عنوان ۱

مزایای دوربین IP نسبت به دوربین مداربسته آنالوگ

در مقاله های معرفی دوربین IP در زمان انتخاب دوربین مداربسته و معرفی دوربین مدار بسته آنالوگ در انتخاب دوربین مداربسته به معرفی و بیان این دو نوع دوربین مداربسته پرداختیم حال در این مقاله فروشگاه دوربین مداربسته قصد مقایسه مزایای دوربین IP نسبت به دوربین مداربسته آنالوگ را دارد تا در انتخاب دوربین به شما مشتریان عزیز برند INFINITY کمک کرده باشیم.

 فروشگاه دوربین مداربسته آریا هر دو نوع دوربین IP و آنالوگ را با بالاترین کیفیت ممکن تولید و با نازلترین قیمت به شما عزیزان ارائه میدهد. میتوانید برای اطلاع از قیمت ها به سایت ما رجوع کرده و در کنار خرید محصول مورد نظر خود از خدمات حرفه ای راه اندازی دوربین مداربسته و تعمیر دوربین مداربسته مجموعه ما بهره مند شوید.

مزایای بسیاری وجود دارد که سیستم دوربین مدار بسته دوربین امنیتی IP بیش از یک فرمت آنالوگ ارائه می دهد. دوربین های مداربسته IP سیگنال خود را بر روی یک شبکه ارسال می کنند و انتقال اطلاعات بیشتر را از سیگنال دوربین مداربسته آنالوگ ارسال می کنند و این با مزایای دوربین IP نسبت به دوربین مداربسته آنالوگ و ماهیت انتخاب بین دوربین IP وآنالوگ همیشه باید مد نظر داشته باشید.

به دلیل مزایای این نوع دستگاه، صنعت امنیتی در طول سال های اخیر به دوربین های امنیتی IP منتقل شده است. با وجود تکامل قطعنامه دوربین مداربسته آنالوگ، استفاده از دوربین مداربسته IP هنوز سریع رشد می کند.

دلایل تغییر دوربین مداربسته انالوگ به IP را حتما باید بدانید.

در این مقاله شما درباره مزایای استفاده از دوربین مداربسته IP در برابر سیستم دوربین مداربسته آنالوگ یاد خواهید گرفت و درک خواهید کرد چرا بهتر است از این تکنولوژی در پروژه های جدید دوربین های مداربسته استفاده کنید که فیلم های با کیفیت بالا را تهیه می کنند.

نمودار زیر یک مثال ساده از سیستم دوربین مداربسته را نشان می دهد که دسترسی به اینترنت داخلی و خارجی را از طریق استفاده از نرم افزار نظارت (لپ تاپ 1 و لپ تاپ 2) نشان می دهد. فقط نگاهی به این نمودار ساده برای آشنا شدن با این مفهوم در حالی که خواندن در مورد مزایای دوربین امنیتی امنیتی IP.

نمودار سیستم های حفاظتی و نظارتی در واقع بسیار ساده است، به ویژه اگر شما با استفاده از سوئیچ قادر به روشن کردن دوربین از طریق PoE (Power Over Ethernet)

سپس 8 دوربین IP به سوئیچ PoE، NVR، روتر اینترنت و یک لپ تاپ یا رایانه برای نظارت از راه دور متصل می شوند.

در طرف دیگر اینترنت یک روتر دیگر و یک لپتاپ وجود دارد که می تواند برای دسترسی از راه دور به سیستم نظارت تضویری استفاده شود. این یکی از مزایای استفاده از دوربین امنیتی IP است، آنها می توانند به صورت جداگانه قابل دسترسی باشند.

مزایای دوربین IP نسبت به دوربین مداربسته آنالوگ
مزایای دوربین IP نسبت به دوربین مداربسته آنالوگ

مزایای دوربین IP نسبت به دوربین مداربسته آنالوگ در قرارگیری دوربین مداربسته:

رزولوشن بالا

تا امروز (سال 1401) دوربین های IP تا 30MP وجود دارد و این کیفیت توانایی شناسایی چهره افراد و حتی یک اسکناس هزار تومانی را از ده هزارتومانی میتوانید در تصویر این دوربین مداربسته تشخیص بدهید و این رزولوشن بالا کیفیت خوبی را در خروجی تصویر ایجاد خواهد کرد.

استفاده از کابل های کمتر

قراردادن دوربین مداربسته IP نسبت به دوربین آنالوگ کابل کمتری مصرف می کند در نتیجه هزینه کابل و همچنین در قیمت اجرت راه اندازی دوربین مداربسته در قسمت اجرت کابل کشی هزینه به مراتب کاهش پیدا میکند.

سیستم مستقل

دسترسی مستقیم به دوربین توسط یک سیستم مستقل ( کامپیوتر درون شبکه) یکی از بزرگترین مزایای دوربین IP نسبت به دوربین مداربسته آنالوگ است.

امنیت بهتر

دوربین IP می تواند از داده های رمز شده استفاده کند و در صورت نیاز به نصب دوربین مداربسته با رعایت تمام نکات ایمنی پلیس امنیت فتا و استانداردهای ASIC باید از دوربین تحت شبکه استفاده کنید و این برترین مزایای دوربین IP نسبت به دوربین مداربسته آنالوگ در زمان راه اندازی دوربین مداربسته

تجزیه و تحلیل ویدیو جاسازی شده

دوربین مداربسته IP هوشمند است و توانایی تجزیه و تحلیل ویدیوهای دوربین مداربسته را دارا می باشد برای همین است که دوربین مداربسته تحت شبکه هوشمند است.

چند منظوره

امکان استفاده از سیستم های مختلف نظارت و شاید مهمترین فرقهای دوربین مداربسته آنالوگ و تحت شبکه همین چند منظوره بودن است و مهمترین مزایای دوربین IP نسبت به دوربین مداربسته آنالوگ همین چند منظوره بودن دوربین IP است.

سهولت انتقال

آپلود ویدیوها بر روی شبکه داده و برای انتقال تصاویر دوربین مداربسته سهولت انتقال تصویر بسیار مهم است و برای اکثر کاربران این موضوع حائز اهمیت است.

افزونگی

همزمان NVR و ضبط کارت SD باعث میشود که در کنار ضبط تصاویر بر روی هارد بر روی مموری کارت نیز ذخیره شود و این افزونگی یکی از مزایای دوربین IP نسبت به دوربین مداربسته آنالوگ در ایران که آمار دزدی بسیار بالاست باشد.

مهمترین مزایای دوربین IP نسبت به دوربین مداربسته آنالوگ

با این حال، برای دسترسی از راه دور، محدودیت پهنای باند اینترنت خواهد بود. دوباره در نمودار ببینید و ببینید که ضبط کننده (NVR) به طور مستقیم به سوئیچ متصل است که می تواند پورت های 100Mbps یا 1000 Mbps داشته باشد.

اگر شما از ADSL برای پروژه سیستم حفاظتی خود استفاده می کنید، محدودیت پهنای باند را خواهید داشت، بنابراین لازم است از دوربین های IP با جریان چندگانه استفاده کنید.

بنابراین در این وضعیت می توانید از چندین جریان از یک دوربین IP استفاده کنید که به شما امکان می دهد یک نمایه ویدئوی با کیفیت بالا برای ضبط محلی و سایر جریان های تصویری با کاهش رزولوشن برای ارسال در اینترنت داشته باشید، بنابراین می توانید سیستم را به پهنای باند موجود است.

دوربین IP نسبت به دوربین مداربسته آنالوگ علاوه بر اینکه تصویر به مراتب بالاتری دارد در هوشمند سازی و بکار گیری هوش مصنوعی در سیستم دوربین مداربسته را تنها با دوربینهای مداربسته IP می توانید داشته باشید، در نتیجه باید بر اساس موضوع و نیازهای پروژه دوربین مداربسته نسبت به انتخاب دوربین خود اقدام کنید و در صورتی که مزایای دوربین IP نسبت به دوربین مداربسته آنالوگ را نمیدانید حتما با مشاوران شرکت چشمان بیدار آریا تماس بگیرید تا در اسرع وقت به صورت کاملا دقیق و بر اساس محوریت پروژه شما نسبت به انتخاب دوربین مداربسته اقدام نمایید.

مهمترین مزایای دوربین IP نسبت به دوربین مداربسته آنالوگ
مهمترین مزایای دوربین IP نسبت به دوربین مداربسته آنالوگ

نتیجه گیری برای انتخاب دوربین مداربسته IP

ما به شما توصیه میکنیم حتما از نصب دوربین مداربسته برای محل کار یا منزل خود استفاده نمایید و با استفاده از دزدگیر امنیت خود را افزایش دهید.

توصیه میشود برای خرید دوربین مداربسته دید در شب جهت نصب به دستگاه DVR از فروشگاههای معتبر خرید نمایید. در این راستا میتوانید از فروشگاه دوربین مداربسته آریا خرید نمایید و یا مشاوره در مورد دوربین مداربسته خود را به ما بسپارید.

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته با هزینه بسیار پایین می باشد و ما آماده هستیم تا تمام مزایای دوربین IP نسبت به دوربین مداربسته آنالوگ را برای شما به صورت عملی نشان دهیم تا بهترین انتخاب را در زمان انتخاب دوربین مداربسته داشته باشید.

مقایسه دوربین IP و دوربین آنالوگ و مزایای آن نسبت به یکدیگر
مقایسه دوربین IP و دوربین آنالوگ و مزایای آن نسبت به یکدیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *