loading cctv

کابل مناسب نصب دوربین مداربسته

Rate this post

کابل مناسب نصب دوربین مداربسته

یکی از تجهیزاتی که در نصب دوربین مداربسته بسیار مهم است و باید به آن توجه شود کابل دوربین مداربسته میباشد . کابل مناسب نصب دوربین مداربسته فارغ از اینکه ترکیبی باشد و یا RG باید یکسری شرایط و الزامات اولیه را رعایت کند. همانطور که در مقاله آموزش کابل دوربین مداربسته و همچنین کیفیت کابل در نصب دوربین مداربسته گفته شد، باید یک کابل مناسب برای نصب دوربین مداربسته اسنتخاب شود، در این مقاله قرار است به صورت کاملا عملی و مختصر به شما آموزش داده شود که چگونه یک کابل مناسب برای نصب دوربین مداربسته خود انتخاب کنید.

برای نصب دوربین مداربسته نباید از همه کابل های کواکسیال استفاده شود. کابل کواکس RG59 استاندارد صنعتی و بهترین انتخاب برای سیستم های دوربین مدار بسته و HD نسبت به سیستم های کواکس است ، با این وجود همه RG59 برابر نیستند. قبل از خرید حتما مشخصات آن را بخوانید.

 

این همون چیزیه که باید بدونید. حتماً کابل RG59 را با هسته مسی جامد / هادی داخلی و 95٪ بافته شدن مس انتخاب کنید. به مشخصات موجود در تصویر بالا نگاه کنید. این دو عنصر برجسته شده و فلش ها به قسمتهایی از کابل اشاره می کنند. امپدانس دوربین های مداربسته 75 اهم است. برای داشتن حداقل از دست دادن فیلم ، باید از کابل کواکس استفاده کنید که دارای امپدانس 75 اهم نیز باشد. کابل کواکس در 50 اهم و 93 اهم نیز موجود است. از این موارد برای نصب دوربین مداربسته استفاده نکنید. فقط از کابل 75 اهم استفاده کنید.

 

RG6 برای دوربین های مدار بسته نیز قابل استفاده است. همچنین با هسته مسی جامد / هادی داخلی و 95٪ بافندگی مس در دسترس است. RG6 را می توان مسافت دورتر از RG59 را بدون از دست دادن فیلم اجرا کرد ، با این حال ، RG6 کابل ضخیم تر و محکم تری است که کار با آن چندان راحت نیست (به خصوص در گوشه و کنار). RG59 برای دوربین مداربسته آنالوگ 700 فوت و RG6 نیز 1000 پا درجه بندی شده است. RG59 بیشتر استفاده می شود.

کابل مناسب نصب دوربین مداربسته
کابل مناسب نصب دوربین مداربسته

الزامات اولیه کابل مناسب نصب دوربین مداربسته

فارغ از اینکه نوع کابل شما چیست لازم است تمام کابها الزامات و شرایط اولیه زیر را داشته باشند:

  • کابل باید شیلد داشته باشد، یا حداقل دارای فویل باشد.
  • روکش PVC کابل از جنس مرغوب باشد و خیلی خشک نباشد که در اثر نور خورشید بترکد.
  • حتما تست اتصال قبل از نصب دوربین انجام شود که کابل در اثر کشیدگی از داخل پاره نشده باشد.
  • برای کابل برق ترجیحا از کابلهای رشته ای 1*2 استفاده نمایید.

تمام الزامات و شرایط فوق در صورتی که برای هر کابلی که برای نصب دوربین مداربسته تهیه می کنید رعایت شده باشد مطمنا کابل مناسبی در اختیار خواهید داشت ولی لازم است که برای هر نوع کابل شرایط تست و ویژگی های خاص خود را دارد و باید بر اساس آن تست شود ولی نحوه تست آن از حوصله این مقاله و این سایت دوربین مداربسته خارج است و لازم است که حتما برای این کار از متخصص مربوطه استفاده نماید.

اهمیت کیفیت کابل در نصب دوربین مداربسته
اهمیت کیفیت کابل در نصب دوربین مداربسته

برای اینکه دوربین مداربسته شما از شرایط گارانتی دوربین مداربسته خارج نشود باید در نصب دوربین مداربسته در محیطهای بیرونی و کابل کشی آن توجه ویژه نماید زیرا بسیاری از سوختگی دوربینها مربوط به اتصال کابلها می باشد که باعث سوختگی دوربین میشود.

داکت کشی برای نصب دوربین مداربسته یکی از نیازهای کابل کشی میباشد، که لازم است برای محیطهای مسقف انجام شود.

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا و نصب دوربین مداربسته به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ نادری طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

 

 

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

X