loading cctv

نصب هارد دیسک برای دوربین مداربسته

Rate this post

نصب هارد دیسک برای دوربین مداربسته

نصب هارد دیسک برای دوربین مداربسته
نصب هارد دیسک برای دوربین مداربسته

یکی از تجهیزات جانبی که در سیستم دوربین مداربسته بکار گرفته میشود تجهیز DVR است  ، برای این تجهیز جانبی لازم است که هارد دیسک به منظور ذخیره سازی تصاویر استفاده شود , نصب هارد دیسک برای دوربین مداربسته از اجوب واجبات است که لازم است حتما در خرید دوربین مداربسته استفاده شود.

مثلا شما قصد دارید نصب دوربین مداربسته برای رستوران خود را انجام دهید اگر نتوانید بازپخش تصاویر را داشته باشید و به اصطلاح playback از تصاویر نداشته باشید انگاه این موضوع برای شما گران تمام میشود زیرا شما هیچ تصویر ضبط شده ای ندارید که در صورت وقوع یک اتفاق بتوانید انرا بازبینی کنید.

 برای داشتن اطلاعات بیشتر در خصوص هارد و جلوگیری از سوختن آن مطالعه مقاله آموزشی نحوه جلوگیری از سوختن هارد دستگاه DVR دوربین مداربسته پیشنهاد میشود.

الزامات انتخاب هارد دیسک برای دوربین مداربسته

ضبط تصاویر دوربین مداربسته بر روی هارد انجام میشود لذا میبایست در انتخاب هارد دیسک برای دوربین مداربسته یکسری الزامات رعایت شوند که عبارتند از :

– هارد حتما ۷/۲۴ باشد، یعنی ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت بتواند کار کند ( دقت شود که هارد دیسک برای دوربین مداربسته با هارد دیسک برای سایر دستگاهها متفاوت می باشد.

– گارانتی و خدمات پس از فروش : حتما قبل از خرید هارد دیسک برای دوربین مداربسته به گارانتی هارد و سرویس خدمات پس از فروش ان دقت شود تا در انتخاب هارد بهترین هارد تهیه شود تا بهترین هارد با بالاترین خدمات پی از فروش تهیه شود زیرا هارد دوربین مداربسته بسیار نیازمند خدمات پس از فروش است .

– نو بودن هارد ، در بازار دوربین مداربسته هاردهایی با نام شرکتی یا رفربیش شده معرفی شده است که این نوع هاردها خراب بود و توسط کارخانه مجددا راه اندازی شده است و نسبت به هاردهای نو ارزانتر میباشند ، پیشنهاد ما این است که کیفیت را فدای قیمت نکنید یکی از دلالیل فروش دوربین ارزان قیمت نیز همین تجهیزات بی کیفیت میباشد.

– میزان کش (cache) هارد : با توجه به اینکه تصاویر دوربین مداربسته به صورت یک استریم میباشد و با فرمتهای گوناگون ذخیره میشود باید به صورت بسته های دیتایی برای هارد ارسال شود لذا با توجه به حجم بالای اطلاعاتی هر هارد دیسک برای دوربین مداربسته باید قابلیت ذخیره سازی اطلاعات با سرعت بالا را داشته باشد برای این امر لازم است از لحاظ تکنولوژیکی cache بالایی داشته باشد.

طریقه نصب هارد دیسک بر روی دستگاه DVR

نصب هارد دیسک برای دوربین مداربسته
نصب هارد دیسک برای دوربین مداربسته

لازم است که نهایت دقت برای نصب هارد دیسک در دستگاه دی وی آر را در نظر بگیرید تا الکتریسیته ساکن بدن به برد دستگاه هارد دیسک آسیب نزند. ابتدا لازم است کیست دستگاه را باز نموده که معمولاً با ۴یا۶ پیچ در کناره های  دستگاه دی وی آر قرار دارند درب بالایی دستگاه دی وی آر باز شده و قابلیت دسترسی به داخل دستگاه دیگر برای شما فراهم می باشد و میتوانید ۴ جایگاه پیچ مخصوص هارد را در بدنه کفی دستگاه دی وی آر مشاهده نمایید حال کافیست که با استفاده از پیچ های مخصوص دستگاه هارد دستگاه خود را به کفی دی وی آر با استفاده از این پیچ ها متصل نماید.

سپس در درون جعبه دی وی آر به دنبال یک کابل قرمزرنگ ساتا(SATA) به گردید سپس کابل تغذیه 3 رنگ قرمز مشکی زرد  را دارد  در درون متعلقات دستگاه DVR پیدا نمایید حال کافیست که این کابلها را در محل های اتصالی  مربوطهمربوطه بر روی هارد دیسک و همچنین برد DVR  متصل نمایید. در نصب پیچهای کفی دی وی آر  به هارد ریست احتیاط لازم را به خرج دهید  آسیب به دستگاه هارد شما نرسد.

بعد از اینکه تمام اتصالات را به درستی انجام دادید لازم است و دستگاه دی وی آر خود را روشن نموده و وارد تنظیمات دستگاه شوید سپس به تنظیمات هارد دیسک بروید و در آنجا دستگاه خود را فرمت نمایید بعد از اینکه هارد شما به درستی فرمت شد یک پیغام به شما داده می شود حاوی این که هارد شما فرمت شده و فضای مورد نظر ذخیره سازی هارد دیسک شما نمایش داده خواهد شد  پس از آن دستگاه را ریست نموده و با بالا آمدن دستگاه DVR دستگاه شما قابلیت ذخیره سازی تصاویر را دارد.

انتخاب هارد دوربین مداربسته یکی از تجربه های مهم در زمینه نصب دوربین مداربسته همراه خواهد بود و باید تجربه و دانش کافی در انتخاب هارد مناسب دوربین مداربسته داشته باشید.

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ نادری طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

X