نقش انواع سنسورهای هشدار در امنیت محل

با سنسورهای هشدار و سنسور حرکتی می توانید امنیت فضای باز خود را تامین کنید. با این سنسورهای می توانید سرقت و آتش سوزی را در محل خود مانع شوید. امروزه انواع و اقسام سنسورهای دزدگیر منزل و فضای باز وجود دارد که می توانید به وسیله آن ها امنیت محل خود را تا حد زیادی افزایش دهید.

نقش انواع سنسورهای هشدار در امنیت محل

نقش انواع سنسورهای هشدار در امنیت محل

انواع سنسورهای هشدار

 • سنسورهای هشدار شکست شیشه

این سنسورها به قدری حساس هستند که به محض شکسته شدن شیشه، شما را آگاه می کنند. حتی به قدری حساس هستند که باز شدن در یا پنجره را نیز به شما اطلاع می دهند.

نحوه عملکرد سنسورهای هشدار شکست شیشه

در داخل این چنین دستگاه هایی از میکروفون داخلی استفاده شده و همچنین تشخیص دو گانه صدا نیز به کار گرفته شده تا از ارسال هشدارهای کاذب جلوگیری شود. حتی به محض برخورد سنگ به شیشه، آژیر به صدا در می آید. شما می توانید در آن لحظه، با مرکز پلیس تماس بگیرید تا اقدامات امنیتی انجام شود. برای داشتن اطلاعات بیشتر در این خصوص مطالعه مقاله آموزشی راهنمای سنسور شکستن شیشه دزدگیر موجود در سایت پیشنهاد میشود.

مزایای سنسورهای هشدار شکست شیشه

با این سنسورها می توانید از ورود غیر مجاز افراد به داخل محل و منزل خود جلوگیری کنید. البته لازم نیست که برای هر در و پنجره ای نصب کنید، می توانید برای درها و پنجره های بزرگ نصب کنید.

 • سنسورهای هشدار محیطی

این سنسورها می توانند نشت گاز یا ورود سیل را به محل شما اطلاع می دهند. این سنسورها به گونه ای تنظیم شده اند که افزایش دما یا سطح آب را به شما اطلاع رسانی می کنند.

نقش انواع سنسورهای هشدار در امنیت محل

نقش انواع سنسورهای هشدار در امنیت محل

مهمترین محل های نصب سنسورهای هشدار محیطی

 • زیرزمین
 • آشپزخانه
 • حمام
 • تاسیسات گرمایشی و سرمایشی
 • سنسورهای هشدار افزایش یا کاهش دما

این سنسورها به نحوی ساخته شده اند که به محض افزایش یا کاهش دما، هشدارهای لازم را صادر می کنند و به محض کاهش دما و احتمال انجماد لوله های تاسیسات، هشدارهای لازم را برای شما ارسال می شود. هر گونه افزایش یا کاهش دما و رطوبت را به شما اطلاع رسانی خواهد کرد.

سنسورهای هشدار سیلاب

این سنسورها می توانند نشت آب را به شما اطلاع رسانی کنند و ترکیدگی لوله را در همان لحظه اول شناسایی کرده و به شما اطلاع رسانی می کنند.

بهترین محل های نصب سنسورهای هشدار افزایش یا کاهش دما

 • نزدیک خطوط آب و لوله کشی
 • زیرزمین
 • نزدیک آبگرمکن
 • نزدیک ماشین های لباسشویی، ظرفشویی

سنسورهای هشدار حرکتی

با این سنسورها می توان هرگونه حرکت و فعالیت مشکوک را شناسایی کرد. با این سنسورها می توانید اشیای ارزشمند خود را حقظ کنید بخاطر این که نفرات غیر مجاز حق ورود به اتاق خصوصی شما را نخواهند داشت.

نحوه کار سنسورهای هشدار حرکتی

این سنسورها با امواج IR یا مایکروویو می توانند حرکات های مشکوک را شناسایی کنند. شما می توانید نبود خود را در ایام تعطیلات با مرکز پلیس محلی خود در میان بگذارید تا میزان امنیت محل و منزل شما افزایش یابد.

سنسورهای حرکتی می توانند با امواج رادیویی، حرکات مشکوک را شناسایی کنند. از آن جایی که این امواج در مسافت های بلند حرکت می کنند به همین دلیل، سارقان و متجاوزین جرات نزدیک شدن به محل را نخواهند داشت. این سنسورها حداکثر مساحت 464 متر مربع را پوشش می دهند و از آن جایی که این امواج از موانع بتنی هم عبور می کنند بنابراین منطقه تحت پوشش شما نیز بزرگ خواهد بود و می توانید در هر گوشه آن امنیت را احساس کنید.

نقش انواع سنسورهای هشدار در امنیت محل

نقش انواع سنسورهای هشدار در امنیت محل

مزایای سنسورهای هشدار حرکتی

شما با سنسورهای هشدار حرکتی می توانید هر فعالیت و حرکت مشکوکی را شناسایی کنید. البته می توانید سنسور را به گونه ای تنظیم کنید که به محض شناسایی حرکت حیوانات، آژیر به صدا در نیاید.

 • سنسورهای هشدار دزدگیرهای در و پنجره

درها و پنجره ها مهمترین ورودی های یک خانه محسوب می شوند و شما می توانید سنسورهای ورودی را با سایر سنسورها ادغام کرده طوری که به محض ورود غیر مجاز یا شکستن در یا پنجره، آژیر به صدا دربیاید. حتی اگر زنجیری که به طور معمول برای صحبت کردن با مخاطب برای محکم نگه داشتن در می بندند نیز در اثر هر ضربه فیزیکی از جا کنده شود نیز آژیر به صدا در بیاید و پلیس محلی نیز از این امر آگاه شده و اقدامات لازم توسط شما و پلیس انجام شود.

مزایای دزدگیرهای سنسورهای هشدار در و پنجره

با این سنسورها می توانید هر گونه ورود و خروج غیر مجاز را شناسایی کرده و کنترل و نظارت را به بهترین شکل ممکن برقرار کنید. عملکرد این سنسورها در زمان هایی که در محل حضور ندارید مهم خواهد بود و می توانید با خیال راحت به مسافرت های بلندمدت بروید.

 • سنسورهای هشدار دیتکورهای گرما و دود

این سنسورها می توانند گرما بیش از حد و دود را شناسایی کنند. آتش و دود همیشه مخرب بوده اند و با این سنسورها می توانید امنیت محل را با بالاترین سطح ایجاد کنید. دیتکتورهای، دود را در همان لحظه اول شناسایی کرده و ساکنان منزل را شناسایی می کنند. هر دو سنسور در شناسایی گرما و دود و ایجاد امنیت در محل لازم و ضروری هستند و امروزه در اکثر اماکن با این سنسورها، امنیت محل را برقرار می کنند.

نقش انواع سنسورهای هشدار در امنیت محل

نقش انواع سنسورهای هشدار در امنیت محل

نقش انواع سنسورهای هشدار در امنیت محل

سنسور عملکرد
شکست شیشه آژیر به محض شکست شیشه
محیطی آژير نشت گاز و ورود سیلاب به محل
افزایش و کاهش دما هر گونه تغییر ناگهانی دما
حرکتی شناسایی حرکات مشکوک
دزدگیر در و پنجره شناسایی باز شدن مشکوک در و پنجره
گرما و دود شناسایی گرمای بیش از حد و دود آتش سوزی
انواع سنسورهای هشدار

 

نتیجه گیری در مورد ” نقش انواع سنسورهای هشدار در امنیت محل”

این مقاله آموزشی در مورد ” نقش انواع سنسورهای هشدار در امنیت محل”و کاربردهای آن را در دنیای دوربین مداربسته ، مورد بحث و بررسی قرار داریم، توصیه میکنیم که در صورت نیاز به خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته با نفرات/ شرکت های دارای تجربه کافی در این حوزه مشورت نمایید.

درباره چه صحبت کردیم؟

” نقش انواع سنسورهای هشدار در امنیت محل”/ “انواع سنسورهای هشدار /

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ .واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب دوربین مدار بسته با هزینه بسیار پایین می باشد.

author-avatar

درباره ایمان قنبری

متولد 1364 در تهران هستم و دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر (سخت افزار) از دانشگاه امیرکبیر ( پلی تکنیک) بوده که از سال 1383 در حوزه دوربین مداربسته و سیستمهای حفاظتی و نظارتی در حال فعالیت هستم. از سال 1398 با تاسیس شرکت چشمان بیدار آریا در حال ارائه خدمات فنی و مهندسی به تمامی ارگانها و شرکتهای خصوصی برای نصب دوربین مداربسته میباشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *