مزایای دوربین های مدار بسته

مزایای دوربین های مدار بسته

مزایای دوربین های مدار بسته

مزیت اصلی این است که دوربین مدار بسته به عنوان یک عامل بازدارنده عمل می کند. جنایتکاران احتمالی که دوربین را می بینند از این طریق می توانند از طریق اقدامات جنایتکارانه خود برنامه ریزی شده از ترس از دست کشیدن بر روی نوار جلوگیری کنند. این منجر به یکی دیگر از مزایای دوربین های مدار بسته  – افزایش ایمنی. افزایش ایمنی برای شما، کارمندان و مشتریان شما به احتمال زیاد یک اولویت مهم است، و یک دوربین دوربین مدار بسته می تواند به آن کمک کند. اگر یک جرم رخ دهد، دوربین CCTV می تواند شواهد لازم برای بدست آوردن و محکوم کردن جنایتکاران ارائه دهد. این امر می تواند به ویژه مفید باشد اگر شاهدان جرمی وجود نداشته باشند.

اگر شاهدان منابع غیر قابل اطمینان باشند، زیرا یک دوربین ضبط می کند که چه اتفاقی رخ می دهد. مزیت دیگری این است که شما می توانید کسب و کار خود را از هر نقطه نظارت کنید. فن آوری به شما اجازه می دهد که دوربین را در تلفن هوشمند خود یا از طریق اینترنت تماشا کنید. این بدان معنی است که شما می توانید در کسب و کار خود را در ساعتهای خاموش، تعطیلات آخر هفته یا زمانی که در تعطیلات هستید، بررسی کنید.

1. نظارت شدید

هدف اصلی یک سیستم دوربین مدار بسته به شما امکان می دهد همه چیز را در یک منطقه ببینید. با فشار یک دکمه، یک افسر به راحتی می تواند نوار را برای کمک به یک تحقیق باز کند، یک برنامه کنترل درب ورودی امن در سنگاپور داشته باشد، یا یک مادر می تواند خوراک را برای چک کردن گربه خانواده بررسی کند. به جای کاهش جرم و جنایت، موارد دیگری نیز وجود دارد که سیستم نظارت می تواند به شما اجازه انجام هر دو را در محل کار و در خانه اقدام به نصب دوربین کنید تا بتوانید از مزایای دوربین های مدار بسته بهره ببرید.

در یک محل کار شرکت، دوربین دفتر می تواند بهره وری را افزایش دهد. با توانایی نظارت بر کارکنان شما، یک رکورد دقیق و همچنین شواهدی در مورد عادت های روزانه کارمندان خود دارید. شما همچنین می توانید دقیق بودن کارکنان خود را کنترل کنید. با یک دوربین مدار بسته، شما یک رکورد از زمانی که یک کارمند می رسد یا ترک می کند. با شواهد ویدئویی که یکی از مزایای دوربین های مدار بسته است، که می تواند به شما یک ایده خوب را بداند چرا یک کارمند به طور عادت دیر شده و بهترین راه برای جلوگیری از آن است.

در خانه، یک سیستم دوربین مدار بسته می تواند به شما کمک کند مواردی را که مورد استفاده قرار گرفته اند پیدا کنید. از اثبات اینکه کسی وارد و یک مورد را دزدیده است، می توانید از یک سیستم مانیتورینگ برای اثبات اینکه آیا شما یک مورد مورد نادرست را داشتید یا اگر شخص دیگری در خانه آن را برای خود گرفته اید، استفاده کنید. راه رفتن در اطراف تلاش برای ردیابی مراحل خود را، ایجاد یک ظروف سرباز یا مسافر در حالی که تلاش برای جستجو برای کلید های خود و یا کیف پول. شما می توانید به راحتی سوابق را برای پیدا کردن آنها در هیچ زمان بررسی کنید. همچنین می توانید سایر اعضای خانواده، از جمله حیوانات خانگی، بررسی کنید.

2. نگهداری سوابق

اگر چیزی در حیاط خلوت شما اتفاق می افتد، همیشه یک رکورد از آن دارید. این که آیا این یک جرم یا چیزی است که شما می خواهید به آن یادآوری شود، مانند چهره یک همسایه جدید، شما به راحتی می توانید با پرونده های CCTV خود مشورت کنید. از آنجایی که یک دوربین مدار بسته می تواند اطلاعات را به طور سیستماتیک سازماندهی کند، حتی نباید بیش از حد در مورد رفتن به سوابق نگران باشید و قادر خواهید بود به راحتی کلیپ خود را پیدا کنید.

IP CCTV مانند دوربین مداربسته INFINITY حتی می تواند دسترسی بیشتری به سوابق شما داشته باشد. از آنجا که یک دوربین IP طراحی شده برای دسترسی به اینترنت، شما می توانید سوابق خود را حتی در صورتی که در جاده هستید بررسی کنید و فیلم ها را در زمان واقعی مشاهده کنید.

3. جرم کم

در ایران و مخصوص شهر تهران مزایای دوربین های مدار بسته بسیار زیاد است، دوربین مدار بسته نشان داده شده است که جرم را تا 50٪ کاهش می دهد و تقریبا نیمی از موارد را بدون استفاده از یک دوربین امنیتی بسته می کند. دوربین مدار بسته بدون شک می تواند به کاهش میزان جرم و جنایت نه تنها در مناطق عمومی بلکه در فضاهای شخصی مانند خانه ها و دفاتر کمک کند. در حالی که بریتانیا اغلب از دوربین های IP گران قیمت تر استفاده می کند، شما هنوز هم می توانید جرم را با یک دوربین آنالوگ خوب کاهش دهید.

دوربین آنالوگ هنوز یک جایگزین خوب است، مخصوصا اگر شما در بودجه قرار دارید، یا اگر به سادگی یک فضای خصوصی کوچک مانند یک خانه یا دفتر دارید. در حالی که یک دوربین آی آر چندین مزیت نسبت به آنالوگ دارد، مانند رزولوشن بالاتر و دسترسی از راه دور، ممکن است برای صاحب خانه متوسط ​​کمی بیشتر باشد ولی با دوربین آنالوگ مزایای دوربین های مدار بسته HD را از دست میدهید.

معایب دوربین های مدار بسته در مقابل مزایای دوربین های مدار بسته

مزایای دوربین های مدار بسته

مزایای دوربین های مدار بسته

در حالی که مزایای دوربین های مدار بسته زیاد هستند، همچنین برخی از معایب دوربین های CCTV وجود دارد. یکی از دلایل اصلی دوربین دوربین مدار بسته ورود به حریم خصوصی است. کارکنان و مشتریان شما ممکن است از نظارت مستمر بر روی فیلمبرداری جلوگیری کنند. ممکن است کارکنان احساس کنند شما به آنها اعتماد ندارید، که هرگز پویایی خوب نیست. یکی دیگر از ضعف دوربین های CCTV هزینه است. گران قیمت خرید دوربین ها و سایر تجهیزات مورد نیاز برای یک سیستم دوربین مدار بسته است. همچنین ممکن است هزینه کند تا فناوری را ارتقا دهد. اگر یک کسب و کار کوچک دارید، این هزینه باید به بودجه سالانه شما محاسبه شود.

یکی از جدیدترین پیشرفت های تکنولوژی مدرن، ایجاد سیستم دوربین مدار بسته است. در اینجا در سنگاپور، شما ممکن است متوجه شوید که نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته در مکان های عمومی، نصب شده برای جلوگیری از جرم و حفظ صلح در جزیره.  مزایای دوربین های مدار بسته بی شمار است، مانند امنیت اضافه شده وجود دارد، تا آنجا که می توانیم بیشتر از آن در سنگاپور، در دفاتر، خانه ها و مکان های عمومی استفاده کنیم. اما همانطور که با هر قطعه تکنولوژی مفید، سیستم های دوربین مدار بسته به دلیل استفاده غیر مسئولانه از نقاط ضعف خاص خود برخوردار هستند.

نقاط قوت و ضعف دوربین مداربسته داهوا

دوربین مداربسته داهوا یکی از بهترین برندهای دوربین مداربسته است، ما قبلا در مقاله تکنولوژی مدرن داهوا به صورت کامل این برند دوربین مداربسته را توضیح دادیم ولی الان در مورد نقاط قوت و ضعف دوربین مداربسته داهوا در قالب مزایای دوربین های مدار بسته را به صورت دقیق بیان میکنیم.

نقاط قوت:

  1. رزولوشن بالا و کیفیت تصویر: دوربین‌های امنیتی داهوا با دارا بودن رزولوشن بالا، تصاویری با کیفیت بالا و جزئیات دقیق ارائه می‌دهند.
  2. استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته: از تکنولوژی‌هایی نظیر دید در شب مادون قرمز، داینامیک واید رنج (WDR) برای مدیریت تفاوت‌های روشنایی و تاریکی، و تحلیل هوشمند برای تشخیص حرکت و حفاظت از امنیت استفاده می‌کنند.
  3. تنوع در مدل‌ها و کاربردها: با ارائه مدل‌های مختلف از جمله دوربین‌های دام، دوربین‌های استوانه‌ای و دوربین‌های PTZ، داهوا به انتخاب‌های گسترده‌تری برای مختلف کاربردها امکان می‌دهد.
  4. اعتمادپذیری و مقاومت: به عنوان یک تولیدکننده مطرح در زمینه امنیت، داهوا برای مقاومت و اعتمادپذیری محصولات خود شناخته می‌شود و این یکی از بهترین مزایای دوربین های مدار بسته داهوا است.
  5. گزینه‌های قیمتی متنوع: برخی از مدل‌های داهوا به خوبی تعادل بین ویژگی‌ها و هزینه را دارند که این امکان را به کاربران با بودجه‌های مختلف می‌دهد.

نقاط ضعف:

  1. پیکربندی نرم‌افزاری چالش‌بر: برخی از کاربران از پیکربندی نرم‌افزار داهوا به عنوان یک چالش مواجه شده‌اند که نیاز به آشنایی فنی بیشتری دارد.
  2. نیاز به مهارت فنی در مدل‌های پیشرفته: نصب و پیکربندی برخی از مدل‌های پیشرفته داهوا نیاز به تجربه و مهارت فنی ویژه دارد.
  3. هزینه بالای مدل‌های پیشرفته: برخی از دوربین‌های پیشرفته داهوا به دلیل ارائه ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های پیشرفته، هزینه بیشتری دارند که ممکن است برخی از کاربران را محدود کند و این هزینه نسبت به مزایای دوربین های مدار بسته داهوا کاملا منطقی است.

تماس با ما:

راههای تماس با ما در زمینه خدمات فنی و مهندسی سیستمهای حفظاتی و نظارتی و مخصوصا دوربین مداربسته شماره تلفن 66762449 میباشد.

دوربین مداربسته پلاک خوان داهوا مدل ITC237 PW1B IRZ ANPR

دوربین مداربسته پلاک خوان داهوا مدل ITC237 PW1B IRZ ANPR

در این مقاله سعی کردیم مزایای دوربین های مدار بستهدر مقابل معایب آن بسیار زیاد است بگونه ای است که نصب دوربین مداربسته برای این دوره زمانی در ایران حائز اهمیت می باشد.

author-avatar

درباره ایمان قنبری

متولد 1364 در تهران هستم و دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر (سخت افزار) از دانشگاه امیرکبیر ( پلی تکنیک) بوده که از سال 1383 در حوزه دوربین مداربسته و سیستمهای حفاظتی و نظارتی در حال فعالیت هستم. از سال 1398 با تاسیس شرکت چشمان بیدار آریا در حال ارائه خدمات فنی و مهندسی به تمامی ارگانها و شرکتهای خصوصی برای نصب دوربین مداربسته میباشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *