مربوطه توضیح داده شده است.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

X