آشنایی با نحوه چک کردن دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته و استفاده از آن به عنوان یک عنصر اساسی برای تامین امنیت و آرامش در محل کار و زندگی شناخته شده است. نحوه چک کردن دوربین مدار بسته یکی از کار های مهمی است که شما باید در مورد آن بدانید. تقاضای زیاد کاربران باعث گشته تا انواع متفاوتی از دوربین های مدار بسته تولید و به بازار عرضه گردد. هدف اصلی از راه اندازی دوربین مدار بسته ایجاد امنیت بیشتر و جلوگیری از سرقت و خرابکاری است.
بعد از نصب و راه اندازی دوربین، مهمترین اقدام “نحوه چک کردن دوربین مدار بسته” میباشد که در این مقاله به توضیح بیشتر در این باره می پردازیم.

فروشگاه دوربین مدار بسته
برای اطلاع بیشتر در مورد فروشگاه دوربین مدار بسته با ما ارتباط برقرار کنید
دوربین مداربسته

نحوه چک کردن دوربین مدار بسته

در نحوه چک کردن دوربین مدار بسته انواع مختلف و راه های گوناگونی وجود دارد که هر کاربر متناسب با شرایط خود می تواند از یکی از این روش ها استفاده کند. همچنین در نظر داشته باشید شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر و رسیدن به درک بالاتر در مورد این موضوع به فروشگاه دوربین مدار بسته مراجعه کنید تا بتوانید از نزددیک با نحوه چک و همینطور کاربرد های دوربین مدار بسته آشنا بشوید.
یکی از از روش های مرسوم برای چک کردن دوربین مدار بسته استفاده از مانیتور و موس متصل به دستگاه DVR است که برای انجام این کار به صورت زیر عمل می کنیم.

چک کردن دوربین مدار بسته

همه چیز درباره نحوه چک کردن دوربین مدار بسته

چک کردن دوربین مدار بسته از طریق DVR

• در ابتدا وارد منوی DVR می شوید.
• سپس نام کاربری و رمز عبور خود را وارد میکنید( در صورت انتخاب نکردن هیچگونه رمز از ابتدای نصب، در این هنگام نیز نیاز به وارد کردن رمز عبور نمی باشد)
• با کلیک بر روی گزینه مرور کردن و یا بازبینی و یا playback میتوانیم دوربین مدار بسته را چک کنیم.
در نحوه چک کردن دوربین مدار بسته انتخاب تاریخ و ساعت مورد نظر از مراحل مهم کار میباشد که در ادامه آموزش آنها می پردازیم. قبل از آن باید بدانید که نصب دوربین مدار بسته یکی از مهم ترین بخش ها بعد از خرید دوربین مدار بسته به شمار می‌رود و شما باید در مورد آن اطلاعات خوبی داشته باشید.

چک کردن دوربین مدار بسته از طریق DVR​

انتخاب تاریخ مد نظر در نحوه چک کردن دوربین مدار بسته

1. در هنگام ورود به منوی بازبینی، یک تقویم در کنار تصویر دوربین نشان داده میشود.
2. با انتخاب تاریخ و روز مد نظر از روی تقویم، روی آن کلیک می کنیم.
انتخاب ساعت مد نظر در نحوه چک کردن دوربین مدار بسته :
1. بعد از انتخاب دقیق روز مدنظر وارد مرحله انتخاب ساعت می شویم.
2. در یک حالت می توانیم وارد پنجره شویم و start time و end time را انتخاب میکنیم.
3. در حالتی دیگر میتوانیم وارد قسمت نوار پایین تصویر دوربین مدار بسته شویم و اعدادی که از 0 تا 24 در آن قسمت وجود دارد نشانگر زمان است، با کلیک بر روی زمان مورد نظر به آن ساعت میرویم.

چک کردن دوربین مدار بسته از طریق موبایل

یکی دیگر از روش ها در “نحوه چک کردن دوربین مدار بسته” از طریق گوشی همراه و از راه دور است. استفاده از این روش بسیاری از مشاغل مهم و گران قیمت که اهمیت زیادی برای ایجاد امنیت در محیط کار قائل هستند کاربردی است. یکی از موارد مهم که باید به آن توجه بسیار زیادی شود استفاده از نصاب دوربین مدار بسته با تجربه جهت نصب دوربین مدار بسته است. 
برای چک کردن دوربین مدار بسته از طریق گوشی همراه نرم افزار های متعددی وجود دارد که هم برای گوشی اندروید و هم ios مناسب است.

انتقال فیلم دوربین مدار بسته بر روی فلش

یکی دیگر از روش های نحوه چک کردن دوربین مدار بسته، انتقال محتویات داخل دوربین بر روی یک فلش است که با انجام این کار می توانیم مطمئن شویم که تمامی اطلاعات و داده های درون دوربین بر روی یک وسیله دیگر نیز قرار دارد، برای انجام این کار به صورت زیر عمل می کنیم :
در ابتدا فلش را از طریق پورت USB دستگاه DVR متصل میکنیم و سپس پس با راست کلیک کردن بر روی صفحه دوربین، گزینه Menu را انتخاب کرده و وارد تنظیمات Export و یا play back می شویم.
بعد از انجام این مراحل تمامی دوربین ها در یک پنجره به شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید با انتخاب فیلم مورد نظر آن را بر روی فلش منتقل کنید.

معرفی نرم افزار های پخش فیلم دوربین بر روی موبایل یا کامپیوتر

همانطور که در قسمت های قبل گفتیم یکی از روش های نحوه چک کردن دوربین مدار بسته پخش تصاویر دوربین از طریق موبایل است. برای پخش تصاویر از طریق گوشی همراه نیازمند نرم افزارهای خاصی می باشیم که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم:
• ویدیو پلیر : 5kplayer این پخش کننده ویدیویی قادر به پشتیبانی از فرمتهای H.265 و VP8 و VP9 است و با سیستم عامل ویندوز در ورژن 7 تا 10 سازگاری دارد.
• ویدیو پلیر: AVC HD Player این پخش کننده ویدیویی که بسیار کوچک و کم حجم می باشد قادر به پشتیبانی از اغلب فرمت ها است.
• نرم افزار: VS PLAYER این پخش کننده و نرم افزار مختص شرکت هایک ویژن و فقط برای دوربین های هایک ویژن است و با استفاده از این نرم افزار می توانید فایل های خروجی گرفته شده از دستگاه DVR و NVR را مشاهده کنید.
• نرم افزار: Moli Player از این نرم افزار در سیستم عامل اندروید استفاده می شود و با استفاده از این نرم افزار می توانید تصاویر دوربین مدار بسته خود را در گوشی همراه مشاهده کنید.

معرفی نرم افزار های پخش فیلم دوربین بر روی موبایل یا کامپیوتر​

فرمت فیلم های دوربین مدار بسته

با توجه به بیان ویدیو پلیر ها و نرم افزار های مخصوص در نحوه چک کردن دوربین مدار بسته باید به این نکته توجه کنیم که فرمت فیلم دوربین با آن نرم افزار مد نظر همخوانی داشته باشد.
فرمت های پرکاربرد در دوربین های مدار بسته عبارتند از :
• avi
• asf
• dav
که هرکدام از این فرمت ها با یک ویدیو پلیر و یک نرم افزار همخوانی دارد که قبل از استفاده و دانلود نرم افزار باید به هماهنگی این دو با یکدیگر توجه ویژه داشت.

از کجا بفهمیم دوربین مدار بسته فعال است یا خیر

در مبحث “نحوه چک کردن دوربین مدار بسته” میتوانیم به این موضوع اشاره کنیم که ما چگونه میتوانیم متوجه شویم که دوربین مدار بسته روشن است ؟ برای انجام این کار چند روش مرسوم وجود دارد.
– 1چک کردن لنز دوربین مدار بسته
به عنوان اولین روش شما میتوانید اطمینان حاصل کنید که لنز دوربین مدار بسته در حال حرکت است یا خیر.در مکان هایی که از دوربین موتورایز استفاده شود برای استفاده از قابلیت زوم، حرکت لنز دوربین مشخص میشود و یا همچنین در دوربین های گردان معمولاً لنز دوربین مدار بسته به صورت افقی و عمودی حرکت می کند.
-2مشاهده نور قرمز در دوربین مدار بسته
در اغلب دوربین هایی که قابلیت دید در شب دارند یک LED کوچک در اطراف لنز قرار دارد که نور قرمز رنگ کوچکی را نمایش می دهد.
-3استفاده از WIFI گوشی همراه
یکی دیگر از روش ها برای چک کردن فعال بودن دوربین مدار بسته کمک گرفتن از اینترنت است؛ البته لازم به ذکر است که این روش تنها در دوربین هایی کاربرد دارد که قابلیت اتصال به WIFI را داشته باشند.

کلام آخر

درطی این مقاله ما تمام راهکارها در نحوه چک کردن دوربین مدار بسته را عنوان کردیم تا در حین استفاده از دوربین با مشکل خاصی مواجه نشوید و همواره بتوانید امنیت را برای محل کار و زندگی خود برقرار سازید.
با توجه به افزایش سرقت و خرابکاری پیشنهاد می شود که قبل از پشیمانی به فکر راه اندازی یک دوربین مدار بسته مطمئن باشید زیرا داشتن یک دوربین در ایجاد امنیت نقش بسیار مهم و قابل توجهی دارد.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
X