نصب دوربین مداربسته در آسانسور

5/5 - (1 امتیاز)

نصب دوربین مداربسته در آسانسور

 

چگونه یک دوربین مدار بسته بی سیم(وایرلس) در آسانسور نصب کنیم؟

نصب دوربین در آسانسور با یک سری از چالش ها همراه است. از آنجا که آسانسورها حرکت می کنند، دوربین های امنیتی را به DVR (ضبط ویدئویی دیجیتال) وصل نمی کند. این مقاله در مورد چگونگی غلبه بر این چالش با استفاده از نصب و راه اندازی سیستم دوربین آسانسور بی سیم و همچنین آموزش راه اندازی و هزینه نصب دوربین مدار بسته در آسانسور صحبت می کند.

سیستم دوربین های وایرلس (Wireless) شامل یک دوربین فیلمبرداری با کیفیت بالا (فرمت ویدئویی AHD 1080p) و یک سیستم فرستنده بی سیم (فرستنده و گیرنده یا Reciever and Transmitter) است. این سیستم یک “پل ارتباطی CCTV بی سیم” ایجاد می کند تا ویدئو واقعی را بتوان به یک DVR بدون کابل کواکسی سیم کشی مستقیما از دوربین به ضبط وصل کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع دوربین های مدار بسته بی سیم از مقاله بهترین دوربین مداربسته بیسیم در نصب دوربین مداربسته دیدن کنید. همچنین میتوانید برای آشنایی بیشتر با دستگاه DVR به مقاله چگونگی عملکرد دستگاه DVR رجوع کنید.

نصب دوربین مداربسته در آسانسور

نحوه کارکرد سیستم های دوربین مدار بسته در آسانسور

تا اینجا در خصوص نصب دوربین در آسانسور و نحوه نصب آن اطلاعاتی به شما ارائه شد اما در این قسمت قرار است نحوه کارکرد دوربین مداربسته در آسانسور را به صورت کامل برای شما تشریح کنیم .

دوربین های مداربسته که در داخل آسانسور قرار می گیرند، به علت اینکه فضای کمی را قرار است پوشش دهند لازم است که از لنز های واید به سایز 2.8 و یا کمتر استفاده شود.

کارکرد دوربین درون آسانسور بدین صورت است که  این مدل از دوربین ها می بایست به محض ورود افراد چهره آنها را تشخیص داده و کیفیت مناسبی داشته باشد .

اما نکته قابل توجه  در خصوص عملکرد دوربین در آسانسور این است که به واسطه وجود نویز های زیاد ناشی از عملکرد موتور آسانسور میبایست بند دوربین مدار بسته با کیفیتی انتخاب شود در مقابل این روزها مقاوم باشد معمولاً استفاده از دوربین های تحت شبکه ایا دوربین های با کیفیت hd می بایست استفاده شود .

استفاده از بالون در سر سیم بندی دوربین مدار بسته این قابلیت را به شما می دهد تا نویزهای موجود در آسانسور را از بین برد.

انواع اتصال (کابلی یا بی سیم) در آسانسور

در صورتی که قرار باشد در داخل آسانسور دوربین مداربسته نصب کنید به دو صورت بی سیم (وایرلس) و یا با سیم (کابلی) ارتباط بین دوربین داخل آسانسور و دستگاه DVR را می‌بایست برقرار کنید.

به صورت معمول برای ارتباط بی سیم از کابین آسانسور تا اتاقک آسانسور از دو شیوه WIFI و یا IR استفاده می شود، شیوه اول در واقع استفاده از مودم های بیسیم و یا همان اکسس‌پوینت ها (Access Point) هستند در صورت استفاده از این شیوه دوربین مداربسته شما یا می‌بایست تحت شبکه باشد و یا اینکه در صورتی که از دوربین های آنالوگ و یا hd استفاده می کنید باید حتماً توسط کانورتورهای مربوطه آن را به دوربین مداربسته تحت شبکه تغییر دهید. در این صورت لازم است که از برق بالای کابین برای تغذیه دوربین استفاده نموده و دوربین را به دستگاه اکسس پوینت متصل کنید ، دستگاه DVR نیز می بایست به دستگاه اکسس پوینت دیگری متصل شده و در تنظیمات اکسس پوینت ها هر دوی آنها را در یک رنج IP  قرار داده و مددکاری آنها را Bridge تعریف نمایید .

 *** درباره نصب دوربین مدار بسته تحت شبکه بیشتر بدانید ***

در صورتی که میخواهید ارتباط بین دوربین و دستگاه دی وی آر (DVR) با سیم یا کابل انجام شود حتما لازم است که از کابل RG58 استفاده کنید،  کابلهای RG58  همانند کابلهای RG59 از نوع کواکسیال بوده ولی با این تفاوت که مغزی آن ها افشان می باشد یعنی با تاباندن و پیچیدن زیاد این کابل به این کابل هیچ آسیبی وارد نخواهد شد ولی متاسفانه این مدل از کابل ها قیمت بسیار زیادی دارند و تنها در نصب دوربین در داخل آسانسور مرقوم به صرفه میباشد.

– فرستنده و گیرنده تصویری بی سیم

 

نصب دوربین های بیسیم در آسانسور

نصب دوربین مداربسته در آسانسور

فرستنده و گیرنده (Reciever and Transmitter) بی سیم ویدئویی یکسان است. هر کدام از دو بخش که در بالا مشاهده می کنید متشکل از یک جعبه رمزگذار / کد کننده ضد آب و یک آنتن بی سیم می باشد.

 

فرستنده دوربین های مدار بسته در آسانسور

نصب دوربین مداربسته در آسانسور

وقتی جلوی جعبه فرستنده و گیرنده را باز می کنید متوجه خواهید شد که آنها به وضوح برچسب گذاری شده اند. فرستنده به آنتن متصل شده است که با استفاده از کابل CAT5 همراه است. یک منبع تغذیه 12 ولت DC 2 آمپر برای ورودی برق فرستنده متصل می شود. این قدرت را برای آنتن و دوربین فراهم می کند. این اتصال شبکه از PoE برای تامین نیرو به آنتن استفاده می کند. کابل RG59 Siamese برای اتصال خروجی ویدئو BNC و خروجی قدرت به ورودی دوربین استفاده می شود. همچنین می توان از کابل های پیش ساخته نیز استفاده کرد.

 

دستگاه گیرنده در نصب دوربین مدار بسته آسانسور

نصب دوربین مداربسته در آسانسور

این چیزی است که درون جعبه گیرنده ویدیو ظاهر می شود. منبع تغذیه 12V DC 1 Amp که شامل آن است برای استفاده از گیرنده استفاده می شود. این خروجی ویدئوی BNC به DVR سازگار با AHD متصل می شود. این کابل های برش RG59 قبل از برش می تواند برای اتصال خروجی BNC گیرنده به DVR استفاده شود. نصب کنندگان همچنین می توانند از یک قرقره از کابل RG59 به طول کابل های سفارشی استفاده کنند.

 

فرستنده و گیرنده در نصب دوربین های مدار بسته به روش بیسیم

جعبه فرستنده و گیرنده شامل یک کوه فلزی است که برای نصب دوربین مدار بسته در آسانسور مناسب است.

نکته مهم : جعبه فرستنده / کد کننده به زیرین کابین آسانسور متصل می شود. جعبه گیرنده / رمزگشایی در پایه شفت آسانسور (مستقر در زیر کابین) نصب می شود.

 

– آنتن بی سیم

نصب دوربین در آسانسور به روش آنتن های بیسیم

                                                            نصب دوربین مداربسته در آسانسور

در اینجا نزدیکترین آنتن بی سیم و صفحه نصب کیبورد است. آنتن فرستنده و آنتن گیرنده دقیقا همان ها هستند. فرستنده در پایین کابین آسانسور نصب می شود و گیرنده در پایین شفت آسانسور قرار می گیرد. آنتن ها باید به طور مستقیم به عنوان بهترین امکان برای بهترین اتصال ممکن است پل ارتباطی باشد.

سوئیچ های شیب دار بر روی آنتن ها مشخص می شود که آنتن فرستنده و گیرنده است. سوئیچ های dips نیز برای مشخص کردن فرکانس WIFI برای استفاده از پل بی سیم استفاده می شود. تنظیم فرکانس باید در هر دو آنتن مطابقت داشته باشد.

هنگامی که این سیستم با وصل کردن دو منبع تغذیه به برق وصل می شود، فرستنده و گیرنده به طور خودکار اتصال و شکل پل ارتباطی CCTV را ایجاد می کند. پس از اتصال Wi-Fi، ویدیوی زنده را در DVR خود مشاهده خواهید کرد.

انوع دوربین مورد استفاده در نصب داخل آسانسور

در داخل کابین آسانسور انتخاب شما برای نصب دوربین مدار بسته محدود است و با توجه به فضای کم شما نیاز به استفاده از دوربین های با کیفیت بالا ندارید زیرا حداکثر بین دوربین و سوژه ۲ متر می باشد و در این دوربین های Hd و IP با رزولوشن ۲ مگاپیکسل جواب کار شما را می دهد.

ولی همانطور که قبلا گفته شد لنز دوربینی که در داخل آسانسور قرار است استفاده شود باید حتماً Wide باشد  و بهترین لنز برای دوربین داخل آسانسور لنز 2.8 میلی متر می باشد.

جنس بدنه دوربین داخل آسانسور خیلی اهمیت ندارد میتواند پلاستیکی و یا فلز باشد اما باید توجه شود که به علت اینکه فضای داخل کابین محدود است نمی توانید از کیس های بزرگ و حجیم استفاده کنید و تنها شما محدود به استفاده از دوربین های دام (Dom) و در سایزهای کوچک به اندازه های ۵۰ و یا ۳۵ می باشید .

برخی از ویژگی های دوربین های برند INFINITY برای نصب در آسانسور را ملاحظه می کنید:

 • لنز زاویه 2.9mm ثابت
 • 104 درجه زاویه افقی از نمای
 • 4 فرمت های قابل انتخاب ویدئو AHD، HD-TVI، HDCVI، آنالوگ (CVBS)
 • وضوح 1080p HD ویدئو (1080 × 1920)
 • رزولوشن 960H (960 × 480) در حالت CVBS آنالوگ
 • جلوی جلوی فلزی مقاوم در برابر سایش
 • ساخته شده در دید در شب مادون قرمز برای نور کم نور و نظارت بر نور کم

 

نحوه نصب دوربین مدار بسته در آسانسور

بعد از مقدمات لازم برای نصب دوربین مدار بسته در آسانسور و با توجه به اینکه شما شناخت کلی نسبت به این موضوع پیدا کردید، به اصل قضیه می رسیم. اینکه نحوه نصب دوربین های مدار بسته در آسانسور به چه صورت است. شما می توانید مراحل را مطالعه کرده و اگر ابهام یا سوالی داشتید برای مشاوره و کارشناسی با کارشناسان چشمان بیدار آریا تماس بگیرید.

مراحل نصب دوربین مداربسته در آسانسور به شرح زیر است:

 1. دوربین آسانسور به گوشه ای از آسانسور (در نزدیکی بالای کابین آسانسور) نصب شده است. این دوربین گوشه ای مناسب برای آسانسورها است به دلیل اینکه لنز دوربین زاویه فوق العاده ای دارد. این ویژگی باعث شده که تمام نقاط کور ممکن را از بین ببرد. این یک دوربین امنیتی نوع AHD (دوربین مدار بسته AHD چیست؟) است که از نوع مشابه کابل کواکسیال به عنوان دوربین های CCTV سنتی آنالوگ استفاده می کند. دوربین به آسانی نصب می شود. پس در قدم اول، صفحه پوشش فلزی جلو را از بین ببرید و سپس پایه دوربین را با دو پیچ وصل کنید.
 2. RG59 Siamese cable coax برای اتصال دوربین به ورودی ویدئو BNC جعبه فرستنده استفاده می شود. جعبه فرستنده و آنتن در قسمت بیرونی کابین آسانسور نصب شده اند.
 3. کابل CAT5 کابل فرستنده را به آنتن فرستنده متصل می کند.
 4. منبع تغذیه DC 12V متصل به جعبه فرستنده، برق فرستنده، آنتن و دوربین آسانسور را تامین می کند. قدرت با استفاده از PoE (قدرت بیش از اترنت) به آنتن عرضه می شود. برای اطلاعات بیشتر از مقاله دوربین مداربسته تحت شبکه دارای PoE دیدن کنید.
 5. در آنتن ها DIP سوئیچ ها وجود دارد که به نصب کننده اجازه می دهد مشخص کند کدام آنتن سیگنال ویدئویی را ارسال می کند و گیرنده آن است.
 6. کابل RG59 coax برای اتصال خروجی BNC گیرنده تصویر به DVR استفاده می شود.
 7. احتمالا یک مانیتور به DVR متصل شده است و ممکن است دوربین های اضافی علاوه بر دوربین آسانسور (بسته به برنامه) متصل شوند. DVR مورد استفاده برای نصب دوربین آسانسور معمولا با سایر دوربین های امنیتی در اطراف ساختمان به اشتراک گذاشته میشوند.
 8. این تصویر همان چیزی است که دوربین به نظر می رسد زمانی که به درستی در گوشه ای از یک آسانسور یا اتاق نصب شده باشد. تنها راه بستن این دوربین به یک گوشه 90 درجه است یعنی محل تلاقی دو دیوار.

   

  آموزش نحوه نصب دوربین مدار بسته در آسانسور

نمونه پروژه نصب دوربین مدار بسته در آسانسور 

در تصاویر زیر نمونه پروژه نصب دوربین برای آسانسور یک مجموعه مسکونی را ملاحظه می فرمایید 

 

نصب دوربین در آسانسور مجتمع مسکونی

 

 

پروژه نصب دوربین در آسانسور

هزینه نصب دوربین مدار بسته در آسانسور

هزینه نصب دوربین مداربسته در آسانسور بیشتر متاثر از تعداد طبقات و زمانی است که در داخل اتاق آسانسور به  کابل کشی دوربین و اتصال آن به دستگاه ضبط یا همان دستگاه دی وی آر (DVR) می باشد. شرکت چشمان بیدار آریا هزینه نصب دوربین در داخل آسانسور را برای هر طبقه  معادل یکصد هزار تومان در سال ۱۳۹۹ در نظر گرفته است که این مبلغ از نرخ اتحادیه پایین تر می باشد. در صورتی که شما نیاز به نصب دوربین داخل آسانسور دارید می توانید از کارشناسان مربوطه ما در این حوزه استفاده نمایید .

 *** هزینه نصب دوربین در آسانسور : هر طبقه 100 هزار تومان ***

 

آیا نیاز به کمک دارید؟

راه اندازی سیستم دوربین آسانسور بی سیم خود را به ما بسپارید. با خرید از محصولات با کیفیت برند INFINITY تحت گارانتی طلایی آریا, میتوانید از خدمات متخصصین نصب دوربین مداربسته مجموعه آریا با نازلترین قیمت بهره مند شوید.

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته با هزینه مناسب می باشد.

 

راجع به چه چیزی صحبت کردیم؟

نصب دوربین مداربسته در آسانسور / نصب دوربین مدار بسته در آسانسور / نصب دوربین در آسانسور / هزینه نصب دوربین در آسانسور / هزینه نصب دوربین مداربسته در آسانسور / هزینه نصب دوربین مدار بسته در آسانسور / نرخ نصب دوربین در آسانسور / آموزش نصب دوربین مداربسته در آسانسور / آموزش نصب دوربین مدار بسته در آسانسور / پروژه نصب دوربین مدار بسته در آسانسور / نحوه نصب دوربین در آسانسور / اجرت نصب دوربین مدار بسته در آسانسور / نصب دوربین بیسیم در آسانسور

نصب دوربین مداربسته در آسانسور با محصولات Infinity

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

X