آموزش و مقاله

دوربین مداربسته خورشیدی چیست و چه مزایایی دارد؟

دوربین مداربسته خورشیدی چیست و چه مزایایی دارد؟

امروزه با توجه به پیشرفت روزافزون دنیا در تمام تولیدات و اختراعات بشر ، دوربین های مدار بسته نیز از این قائله استثنا نمی‌باشند. نسل جدید دویین های مدار بسته که امروزه مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفته است ، دوربین مداربسته خورشیدی میباشد. حال این سوال پیش می آید که دوربین مداربسته خورشیدی چیست؟ما در این مقاله سعی براین داریم تا به طور کامل شما را با این نوع از دوربین های مدار بسته آشنا کنیم و پاسخ خوبی بدهم به اینکه دوربین مداربسته خورشیدی چیست و چه کاربردی دارد؟.

نصب دوربین مدار بسته
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نصب دوربین مدار بسته همین حالا کلیک کنید
دوربین مداربسته

دوربین مداربسته خورشیدی چیست

اما در حالت کلی اگر بخواهیم به سوال دوربین مداربسته خورشیدی چیست پاسخ داده و آن را به شما معرفی کنیم دوربینی است که از طریق پنل های خورشیدی ای که در کنارشان است در طول روز انرژی خورشید را دریافت کرده و در شرایط بد آب و هوایی و یا در شرایطی که کابل کشی سخت باشد و یا بخواهیم در استفاده از برق صرفه جویی کنیم از انرژی خورشید برای کار کردن دوربین مدار بسته استفاده می‌کنیم.با توجه به اینکه استفاده بی رویه برق و انرژی های طبیعی باعث نگرانی نسل آینده شده است ، این روش برای صرفه جویی بسیار مناسب است.”دوربین مداربسته خورشیدی” دارای عمر بالا و ماندگاری طولانی است و همچنین این نوع از دوربین های مدار بسته سیم کارت خور و رم خور می‌باشند.

در دوربین مداربسته خورشیدی یکی از معیارهای مهم در  مقایسه انواع دوربین مدار بسته این مدلی میباشد این است که شما بدانید برای چه مدت زمانی قابلیت ذخیره ساز برق مورد نیاز نیاز را دارا می باشد، مثلا بعضی ازدوربین های مداربسته خورشیدی که در فروشگاه دوربین مدار بسته وجود دارد قابلیت ضبط ۲۴ ساعت را به واسطه استفاده از باتری های داخلی با ظرفیت بالا دارا می باشد ولی در مدلهای دیگر و ارزان تر که در بازار ایران نیز موجود است تا هشت ساعت نیز وجود دارد.به همین دلیل برای استفاده بهینه از آن ها بهتر است برای نصب از نصاب دوربین مدار بسته کمک بگیریم.

دوربین مداربسته خورشیدی چیست

هرآنچه درباره دوربین مداربسته خورشیدی باید بدانیم.

قطعات دوربین مداربسته خورشیدی

1. عملکرد دقیق تر با دوربین‌های با کیفیت (CCTV Camera)

در اولین قدم بریم سراغ معرفی دوربین مداربسته خورشیدی چیست؟ اصلا به چه کاری میاد این دوربین خورشیدی؟ در دوربین‌های مداربسته خورشیدی، از دوربین‌های با قابلیت‌های پیشرفته و حسگرهای تصویری با دقت بالا استفاده می‌شود. این اجزای کلیدی، تصاویر و ویدئوهای با کیفیت عالی را ضبط و تولید می‌کنند. همچنین، برخی از دوربین‌های مداربسته خورشیدی با ویژگی‌های پیشرفته‌تری مانند تکنولوژی تشخیص حرکت و دید در شب با کمک LED‌های مخصوص به نتایج بهتری دست می‌یابند.

2. بهره‌وری بیشتر از نور خورشید (Solar Panel)

پنل خورشیدی در دوربین‌های مداربسته خورشیدی با دقت طراحی شده است. این پنل‌ها به بالا بردن بهره‌وری از نور خورشید می‌پردازند تا به میزان بیشتری انرژی تولید کنند. این انرژی سپس به باتری دوربین ارسال می‌شود، که توان کارکرد به صورت مداوم را به شما می‌دهد.

3. باتری با طراحی پیشرفته (Battery)

باتری‌های دوربین‌های مداربسته خورشیدی با ظرفیت بالا و عمر طولانی تولید می‌شوند. این باتری‌ها قادرند انرژی را به مدت طولانی ذخیره کنند و در شبانه‌روز و در شرایطی که نور خورشید کم است، برق لازم برای عملکرد دوربین را تأمین کنند. به عبارت دیگر، دوربین‌های مداربسته خورشیدی به لطف دیزاین پیشرفته باتری، هیچوقت در معرض نقص انرژی نخواهند بود.

به صورت خلاصه قطعات دوربین مداربسته خورشیدید عبارتند از:

1- دوربین مداربسته

2-پنل آفتابی برای تولید برق

3-منبع ذخیره انرژی

4-شارژر کنترل کننده خورشیدی

کارکرد دوربین مداربسته خورشیدی چگونه است؟

برای پاسخ به سوال دوربین مداربسته خورشیدی چیست ابتدا باید با کارکرد آن آشنا شویم. دوربین های مدار بسته خورشیدی از طریق پنل های خورشیدی درجه بالا کار می کنند. این نوع از دوربین های مدار بسته برای مکان هایی دور افتاده که برق کشی و کابل کشی بسیار دشوار است مناسب میباشد.

یکی از نکاتی که باید به نوع دوربین مداربسته خورشیدی داشته باشیم این است که از دوربین ضد آب استفاده کنیم.

پنل های خورشیدی درجه بالا اشعه خورشید را در خود ذخیره میکنند و آن را به جریان مستقیم DC  تبدیل میکنند ؛ سپس از طریق یک معکوس کننده جریان مستقیم DC را به جریان متناوب AC تبدیل میکنند تا مناسب دوربین های IP گردد.وجود تفاوت بین دوربین مدار بسته وip نیز در این موضوع دخالت دارد.

دوربین های مدار بسته خورشیدی حتی در شرایط آب و هوایی ابری و بارانی نیز قادر به ذخیره نور مرئی موجود در ابر و باران هستند.

کارکرد دوربین مدار بسته خورشیدی

چرا از دوربین مداربسته خورشیدی استفاده کنیم؟

2.1 اقتصادی و پایدار

یکی از مزایای اصلی دوربین‌های مداربسته خورشیدی، مصرف انرژی پایین آنهاست. با استفاده از پنل‌های خورشیدی، این دوربین‌ها به صورت مداوم برق تولید می‌کنند و نیاز به اتصال به شبکه برق عمومی ندارند.

2.2 قابلیت اتصال به اینترنت

بسیاری از مدل‌های دوربین مداربسته خورشیدی امکان اتصال به اینترنت را دارند. این امکان به کاربران اجازه می‌دهد تا از راه دور به تصاویر و ویدئوهای ضبط شده توسط دوربین دسترسی پیدا کنند و نظارت خود را بر روی محیط‌های مختلف تسهیل کنند.

3. نصب و راه‌اندازی آسان

یکی دیگر از مزایای دوربین مداربسته خورشیدی، نصب و راه‌اندازی آسان آنهاست. به دلیل عدم نیاز به اتصال به شبکه برق، می‌توانید این دوربین‌ها را به سرعت و به صورت مستقل نصب کنید.

4. کاربردهای دوربین مداربسته خورشیدی

4.1 حفاظت از منزل

با نصب دوربین مداربسته خورشیدی در محیط خانه‌تان، می‌توانید از راه دور نظارت بر منطقه را داشته باشید و از حریم خصوصی خود محافظت کنید(حالا دیگر میدانید که دوربین مداربسته خورشیدی چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟).

4.2 امنیت محیط‌های تجاری

دوربین‌های مداربسته خورشیدی مناسب برای استفاده در مکان‌های تجاری و مغازه‌ها هستند. این دوربین‌ها به افراد اجازه می‌دهند تا به راحتی نظارت بر فعالیت‌های تجاری خود داشته باشند و از سرقت و تخریب جلوگیری کنند.

4.3 نظارت بر محیط‌های عمومی

دوربین‌های مداربسته خورشیدی می‌توانند در نظارت بر محیط‌های عمومی مانند پارک‌ها، میدان‌ها و ایستگاه‌های اتوبوس مفید باشند. این دوربین‌ها به شهرها و ارگان‌های اجرایی کمک می‌کنند تا امنیت عمومی را بهبود دهند.

به صورت خلاصه حالا میدانید که دوربین مداربسته خورشیدی چیست؟ این دوربین شاید در ایران بهترین راهکار برای نصب دوربین در باغ و ویلا باشد.

انتقال تصویر در دوربین مداربسته خورشیدی

در ادامه مطالعه درباره “دوربین مداربسته خورشیدی چیست” باید بذانیم که برای انتقال تصاویر در دوربین های مدار بسته خورشیدی چندین روش وجود دارد.

یکی از روش ها برای دیدن تصاویر در این نوع از دوربین های مدار بسته استفاده از HOTSPOT می‌باشد.

علاوه بر این اتصال به مودم خانگی و یا استفاده از سیم کارت و استفاده از اینترنت آن روش دیگر مشاهده تصاویر دوربین مداربسته خورشیدی است.

در صورت نبود شرایط  بالا استفاده از کارت حافظه SD کارت که بر روی خود دوربین تعبیه شده است از دیگر روش‌ها است که حداکثر حافظه کارتی که این نوع از دوربین ها پشتیبانی می‌کنند 32 گیگابایت میباشد که میتوان تصاویر را بر روی آن ذخیره کرد و در فرصتی مناسب مشاهده کرد.

کیفیت تصاویر در دوربین های مدار بسته خورشیدی به صورت HD ؛ FULL HD ؛ UITR HD است که تصاویر را با جزییات بسیار خوبی نشان می‌دهد.

انواع دوربین مداربسته خورشیدی

حال که می دانیم دوربین مداربسته خورشیدی چیست بهتر است با انواع آن نیز آشنا شویم .

دوربین مداربسته خورشیدی KKMoon : این نوع از دوربین های مدار بسته خورشیدی یکی از پر طرفدار ترین دوربین های خورشیدی است.

دوربین مداربسته خورشیدی Ring : دوربین مداربسته خورشیدی Ring علاوه بر ضبط تصاویر قادر به ضبط صدای اطراف نیز میباشد.

دوربین مداربسته خورشیدی Funxwe : این نوع از دوربین های مدار بسته خورشیدی باطری قوی و همچنین ثبت تصاویر بسیار با کیفیتی را دارا هستند.

دوربین مداربسته خورشیدیV380 : دوربین مداربسته خورشیدی مدل V380 نیز دارای بسیار باطری قوی ای می باشد که با گرفتن 5 روز اشعه خورشید و ذخیره کردن آن به مدت 30 روز دوربین قادر به ضبط تصاویر است.

مزایا دوربین مداربسته خورشیدی

دوربین مداربسته خورشیدی مناسب(بعد از شناخت دوربین مداربسته خورشیدی چیست برای شما محرز خواهد شد) برای نصب تجهیزات حفاظتی و نظارتی در مناطقی است که دسترسی به برق برای آنها تنها مشکل باشد، مثلاً فرض کنید که قصد نصب دوربین مداربسته برای یک چاه آب را در یک منطقه کشاورزی دارید، در این صورت شما می بایست حتما منبع تغذیه مورد نیاز برای راه اندازی مداربسته را تامین کنید.

بهترین پیشنهاد برای چنین مناطقی استفاده از دوربین مداربسته خورشیدی زیرا به صورت ذاتی توسط سلول های خورشیدی می توانند تصاویر دوربین را بدون نیاز به وجود بعد برای شما ذخیره و ارسال نمایند.  

به صورت کلی مزایایی این دوربین عبارت است از:

1) انعطاف در مکان نصب : دوربین های مدار بسته خورشیدی را می توان از راه دور نیز کنترل کرد.

2)نصب آسان و سهولت در جا به جایی : نصب این نوع از دوربین های مدار بسته بسیار آسان است و پنل خورشیدی را به راحتی میتوان کنار آن قرار داد و کاملا بیسیم می‌باشد.

3)مناسب محیط زیست : چون این دوربین های مدار بسته اشعه خورشیدی را به برق تبدیل میکند بسیار مناسب و سازگار با محیط زیست است.

4)طول عمر و ماندگاری بالا : دوربین های مدار بسته خورشیدی دارای طول عمر بالا و ماندگاری میباشد و پنل های خورشیدی دارای ضمانت طولانی مدت است.

5)مقیاس گذاری آسان : دوربین های خورشیدی قادر به این موضوع هستند که دوربین های 2 بعدی و یا 3 بعدی به آن اضافه کرد.

6)ضبط تصاویر به صورت شبانه روزی : دوربین های مدار بسته خورشیدی دارای قابلیت دید در شب رنگی میباشند.

مزایا دوربین مداربسته خورشیدی

معایب دوربین مداربسته خورشیدی

از معایب این نوع از دوربین های مدار بسته می‌توان به شارژ باطری این دوربین‌ها اشاره کرد، اگر باطری این دوربین تمام شود باید از طریق پنل خورشیدی شارژ شود ؛ پس اگر شرایط برای شارژ شدن پنل موجود نباشد دوربین قادر به انجام کار نمی‌باشد ولی اگر بدانید دوربین مداربسته خورشیدی چیست خواهید فهمید که این معایب در مقابل مزایای آن هیچ است.

دوربین های مدار بسته خورشیدی از طریق فناوری اینترنت تصاویر را انتقال می دهد ؛ پس با ضعیف شدن اینترنت و وای فای در دوربین مدار بسته تداخل ایجاد می‌شود.

ولی این قابلیت را دارد که تصاویر را درون خود ذخیره سازی کند حالا با دانستن معایب دوربین مداربسته خورشیدی چیست، میتوانید خودتان اقدام به خرید دوربین مداربسته خورشیدی کنید و یا پنل خورشیدی برای دوربین مداربسته تهیه کنید و خودتان این دوربین را بسازید.

قیمت دوربین خورشیدی

دوربین خورشیدی سیمکارتی چرخشی بیسیم مینی اسپید دام v380 pro

6,290,000 تومان تومان
دوربین خورشیدی سیمکارتی 4G این دوربین چرخشی برای کار کردن نیاز به برق و اینترنت ندارند و به راحتی بدون

نتیجه گیری

استفاده از دوربین‌های مداربسته خورشیدی(البته بعد از اینکه دانستیم دوربین مداربسته خورشیدی چیست؟ و چه کاربردی دارد)، نشان دهنده تجربه و تخصص فراوان تیم متخصص ما در زمینه امنیت و تکنولوژی مدرن است. این دستگاه‌های پیشرفته با توانمندی‌های منحصر به فرد و توانایی استفاده از انرژی خورشیدی به عنوان منبع انرژی، انتخاب عالیی برای افزایش امنیت محیط‌های مختلف هستند.

 از همین رو، اگر به دنبال یک راهکار امنیتی پیشرفته و بدون توجه به مشکلات مرتبط با برق هستید، دوربین‌های مداربسته خورشیدی را به عنوان یک انتخاب هوشمندانه در نظر بگیرید، دیگر میدانید که دوربین مداربسته خورشیدی چیست و چه کاربردی دارد؟.

1. آیا دوربین مداربسته خورشیدی مناسب برای استفاده در منزل است؟

بله، دوربین مداربسته خورشیدی مناسب برای حفاظت از منزل و نظارت بر حیطه خصوصی خود است.

2. چگونه می‌توانم دوربین مداربسته خورشیدی را نصب کنم؟

نصب دوربین مداربسته خورشیدی بسیار آسان است. به عنوان یک دستگاه مستقل، شما می‌توانید آن را در مکان دلخواه خود نصب کرده و از آن به راحتی استفاده کنید.

3. آیا دوربین مداربسته خورشیدی نیاز به اتصال به شبکه برق دارد؟

خیر، دوربین مداربسته خورشیدی از انرژی خورشیدی برای تأمین برق خود استفاده می‌کند و نیاز به اتصال به شبکه برق عمومی ندارد.

4. آیا این دوربین‌ها در شرایط جوی مختلف عملکرد خوبی دارند؟

بله، بسیاری از دوربین‌های مداربسته خورشیدی با طراحی مقاوم به شرایط جوی مختلف تحمل می‌کنند و در هر فصل سال عملکرد عالی دارند.

5. چگونه می‌توانم به تصاویر ضبط شده توسط دوربین دسترسی پیدا کنم؟

بسیاری از مدل‌های دوربین مداربسته خورشیدی(پس اشراف به اینکه دوربین مداربسته خورشیدی چیست) امکان اتصال به اینترنت را دارند. با استفاده از نرم‌افزار یا وب‌سایت مربوطه، شما می‌توانید به راحتی به تصاویر و ویدئوهای ضبط شده توسط دوربین دسترسی پیدا کنید.

سعی کردیم در اینجا آموزش بدهیم که دوربین مداربسته خورشیدی چیست و چه کاربردی دارد و شاید بهترین گزینه برای نصب دوربین در برخی از مواقع باشد.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
منوی دسته بندی خود را در مسیر: "سربرگ ساز > چیدما موبایل > عنصر منوی موبایل > نمایش و مخفی کردن > انتخاب منو " تنظیم کنید
اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید
Facebook Twitter Instagram YouTube Pinterest linkedin WhatsApp WhatsApp
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه
0 محصول سبد خرید