۵مورد از مقایسه کیفیت DVR , NVR

مقایسه کیفیت DVR , NVR
مقایسه کیفیت DVR , NVR

مقایسه کیفیت DVR , NVR

آشنایی به DVR و NVR به شما كمك می كند تا بتوانید سیستم مناسب خود را انتخاب کرده و خریداری کنید. البته هر كدام از اين فناوری ها نسبت به هم تفاوت هايی دارند و فناوري DVR جديد است. شما در انتهای مقاله می توانيد تصميم بگيريد كه از كدام روش استفاده كنيد و بتوانید مقایسه کیفیت DVR , NVR را بدرستی انجام بدهید.

با ما در این مقاله اموزشی در بحث مقایسه کیفیت DVR , NVR همراه باشید.

حال به چند مورد از مقایسه کیفیت DVR , NVR میپردازیم.


ضبط ديجيتالی ويدئو
(DVR)موارد استفاده از DVR و NVR

هميشه تکنولوژی رو به جلو حركت می كند و امروزه پيشرفت ها روزانه بوده و اين رفتار در همه حوزه های زندگي و كار هم مشاهده می شود.

از فناوری مولتي پلكسر در DVR استفاده شد و با اين فناوری می توان چندين نوع ضبط ويدئويی را روي يك نوار استفاده كرد و می توان آن ها را از هم جدا کرد که در این صورت از کیفیت فریم ها کاسته شده و مدت زمان نوار ویدئویی از ۳ ساعت بیشتر خواهد بود ولی در مقابل اطلاعات ارزشمندی نخواهید داشت.

به تدريج با پيشرفت تكنولوژي امكان فشرده سازي ويدئوها روي ديسك های كامپيوتری وجود دارد و شما در فناوري NVR می توانيد با اترنت، ويدئوها را براي مشتريان خود ارسال كنيد. از دوربين های با كيفيت بالا استفاده می شود و هر كدام  شناسه مخصوص به خود را دارد و به راحتی قابل شناسايی است. فناوری DVR در مقايسه با اين روش محدوديت های بسيار زيادی دارد. ويدئوها به صورت نقطه به نقطه ضبط می شوند و حتي در برخي مواقع كيفيت بسيار پايينی دارند و لازم است كه با زوم كردن بتوان جزئيات را تشخيص داد.

امکان ضبط داده بیشتر در فناوری NVR

ضبط شبكه ای ويدئو (NVR)

ضبط ويدئويی NVR كاملا جديد است و به عوض انتقال داده ها روي نوارهاي ويدئويی می توان آن ها در سراسر شبكه جابجا كرد. كليه دوربين ها رمزگذاری شده اند و می توان هر كدام از اجزای شبكه را كنترل كرد.

بهرحال مديريت شبكه از وضعيت نقطه به نقطه راحت تر است و شناسايی كاربران و وضعيت داده ها نيز راحت است و انعطاف پذيری بيش تری دارد و با كمترين آموزش همه می توانند به راحتی با اين روش كار كنند. شما می توانيد اين نوع ويدئوها را نيز كمپرس كنيد و بدين ترتيب كيفيت آن ها نسبت به ‌DVR بهتر خواهد شد، اولین مقایسه کیفیت DVR , NVR در نوع ساختار ضبط آن میباشد.

مقايسه ساختار DVR و NVR

در روش NVR كيفيت و طول مدت هر يك ويدئوها بر كيفيت قبلي و بعدي تاثيری نخواهد داشت. شما مي توانيد در ضبط ويدئوها مانور بيشتری بدهيد. از آن جايی كه بر شبكه مبتنی است بنابراين مديريت شبكه و كليه كاربران می توانند از طريق اينترنت، كليه فعاليت ها و حركات را مشاهده كنند و كيفيت داده ها نيز در هر حال بالا خواهد بود.

تعداد دوربين ها قابل مديريت بوده و پهنای كم باند هم بر كيفيت داده ها تاثيری نخواهد داشت. حتي در برخی مواقع مي توان از ويدئوهای كمتری هم استفاده كرد. برقراری ارتباطات و سيم كشی در فناوری NVR راحت تر بوده و حتي مي توان از فناوري بی سيم و بلوتوث هم استفاده كرد.

انطاف پذيری NVR نسبت به DVR

تكنيك ضبط NVR Mirror نسبت به DVR به محافظت از داده های شبكه كمك می كند و به همين دليل اگر در بخشی از شبكه كيفيت ويدئوها پايين باشد در بخش ديگری از شبكه اين كاستی جبران خواهد شد.

در NVR می توان كليه حركات و فعاليت ها را به صورت اتوماتيك هم ضبط كرد و حتی می توان خرابی هاي شبكه را تا حدي پيش بينی كرده و دوربين هاي ثانويه را تعريف كرد تا در صورت از كار افتادن دوربين اول، دوربين ثانويه در شبكه قرار گرفته و حركات را ضبط كند.

قابليت كنترل تعداد دوربين ها در NVR

تا به حال متوجه شده ايد كه روش NVR نسبت به DVR برتری هايی دارد و گاهی اوقات تعداد زياد دوربين باعث سردرگمي كاربران می شود ولي در اين روش جديد اصلا تعداد عامل تعيين كننده ای نيست و با دوربين های كم هم می توان داده های با كيفيت تری را بدست آورد.

مقايسه اتصالات NVR و DVR

اتصالات و روابط در DVR نقطه اي بوده ولي در روش جديد مانند شبكه های كامپيوتری، همه اجزای شبكه نظارت بهم متصل می شوند. با پيشرفت های تكنولوژيك می توان سيم هاي دست و پا گير را حذف كرده و به جاي آن ها از فناوری هاي بي سيم و بلوتوث استفاده كرد. حتی مي توانيد خروجی دوربين ها را به موبايل خود هم منتقل كنيد و به صورت متحرك شبكه را ۲۴ ساعته نظارت كنيد. مديريت و كاربران می توانند از هر نقطه دنيا با اتصال به اينترنت، شبكه را نظارت كرده و داده ها را بررسی كنند(دومین پارامتر مقایسه کیفیت DVR , NVR در اتصالات و کانکتورهای آن میباشد).

ضبط و مشاهده اطلاعات در DVR يك جهته است ولي در NVR چندين جهته بوده و انعطاف پذيری بيشتری دارد و می توانيد ساير اطلاعات مانند صوت را هم ضبط كنيد. در اين فناوری می توانيد همزمان هم اطلاعات را ذخيره كرده و هم اين كه ويدئوهای قبلی را براي كاربران علاقمند پخش كنيد.

مقایسه کیفیت DVR , NVR

مقایسه کیفیت DVR , NVR
مقایسه کیفیت DVR , NVR
DVR NVR
امكان استفاده از چندين روش ضبط ويدئويی و كاهش كيفيت بعد از جداسازي چندين فرمت از يكديگر و ضبط نقطه به نقطه امكان ضبط ويدئو، صوت با كيفيت بالا از سراسر شبكه

و امكان ارسال ويدئوهاي ضبط شده به كاربران در نقاط مختلف شبكه

امكان انتقال اطلاعات به نوارهای ويدئويی امكان انتقال اطلاعات به ديسك های فشرده كامپيوتری
كيفيت پايين كيفيت بالاي ويدئوها و اصوات
لزوم استفاده از پهناي باند بالا عدم تاثير پهنای باند
امكان استفاده از دوربين های اوليه و عدم امكان برنامه ريزي براي دوربين های ثانويه امكان برنامه ريزي دوربين ها به عنوان اوليه و ثانويه
امكان استفاده از تعداد دوربين محدود امكان اضافه كردن چندين دوربين به هر تعداد دلخواه
اتصالات يك طرفه اتصالات چند جهته
جدول مقایسه کیفیت DVR , NVR

 

نتیجه گیری در مورد مقایسه کیفیت DVR , NVR

این مقاله آموزشی در مورد مقایسه کیفیت DVR , NVRو کاربردهای آن در دنیای دوربین مداربسته ، مورد بحث و بررسی قرار داریم، توصیه میکنیم که در صورت نیاز به خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته که دارای تجربه کافی در این حوزه است استفاده نمایید.

درباره چه صحبت کردیم؟

  مقایسه کیفیت DVR , NVR/ موارد استفاده از DVR و NVR/

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ .واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب دوربین مدار بسته به هزینه بسیار پایین می باشد.