Port Forwarding و دسترسی از راه دور راه اندازی راهنمای دوربین های IP

Port Forwarding و دسترسی از راه دور راه اندازی راهنمای دوربین های IP

اکثر کاربران دوربین های IP (دوربین های امنیتی شبکه) می خواهند دوربین خود را از راه دور برای دیدن ویدیو زنده تماشا کنند. دسترسی به دوربین از راه دور از نرم افزار دسکتاپ (مک و ویندوز) و برنامه های تلفن همراه (iPhone و Android) برای صاحبان خانه و صاحبان کسب و کار بسیار رایج است.برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله های معرفی دوربین IP در نصب دوربین مداربسته و مزایای دوربین IP نسبت به دوربین مداربسته آنالوگ در نصب دوربین مداربسته مراجعه کنید.

رایج ترین روش برای فعال کردن قابلیت مشاهده از راه دور به دوربین های IP، دستیابی پورت به شبکه روتر است که دوربین به آن متصل است. UPnP (پلاگین و پخش جهانی) یک روش جدیدتر است که توسط بعضی از روترها و دوربینها پشتیبانی می شود اما تجربه ثابت کرده که زیاد قابل اعتماد نیست. این مقاله حمل و نقل پورت ها و DNS پویا را توضیح می دهد. همچنین برای آشنایی با نحوه نمایش ویدئو زنده از دوربین های IP چندگانه در مانیتور تلویزیون HDMI میتوانید از این مقاله دیدن کنید.

لطفا توجه داشته باشید که اگرچه این مقاله بر روی دوربین های IP تمرکز دارد، پردازش و مفاهیم برای ضبط های ویدئویی شبکه و DVR های دوربین مداربسته مشابه هستند.

در مورد DVRهای برند معتبر INFINITY میتوانید از مقاله های چگونگی عملکرد دستگاه DVR و همچنین اصول ضبط دستگاه DVR در سایت فروشگاه دوربین مداربسته آریا دیدن کنید. متخصصین تیم ما با کمترین هزینه با کیفیت ترین محصولات را برای نصب به محل می آورند که با یکدیگر سازگارند و ایده آل ترین تصویر را پس از نصب به شما ارائه میدهند. میتوانید تعرفه خدمات نصب دوربین مداربسته در سال ۱۳۹۷ را در این مقاله مشاهده کنید.

پورت حمل و نقل و دسترسی از راه دور راه اندازی راهنمای دوربین های IP
پورت حمل و نقل و دسترسی از راه دور راه اندازی راهنمای دوربین های IP

در اینجا توضیحی از نحوه کار با استفاده از نمودار شبکه بالا برای توضیح دادن است.

نمودار شبکه / توضیحات نصب سیم کشی

 1. همه دستگاه ها در سمت راست خط قرمز در شبکه محلی که در آن دوربین واقع شده است.
 2. لپ تاپ در سمت چپ فایروال قرمز در مکان های مختلف از دوربین IP و به یک شبکه متصل نیست. لپ تاپ در سمت چپ می تواند در هر نقطه از جهان تا زمانی که آن را به اینترنت متصل است.
 3. خط قرمز در وسط نماینده فایروال است که شبکه محلی را از اینترنت جدا می کند.
 4. دوربین IP در بالا سمت راست با استفاده از کابل CAT5 Ethernet به روتر شبکه متصل شده است.
 5. لپ تاپ در سمت راست نیز سخت به همان روتر وصل شده است.
 6. روتر شبکه به مودم اینترنت با استفاده از CAT5 Ethernet کشیده شده است. این مودم می تواند کابل، DSL، فیبر مستقیم یا هر نوع مودم اینترنت با سرعت بالا باشد.

اتصال به دوربین در شبکه

قبل از راه اندازی پورت هدایت برای دسترسی از راه دور، ابتدا باید به دوربین های خود در شبکه محلی متصل شوید.

 1. دوربین IP ما در بندر ۷۰۰۰ در حال اجرا است. لطفا توجه داشته باشید که تولید کنندگان دوربین های مختلف IP از پورت های پیش فرض متفاوت استفاده می کنند. راهنمای خود را بررسی کنید تا پورت مورد استفاده دوربینتان را تأیید کند. لطفا توجه داشته باشید که می توانید پورت دوربین خود را هنگام ورود به آن تغییر دهید.
 2. به طور معمول هنگامی که دوربین IP را به یک روتر متصل می کنید و آن را روشن می کنید، دوربین روتر توسط یک آدرس IP اختصاص داده می شود. این به عنوان DHCP (پروتکل پیکربندی میزبان پویا) شناخته می شود. IP دوربین ما IP آدرس ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۰۱ اختصاص داده شد. اکثر تولید کنندگان دوربین های دیجیتال دوربین های خود را برای استفاده از DHCP به طور پیش فرض راه اندازی، اما برخی از آنها دارای یک آدرس IP ثابت است که به دوربین های خود اختصاص داده است. برای تأیید باید راهنمای دوربین خود را بررسی کنید. اگر مطمئن نیستید، دوربین خود را به روتر خود وصل کنید و آن را روشن کنید. اکثر دوربین های IP شامل نرم افزار PC برای جستجوی شبکه شما برای دوربین های IP می باشد. اگر شما این کار را انجام دهید، این نرم افزار را اجرا کنید تا آدرس IP دوربین خود را تعیین کرده و آن را یادداشت کنید.
 3. با استفاده از یک کامپیوتر در همان شبکه به عنوان دوربین IP خود، به دوربین IP خود وارد شوید. در مثال ما، ما از یک لپ تاپ در شبکه محلی با آدرس IP 192.168.0.2 استفاده می کنیم. اکثر دوربین های IP دارای یک رابط هستند که می توانند از طریق مرورگر قابل دسترسی باشند. در مثال ما، آدرس زیر را در مرورگر وب لپ تاپ سمت راست وارد کنید. . اگر آدرس و پورت درست باشد، به احتمال زیاد به وسیله دوربین شما یک شناسه کاربری و رمز عبور برای شما ارسال خواهد شد.
 4. پیش فرض ID و رمز عبور را وارد کنید و باید یک نمای زنده از دوربین یا صفحه تنظیمات خود را مشاهده کنید. تبریک می گوییم، شما فقط به دوربین خود در شبکه دسترسی پیدا کرده اید.

رزرو IP

پس از تایید اینکه شما می توانید به دوربین IP در شبکه محلی (شبکه محلی) دسترسی داشته باشید، باید آن آدرس IP را به طور خاص برای دوربین IP خود رزرو کنید. با رزرو یک IP برای دوربین خود، اگر روتر شما قدرت را از دست بدهد یا نیاز به بارگذاری مجدد داشته باشد، همان IP همیشه اختصاص خواهد یافت. این مهم است، زیرا در صورتی که آدرس IP دوربین تغییر کند، حاکمیت هدایت پورت شما تنظیم می شود که تنظیم نمی شود. با راهنمای روتر خود در مورد چگونگی تنظیم رزرو IP برای مدل خاص خود، مشورت کنید.

راه اندازی Port Forwarding / راه اندازی شبکه

Port Forwarding چیزی است که شما را قادر به دسترسی به دوربین خود از راه دور از طریق اینترنت می کند. در نمودار بالا، خط قرمز نشان دهنده فایروال ارائه شده توسط روتر است. اساسا هیچ ترافیک بیرونی در شبکه شما مجاز نیست. هنگامی که شما یک قانون Port Forwarding را راه اندازی می کنید، یک سوراخ کنترل شده را در فایروال خود ایجاد می کنید.

برای تنظیم Port Forwarding، وارد شوید به روتر خود و به بخش Port Forwardingاز رابط بروید. این کار با مدل و مدل متفاوت است. شما باید دستورالعمل خود را با راهنمای خود مشورت کنید و یا به صورت آنلاین جستجو کنید.

در مثال ما، درخواست های ورودی را در پورت ۷۰۰۰ به آدرس IP 192.168.0.101 در پورت ۷۰۰۰ ارسال می کنیم. این اجازه می دهد تا به شبکه شما، از طریق فایروال شبکه (فقط در پورت ۷۰۰۰) دسترسی داشته باشید و تمام درخواست های خود را به دوربین IP خود منتقل کنید.

دسترسی از راه دور را آزمایش کنید

برای تأیید اینکه انتقال پورت به درستی تنظیم شده است، باید سعی کنید از دستگاهی که در دوربین همان شبکه نیست، متصل شوید. اگر شما در محل دوربین قرار دارید، می توانید اتصال WIFI گوشی خود را خاموش کنید تا از طریق شبکه تلفن همراه متصل شوید.

۲۰۷.۵.۲۳.۲۰۵ آدرس آی پی اتصال اینترنت در مثال بالا است. با استفاده از دسترسی به این صفحه از هر رایانه یا دستگاه تلفن همراه در شبکه ای که دوربین شما در آن واقع شده است، می توانید از اینترنت IP آدرس خود مطلع شوید. آدرس IP من چیست؟

اگر به دسترسی به دوربین خود دچار مشکل شده اید، ما این تست بازپرداخت پورت باز را برای دیدن اینکه آیا پورت به درستی باز است.

IP Camera iPhone App

این همان چیزی است که دسترسی از راه دور به دوربین Zavio IP به نظر می رسد مانند استفاده از نرم افزار آئورو Zavior.

تنظیم DDNS برای آدرس های پویا IP

با ارائه دهنده سرویس اینترنت خود تماس بگیرید و اگر ارتباط اینترنتی شما یک آدرس IP ثابت یا پویا داشته باشد، از آنها بپرسید. اگر به اندازه کافی خوشبخت باشید که یک آدرس آی پی استاتیک دارید، می توانید با استفاده از آدرس IP اتصال اینترنت (۲۰۷.۵.۲۳.۲۰۵ در مثال ما) که در آن دوربین شما نصب شده است، می توانید از طریق دوربین خود به دوربین خود دسترسی پیدا کنید. اگر آدرس آی پی اینترنت شما پویا باشد، باید سرویس DDNS را برای مدیریت تغییرات در آدرس IP خود تنظیم کنید.

تنظیم حساب DDNS

 1. یک حساب کاربری با یک ارائه دهنده خدمات DDNS ایجاد کنید. DynDNS و No-IP یکی از بزرگترین ارائه دهنده خدمات خارج از کشور هستند. در زمان نوشتن این مقاله، DynDNS هزینه ۴۰ دلار در هر سال و بدون IP دارای یک حساب کاربری رایگان است که نیاز به یک بار در ماه یک بار مرورگر وب برای ورود آن را فعال می کند. برخی از تولید کنندگان دوربین های IP به صورت رایگان خدمات DDNS خود را ارائه می دهند.
 2. پس از اینکه یک حساب کاربری را با ارائه دهنده DDNS از انتخاب خود تنظیم کردید، باید از دوربین IP خود، یک کامپیوتر در همان شبکه یا روتر خود یک اتصال به سرویس ایجاد کنید. این کار بستگی به کدام دستگاه شما از سرویس به روز رسانی DDNS دارد.
 3. وقتی حسابتان را تنظیم میکنید، نام میزبان را برای استفاده انتخاب میکنید. به عنوان مثال، my-ip-camera.ddns.org. پس از راه اندازی DDNS، از این نام میزبان به جای آدرس IP خود برای دسترسی به دوربین IP خود از راه دور استفاده می کنید.
 4. شما می توانید این دستورالعمل ها را در مورد نحوه تنظیم DDNS برای دوربین های Zavio IP ببینید. لطفا توجه داشته باشید که نه همه دوربین های آی پی این ساخته شده است. اگر شما نباشد، بررسی کنید که آیا روتر شما از آن پشتیبانی می کند یا آخرین گزینه شما این است که یک سرویس دهنده DDNS را بر روی یک کامپیوتر نصب کنید. لطفا توجه داشته باشید که اگر گزینه PC را انتخاب کنید، این کامپیوتر همیشه باید اجرا شود.

چگونگی عملکرد سرویس DDNS

 1. یک سرویس در حال اجرا بر روی دوربین IP شما (یا روتر شبکه یا PC اگر شما این گزینه ها را انتخاب کردید) که نظارت بر آدرس آی پی اتصال اینترنتی شما را دارد.
 2. هنگامی که سرویس یک تغییر را تشخیص می دهد، با ارائه دهنده DDNS تماس گرفته و آنها را با آدرس IP جدید به روز می کند.
 3. ارائه دهنده DDNS رکورد نام میزبان خود را با آدرس IP جدید به روز می کند.

نتیجه این است که هر زمان که از راه دور با استفاده از نام میزبان DDNS به دوربین خود دسترسی پیدا کنید. درخواست همیشه به آدرس IP درست هدایت می شود.

همچنین شما میتوایند مقاله آموزشی نحوه استفاده از چندین دوربین CCTV دوربین به LiveStream ویدئو در یوتیوب و فیس بوک که در مقاله آموزشی نصب دوربین مداربسته آمده است بررسی نماید

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته به هزینه بسیار پایین می باشد.