نصب دوربین مداربسته در آسانسور

نصب دوربین مداربسته در آسانسور

چگونه یک دوربین امنیتی بی سیم در آسانسور نصب کنیم؟

نصب دوربین مدار بسته در آسانسور با برخی از چالش های آشکار همراه است. از آنجا که آسانسورها حرکت می کنند، دوربین های امنیتی را به DVR (ضبط ویدئویی دیجیتال) وصل نمی کند. این مقاله در مورد چگونگی غلبه بر این چالش با استفاده از یک سیستم دوربین آسانسور بی سیم بحث می کند. سیستم شامل یک دوربین فیلمبرداری با کیفیت بالا (فرمت ویدئویی AHD 1080p) و یک سیستم فرستنده بی سیم (فرستنده و گیرنده تصویر) است. این سیستم یک “پل ارتباطی CCTV بی سیم” ایجاد می کند تا ویدئو واقعی را می توان به یک DVR بدون کابل کواکسی سیم کشی مستقیما از دوربین به ضبط ضبط کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوربین های بی سیم از مقاله بهترین دوربین مداربسته بیسیم در نصب دوربین مداربسته دیدن کنید. همچنین میتوانید برای آشنایی بیشتر با دستگاه DVR به مقاله چگونگی عملکرد دستگاه DVR رجوع کنید.

نصب سیستم دوربین مداربسته آسانسور

نصب دوربین مداربسته در آسانسور

نمودار بالا چگونگی نصب دوربین آسانسور را نشان می دهد.

 1. دوربین آسانسور به گوشه ای از آسانسور (در نزدیکی بالای کابین آسانسور) نصب شده است. این دوربین گوشه ای مناسب برای آسانسورها است به دلیل لنز زاویه فوق العاده ای است که دارد. این ویژگی باعث شده که تمام نقاط کور ممکن را از بین ببرد. این یک دوربین امنیتی نوع AHD (مراجعه به مقاله دوربین مدار بسته AHD چیست؟) است که از نوع مشابه کابل کواک به عنوان دوربین های CCTV سنتی آنالوگ استفاده می کند. دوربین به آسانی نصب می شود. قدم اول، از بین بردن صفحه پوشش فلزی جلو، سپس پایه دوربین را با دو پیچ وصل کنید.
 2. RG59 Siamese cable coax برای اتصال دوربین به ورودی ویدئو BNC جعبه فرستنده استفاده می شود. جعبه فرستنده و آنتن در قسمت بیرونی کابین آسانسور نصب شده اند.
 3. کابل CAT5 کابل فرستنده را به آنتن فرستنده متصل می کند.
 4. منبع تغذیه DC 12V متصل به جعبه فرستنده تصویر قدرت را به فرستنده، آنتن و دوربین آسانسور تامین می کند. قدرت با استفاده از PoE (قدرت بیش از اترنت) به آنتن عرضه می شود. برای اطلاعات بیشتر از مقاله دوربین مداربسته تحت شبکه دارای PoE دیدن کنید.
 5. در آنتن ها DIP سوئیچ ها وجود دارد که به نصب کننده اجازه می دهد مشخص کند کدام آنتن سیگنال ویدئویی را ارسال می کند و گیرنده آن است.
 6. کابل RG59 coax برای اتصال خروجی BNC گیرنده تصویر به DVR استفاده می شود.
 7. احتمالا یک مانیتور به DVR متصل شده است و ممکن است دوربین های اضافی علاوه بر دوربین آسانسور (بسته به برنامه) متصل شوند. DVR مورد استفاده برای نصب دوربین آسانسور معمولا با سایر دوربین های امنیتی در اطراف ساختمان به اشتراک گذاشته میشوند.

سیستم دوربین آسانسور

نصب دوربین مداربسته در آسانسور

تصویر بالا نحوه قرار دادن اجزای سیستم انتقال تصویر بی سیم در ارتباط با کابین آسانسور و شفت را نشان می دهد. برای اتصال WIFI با ثبات، آنتن های انتقال و دریافت باید مستقیما هماهنگ شوند.

نصب و راه اندازی دوربین گوشه

نصب دوربین مداربسته در آسانسور

این تصویر همان چیزی است که دوربین به نظر می رسد زمانی که به درستی در گوشه ای از یک آسانسور یا اتاق نصب شده باشد. تنها راه بستن این دوربین به یک گوشه ۹۰ درجه است یعنی محل تلاقی دو دیوار.

نصب دوربین مداربسته در آسانسور

در اینجا یک تصویر نزدیکتر از دوربین میبینید. پنجره شیشه ای بالای پنجره لنز دایره ای است که در آن LED های مادون قرمز قرار گرفته اند. این دوربین را در نور کم و تاریکی کامل می بیند. اگر چراغ آسانسور قدرت را از دست بدهد، دوربین همچنان فیلم را ضبط می کند تا زمانی که قدرت را از دست ندهد. برای آشنایی بیشتر از دوربین مداربسته دید در شبمقاله دیدن کنید. سیستم پشتیبان باتری می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

دوربین نظارت تصویری

در اینجا برخی از ویژگی های اصلی دوربین های برند INFINITY مناسب نصب در آسانسور می باشد:

 • لنز زاویه ۲٫۹mm ثابت
 • ۱۰۴ درجه زاویه افقی از نمای
 • ۴ فرمت های قابل انتخاب ویدئو AHD، HD-TVI، HDCVI، آنالوگ (CVBS)
 • وضوح ۱۰۸۰p HD ویدئو (۱۰۸۰ × ۱۹۲۰)
 • رزولوشن ۹۶۰H (960 × ۴۸۰) در حالت CVBS آنالوگ
 • جلوی جلوی فلزی مقاوم در برابر سایش
 • ساخته شده در دید در شب مادون قرمز برای نور کم نور و نظارت بر نور کم

برای مشاهده محصولات بیشتر از سایت ما دیدن کنید. همچنین میتوانید برای خرید طبق نیاز و بودجه از مشاوران فروش مجموعه دوربین مداربسته آریا کمک بگیرید.

فرستنده و گیرنده تصویری بی سیم

نصب دوربین مداربسته در آسانسور

فرستنده و گیرنده بی سیم ویدئویی یکسان است. هر کدام از دو بخش که در بالا مشاهده می کنید متشکل از یک جعبه رمزگذار / کد کننده ضد آب و یک آنتن بی سیم می باشد.

نصب دوربین مداربسته در آسانسور

وقتی جلوی جعبه فرستنده و گیرنده را باز می کنید متوجه خواهید شد که آنها به وضوح برچسب گذاری شده اند. فرستنده به آنتن متصل شده است که با استفاده از کابل CAT5 همراه است. یک منبع تغذیه ۱۲ ولت DC 2 آمپر برای ورودی برق فرستنده متصل می شود. این قدرت را برای آنتن و دوربین فراهم می کند. این اتصال شبکه از PoE برای تامین نیرو به آنتن استفاده می کند. کابل RG59 Siamese برای اتصال خروجی ویدئو BNC و خروجی قدرت به ورودی دوربین استفاده می شود. همچنین می توان از کابل های پیش ساخته نیز استفاده کرد.

نصب دوربین مداربسته در آسانسور

این چیزی است که درون جعبه گیرنده ویدیو ظاهر می شود. منبع تغذیه ۱۲V DC 1 Amp که شامل آن است برای استفاده از گیرنده استفاده می شود. این خروجی ویدئوی BNC به DVR سازگار با AHD متصل می شود. این کابل های برش RG59 قبل از برش می تواند برای اتصال خروجی BNC گیرنده به DVR استفاده شود. نصب کنندگان همچنین می توانند از یک قرقره از کابل RG59 به طول کابل های سفارشی استفاده کنند.

نصب دوربین مداربسته در آسانسور

جعبه فرستنده و گیرنده شامل یک کوه فلزی است که برای نصب آسانسور مناسب است. جعبه فرستنده / کد کننده به زیرین کابین آسانسور متصل می شود. جعبه گیرنده / رمزگشایی در پایه شفت آسانسور (مستقر در زیر کابین) نصب می شود.

آنتن بیسیم

نصب دوربین مداربسته در آسانسور

در اینجا نزدیکترین آنتن بی سیم و صفحه نصب کیبورد است. آنتن فرستنده و آنتن گیرنده دقیقا همانند هستند. فرستنده در پایین کابین آسانسور نصب می شود و گیرنده در پایین شفت آسانسور قرار می گیرد. آنتن ها باید به طور مستقیم به عنوان بهترین امکان برای بهترین اتصال ممکن است پل ارتباطی باشد.

سوئیچ های شیب دار بر روی آنتن ها مشخص می شود که آنتن فرستنده و گیرنده است. سوئیچ های dips نیز برای مشخص کردن فرکانس WIFI برای استفاده از پل بی سیم استفاده می شود. تنظیم فرکانس باید در هر دو آنتن مطابقت داشته باشد.

هنگامی که این سیستم با وصل کردن دو منبع تغذیه به برق وصل می شود، فرستنده و گیرنده به طور خودکار اتصال و شکل پل ارتباطی CCTV را ایجاد می کند. پس از اتصال Wi-Fi، ویدیوی زنده را در DVR خود مشاهده خواهید کرد.

آیا نیاز به کمک دارید؟

راه اندازی سیستم دوربین آسانسور بی سیم خود را به ما بسپارید. با خرید از محصولات با کیفیت برند INFINITY تحت گارانتی طلایی آریا, میتوانید از خدمات متخصصین نصب دوربین مداربسته مجموعه آریا با نازلترین قیمت بهره مند شوید.

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *